Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Revi't Sirocco Review

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 41
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Revi't Sirocco Review Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Revi't Sirocco Review   Revi't Sirocco Review Icon_minitimeΔευ Σεπ 12 2011, 21:45

Οπως ειχα υποσχεθει σε καποια Post θα ανεβασω ενα review για το συγκεκριμενο μπουφαν μιας κ εναδιαφερονται παντα καποιοι για αγορα μπουφαν κ αυτο ειναι ενα πολυ καλο οικονομικο πλυν (πολυ) τιμιο μπουφαν

εδω μια πρωτη επαφη με το μπουφαν μιας κ εγω δεν εχω καποιο μοντελο κ δεν μου αρεσει να αυτοφωτοφραφιζομαι, απο εκει το ειδα κ εγω πρωτη φορα κ δινει αρκετες χρησιμες πληροφοριες για το Jacket


αλλα επειδη αλλο η διαφημιση απο καποιο καταστημα κ αλλο η εμπειρια οριστε τα υπερ κ τα κατα μετα απο 4 μηνες συνεχους χρησης κ μεσα στη πολη κ εκτος σε ταξιδια.


ΥΠΕΡ:
-Γενικος πολυ καλα υλικα με εξαιρεση καποιες μικρες λεπτομεριες.
-Ολο το καλοκαιρι που το φορουσα δεν ειχα θεμα με την ζεστη κατα την κινηση, αριστη αναπνοη μπουφαν.
-Αρκετους αποθηκευτικους χορους με αντωχη.
-Πολυ καλη προστασια ομων - αγκωνων - πλατης χωρις να εμπωδιζουν την ελευθερη κινηση (ευτιχος μεχρι στιγμης δεν χρειαστικε κ αχρειαστη να ειναι).
-Οχι μεγαλο βαρος, τουλαχιστων εμενα δεν με ενωχλει.
-Αρκετα ζεστο ακομα κ χωρις τα εσωτερικα, εμπειρια απο νυχτερινη οδηγηση διπλα σε ρεμα με υγρασια, εκλεισα τους αεραφωγους στα χερια κ εσφιξα τα μανικια κ ημουν μια χαρα.
-Η αδιαβροχη μεβρανη κ η εσωτερικη φοδρα κουμπωνουν πολυ καλα με το μπουφαν κ γινονται ενα, επισης η εσωτερικη φοδρα εχει μανικια κ δεν ειναι απλο γιλεκο.

ΚΑΤΑ
-Μου ξεχιλωσε το λαστιχακι που κραταει το κουμπωμα του λαιμου αριστερα για να μην σε εμποδίζει.
-Ξεφτισε το υφασμα στο ενα μανικι απο κατω, δεν εχω καταλαωει ακομα πως κ που.
-ξηλώθηκε το κορδονακι που εχει το μπουφαν για τη κρεμαστρα αλλα λογικο αμα το τραβιξεις βιαστικα.
-Θα ηθελα να ειχε κ πανω αδιαβροχες εξωτερικες τσεπες κ μια εσωτερικη ακομα απο δεξια
-Επισης σε ζεστες δεν ειναι να το φορας στασιμος, υδρωνεις αρκετα γρηγορα.

Φυσικα υπαρχουν καλητερα μπουφαν αλλα κ σε αλλες τιμες οπως λενε "οτι πληρωνεις παιρνεις" αλλα για τα λεφτα του ειμαι πολυ ικανοποιημένος φυσικα κ πιστευω ειναι ενα πολυ καλο πρωτο μπουφαν γαι να αποκτησεις εμπηρεια κ να δεις τις πραγματικες σου αναγκες κ αν προχωρησεις μετα σε αυτο που ταιριαζει ακριβος στο στυλ χρησης που θες κ των αναγκων σου. Εγω ηθελα κατι για χειμωνα - καλοκαιρι οικονομικο ωστε να μην παρω κατι ακριβο, δεν μου αρεσει δεν με βολευει κ μετα κλαιω τα λεφτα μου.
Οσο για το απο που το πειρα απο το FC-moto το ειχε σε πολυ καλη εκπτωση, νομιζω ακομα το εχει, κ μου ειχε ερθει μαζι με μεταφορικα στα 190? σε 10 μερες περιπου. Εδω το ειχα βρει 400? κ με εκπτωση γυρο στα 350?.

Αλλα επειδη μια φωτο, οπως λεν οι αμερικανοι οτι λεν οι γιαπωνεζοι, ισον χιλιες λεξεις.

Μπροστα οψη.
Revi't Sirocco Review Mprosta

Πισω οψη
Revi't Sirocco Review Pisoz

Το εσωτερικο του μπουφαν
Revi't Sirocco Review Esvterikompoyfan

Αδιαβροχη μεβρανη & εσωτερικη φοδρα η οποια μπορει κ μπει χωρις τη μεβρανη
Revi't Sirocco Review Esoteriko
Revi't Sirocco Review 26310067

οπου ειναι γκρι περναει αερας ικανοποητικα μαλλον, νερο ομως δεν ξερω δεν το εχω φωρεσει ακομα σε βροχη.
Revi't Sirocco Review Aeragogosplatis

για μπροστα εχει 2 νεοπρεν κοματια μου μπαινουν εσωτερικα για να μην περναει αερας τον χειμωνα
Revi't Sirocco Review Neopren1
Revi't Sirocco Review Neopren2

το γατζακι κ τα μανικια που ειπα παραπανω
Revi't Sirocco Review Maniki1
Revi't Sirocco Review Maniki2Revi't Sirocco Review Lastixaki

ελπιζω να βοηθησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kerneld
Member
Member
kerneld

Ηλικία : 53
Τόπος : Γλυκά Νερά - ΑΘΗΝΑ
Registration date : 10/08/2011

Revi't Sirocco Review Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Revi't Sirocco Review   Revi't Sirocco Review Icon_minitimeΔευ Σεπ 12 2011, 22:02

Ενδιαφέρουσα παρουσίαση. Φέτος είμαι για αγορά μπουφάν και κοιτάζω δεξιά και αριστερά για απόψεις.

Δυστυχώς το ξέφτισμα που αναφέρεις/δείχνεις στο μανίκι, δεν θάπρεπε να υπάρχει σε τόσο φρέσκο μπουφάν.

Το FC-MOTO έχει τα rev'it σε πολύ καλές προσφορές (κοιτάζω το navigator) αλλά η φθορά που δείχνεις με "κρύωσε" λίγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 41
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Revi't Sirocco Review Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Revi't Sirocco Review   Revi't Sirocco Review Icon_minitimeΔευ Σεπ 12 2011, 22:11

μαλλον πρεπει να εγινε απο τις πατεριτσες που κυκλοφωρουσα στην αρχη. Εεεεε ειχα σκασει, 5 μερες αφου το παραγγειλα ειχα πτωση κ εσπασα το ποδι μου κ μολις αρχισα να ανεβαινω ξανα σε δικυκλα το φορεσα απο το γαμωτο που το εβλεπα κρεμασμενο 3 μηνες κρεμαστρα κ μαλλον αυτες καναν αυτη τη ζημια η ανυπομονησία βλεπετε βλαπτει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Revi't Sirocco Review Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Revi't Sirocco Review   Revi't Sirocco Review Icon_minitimeΔευ Σεπ 12 2011, 22:12

στα μανικια εχω και εγω ενα θεματακι στο revit Alpha. Τιποτα σοβαρο αλλα μετα τον πρωτο χειμωνα εχει φθορα. Παντως το δικο μου σταθηκε βραχος και σε βροχη και σε κρυο. Πραγματικα αξιζει καθε ευρω του κοστους του. Για να ειμαι ειλικρινης περιμενω να χειμωνιασει για να το ξαναφορεσω Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Revi't Sirocco Review

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ένδυση-
Μετάβαση σε: