Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 13:04

Δε σου εχει μεινει κανενα κολλητηρι? bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 13:09

Παίδες εμείς που δεν ξέρουμε μπορούμε να αγγαρέψουμε κανέναν να μας το κάνει ???

Γιατί αν το πιάσω εγώ θα κάνω καμιά ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Naughty-monkey και μετά θα πρέπει να ξαναβρώ ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Bomb-money-bigemo

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Fat-pigs-sexy-dance

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Sidekick-laughing-on-the-floor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 13:31

vassilis79 έγραψε:
Το κίτρινο και το μπλε συνδέεται στο ''+''του καθε φλας .
Οσο για τις αντιστασεις κανουν προσαρμογη αντιστασης για να μην αναβοσβηνουν τρελα τα φλας .
Βαζεις απο μια σε σειρα στα φλας ,αν θελεις να τα συνδεσεις .
Γειωση περνουν απο την κεντρικη φυσα , γι' αυτο εχει ενα καλωδιο σε καθε φλας και οχι δυο .

Ευχαριστώ για την απάντηση!!!!

Και ένα τελευταίο, αυτοί που έχουν αλλάξει τον φλασερ με αυτόν λογικά δεν χρειάζονται οι αντιστάσεις, σωστά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
th3_b3st
gold member
gold member
th3_b3st

Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Δράμα
Registration date : 19/03/2008

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 13:32

Μην αγχώνεσε Βαγγέλη...κατι θα κάνουμε... geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 13:35

iannag έγραψε:

Και ένα τελευταίο, αυτοί που έχουν αλλάξει τον φλασερ με αυτόν λογικά δεν χρειάζονται οι αντιστάσεις, σωστά;

Σωστα . Δεν το δοκιμασα με το ρελε ακομα , αλλα κατα πασα πιθανοτητα λειτουργει.
Αυτη ειναι η χρηση του αλλωστε .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 13:37

ΤΙΡ : Μαζευτειτε ανα τρεις και παραγγειλτε leds απο e-bay . Kαπου ειδα €3 /100τεμ .
Εδω τα πηρα € 0.3 / τεμ .
Κλεφτες!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyriakos II
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kyriakos II

Ηλικία : 45
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 26/06/2011

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 13:51

LORDOS έγραψε:
Παίδες εμείς που δεν ξέρουμε μπορούμε να αγγαρέψουμε κανέναν να μας το κάνει ???

Γιατί αν το πιάσω εγώ θα κάνω καμιά ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Naughty-monkey και μετά θα πρέπει να ξαναβρώ ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Bomb-money-bigemo

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Fat-pigs-sexy-dance

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Sidekick-laughing-on-the-floor


OK OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 13:54

th3_b3st έγραψε:
Μην αγχώνεσε Βαγγέλη...κατι θα κάνουμε... geia


ΤΑΡΑΝ- ΤΑΡΑΝ -ΤΑΡΑΝ !!!!!!!!!!!!!

ΠΕΤΡΑΝ !!!!


merci merci


ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 ThanksΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Yellow-smiley-thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 17:34

Λόρδε δεν τα είχαμε πει στην αρχή του ποστ για το χειρουργείο??? Laughing


Παίδες αν έχετε υπομονή να περιμένετε μερικές μέρες, πάρτε τα led από εξωτερικό... τουλάχιστον στο 1/10 της τιμής από Ελλάδα. Εγώ τουλάχιστον προνόησα και τα παρήγγειλα μαζί με την έναρξη του ΡΒ και μου ήρθαν σε μερικές μέρες.


Οι αντιστάσεις είναι για την περίπτωση που έχεις αλλάξει τα μαμά φλας σε λεντ και σου αναβοσβήνουν τρελά. Αν έχεις τα μαμά φλας και συνδέσεις έξτρα αυτά του κωλοφάναρου δεν σου χρειάζονται. Αν καταργήσεις τα μαμά και αφήσεις μόνο του κωλοφάναρου σου χρειάζονται. Αν έχεις αλλάξει το φλάσερ τότε ότι και να βάλεις δεν σου χρειάζονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
eti666

eti666

Ηλικία : 48
Τόπος : ΚΕΡΚΥΡΑ
Registration date : 28/03/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 16:12

Τελικά μοντάρισα το κολοφάναρο σύμφωνα με τα δικά μου γούστα δηλαδή να ανάβουν όλα τα led κ στην μικρή σκάλα(θέσης) κ στο στοπ γιατί σε άλλα φανάρια που είδα σε στρομερς δεν μου άρεσε που άφηναν κενά.Το φανάρι είναι από το τελευταίο PB του akisdom με τα φλάς:
Ξεκολλάμε όλα τα τρανζίστορς από πάνω κ με μία κ μόνο συνεχόμενη γέφυρα στα σημεία που δείχνω πετυχαίνουμε αυτό που θέλω γεμάτο φανάρι.Αν δεν βγάλουμε τα Q1-Q2 τότε θα ανάβουν όλα μόνο με το φρένο
ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Dsc00004mn
η γέφυρα ξεκινά από δεξί φλας-3ο ποδαράκι Q2-στην δίπλα χαλκονησίδα-αριστερό φλας-3ο παραδάκι Q1.Όλο αυτό ένα συνεχόμενο καλώδιο κ το φις του φαναριού για την λάμπα της μηχανής στην θέση του κανονικά.

με φώτα θέσης:
ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Dsc00001xzr

με φώτα στοπ:
ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Dsc00002ag

Οι παρατηρητικοί θα δουν ότι έχω πάνω ακόμη τα led από τα φλας γιατί στην Κέρκυρα τα extra bright led έχουν 1 ευρώ το ένα, επίσης όταν βάλουμε τα καλά led αλλάζουμε κ τις αντιστάσεις των φλας (1 ανά σειρά σύνολο 6) αντί των 220ohm - σε 180ohm ή κ λίγο μικρότερες ανάλογα με την τάση που θα θέλουν τα led για να φωτίζουν ομοιόμορφα.Δεν παίζει ζήτημα να μπερδευτούν τάσεις στην μηχανή γιατί το φανάρι έχει διόδους που κόβει τα ανάποδα ρεύματα.Ελπίζω να βοήθησα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 16:54

Και εγω αυτο θελω να κανω.

Ολα τα LED αναμμενα σε χαμηλη φωτεινοτητα και φουλ φωτεινοτητα στο STOP
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 16:58

Hypersonic έγραψε:
Και εγω αυτο θελω να κανω.

Ολα τα LED αναμμενα σε χαμηλη φωτεινοτητα και φουλ φωτεινοτητα στο STOP

μι του !!!

goood goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 17:00

eti666 έγραψε:
Αν δεν βγάλουμε τα Q1-Q2 τότε θα ανάβουν όλα μόνο με το φρένο
Τα δυο tranzistor Q1 και Q2 μπορεις να τα αφησεις κανονικα εν λειτουργια αρκει να αλλαξεις την πολικοτητα των 2 καλωδιων (κιτρινο κοκκινο) οπως παρατηρησε πρωτος ο Ακης .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eti666

eti666

Ηλικία : 48
Τόπος : ΚΕΡΚΥΡΑ
Registration date : 28/03/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 17:08

Αυτό το έκανα αλλά τα Q1-2 πρέπει να φύγουν είναι για την διάταξη των φλάς κ για τιποτα άλλο την χαμηλή ή υψηλή φωτεινότητα την καθορίζει μία αντίσταση κ μόνο κ προστατεύεται από διοδους.έβγαλα το κύκλωμα σε χαρτή.κόρο-αποκοπή δουλέυουν ή αλλίώς λίγα στο θέσης όλα στο στοπ αν βάλεις κ τα φλάς μαζί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 17:14

Αν δεις τα προηγουμενα ποστ , και πως το εκανα , εχω το ιδιο αποτελεσμα με σενα .
Αλλα αφου δουλευει και ετσι no problem .
goood goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 17:17

eti666 έγραψε:
με φώτα θέσης:
ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Dsc00001xzr

με φώτα στοπ:
ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Dsc00002ag

Εδω να υποθεσω οτι στην πρωτη φωτογραφια δεν εχεις αλλαξει τα leds και εχουν πιο χαμηλη φωτεινοτητα ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eti666

eti666

Ηλικία : 48
Τόπος : ΚΕΡΚΥΡΑ
Registration date : 28/03/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 17:24

Οχι αφού γράφω απο πάνω τι είναι πως!η πρώτη φώτο είναι με τα θέσης η δευτερη όταν πατάω στοπ.Δεν άλλαξα τα led γιατί εδώ έχουν 1 ευρώ!!!!Ψάχνω να βρω τώρα κ μάλλον θα τα μοιράσω πάνω κάτω γιατί ίδια δεν θα είναι, τα καίνουργια πάνω τα ΟΕΜ κάτω ή κάπως έτσι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyriakos II
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kyriakos II

Ηλικία : 45
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 26/06/2011

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 19:11

Hypersonic έγραψε:
Και εγω αυτο θελω να κανω.

Ολα τα LED αναμμενα σε χαμηλη φωτεινοτητα και φουλ φωτεινοτητα στο STOP


κι εγω...κι εγω....
αλλα η αληθεια ειναι οτι ειμαι ασχετος με τα ηλεκτρονικα και ολλα αυτα που εγραψε ο φιλος μου φαινονται κινεζικα......
mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eti666

eti666

Ηλικία : 48
Τόπος : ΚΕΡΚΥΡΑ
Registration date : 28/03/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 20:55

Λοιπόν παιδιά πως έγινε το power buy ετσι θα γίνει κ το power mod.μαζευτείτε να μου στείλετε τις πλακέτες κ τα φτιάχνω εγώ με το μόνο αντίτιμό να μου στείλετε κ μένα led γιατί εδώ έχουν 1 ευρώ.Φυσικά όχι τσάμπα θα σας τα πληρώσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Perrakis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Perrakis

Ηλικία : 40
Τόπος : Heraklion, Crete
Registration date : 15/08/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 21:00

Φίλε eti666 εσύ που το έχεις δει απο κοντά και γνωρίζεις, λέω να καταργήσω τελείως τα πίσω φλάς και να αφήσω μόνο το κολοφάναρο όταν έρθει με το καλό, πιστεύεις πως έιναι επικίνδυνο ή απλά όχι και τόσο αποδοτικό-φωτεινό???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eti666

eti666

Ηλικία : 48
Τόπος : ΚΕΡΚΥΡΑ
Registration date : 28/03/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 21:08

δεν στο συνιστώ με τίποτα , αλλά με τίποτα όμως.Κόβει πολύ το φιμέ κ επειδή έχει νερά το τζαμάκι του ,αλλάζει η γωνία θέασης κ δεν φαίνεται πολύ συν ότι σβήνουν μερικά led από το στοπ-θέσης όταν ανάβουν τα φλας.να φανταστείς με τα αλάρμ αναμμένα δεν λειτουργεί κανένα κόκκινο.Καλύτερα έντονα led aftermarket φλας στις εργοστασιακές θέσεις τουλάχιστον πίσω , κεντρίζει το μάτι.Άσε που στην ουσία δεν είναι κίτρινα είναι πράσινα κ με το φιμέ φέρνουν στο κίτρινο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xplast
Member
Member
xplast

Ηλικία : 38
Τόπος : Ζάκυνθος
Registration date : 08/11/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 20 2011, 00:34

Εγώ σκέφτομαι να αλλάξω τα κίτρινα με κόκκινα και θα ανάβουν μόνο όταν πατάω φρένο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 20 2011, 04:18

eti666 έγραψε:
Λοιπόν παιδιά πως έγινε το power buy ετσι θα γίνει κ το power mod.μαζευτείτε να μου στείλετε τις πλακέτες κ τα φτιάχνω εγώ με το μόνο αντίτιμό να μου στείλετε κ μένα led γιατί εδώ έχουν 1 ευρώ.Φυσικά όχι τσάμπα θα σας τα πληρώσω.
Φίλε έχω σκοπό να παραγγείλω αυτά.
Όταν, με το καλό, έρθουν πιθανότατα να εκμεταλλευτώ την προσφορά σου. Βέβαια στο ενδιάμεσο θα πρέπει να αξιωθώ να βάλω το φανάρι να δώ άμα μου κάνει έτσι όπως είναι και μετά να αποφασίσω αν θα προχωρήσω στην μετατροπή ή όχι. Όπως και να έχει υπολόγισε ότι τουλάχιστον τα 25 led –άκια είναι δικά σου σε περίπτωση που μπορείς να περιμένεις να μου έρθουν και δεν βρεις από κάπου αλλού.

ΥΓ. Πριν τα παραγγείλω θα περιμένω απάντηση στο ερώτημα του georgep εδώ για να είμαι σίγουρος ότι είναι καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eti666

eti666

Ηλικία : 48
Τόπος : ΚΕΡΚΥΡΑ
Registration date : 28/03/2010

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 20 2011, 10:20

iannag έγραψε:

Φίλε έχω σκοπό να παραγγείλω αυτά.
Όταν, με το καλό, έρθουν πιθανότατα να εκμεταλλευτώ την προσφορά σου. Βέβαια στο ενδιάμεσο θα πρέπει να αξιωθώ να βάλω το φανάρι να δώ άμα μου κάνει έτσι όπως είναι και μετά να αποφασίσω αν θα προχωρήσω στην μετατροπή ή όχι. Όπως και να έχει υπολόγισε ότι τουλάχιστον τα 25 led –άκια είναι δικά σου σε περίπτωση που μπορείς να περιμένεις να μου έρθουν και δεν βρεις από κάπου αλλού.

καλημέρα φιλαράκι τα χαρακτηριστικά των led σου είναι τρομερά πολύ δυνατά 17000mcd!!!Εγώ παράγγειλα αυτά στα 8000mcd κ βλέπουμε δεν έχω χρόνο για ebuy δεν έχω ασχοληθεί ακόμη με αγορές από εκεί.Οι προσφορά μου ισχύει έτσι κ αλλιώς κ για πάντα κ φυσικά δωρεάν (άν θέλεις να πληρώσεις να το στείλεις στα κεντρικά της κυβέρνησης YOU! ) στειλε pm όποτε θέλεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kyriakos II
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kyriakos II

Ηλικία : 45
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 26/06/2011

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ   ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 20 2011, 10:33

xplast έγραψε:
Εγώ σκέφτομαι να αλλάξω τα κίτρινα με κόκκινα και θα ανάβουν μόνο όταν πατάω φρένο.

OK OK OK
αυτο πιστευω ειναι το καλυτερο...
τα led των φλας πιστευω δεν ειναι ικανοποιητικα και γιατι να μην τα βγαλουμε εντελως και να φτιαξυμε ενα φρενο που να βγαζει ματια...????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΟΛΟΦΑΝΑΡΟ LED , ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: