Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dr350

dr350

Ηλικία : 44
Τόπος : Κοζανη-Χιος
Registration date : 11/11/2009

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΔευ Οκτ 24 2011, 22:42

Γνωμες για την παρακατω εξατμιση.γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA 15024710n



Έχει επεξεργασθεί από τον/την dr350 στις Τρι Οκτ 25 2011, 00:39, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΔευ Οκτ 24 2011, 22:45

Ενα φεγγαρι την εδινε φτηνα ο Σφακιανακης (?400) και ειχα ψηθει να την βαλω. Εκατσε μια στραβη και δεν την εβαλα και τελικα εμαθα οτι πασχει απο αποδοση. Λεγεται οτι το στρομ παει χειροτερα απο οτι με την μαμα ακομα και ρυθμισμενα μειγματα.
αν θες για ποιοτητα, ηχο και μουρη βαλτη, για αποδοση δες αλλου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dr350

dr350

Ηλικία : 44
Τόπος : Κοζανη-Χιος
Registration date : 11/11/2009

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΔευ Οκτ 24 2011, 23:16

Καποιος που την εχει βαλει μπορει να μας πει την γνωμη του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgep
Member
Member


Ηλικία : 39
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 09/03/2010

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 00:09

dr350 έγραψε:
Καποιος που την εχει βαλει μπορει να μας πει την γνωμη του.

Φιλε μου εγω την εχω στο μηχανακι μου αλλα την ειχε οταν το πηρα οποτε δεν ξερω να σου πω απο μαμα
αν εχει διαφορα. Ο προηγουμενος ιδιοκτητης μου ειπε οτι ειχε ρυθμισει μιγματα αλλα δεν ξερω τι παιζει.
Απο ηχο ειναι πολυ καλο! Εγινε μπασο ειδικα οταν εβγαλα τις ταπες αλλα μην φανταστεις κατι εξτριμ
σαν TDM! Κανει βαβουρα αλλα ειναι σχετικα διακρητικο. Απο αποδοση μου φανηκε λιγο καλυτερο στα μεσαια.
Βγαινει σκετο τελικο ή και ολοσομη; Ξερεις τιμη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 00:33

Υοshimura ...ο τιτλος... sos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 00:50

mAthosalas έγραψε:
Υοshimura ...ο τιτλος... sos

τον μαζεψα λιγουλακι. Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dr350

dr350

Ηλικία : 44
Τόπος : Κοζανη-Χιος
Registration date : 11/11/2009

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 09:25

Δυναμομετρηση.γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA 10011j

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA 20011

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA 30011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 10:13

Αν βοηθαει,προσωπικα εκανα μια δυναμομετρηση πριν και μετα την τοποθετηση της Leovince,στη δικη μου μοτο-αλλά πιστευω κατι αντιστοιχο θα παιζει και στο Vstrom εφοσον ειναι και η εκδοση για αυτο-και ειδα πραγματι οτι εχουμε βελτιωση ροπης-ιπποδυναμης αλλά και επιπροσθετα και ομαλοποιηση φασματος της δυναμης...Για μενα περαν της ηχητικης και αισθητικης βελτιωσης αλλά και της μειωσης βαρους εστω κι αυτη η μικρη βελτιωση σε δυναμη αξιζει...Και μιλαμε και για μια εταιρεια στο χωρο με βαρυ Ονομα και ποιοτικη δουλεια που αντεχει στο χρονο Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zabounis
Member
Member
zabounis

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα, N. Πεντέλη
Registration date : 27/10/2010

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29 2011, 12:33

Την έβαλα πριν από περίπου ένα μήνα. Δεν έχω βγάλει τις τάπες, ο ήχος είναι καλύτερος αλλά όχι τίποτα τρομεροφανταστικό, λίγο πιο μπάσος και πιο δυνατός. Ακούγεται σαν μοτοσυκλέτα και όχι σαν ηλεκτροκίνητο που ακουγόταν πριν.

Τώρα από απόδοση.
Το μόνο που είδα σε εθνική ότι ανοίγει λίγο πιο άνετα και είδα 195 χλμ/ω στο κοντερ. Πριν μέγιστο είχα δει 185-190 με το ζόρι και σε ευθέια. Η δοκιμή έγινε λίγο πριν τα διόδια Χαλκίδας σε ανηφορικό δρόμο.
Επίσης η κατανάλωση μου βελτιώθηκε κατά περίπου 10-20 χλμ περισσότερη αυτονομία.

Να πω ότι δεν έχω κάνει καμία ρύθμιση ούτε μίγμα, όυτε ρύθμιση με yoshibox κλπ κλπ. Απλά βγήκε η μαμά και κουμπώθηκε η yoshimura.

Στα + η εμφάνιση, είναι πανέμορφη ειδικά μαυτό το μπλέ αλουμινάκι στήρτιξης είναι κ@βλ@ !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29 2011, 12:46

zabounis έγραψε:
Την έβαλα πριν από περίπου ένα μήνα. Δεν έχω βγάλει τις τάπες, ο ήχος είναι καλύτερος αλλά όχι τίποτα τρομεροφανταστικό, λίγο πιο μπάσος και πιο δυνατός. Ακούγεται σαν μοτοσυκλέτα και όχι σαν ηλεκτροκίνητο που ακουγόταν πριν.

Τώρα από απόδοση.
Το μόνο που είδα σε εθνική ότι ανοίγει λίγο πιο άνετα και είδα 195 χλμ/ω στο κοντερ. Πριν μέγιστο είχα δει 185-190 με το ζόρι και σε ευθέια. Η δοκιμή έγινε λίγο πριν τα διόδια Χαλκίδας σε ανηφορικό δρόμο.
Επίσης η κατανάλωση μου βελτιώθηκε κατά περίπου 10-20 χλμ περισσότερη αυτονομία.

Να πω ότι δεν έχω κάνει καμία ρύθμιση ούτε μίγμα, όυτε ρύθμιση με yoshibox κλπ κλπ. Απλά βγήκε η μαμά και κουμπώθηκε η yoshimura.

Στα + η εμφάνιση, είναι πανέμορφη ειδικά μαυτό το μπλέ αλουμινάκι στήρτιξης είναι κ@βλ@ !!!!

Για πές που και πόσο?? Σε ταξιδι ειναι κουραστική?? Ρωταω γιατι φιλος φιλου που την εβαλε το μετανιωσε λόγω του οτι στο ταξιδι ειναι κουραστικη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zabounis
Member
Member
zabounis

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα, N. Πεντέλη
Registration date : 27/10/2010

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29 2011, 12:51

nikos147 έγραψε:
Για πές που και πόσο?? Σε ταξιδι ειναι κουραστική?? Ρωταω γιατι φιλος φιλου που την εβαλε το μετανιωσε λόγω του οτι στο ταξιδι ειναι κουραστικη...

Καμία σχέση. Καθόλου κουραστική. Βέβαια δήλωσα ότι δεν έχω βγάλει τις τάπες. Ο θόρυβος είναι απολύτως νορμάλ. Μη σου πω ότι την ήθελα και λίγο πιο βαρβάτη σε θόρυβο και σκέφτομαι να βγάλω τις τάπες. Αλλά αν την αφήσεις μαμά με τις τάπες είναι απόλυτα φυσιολογική και καθόλου κουραστική.

Την πήρα με την προσφορά 400 ευρώ από Σφακιανάκη. Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει ακόμα στοκ μ' αυτή την τιμή γιατί πέσανε σα τα κοράκια. Πάρε και ρώτα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 19:54

To πρωι τυχαια βρηκα yoshimura σε αγγελια στα 150ευρω με φωτο απο το τιμολογιο αγορας (αγορα τον 7ο του 2011) και τα πάντα...στις 3 ωρες απο την στιγμη που μπήκε ειχε πουληθει!! Δυστυχως για λίγο δεν την πρόλαβα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chefbf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
chefbf

Ηλικία : 50
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 29/02/2008

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 03:10

προχθές μου ανέφερε ο μηχανικός μου για την εξάτμιση αυτή 550 καινούργια απο αντιπροσωπεία για λίγα κομμάτια όποιος ενδιαφέρετε


http://maps.google.gr/maps?saddr=%CE%91%CE%B3%CE%AF%CE%BF%CF%85+%CE%A3%CF%80%CF%85%CF%81%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BD%CE%BF%CF%82&daddr=%CE%A0%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%85+5-23,+%CE%91%CF%81%CE%B3%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7+16452&hl=el&ie=UTF8&sll=37.954214,23.710213&sspn=0.179481,0.363579&geocode=FZjmQwId2EZpAQ%3BFVVcQgIdUllqASk3b0rDDr6hFDFw8YDZLL0AEw&vpsrc=0&mra=prev&t=h&z=12

τηλ.2109954860 σταθοπουλοσ νασοσ

ΥΓ όποιος θέλει ασ χρησιμοποιήσει το όνομα μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.chefclub.gr
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Yoshi   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Μαρ 20 2012, 11:21

Την έβαλα πριν περίπου δύο μήνες εκμεταλλευόμενος την προσφορά του Σφακιανάκη. Δεν είχα σκοπό να αλλάξω εξάτμιση, αλλά αφού την βρήκα φτηνά είπα να κάνω την κίνηση.
Με την τοποθέτηση έγινε ή απαιτούμενη αλλαγή στο μείγμα με το όργανο της yoshimura για να προσαρμοστεί η μηχανή στις απαιτήσεις της νέας εξάτμισης. Η λειτουργία του κινητήρα έχει κατέβει περίπου 1000 στροφές χαμηλότερα, δηλαδή πράγματα που έκανε στις 6000 τώρα τα κάνει στις 5000 και ανεβάζει ξεκούραστα. Εξαφανίστηκε ένα μεγάλο μέρος του κραδασμού πάνω από τις 6000 στροφές, στο ταξίδι δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα ενώ εξαιτίας της έλλειψης κραδασμού θα έλεγα ότι έγινε πιο ξεκούραστη. Από ήχο ταπωμένη δεν λέει και πολλά, αφού δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου, στα φανάρια τα 800άρια bmw ακούγονται περισσότερο, αλλά έχει δώσει ένα ωραίο γουργουρητό χαμηλά.
Δεν άλλαξα ακόμα το μαμά φίλτρο και δεν ξέρω αν θα το αλλάξω τελικά, ενώ υπάρχει και μια μικρή μείωση στην κατανάλωση . Στον ανοιχτό δρόμο ανεβάζει πιο άνετα μετά από τα 160, ενώ χωρίς να το κυνηγήσω ιδιαίτερα είδα άνετα(σε σχέση με την μαμά πάντα) 195km, με την μαμά με αρκετό κυνήγι είχα δει και 200. Νομίζω ότι αν υπάρχει ακόμα διαθέσιμη σε προσφορά αξίζει τα λεφτά της, γιατί τα λεφτά που έκανε πριν δεν τα έδινα με τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 48
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Μαρ 20 2012, 15:08

Απόστολε,την εξάτμιση την έβαλες μόνος ή σε κάποιο συνεργείο;
Αν η τοποθέτηση έγινε σε συνεργείο,ήσουν παρών;
Ρωτάω περισσότερο αν είναι βέβαιη η αλλαγή μείγματος και η χρήση yosh box.
Εφόσον ήταν να γίνει αυτή η διαδικασία καλό θα ήταν να είχες φορεμένο ελεύθερο φίλτρο.

Πάντως στα χαρτιά της εξάτμισης δεν αναφέρει πουθενά για παρέμβαση στο μείγμα.
Δεν ξέρω κατα πόσο τελικά είναι απαραίτητο ή είναι μια εργασία για επιπλέον χρέωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Yoshi   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Μαρ 20 2012, 16:26

Την εξάτμιση την έβαλα σε συνεργείο SUZUKI και ήμουν παρόν σε όλη τη διαδικασία. Άποψη αν χρειάζεται ρύθμιση στο μείγμα δεν έχω (στα χαρτιά της εξάτμισης όντως δε λέει κάτι), αλλά είδα ότι έκαναν με το yoshi box, αν έπρεπε ή δεν έπρεπε και το έκαναν για τα λεφτά τι να πω mouuuuuu mouuuuuu !!! από ότι μου είπαν την κάνουν σε όλους κατά την τοποθέτηση. Πάντως η μηχανή ανοίγει καλύτερα και από πιο χαμηλά.
Επειδή έχω 11.000km στα 12.000 σκέφτομαι ότι ίσως αλλάξω και το φίλτρο με bmc, K&N κτλ αλλά τότε υποψιάζομαι ότι μάλλον θα χρειάζεται εκ νέου ρύθμιση με το νέο φίλτρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 48
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Μαρ 20 2012, 16:58

Αυτό φοβάμαι και ανέφερα,πως εφόσον έγινε εξ αρχής αλλαγή μείγματος θα έπρεπε να είχες πάνω το φίλτρο.
Εαν κάνεις αλλαγή φίλτρου,κάνε την μόνος και δοκίμασε πριν ξανα πας για μείγμα.Μπορεί να είσαι ο.κ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ρύθμιση   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Μαρ 20 2012, 17:14

bozosd έγραψε:
Αυτό φοβάμαι και ανέφερα,πως εφόσον έγινε εξ αρχής αλλαγή μείγματος θα έπρεπε να είχες πάνω το φίλτρο.
Εαν κάνεις αλλαγή φίλτρου,κάνε την μόνος και δοκίμασε πριν ξανα πας για μείγμα.Μπορεί να είσαι ο.κ.

Ok πριν αλλάξω το μείγμα θα το δοκιμάσω με την υπάρχουσα ρύθμιση και θα δω, ευχαριστώ!!! merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΤρι Μαρ 20 2012, 22:40

bozosd έγραψε:
Απόστολε,την εξάτμιση την έβαλες μόνος ή σε κάποιο συνεργείο;
Αν η τοποθέτηση έγινε σε συνεργείο,ήσουν παρών;
Ρωτάω περισσότερο αν είναι βέβαιη η αλλαγή μείγματος και η χρήση yosh box.
Εφόσον ήταν να γίνει αυτή η διαδικασία καλό θα ήταν να είχες φορεμένο ελεύθερο φίλτρο.

Πάντως στα χαρτιά της εξάτμισης δεν αναφέρει πουθενά για παρέμβαση στο μείγμα.
Δεν ξέρω κατα πόσο τελικά είναι απαραίτητο ή είναι μια εργασία για επιπλέον χρέωση.


μητσε ξερεις οτι ειμαι τελειωμανης..

ετσι λοιπον οταν εβαλα την εν λογο εξατμιση πηρα γνωμη σχεδον απο ολους γνωστους και αγνωστους μηχανικους και προγραματιστες.
το ρεζουμε ειναι το εξης..
αν δεν κανεις μειγματα ουσιαστικα η μηχανη σου αδικηται αφου μπορει να παρει καποια + (απο την πιο ελευθερη εξατμιση που περνας απο της μαμας) αλλα αφου δεν κανεις δεν τα περνεις....

αυτο που λενε για φτωχο μειγμα ολοι μου ειπαν σχεδον το ιδιο οτι μεχρι τωρα δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο σε στρωμα (λογου μαλλον και το οτι το στρωμα εχει πλουσιο μειγμα απο την εταιρια)και οτι αν ειναι να γινει κατι τετοιο θα γινει στα εγγονια μας γιατι δεν ανεβαζει τρελλες στροφες....




το σωστοτερο ειναι μετρηση και χαρτογραφηση σε δυναμομετρο,αλλα με το γεγονος να πηγαινει στο + 2-3 αλογα το πολυ και σε σχεση τιμης 70 ευρα- αποδοσης δλδ δεν ..............ελεο κρισης....

αυτα... cow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zabounis
Member
Member
zabounis

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα, N. Πεντέλη
Registration date : 27/10/2010

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 19:29

Σήμερα έβγαλα τις τάπες από την Yoshimura μου.
Ο ήχος έχει γίνει πιο δυνατός και ιδιαίτερα μπάσος. Ακούς τη δικυλινδρήλα μέσα από τα dual μπουριά!!!
Δεν είναι κουραστικός σε καμία περίπτωση ούτε επικίνδυνος για γράψιμο από τροχαία. Απόλυτα φυσιολογικός και υποκειμενικά ωραίος!

Σε εκτεταμένη βόλτα που πήγα στο βουνό του Διονύσου έχω την αίσθηση ότι υπάρχει βελτίωση και στο άνοιγμα της μηχανής. Ιδιαίτερα μετά τις 5Κ RPM.


γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Yoshiw
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 48
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 20:56

Πράγματι ο ήχος της χωρίς τις τάπες είναι ιδανικός. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 21:13

Μου βάζετε ιδέες να ξεταπώσω!!!! γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA 8117 γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA 8117 γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA 8117
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zabounis
Member
Member
zabounis

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα, N. Πεντέλη
Registration date : 27/10/2010

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 22:03


proceed!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 47
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΠεμ Απρ 19 2012, 17:00

Μία άποψη έχω για τις εξατμίσεις:

ΤΟΥΣ ΞΥΠΝΗΣΕΣ ΟΛΟΥΣ! ΓΙΑΤΙ;

YOU!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zabounis
Member
Member
zabounis

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα, N. Πεντέλη
Registration date : 27/10/2010

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA   γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA Icon_minitimeΠεμ Απρ 19 2012, 18:01

msp έγραψε:
Μία άποψη έχω για τις εξατμίσεις:

ΤΟΥΣ ΞΥΠΝΗΣΕΣ ΟΛΟΥΣ! ΓΙΑΤΙ;

YOU!


οι καιροί που διανύουμε απαιτούν αφύπνιση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

γνώμες για εξάτμιση ΥΟSHIMURA

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: