Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ποδιά narcosis junky

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
natk
Member
Member
natk

Ηλικία : 42
Τόπος : 40.632096,22.934683
Registration date : 24/08/2009

Ποδιά narcosis junky Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ποδιά narcosis junky   Ποδιά narcosis junky Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 13:05

Δεν ξέρω άμα έχει ξαναμπεί αλλά δείτε την εδώ

Είναι πιο γερή, πιο βαριά και πιο κλειστή από την sw motech- suzuki. Βγαίνει σε 3 εκδόσεις : απλό ατσάλι, ανοξείδωτο και αλουμίνιο.

Ποδιά narcosis junky 4485468647_4ab26ed8c6Ποδιά narcosis junky 4086858734_edb6fc5202_oΠοδιά narcosis junky 4538424389_c71138f237_o

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Ποδιά narcosis junky Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποδιά narcosis junky   Ποδιά narcosis junky Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 13:19

Καλή είναι αλλά φαντάζομαι δύσκολη στο καθάρισμα, για το λόγο ότι είναι πιο κλειστή . Εγώ με την μεταλλική της suzuki βάζω σφουγγαράκι μέσα και την κάνω καινούρια, ενώ με αυτή μόνο με πιεστικό κάνεις δουλειά για να φύγουν λάσπες και μαυρίλες.

Επίσης φαίνεται να είναι και πιο χαμηλή... μειονέκτημα μεγάλο, θα την ξανά δω όμως , μπορεί και να κάνω λάθος .



Αλλά όπως ισχύει πάντα, γούστα είναι αυτά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagman
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vagman

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 30/07/2010

Ποδιά narcosis junky Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποδιά narcosis junky   Ποδιά narcosis junky Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 13:47

Μου αρέσει πολύ η δουλειά που έχει κάνει ο τύπος!
Έχει διαφορετικές εκδόσεις στις καρίνες, μία από αυτές έχει και τα απαραίτητα ανοίγματα από κάτω για τον καθαρισμό της.
Όμως αυτό που με ξαναβάζει σε ιδέες χαζεύοντας το link με την δουλειά του παιδιού είναι τα foot rest.... Όχι ότι τα δικά του με εντυπωσιάζουν αλλά είναι ένα project που θα ήθελα να δουλέψω κάποια στιγμή προσωπικά πάνω στην καλή μου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vagman1@yahoo.gr
natk
Member
Member
natk

Ηλικία : 42
Τόπος : 40.632096,22.934683
Registration date : 24/08/2009

Ποδιά narcosis junky Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποδιά narcosis junky   Ποδιά narcosis junky Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 14:20

vagman έγραψε:
Μου αρέσει πολύ η δουλειά που έχει κάνει ο τύπος!
Έχει διαφορετικές εκδόσεις στις καρίνες, μία από αυτές έχει και τα απαραίτητα ανοίγματα από κάτω για τον καθαρισμό της.

Νομίζω κάνεις λάθος. Αν εννοείς αυτή την φωτογραφία,
Ποδιά narcosis junky 4112723348_54593e7e9c

είναι σύγκριση της δικής του ποδιάς με μια άλλη (ίσως motech). Η ποδιά επίτηδες δεν έχει ανοίγματα για να προστατεύει περισσότερο. Στο θέμα προστασίας την βρίσκω πραγματικά εργαλείο. Αυτός είναι και ο σκοπός, όχι η διακόσμηση. Η δικιά μου μηχανή (δεν έχω ποδιά) έχει χτυπήματα ακριβώς στα σημεία που είναι αυτές οι τρύπες.
Ο λόγος που δεν έχω ποδιά είναι αυτό που λέει ο georgaras. Το ύψος. Είναι όντως μεγάλο μειονέκτημα και δεν ξέρω αν όντως είναι πιο χαμηλή από τον ανταγωνισμό. Αν είναι όμως... NO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Ποδιά narcosis junky Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποδιά narcosis junky   Ποδιά narcosis junky Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 14:23

Πολύ ωραία δουλειά!Κάνει και για το 1000,σωστό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natk
Member
Member
natk

Ηλικία : 42
Τόπος : 40.632096,22.934683
Registration date : 24/08/2009

Ποδιά narcosis junky Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποδιά narcosis junky   Ποδιά narcosis junky Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 14:31

groi1000 έγραψε:
Πολύ ωραία δουλειά!Κάνει και για το 1000,σωστό?

Ναι, η ίδια ποδιά κάνει και για το 650 και για το 1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Ποδιά narcosis junky Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποδιά narcosis junky   Ποδιά narcosis junky Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 14:36

natk έγραψε:
groi1000 έγραψε:
Πολύ ωραία δουλειά!Κάνει και για το 1000,σωστό?

Ναι, η ίδια ποδιά κάνει και για το 650 και για το 1000
Να πώ την αλήθεια,ψάχνω για κάτι που να μπαίνει στο 1000.Μου αρέσει υπερβολικά η καρίνα της puig (αλά TDM η ''μυτερή'') αλλά δεν υπάρχει για το 1000,οπότε και η λύση αυτής είναι κομπλέ.Τιμή και διαθεσιμότητα ξέρουμε?Κάτι γίνεται και δε μου ανοίγει το λίνκι Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagman
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vagman

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 30/07/2010

Ποδιά narcosis junky Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποδιά narcosis junky   Ποδιά narcosis junky Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 14:48

natk έγραψε:
vagman έγραψε:
Μου αρέσει πολύ η δουλειά που έχει κάνει ο τύπος!
Έχει διαφορετικές εκδόσεις στις καρίνες, μία από αυτές έχει και τα απαραίτητα ανοίγματα από κάτω για τον καθαρισμό της.

Νομίζω κάνεις λάθος. Αν εννοείς αυτή την φωτογραφία,
Ποδιά narcosis junky 4112723348_54593e7e9c

Βασικά εστιάζω στην 2η φώτο και όχι σε αυτή γί αυτό και αναφέρομαι σε διαφορετικές εκδόσεις.
Όπως και να έχει ποδιά ήδη έχω - λεφτά δεν έχω οπότε καλώς και κολλάω στα foot rest... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vagman1@yahoo.gr
natk
Member
Member
natk

Ηλικία : 42
Τόπος : 40.632096,22.934683
Registration date : 24/08/2009

Ποδιά narcosis junky Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποδιά narcosis junky   Ποδιά narcosis junky Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 15:02

Εδώ έχει την καινούρια έκδοση της ποδιάς του (πρέπει να δουλεύει το λινκ) που είναι λίγο πιο ακριβή , αλλά έχει διαφορετικό μοντάρισμα από πίσω για να μην περισσεύουν βίδες. Επίσης, έχει διαφορετικό μοντάρισμα για μπροστά σαν έξτρα. Κόστος η πιο φτηνή με όλα τα παρελκόμενα και το σπέσιαλ μοντάρισμα μπροστά : $200 (περίπου ?150). Έψαξα και μεταφορικά για Ελλάδα : περίπου $85 (~?63). Τελωνείο δεν νομίζω να σε απασχολεί επειδή είναι ιδιοκατασκευή και άμα θέλεις σου το στέλνει και ως gift χωρίς αποδείξεις κτλ. Φαίνεται συζητήσιμος τύπος, ίσως και να σήκωνε PB.
Άμα είχα λεφτά μπορεί και να το σκεφτόμουνα, αλλά επειδή δεν έχω καλύτερα να παίξω το makakas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ποδιά narcosis junky

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: