Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Θα το αγοραζατε κλεμμενο?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
giannis81
Member
Member
giannis81

Ηλικία : 42
Τόπος : Aθήνα
Registration date : 07/03/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 30 2011, 00:04

groi1000 έγραψε:
Γιάννη μην το κάνεις Evil or Very Mad

Ρε γιατι δεν ακουτε τι σας λεω? Laughing Δε σκοπευω να αγορασω ποδηλατο στο αμεσο μελλον, κλεμμενο ή οχι!

groi1000 έγραψε:
Για να μη μακρυγορώ παραπάνω,στην αστυνομία είπε πως το είχε πάρει από κάποιον 100? και το θέμα ξέφυγε αλλού.

100% ελεγε αληθεια πιστευω, μονο ποδηλατες δεν κλεβουν ποδηλατα.


Παιδες αν πιστευετε οτι δεν πρεπει να συζηταμε κατι τετοιο δημοσια εδω μεσα σβηστε το, δε θα παρεξηγηθω φυσικα (αφηστε μονο την αγγελια που θα ανεβασω σε λιγακι ενταξει? Laughing )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zak634
Member
Member
zak634

Ηλικία : 39
Τόπος : πατρα-διδυμοτειχο-αθηνα-πειραιας-κομοτηνη(ξαφνικα)-πατρα
Registration date : 18/04/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 30 2011, 22:42



giannis81, πραγματικα πολυ ωραίο το θεματάκι σου.
΄
Πιστεύω οτι είναι καθαρά και μόνο θέμα ηθικής, παιδείας και σεβασμου που εχει ο καθενας για τον

εαυτό του. Εννοείται οτι οποιος το παρει κλεμμένο είναι σα να το έκλεψε ο ίδιος (εν μέρη), το γεγονός οτι

ενω θα είναι οφθαλμοφανές (λογω της τιμής του) οτι ειναι κλεμμενο και ο αγοραστης προκειμενου να το

τσιμπησει προσπαθει να αποβαλει την ιδεα οτι ειναι κλεμμενο επειδη ο πωλητης απλα ξεχασε να του το πει

θεωρω οτι τον καθιστα μεγα μαλακα.

το θέμα όμως είναι οτι βλέπω οτι πολλοί δε θα το επαιρναν υπο το φόβο μη τους δει καποιος και μπλέξουν και γίνουν ρεζίλι

και όχι απο θέμα ηθικης, λογω πιστευω, λογω του οτι ειναι ανωτεροι στο να πουληθουν οι ιδιοι

σα χαρακτηρες προκειμενου να δωσουν αυτα τα παραπανω λεφτα.

απ'ότι βλέπω λοιπον ενω θα επρεπε εδω να εχουν ολοι παιδεια και να μη το κανουν, βλεπω οτι αν δεν υπηρχε ο φοβος

του νομου θα το τσιμπαγαν ουλοι . .. . .

αυτα είχα να πώ, ελπίζω να μή προσεβαλα κανεναν, καθως δεν αναφερόμουν σε κανέναν απο εδω μέσα

αυτη ειναι η αποψη μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 14:53

σαλιγκάρι έγραψε:
δεν έπρεπε κάν να γίνετε αυτή η κουβέντα NO

Ντρέπομαι πραγματικά, που βρίσκομαι μέσα σε ένα forum που τίθεται ακόμα και σαν θέμα συζήτησης!
Η διάλυση των αξιών , μας έχει φτάσει σε αυτό το επίπεδο, και θα μας πάει και ακόμα παρα πέρα, μέχρι τον πάτο!
Οχι κλεμμένο ποδήλατο δεν θα αγόραζα, αλλά ούτε κλεμμένη καρφίτσα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolismark
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tolismark

Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά
Registration date : 30/12/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 17:38

andreasp έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
δεν έπρεπε κάν να γίνετε αυτή η κουβέντα NO

Ντρέπομαι πραγματικά, που βρίσκομαι μέσα σε ένα forum που τίθεται ακόμα και σαν θέμα συζήτησης!
Η διάλυση των αξιών , μας έχει φτάσει σε αυτό το επίπεδο, και θα μας πάει και ακόμα παρα πέρα, μέχρι τον πάτο!
Οχι κλεμμένο ποδήλατο δεν θα αγόραζα, αλλά ούτε κλεμμένη καρφίτσα!

Παιδιά ο άνθρωπος έθεσε ένα θέμα για συζήτηση και το παρήγορο είναι πως όλοι σε γενικές γραμμές δεν θα μετέχαμε σε μια τέτοια αγοροπωλησία...νομίζω πως δεν πρέπει να το αντιμετωπίζουμε λες και έβαλε αγγελία ''Πωλείται κλεμμένο ποδήλατο'' και εμείς από κάτω να τον έχουμε τρελάνει στο ''Δικαίωμα''
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 18:07

andreasp έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
δεν έπρεπε κάν να γίνετε αυτή η κουβέντα NO

Ντρέπομαι πραγματικά, που βρίσκομαι μέσα σε ένα forum που τίθεται ακόμα και σαν θέμα συζήτησης!
Η διάλυση των αξιών , μας έχει φτάσει σε αυτό το επίπεδο, και θα μας πάει και ακόμα παρα πέρα, μέχρι τον πάτο!
Οχι κλεμμένο ποδήλατο δεν θα αγόραζα, αλλά ούτε κλεμμένη καρφίτσα!

Είσαι λίγο υπερβολικός Αντρέα, δεν νομίζεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 18:27

terino έγραψε:
andreasp έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
δεν έπρεπε κάν να γίνετε αυτή η κουβέντα NO

Ντρέπομαι πραγματικά, που βρίσκομαι μέσα σε ένα forum που τίθεται ακόμα και σαν θέμα συζήτησης!
Η διάλυση των αξιών , μας έχει φτάσει σε αυτό το επίπεδο, και θα μας πάει και ακόμα παρα πέρα, μέχρι τον πάτο!
Οχι κλεμμένο ποδήλατο δεν θα αγόραζα, αλλά ούτε κλεμμένη καρφίτσα!

Είσαι λίγο υπερβολικός Αντρέα, δεν νομίζεις?

Οχι! Δεν το λέω για τον φίλο που θέτει το θέμα.
Ισως θα ήταν καλύτερα εκφρασμένο ώς "Ντρέπομαι που καταντήσαμε να το συζητάμε μέσα σε ένα Forum".
Συνολικά ώς άνθρωπινο είδος.
Οσο αφορά το ότι η διάλυση των αξιών μας, μας έχει φέρει σε αυτό το σημείο που βρισκόμαστε, είμαι απόλυτα πεποισμένος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 18:57

Το εξετάζεις υπό λάθος γωνία. Κανείς δεν το επικρότησε. Απλά το σχολιάζουμε-αναλύουμε. Αν αγνοείς ένα πρόβλημα δεν σημαίνει ότι εξαφανίζεται!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 19:08

terino έγραψε:
Το εξετάζεις υπό λάθος γωνία. Κανείς δεν το επικρότησε. Απλά το σχολιάζουμε-αναλύουμε. Αν αγνοείς ένα πρόβλημα δεν σημαίνει ότι εξαφανίζεται!

Για μένα δεν υπάρχει θέμα συζήτησης.
Η κλεπταποδοχή, είναι ποινικό αδίκημα αλλά και ηθικό αδίκημα, για πολύ συγκεκριμένους λόγους. Διότι προκαλεί την κλοπή. Είναι εμφανές νομίζω, ότι οτιδήποτε κλέβεται , αν δεν πουλιόταν, δεν θα το έκλεβαν ποτέ.
Δεν αγόρασα ποτέ κλεμμένο. Δεν θα αγοράσω ποτέ κλεμμένο. Εχω αγοράσει μεταχειρισμένα πράγματα, πάντα προσπαθώ και ζητάω την απόδειξη αγοράς, έτσι ώστε να πιστοποιήσω ότι δεν είναι κλεμμένα.
Δεν έχω αγοράσει μεταχειρισμένα πράγματα, γιατί είχα την υπόνοια, ότι ίσως ήταν κλεμμένα.
Εχω στείλει στον εισαγγελέα άτομο που πούλαγε κλεμμένα αντικείμενα. Εχω τσακωθεί άσχημα με κολλητό μου φίλο γιατί αγόρασε κλεμμένο κινητό.
Σίγουρα δεν εξαφανίζεται, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τι συζήτηση μπορεί να γίνει επάνω στο συγκεκριμένο θέμα, πέρα απο ολοκληρωτική απόρριψη της κλεπταποδοχής.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 19:14

andreasp έγραψε:


Για μένα δεν υπάρχει θέμα συζήτησης.
Η κλεπταποδοχή, είναι ποινικό αδίκημα αλλά και ηθικό αδίκημα, για πολύ συγκεκριμένους λόγους. Διότι προκαλεί την κλοπή. Είναι εμφανές νομίζω, ότι οτιδήποτε κλέβεται , αν δεν πουλιόταν, δεν θα το έκλεβαν ποτέ.
Δεν αγόρασα ποτέ κλεμμένο. Δεν θα αγοράσω ποτέ κλεμμένο. Εχω αγοράσει μεταχειρισμένα πράγματα, πάντα προσπαθώ και ζητάω την απόδειξη αγοράς, έτσι ώστε να πιστοποιήσω ότι δεν είναι κλεμμένα.
Δεν έχω αγοράσει μεταχειρισμένα πράγματα, γιατί είχα την υπόνοια, ότι ίσως ήταν κλεμμένα.
Εχω στείλει στον εισαγγελέα άτομο που πούλαγε κλεμμένα αντικείμενα. Εχω τσακωθεί άσχημα με κολλητό μου φίλο γιατί αγόρασε κλεμμένο κινητό.
Σίγουρα δεν εξαφανίζεται, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τι συζήτηση μπορεί να γίνει επάνω στο συγκεκριμένο θέμα, πέρα απο ολοκληρωτική απόρριψη της κλεπταποδοχής.


Μα αυτό κάνουμε... απλά ο καθένας με τον τρόπο του και το στυλ ομιλίας του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
postman1972
Member
Member
postman1972

Ηλικία : 52
Τόπος : εδεσσα
Registration date : 25/12/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 10 2011, 13:41

οχι παιδια μακρια οτι δε θελεις να σου κανουν μη το κανεις σε αλλους.........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 19:55

Προσωπικα και στην υποψια μονο για κλεμμενο,οτι κι αν ειναι αυτο,θα εμενα μακρυα...θεωρω οτι εαν παρω κλεμμενο συμβαλλω στο κλεμμενο χαμογελο του φιλου που κλαιει... Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 21 2011, 14:23

andreasp έγραψε:
terino έγραψε:
Το εξετάζεις υπό λάθος γωνία. Κανείς δεν το επικρότησε. Απλά το σχολιάζουμε-αναλύουμε. Αν αγνοείς ένα πρόβλημα δεν σημαίνει ότι εξαφανίζεται!

Για μένα δεν υπάρχει θέμα συζήτησης.
Η κλεπταποδοχή, είναι ποινικό αδίκημα αλλά και ηθικό αδίκημα, για πολύ συγκεκριμένους λόγους. Διότι προκαλεί την κλοπή. Είναι εμφανές νομίζω, ότι οτιδήποτε κλέβεται , αν δεν πουλιόταν, δεν θα το έκλεβαν ποτέ.
Δεν αγόρασα ποτέ κλεμμένο. Δεν θα αγοράσω ποτέ κλεμμένο. Εχω αγοράσει μεταχειρισμένα πράγματα, πάντα προσπαθώ και ζητάω την απόδειξη αγοράς, έτσι ώστε να πιστοποιήσω ότι δεν είναι κλεμμένα.
Δεν έχω αγοράσει μεταχειρισμένα πράγματα, γιατί είχα την υπόνοια, ότι ίσως ήταν κλεμμένα.
Εχω στείλει στον εισαγγελέα άτομο που πούλαγε κλεμμένα αντικείμενα. Εχω τσακωθεί άσχημα με κολλητό μου φίλο γιατί αγόρασε κλεμμένο κινητό.
Σίγουρα δεν εξαφανίζεται, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τι συζήτηση μπορεί να γίνει επάνω στο συγκεκριμένο θέμα, πέρα απο ολοκληρωτική απόρριψη της κλεπταποδοχής.


Με βρίσκεις σύμφωνο. Το επιχείρημα "αν δεν το αγοράσω εγώ κάποιος άλλος θα δώσει τα 100 ? και τα το αγοράσει " δεν αποτελεί δικαιολογία.
Δεν αγοράζουμε κλεμμένα - γιατί σκάβουμε τον τάφο μας.


Όσο για τα άγχη "μα που ξέρω εγώ αν η ζελατίνα που πουλιέται σε ένα site ή τις αγγελίες ενός φόρουμ είναι κλεμμένη..." η απάντηση είναι πολύ απλή... do your research.
Όταν πρόκειται για ποδήλατο, βλέπεις με ποιόν έχεις να κάνεις. Του ζητάς υπεύθυνη δήλωση με τον αριθμό ταυτότητας και τα πλήρη στοιχεία του, όπου αναφέρει ότι σου πούλησε το εν λόγω ποδήλατο... (εφόσον δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς για να σου δώσει ενα αντίγραφο) .

Το θέμα των κλεμμένων ποδηλάτων ειδικά και των ανταλλακτικών που πουλιούνται στα διάφορα φόρουμ έχει απασχολήσει ιδιαίτερα την ποδηλατική κοινότητα της Αθήνας (και ολόκληρης της χώρας) αφού οι κλοπές έχουν αυξηθεί ραγδαία τα τελευταία χρόνια. Είναι σύνθετο, δεν μπορεί να απαντηθεί σε ένα thread... αλλά σε κάθε περίπτωση ΟΛΟΙ (όσοι έχουν ασχοληθεί) ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΠΩΣ Η ΚΛΕΠΤΑΠΟΔΟΧΗ (ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΖΗΤΗΣΗ) ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΣΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ (ΑΥΞΗΣΗ ΚΛΟΠΩΝ).

Η κλεπταποδοχή είναι ποινικό αδίκημα... φοβάμαι ότι όποιος επιχειρεί να την περιβάλει με ένα μανδύα αθωότητας είναι αφελής.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris79

dimitris79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 09/08/2011

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 21 2011, 15:46

δε ξερω αν σας εχουν κλεψει ποτε?Δε σου γυριζει το ματι Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ομως
ποτε κλεμμενο,καποιοι μπορει να μην μπορουν να το ξαναπαρουν ποτε αυτο που τους εχει κλαπει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 21 2011, 16:19

Οι κλεπταποδόχοι όχι μόνο είναι συνυπεύθυνοι με τους κλέφτες με ότι αυτό συνεπάγεται αλλά ωθούν στην αύξηση των κλοπών, αφού οι κλέφτες κατάφεραν και εξαργύρωσαν τη λεία τους δεν μένει παρά να πάνε για
την επόμενη κλοπή αυξάνοντας το τζίρο τους Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 95412
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 14:14

δεν ξέρω πόσοι έχετε πάει Ολλανδία, εγώ είναι το μόνο μέρος που έχω πάει στο εξωτερικό και μου είχε κάνει εντύπωση το σχόλιο του ξεναγού, όταν μας είπε ότι για ποδήλατο (στο Αμστερνταμ) μπορούμε είτε να νοικιάσουμε, είτε να αγοράσουμε ένα κλεμμένο..και ότι ακόμα και αν συναντηθείς με τον ιδιοκτήτη του ποδηλάτου το πολύ πολύ να σε ρωτήσει αν σε βόλεψε.. Razz
το θέμα πάντως στην προκειμένη είναι λεπτό..γιατί με την αγορά κλεμμένου όντως ενθαρρύνεις τη συνέχιση της παράνομης δραστηριότητας..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geoman87
Member
Member
geoman87

Ηλικία : 37
Τόπος : Αιγαλεω,Αττικη
Registration date : 10/02/2011

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 26 2011, 01:53

Εγω παντως αυτο που ξερω ειναι οτι αν δεν παθεις δεν θα μαθεις....Αυτο που θελω να πω ειναι οτι οι περισσοτεροι δελεαζονται με μια καλη τιμη ανεξαρτητως αν ειναι κλεμμενο το αντικειμενο ή οχι...

Αν ομως βρεθεις στην αλλη πλευρα δηλαδη σου κλεψουν κατι αρχιζεις και βλεπεις τελειως διαφορετικα τα πραγματα γιατι απο κει και υστερα μπορεις να καταλαβεις πως νιωθει ο αλλος που κλαει το ποδηλατο του για παραδειγμα...οποτε οχι μονο δεν αγοραζεις ενα τετοιο αντικειμενο αλλα αν μπορεις σπας και τα μουτρα αυτου που προσπαθει να στο πουλησει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 10 2011, 20:14

Παιδια ξέρετε που ακριβως είναι η πιάτσα που πουλάνε τα κλεμμένα ποδηλατα στην Αθηνα?? Χθες ή προχθες (δεν ξέρω ακριβως γιατι έλειπα εκτος Αθηνας για δουλεια...) μου έκλεψαν το ποδηλατο μου από την βεράντα του 1ου οροφου που το είχα!!! Σημερα το πρωι είδα τα σημαδια στον εξωτερικο τοιχο της βεράντας...θέλω να πάω να ριξω μια ματια μηπως μπορεσω και το βρω μιας και ηταν μιας αξιας, έστω και όχι τόσο μεγαλης!!

Για όποιον ξέρει και το δει οποιαδηποτε πληροφορία ειναι ευπροσδεκτη...Ειναι ενα κοκκινο IDEAL SPARK με μηχανικά δισκοφρενα εμπρος-πίσω, led φωτα εμπρος πίσω και λεπτά δρομίσια λάστιχα αντί για τα κανονικά χωμάτινα που φοράνε τα mountain, μιας και το χρησιμοποιουσα στην πόλη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 10 2011, 20:30

Έχω την εντύπωση ότι το νταραβέρι γίνεται από την κάτω πλευρά της Ομόνοιας..
δηλαδή στον πρώτο κάθετο της Αγ.Κωνσταντίνου, και προς τα κάτω στους παράλληλους..
ακριβές σημείο δεν ξέρω..

edit βρήκα αυτό.. http://www.podilatis.com/el/general/208-----lr---
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
luckyb

luckyb

Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/05/2008

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 10 2011, 21:31

Επίσης για κλεμμένα ποδήλατα:
http://www.podilates.gr/node/12634
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://luckybackup.sourceforge.net/
B4tiSp0t

B4tiSp0t

Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 03/04/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 23 2011, 03:34

Εννοείτε πως αν το ήξερα ή αν έπεφτε στην υποψία μου δεν θα αγόραζα τίποτα κλεμμένο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ropsis.photography
alexmon
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
alexmon

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 05/09/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 06 2012, 07:15

επικίνδυνα σενάρια...........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 15 2012, 20:30

εκλάπη ποδήλατο ideal pro rider2012 από περιοχή αμπελοκήπων, δεμένο με kryptonite..!! μέρα μεσημέρι, το άφησε για μια ώρα περίπου μπροστά από την πολυκατοικία του, κολλητός μου, δεμένο με το λουκέτο της μηχανής, περάσανε, κόψαν το λουκέτο, και το πήραν...

καμιά "οδηγία" προς τα που να "κινηθεί" ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis81
Member
Member
giannis81

Ηλικία : 42
Τόπος : Aθήνα
Registration date : 07/03/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 15 2012, 21:37

nikolasr200 έγραψε:
εκλάπη ποδήλατο ideal pro rider2012 από περιοχή αμπελοκήπων, δεμένο με kryptonite..!! μέρα μεσημέρι, το άφησε για μια ώρα περίπου μπροστά από την πολυκατοικία του, κολλητός μου, δεμένο με το λουκέτο της μηχανής, περάσανε, κόψαν το λουκέτο, και το πήραν...

καμιά "οδηγία" προς τα που να "κινηθεί" ?

Την πρωτη κυριακη στο παζαρι στον πεζοδρομο του Θησειου, δαγκωτο. Να ζητησει Ideal. Να'χει και παρεα διακριτικα τριγυρω Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 15 2012, 22:23

η πρωτη Κυριακη ειναι μεθαυριο..σε ποιο σημειο ειναι το "παζαρι";
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis81
Member
Member
giannis81

Ηλικία : 42
Τόπος : Aθήνα
Registration date : 07/03/2010

Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα το αγοραζατε κλεμμενο?   Θα το αγοραζατε κλεμμενο? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 15 2012, 23:01

nikolasr200 έγραψε:
η πρωτη Κυριακη ειναι μεθαυριο..σε ποιο σημειο ειναι το "παζαρι";


Συνηθως στη βαση μιας γεφυρας που περναει πανω απο τις γραμμες του ηλεκτρικου, στη μεση περιπου ολοκληρου του παζαριου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Θα το αγοραζατε κλεμμενο?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Ποδήλατο-
Μετάβαση σε: