Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 26 2012, 02:06

nikos147 έγραψε:
k0k0$ έγραψε:
Οχι, ειχα μια 1000αρι SV και μου αρεσε καλυτερα, γιαυτο εδωσα την αλλη. Ιδια τρομπα ειναι, δεν ειναι ακτινικη.


Θα πετυχεις ακομη καλυτερη εξαερωση, θα φυγουν και οι τελευταιες μικροφυσαλιδες - αν υπαρχουν. Αλλα με τη μαμα τρομπα ναι, δεν ειναι προβλημα, απλα τερματιζει πανω στο γκριπ. Κατσε να στρωσουν και τα τακακια σου βεβαια γιατι τωρα λογικα πατανε μονο στο 1/4 τους πανω στον φαγωμενο σου δισκο.

nikos147 έγραψε:
μόλις γύρισα από το γκαράζ.... το έκανα για καλό και για κακό μήπως και δω καλύτερο αποτέλεσμα!

thanks!


Δεν το πιστευα αλλά οντως εκανε διαφορα αυτο το τρικ!! Την αφησα όλο το βραδυ με τερμα πατημενο το φρενο και δυο φορες (μια αργα το βραδυ και μια νωρις το πρωι) πηγα στο γκαραζ και χτυπησα λιγακι όλα τα σημεια των σωληνων μηπως φυγουν και άλλες τυχον φυσσαλιδες αερα!

και εμένα έκανε διαφορά αυτό Νίκο..το είχα γράψει στην άλλη ενότητα..
θα το κάνω ωστόσο άλλη μια φορά, γιατί την πρώτη είχα παραλείψει μερικά βήματα λόγω βιασύνης..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τρόμπα   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΤρι Ιαν 31 2012, 12:49

nikos147 έγραψε:
μόλις γύρισα από το γκαράζ.... το έκανα για καλό και για κακό μήπως και δω καλύτερο αποτέλεσμα!

thanks!

Νίκο μιας και κάναμε την ίδια ακριβώς μετατροπή και στον ίδιο μηχανικό, από την εμπειρία μου 15 μέρες τώρα με τα φρένα έχω να σου πω τα εξής:
Αρχικά το κράτησα με την μαμά 14 άρα τρόμπα. Στα πρώτα 1,2 φρεναρίσματα η μανέτα δεν είχε καλή αίσθηση, στην συνέχεια ήταν μια χαρά, μετά όμως από καμιά ώρα χρήσης μέσα στην κίνηση ή μετά από καμιά 10αριά βίαια φρεναρίσματα η μανέτα είχε γίνει σφουγγάρι ! είχα φρένα αλλά με μηδενική αίσθηση. Από την παραπάνω συμπεριφορά κατέληξα στο συμπέρασμα ότι πρέπει να αλλάξω και την τρόμπα με μια μεγαλύτερη ακτινική, αφού το ducati που φορούσε πριν τα φρένα, είχε 16άρα ακτινική. Με την αλλαγή της τρόμπας το αποτέλεσμα δεν περιγράφεται!!! Έχω απίστευτα προοδευτικό φρένο, χειρουργική ακρίβεια, με πολύ δύναμη και μόνο με ένα δάκτυλο στην μανέτα ενώ η απόδοση δεν επηρεάζεται από την χρήση. Επομένως για να πάρεις το 100% από τα φρένα σε αίσθηση, δύναμη και διάρκεια μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις και την τρόμπα !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΤρι Ιαν 31 2012, 12:53

apogt έγραψε:
nikos147 έγραψε:
μόλις γύρισα από το γκαράζ.... το έκανα για καλό και για κακό μήπως και δω καλύτερο αποτέλεσμα!

thanks!

Νίκο μιας και κάναμε την ίδια ακριβώς μετατροπή και στον ίδιο μηχανικό, από την εμπειρία μου 15 μέρες τώρα με τα φρένα έχω να σου πω τα εξής:
Αρχικά το κράτησα με την μαμά 14 άρα τρόμπα. Στα πρώτα 1,2 φρεναρίσματα η μανέτα δεν είχε καλή αίσθηση, στην συνέχεια ήταν μια χαρά, μετά όμως από καμιά ώρα χρήσης μέσα στην κίνηση ή μετά από καμιά 10αριά βίαια φρεναρίσματα η μανέτα είχε γίνει σφουγγάρι ! είχα φρένα αλλά με μηδενική αίσθηση. Από την παραπάνω συμπεριφορά κατέληξα στο συμπέρασμα ότι πρέπει να αλλάξω και την τρόμπα με μια μεγαλύτερη ακτινική, αφού το ducati που φορούσε πριν τα φρένα, είχε 16άρα ακτινική. Με την αλλαγή της τρόμπας το αποτέλεσμα δεν περιγράφεται!!! Έχω απίστευτα προοδευτικό φρένο, χειρουργική ακρίβεια, με πολύ δύναμη και μόνο με ένα δάκτυλο στην μανέτα ενώ η απόδοση δεν επηρεάζεται από την χρήση. Επομένως για να πάρεις το 100% από τα φρένα σε αίσθηση, δύναμη και διάρκεια μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις και την τρόμπα !

Καλημερα!!
Εχω ηδη βάλει τον Δημητρη να ψαχνει για ακτινικη τρομπα μιας και, αν και δεν εχω κανει πολλα χιλιομετρα για να βγαλω ασφαλη συμπερασματα, η αισθηση που σου δινει η μαμα τρομπα δεν μου αρεσε καθολου!! Εσυ τελικα ποια τρομπα έβαλες?? Με τις μανετες και την χουφτα τι εκανες? Το εχω απορία μιας και δεν ξερω εαν βαζοντας διαφορετική τρομπα μετα δεν θα μπορω να τοποθετησω την χουφτα και τις aftermarket μανετες που εχω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos78
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tasos78

Ηλικία : 45
Τόπος : ΚΥΜΗ - ΒΟΛΟΣ
Registration date : 23/03/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΤρι Ιαν 31 2012, 13:02

Παιδες μηπως γνωριζει καποιος απο τι μηχανακια να κοιταμε για 16αρες τρομπες εκτος βεβαια απο του 1000αριου;


Εχω παρει Brembo και ανταπτορες αλλα δεν τα εχω κατσει ακομα πανω μιας και περιμενω να του βαλω πρωτα φρεσκα παππουτσακια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τρόμπα   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΤρι Ιαν 31 2012, 15:56

Έβαλα τρόμπα από kawasaki zx10r . Αυτή που έβαλα είναι 11/16 ή 17,48mm είναι παραπάνω από την 16άρα που χρειάζεται κανονικά. Τώρα έχω περισσότερη δύναμη αλλά λίγο χειρότερη αίσθηση από ότι με μια 16άρα. Η κάθε τρόμπα πάει πακέτο με τη μανέτα της, η δικιά σου after-market μενέτα δυστυχώς κάνει μόνο για να πιέζει τρόμπα v strom 650 ή 1000!! Η χούφτα μπαίνει με μια μικρή πατέντα με ένα λαμάκι. Αν θες να αποφύγεις την φασαρία μπορείς να βάλεις του 1000 αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι 16 ή 15,... αλλά την έχεις στα χέρια σου οπότε μπορείς να το δεις. Για να απαντήσω και στον φίλο tasos78 τρόμπες μπορείς να βάλεις από gsxr, από cbr από kawasaki (σε φώτισα!!!!)οι τρόμπες από μοντέλο σε μοντέλο, χρονιά με τη χρονιά αλλάζουν και δεν είναι μπορώ να σου ποιες είναι 16άρες, 19άρες κτλ. Κάποιοι έχουν βάλει από cbr954, από cbr1000,από zx636 άλλοι βάζουν την brembo από το monster ή το 916 που φόραγε και τα φρένα.(Για να μπει αυτή πρέπει να βρεις και άλλο καβαλέτο για τον καθρέπτη γιατί οι βίδες στήριξης μπαίνουν από πάνω, αλλά υπάρχει ή στο φτιάχνει ο μάστορας).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 02 2012, 21:17

apogt έγραψε:
Έβαλα τρόμπα από kawasaki zx10r . Αυτή που έβαλα είναι 11/16 ή 17,48mm είναι παραπάνω από την 16άρα που χρειάζεται κανονικά. Τώρα έχω περισσότερη δύναμη αλλά λίγο χειρότερη αίσθηση από ότι με μια 16άρα.

Γιατι αναφερεις οτι έχεις χειροτερη αισθηση με την μεγαλύτερη ακτινικη τρομπα? Την ίδια βρίσκω και εγω και σκεφτομαι να την βάλω αντι για την μαμα 16αρα που εχω από το 1000αρη...απλά με παρεξένεψε που ανεφερες οτι ειναι χειροτερη η αισθηση μιας και, θεωρητικά, οι ακτινικες έχουν κορυφαία αισθηση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 02 2012, 22:07

Oσο μεγαλωνει το μεγεθος του πιστονιου της τρομπας (με τις δαγκανες να μενουν "σταθερες") τοσο καλυτερη αισθηση εχεις μεν, αλλα τοσο πιο σκληρη γινεται η μανετα. Με τις μεγαλυτερες τρομπες θες μεγαλυτερη δυναμη για να αποκτησεις την ιδια πιεση στις δαγκανες απ'οτι με μια μικροτερη τρομπα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 17άρα τρόμπα   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 02 2012, 23:03

k0k0$ έγραψε:
Oσο μεγαλωνει το μεγεθος του πιστονιου της τρομπας (με τις δαγκανες να μενουν "σταθερες") τοσο καλυτερη αισθηση εχεις μεν, αλλα τοσο πιο σκληρη γινεται η μανετα. Με τις μεγαλυτερες τρομπες θες μεγαλυτερη δυναμη για να αποκτησεις την ιδια πιεση στις δαγκανες απ'οτι με μια μικροτερη τρομπα.
Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 3787515331 Σωστός !!! Η αίσθηση βέβαια δεν έχει καμία σχέση με τη μαμά 14άρα είναι πολύ καλύτερη. Αλλά για να καταλάβεις τη διαφορά στην αίσθηση θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Ψάχνοντας για τη διαφορά στις τρόμπες, ανακάλυψα ότι η Brembo προτείνει για την πίστα 18άρα αλλά για τον δρόμο 19-20. Στην πίστα που θες καλύτερη αίσθηση δίνει μικρότερη ρύθμιση. Επίσης αν έχεις οδηγήσει ποτέ supersport την αίσθηση που έχει στην μανέτα, είναι δύσκολο να την αποκτήσεις σε v strom με ABS εξαιτίας του κυκλώματος του ABS και το πως αυτό είναι σχεδιασμένο σε αυτή τη μηχανή. Μπορεί να έχεις την ίδια δύναμη στο φρένο αλλά πάντα θα έχεις λίγο χειρότερη μανέτα. Για μένα να την βάλεις την τρόμπα, δεν έχω κάνει πολλά km από τότε που την έβαλα (με αυτό τον καιρό που να πας) αλλά είμαι ευχαριστημένος. Αν έχεις αμφιβολίες μπορούμε να βρεθούμε, πριν τη βάλεις, να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 03 2012, 08:40

k0k0$ έγραψε:
Oσο μεγαλωνει το μεγεθος του πιστονιου της τρομπας (με τις δαγκανες να μενουν "σταθερες") τοσο καλυτερη αισθηση εχεις μεν, αλλα τοσο πιο σκληρη γινεται η μανετα.

Σε αυτο συμφωνώ και εγω, δηλαδη οτι όσο μεγαλυτερο ειναι το πιστονι της τρομπας τόσο καλυτερη ειναι η αίσθηση, δηλαδή τοσο μικροτερη ειναι η διαδρομή που θα κάνει η μανετα για να τερματισει!


k0k0$ έγραψε:
Με τις μεγαλυτερες τρομπες θες μεγαλυτερη δυναμη για να αποκτησεις την ιδια πιεση στις δαγκανες απ'οτι με μια μικροτερη τρομπα.

όντως έχεις δίκαιο...Για να έχεις σταθερή την πίεση πρέπει όσο αυξάνεται το εμβαδόν του πιστονιού να αυξάνεται η δύναμη διότι, όπως περιγράφεται και παρακάτω, P=F/S -> F=P*S δηλαδή με σταθερό το P όσο αυξάνεται το S (δηλαδη σε εμας αυξανεται το πιστονι) τόσο θα πρέπει να αυξάνεται και η F, δηλαδή η δύναμη που θα εφαρμόζεται.



Παράθεση :
Ιδιαίτερα όμως στη Φυσική ως πίεση χαρακτηρίζεται η δύναμη που ασκείται στη μονάδα της επιφάνειας ενός υλικού και ορίζεται ως το πηλίκο της ασκουμένης δύναμης που δρά σε μιά επιφάνεια δια του εμβαδού της επιφάνειας αυτής. Η Πίεση συμβολίζεται δια του λατινικού γράμματος Ρ και είναι P=F/S (όπου F=δύναμις και S=επιφάνεια)


http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%AF%CE%B5%CF%83%CE%B7
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 09 2012, 15:28

τι θα γίνει, θα βρεθεί καμία brembo 40χιλ στο ebay σε λογική τιμή? άντε γιατί μόνο αποστάτες παίζουν.
felix
ρε παιδιά τις πήρατε όλες?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 09 2012, 21:21

Aγοραστηκε σημερα ακτινικη 16αρα τρομπα από kawasaki zx636 (ninja) και μαλλον το Σαββατο θα την τοποθετησω...αντε να δουμε τις πραγματικες δυνατοτητες του συστηματος!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 09 2012, 22:00

nikos147 έγραψε:
Aγοραστηκε σημερα ακτινικη 16αρα τρομπα από kawasaki zx636 (ninja) και μαλλον το Σαββατο θα την τοποθετησω...αντε να δουμε τις πραγματικες δυνατοτητες του συστηματος!!!

καλοριζικη και ευχομαι να δεις την διαφορα που ψαχνεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 09 2012, 22:08

Bretsos έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Aγοραστηκε σημερα ακτινικη 16αρα τρομπα από kawasaki zx636 (ninja) και μαλλον το Σαββατο θα την τοποθετησω...αντε να δουμε τις πραγματικες δυνατοτητες του συστηματος!!!

καλοριζικη και ευχομαι να δεις την διαφορα που ψαχνεις.

Σε ευχαρισω...η τρομπα ειναι κομπλε με μανετα και δοχειο υγρων. Θα αλλάξω την μανετα μιας και τωρα φοραω cnc ρυθμιζομενες μανετες και θελω να ειναι ομοιομορφες όπως επίσης και το δοχειακαι μιας και στο εξωτερικό μερος του, από την μερια που το εβλεπε μαλλον ο ηλιος, ειναι κάπως πολυμερισμενο και θαμπο το πλαστικο...

Τετοιο δοχειακι που μπορω να βρω?? Να πάω σε μια kawasaki να ρωτησω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 09 2012, 22:46

Ολα τα δοχειακια ιδια ειναι, οπου και να πας θα βρεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexzio
Member
Member
alexzio

Ηλικία : 47
Τόπος : ΤΡΙΚΑΛΑ
Registration date : 18/12/2009

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 10 2012, 07:45

nikos147 έγραψε:
Να πάω σε μια kawasaki να ρωτησω?

πηγα και ρωτησα στη SUZI,
για μαμα δοχειο (φοραω απο GSXR-750 K8)
και μου ειπανε οτι κοστιζει μονο!!!!!!! 50 ευρωπαϊκα...
Suspect affraid

προταση μου, βαλε οτιδηποτε βρεις σε φτηνο aftermarket με 10κατι το πολυ ευρα... yeye
την ιδια δουλεια θα κανει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://alexzio.ath.cx/
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 10 2012, 09:10

Απλά το μαμα δοχειο έχει και την μεταλλικη ασφαλεια που ασφαλιζει το καπακι, κατι που δεν το εχω δει σε aftermarket δοχειακια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 10 2012, 16:02

Τελικά αφου και εγω σημερα ακουσα κατι 50αρια ευρω για τα απλά πλαστικά δοχειακια, κάθησα, ετριψα το υπάρχον και έγινε σαν καινουριο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 10 2012, 16:04

Τι 50αρια ρε παιδια, σε μεταχειρισμενα πηρα ενα με 10ε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 10 2012, 16:43

Και στο eBay θα βρείτε σε αστείες τιμές...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 10 2012, 17:54

mavras έγραψε:
Και στο eBay θα βρείτε σε αστείες τιμές...

κ γιατί δεν βάζεις ένα λινκ φίλε? Suspect Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 10 2012, 19:55

tazakos έγραψε:
mavras έγραψε:
Και στο eBay θα βρείτε σε αστείες τιμές...

κ γιατί δεν βάζεις ένα λινκ φίλε? Suspect Smile
Razz Razz
Το android δεν βοηθάει πολύ βρε παραπονιαρη
Κάντε μια αναζήτηση για motorcycle brake fluid tank και θα βγάλει τιμές ακόμα και κάτω των $10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 10 2012, 20:05

tazakos έγραψε:
mavras έγραψε:
Και στο eBay θα βρείτε σε αστείες τιμές...

κ γιατί δεν βάζεις ένα λινκ φίλε? Suspect Smile


http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p4634.m570.l1313&_nkw=motorcycle+brake+fluid+tank&_sacat=See-All-Categories
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΤρι Φεβ 14 2012, 07:33

Tελικα χθες τοποθετηθηκε και η ακτινικη 16αρα τρομπα...η διαφορά ειναι απλά χαώδης μιας και τωρα φρεναρει με την σκέψη και μονο!!! Η μονη παρατήρησή μου ειναι οτι σε μεγαλες ταχυτητες, πάνω από τα 90-100χαω, ακουω ενα σαν βουητο-σφυριγμα από τα φρενα, το οποιο εντείνεται οταν φρεναρω και το οποιο δεν ακούγονταν με τα μαμα φρενα! Οσοι εχετε βαλει brembo παρατηρειτε το ίδιο ή οχι??

υ.γ. Το δοχειακι των υγρων οταν ειναι η μηχανη σε ορθια θέση δεν καθεται ακριβως οριζοντια αλλά έχει μια μικρη κλίση...πειραζει να το αφησω έτσι ή θα πρεπει να φτιαξω ενα νέο λαμακι??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΤρι Φεβ 14 2012, 11:05

nikos147 έγραψε:
Tελικα χθες τοποθετηθηκε και η ακτινικη 16αρα τρομπα...η διαφορά ειναι απλά χαώδης μιας και τωρα φρεναρει με την σκέψη και μονο!!! Η μονη παρατήρησή μου ειναι οτι σε μεγαλες ταχυτητες, πάνω από τα 90-100χαω, ακουω ενα σαν βουητο-σφυριγμα από τα φρενα, το οποιο εντείνεται οταν φρεναρω και το οποιο δεν ακούγονταν με τα μαμα φρενα! Οσοι εχετε βαλει brembo παρατηρειτε το ίδιο ή οχι??

υ.γ. Το δοχειακι των υγρων οταν ειναι η μηχανη σε ορθια θέση δεν καθεται ακριβως οριζοντια αλλά έχει μια μικρη κλίση...πειραζει να το αφησω έτσι ή θα πρεπει να φτιαξω ενα νέο λαμακι??


Όσοι έχουμε βάλει τις Brembo, Νικόλα, έχουμε αυτόν τον ήχο. Μην αγχώνεσαι είναι φυσιολογικός... Σε λίγο θα εκπαιδευτεί το αυτάκι σου & δεν θα τον ακούς καν... Razz Razz Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 47
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 12 Icon_minitimeΤρι Φεβ 14 2012, 15:45

Join the club!!! Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 12 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: