Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 16 2011, 01:47

nikos147
οπως εγραψα πριν,ολες οι βιδες σε εμενα ηταν ιδιες.δεν ειχε διαφορετικες και δεν νομιζω να τα
ειχα διαβασει και να τα εγραφα για να το παιξω εξυπνος ουτε να αναδειξω τον φιλο μου για την
ανακαλυψη του.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 16 2011, 01:58

Νομιζω οτι εχει ξανατυχει αυτο με τις βιδες ολες ιδιες, το συζητουσαμε και με το Χρηστο.

Καλη σκεψη αυτη με τις ροδελες, χρειαζεται, ή ακομη καλυτερα αν εχουν οι δαγκανες σου τις βιδες τους μαζι, βαζεις αυτες.

(εμενα μονο η μια ειχε βιδες οποτε εχω παραγγειλει αλλο ενα ζευγαρι βιδες γνησιες Μπρεμπο, και μεχρι να ερθουν δεν εχω βαλει ουτε το αλλο γιατι ειμαι λιγο Μονκ και θελω απολυτη συμμετρια)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 16 2011, 07:42

vstromrider έγραψε:
nikos147
οπως εγραψα πριν,ολες οι βιδες σε εμενα ηταν ιδιες.δεν ειχε διαφορετικες και δεν νομιζω να τα
ειχα διαβασει και να τα εγραφα για να το παιξω εξυπνος ουτε να αναδειξω τον φιλο μου για την
ανακαλυψη του.


Δεν προσπάθησα να το παίξω έξυπνος, ούτε να μειώσω τον φίλο σου απλά αυτό με τις βιδες των ανταπτορων που ανεφερε ο k0k0s και εγω εαν δεν το έψαχνα, αφου το διαβασα εδω, θα εκανα ζημια...οι βιδες δεν ξεχωριζουν καθολου μεταξυ τους παρα μονο στο σπειρωμα γι'αυτο μπορει ευκολα καποιος να την πατησει!!
Οσο για τις βιδες για τα σωληνακια επι μια εβδομαδα το συζητουσαμε εδω...και εγω που ειμαι ασχετος καταλαβα οτι η μαμα βιδα δεν ταιριαζει στην δαγκανα και χρειαζεται άλλη!! Δεν θα προσπαθουσα να κανω ζημια βιδώνοντας την!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Δεκ 27 2011, 16:57

nikos147 έγραψε:

Οσο για τις δαγκανες... βγηκαν όλα τα πιστονια πλήν ενος, καθαριστηκαν τα πιστονια, καθαριστηκαν τα o-ring και ξανατοποθετηθηκαν όλα στην θεση τους!! Το ενα πιστονι δεν εβγαινε με τιποτα!!! Οσο αερα και να έβαζα με όλα τα άλλα πιστονια μέσα (πιασμενα με tyre-up για να μην κινουνται) δεν έλεγε να κινηθει!! Λετε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το πιστονι αυτο?? Πως μπορω να το ελέγξω οτι λειτουργει σωστα πριν τα περασω στην μηχανη??

Tελικά σήμερα, αφού δεν μπορεσα να βγαλω το ενα πιστονι με τιποτα, πήγα σε εναν φρενά και καταφερε να το βγαλει με τα 1000ζορια...το εξωτερικο από τα δυο o-ring ειχε τσακισει λιγακι και ετσι δεν μπορουσε να κινηθει το πιστονι καθολου!! Ο μηχανικός μου ανεφερε οτι το εξωτερικό o-ring δεν κανει καποια στεγανοποιηση και ειναι κατι σαν "ξυστρα" για τα χωματακια και την βρωμια γενικοτερα! Ο συγκεκριμενος ειχε και 34mm και 30mm εσωτερικά o-ring(εκεινα που στεγανοποιούν το πιστονι) οπότε του τις άφησα μετά από δική μου απαίτηση για να αλλάξει αυτα τα εσωτερικά o-ring οπότε να γίνει μια σωστη ανακατασκευή πριν τα περάσω πάνω στην μηχανή! Θα ανέβει λιγάκι το κόστος αλλά καλύτερα τωρα που τις έχω στο χέρι παρά μετά που θα είναι αργά...

Για τακάκια λέω να προτιμήσω τα ebc fa095 τα μεταλλικά...όποιος τα έχει φορέσει θυμάται εαν μεσα στην συσκευασία είχε και μεταλλικά προστατευτικά για το πίσω μερος του τακακιού?? Ρωτάω γιατι διάβασα το παρακάτω απόσπασμα σε ένα site:

"HH (Double-H) : Αναγνωρίζονται εύκολα από το χαρακτηριστικό «HH» μετά τον κωδικό τους. Μεταλλικά τακάκια, για μέγιστη δύναμη φρεναρίσματος και διάρκεια ζωής. Συνοδεύονται από μεταλλικά ελάσματα για λιγότερη μεταφορά θερμοκρασίας στο υδραυλικό κύκλωμα. Ιδανικά για σπορ χρήση."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Δεκ 27 2011, 18:26

Οχι, τα συγκεκριμενα δεν εχουν ελασμα, γιαυτο σκουζουν τοσο, ειδικα στη βροχη. Βαλε παστα χαλκου οπως κι εγω και δε θα ακουγεται κιχ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Δεκ 27 2011, 20:46

k0k0$ έγραψε:
Οχι, τα συγκεκριμενα δεν εχουν ελασμα, γιαυτο σκουζουν τοσο, ειδικα στη βροχη. Βαλε παστα χαλκου οπως κι εγω και δε θα ακουγεται κιχ.

Πάστα χαλκού στο πίσω μέρος των τακακιων? Δηλαδη βάζεις πάστα χαλκού στο πιστονι, γύρω από το σημειο που ακουμπά στο τακάκι??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Δεκ 27 2011, 21:35

Βαζεις ενα πολυ λεπτο στρωμα, στην πλατη του τακακιου. Ναι, στην ουσια αυτο λιπαινεις, την ενωση πιστονιου-τακακιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 20:55

Λοιπόν αγαπητοί, επειδή ήρθε ο καιρός να φορέσω και γω τις brembo μου, απομένει να παραγγείλω τα τακάκια.

Για μπροστά είναι αυτά? χρυσά EBC μπροστά
και

Για πίσω είναι αυτά? χρυσά EBC πίσω

Για να τα αλλάξω όλα μιας και έχω το μεγάλο (και πιασοκώλικο) service...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 20:56

Ναι και ναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 21:14

k0k0$ έγραψε:
Ναι και ναι

Ναι Κώστα! Ευχαριστώ!

Τώρα όποιος άλλος θέλει να τα παραγγείλει ας μου στείλει ΡΜ μέχρι αύριο το μεσημέρι το αργότερο για να το κανονίσουμε. Αλλιώς προχωράω σε παραγγελία το απογευματάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 21:21

kafetzo έγραψε:
Λοιπόν αγαπητοί, επειδή ήρθε ο καιρός να φορέσω και γω τις brembo μου, απομένει να παραγγείλω τα τακάκια.

Για μπροστά είναι αυτά? χρυσά EBC μπροστά
και

Για πίσω είναι αυτά? χρυσά EBC πίσω

Για να τα αλλάξω όλα μιας και έχω το μεγάλο (και πιασοκώλικο) service...

Παρήγγειλα τα εμπρος από μαγαζι στην Ελλάδα και μου βγηκαν 70ευρω για τα εμπρος...

Για την πίσω και εμενα θα με ενδιεφερε εαν παραγγειλεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 21:25

nikos147 έγραψε:
Παρήγγειλα τα εμπρος από μαγαζι στην Ελλάδα και μου βγηκαν 70ευρω για τα εμπρος...

Για την πίσω και εμενα θα με ενδιεφερε εαν παραγγειλεις...

Θα τα πάρω Νίκο. Σου στέλνω το βράδυ ΡΜ για τα περαιτέρω. Πάω καζίνο τώρα μπας και τα κερδίσω στη ρουλέτα!!! Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 23:55

Αφού ήρθαν και τα τακάκια σήμερα από Αγγλία λείπουν οι βίδες ρακορ για να ολοκληρωθεί το παζλ. Αύριο πάω για ψώνια. Προτιμώ αυτές με τον εξαερωτήρα από το Νέο Κόσμο ή τις απλές από Καλλιρόης? Θα χρειαστώ επίσης και τίποτα από ροδέλες? Γιατί δεν έχοθν τίποτα πάνω οι δαγκάνες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 23:58

Κανουν και αυτες που εχουν πανω οι μαμα δαγκανες, αλλα καλυτερα παρε καινουριες, μην κανεις μισες δουλειες. Βασικα ο Καλλιροης μπορει να ειναι βαρυ πεπονι και να μη σου δωσει βιδες... αν σου δωσει εχουν μαζι και τις ροδελες τους. Αλλιως παρε απο ΕΚΟΝ τις αλλες με τους εξαερωτηρες (διευκολυνουν πολυ και ειναι στη μιση τιμη). Εκει θα χρειαστεις να βρεις ροδελες απο αλλου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 14 2012, 00:04

Οκ Κώστα. Θα πάω από ΕΚΟΝ. Γνωρίζεις ποιες ροδέλες χρειάζομαι και από πού μπορώ να τις πάρω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 00:29

Σημερα τελικά αξιώθηκα και πήγα να κανω την τοποθέτηση των φρενων στην v-strom...αν και εχω κανει μολις 10km απο το συνεργειο μεχρι το σπιτι η αλήθεια ειναι οτι σε αυτα τα λίγα χιλιομετρα που εκανα ψιλοαπογοητευτηκα με το αποτελεσμα!! Αν και ειχα πάρει και τρομπα από 1000 αφησαμε πάνω την μαμα τρομπα μιας και είπαμε με τον μηχανικό μου μήπως έβαζα καποια ακτινικη τρομπα από άλλο μοντελο για καλύτερα! Απογοητευτηκα γιατι αν και βαλαμε καλά καινουρια τακακια EBC χρυσά και έγινε εξαερωση για πάνω απο μια ώρα σε όλους τους εξαερωτηρες καθως και εξαερωση του abs από τον υπολογιστη η αισθηση στην μανετα ειναι σιγουρα χειροτερη σε σχεση με πριν!!
Τι μπορει να φταιει για αυτη την τραγικη αισθηση που μου δινει το φρενο στην μανετα??


υ.γ. Μαζι με τα φρενα άλλαξα και τα εμπρος ελατηρια με άλλα προοδευτικά και όντως η συμπεριφορα του μπροστινου μεταμορφωθηκε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 00:40

Εχμ... το οτι αφησες τη μαμα και δεν εβαλες τη μεγαλυτερη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 00:43

k0k0$ έγραψε:
Εχμ... το οτι αφησες τη μαμα και δεν εβαλες τη μεγαλυτερη...

Λες αυτο να ειναι 100% ???? Εσυ τελικά εβαλες ακτινικη που έλεγες ή εισαι με αυτη του 1000??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 00:47

Ακτινικη εγω? Μαλλον μπερδευεσαι με αλλο παιδι.

Καλου-κακου δεσε τη μανετα σου πατημενη αποψε,και κρατα τη πατημενη ολο το βραδυ. Αυριο λυσ'την σιγα σιγα και μην πατησεις φρενο αμεσως, ασε να περασει κανα τεταρτακι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 00:51

k0k0$ έγραψε:
Ακτινικη εγω? Μαλλον μπερδευεσαι με αλλο παιδι.

Καλου-κακου δεσε τη μανετα σου πατημενη αποψε,και κρατα τη πατημενη ολο το βραδυ. Αυριο λυσ'την σιγα σιγα και μην πατησεις φρενο αμεσως, ασε να περασει κανα τεταρτακι.

Θυμαμαι που ειχες μια απο 1000αρη και την εδινες για πουλημα ωστε να βαλεις μεγαλυτερη ακτινικη....


Με το παραπάνω που αναφερεις τι θα πετυχω??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 00:54

Οχι, ειχα μια 1000αρι SV και μου αρεσε καλυτερα, γιαυτο εδωσα την αλλη. Ιδια τρομπα ειναι, δεν ειναι ακτινικη.


Θα πετυχεις ακομη καλυτερη εξαερωση, θα φυγουν και οι τελευταιες μικροφυσαλιδες - αν υπαρχουν. Αλλα με τη μαμα τρομπα ναι, δεν ειναι προβλημα, απλα τερματιζει πανω στο γκριπ. Κατσε να στρωσουν και τα τακακια σου βεβαια γιατι τωρα λογικα πατανε μονο στο 1/4 τους πανω στον φαγωμενο σου δισκο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 01:07

μόλις γύρισα από το γκαράζ.... το έκανα για καλό και για κακό μήπως και δω καλύτερο αποτέλεσμα!

thanks!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 01:22

Νίκο που πήγες και έκανες την τοποθέτηση αν επιτρέπεται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexzio
Member
Member
alexzio

Ηλικία : 47
Τόπος : ΤΡΙΚΑΛΑ
Registration date : 18/12/2009

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 08:09

αφου τα καταφερα με κατι ακρες βρικα κ φορεσα
ακτινικες μονομπλοκ με τον ακριβο ανταπτορα,
οπτικα και μονο ενιωσα τρομερο αισθημα υπεροχης επιτελους...
βλ. φωτο...
Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 0006

αρχικα με μαμα τρομπα , αλλα δεν ενιωθα το φρενο οπως επρεπε,
ομως μιας και υπηρχε στο ραφι φιλου μια τρομπα
απο σαρισμενο GSX-R 7,5 K8 μια (παλιο) ακτινικη NISSIN 11/16 αν δεν απατωμαι,
ειπα να την φορεσω...
bounce bounce bounce
συμπερασμα, (μετα απο 15 ημερες και καποια χλμ)
επιτελους το μηχανακι εχει φρενα με χειρουργικη αισθηση.
δεν χρειαζεται στιψιμο το φρενο, με 2 δακτυλα επιβραδυνει
παραπανω απο ικανοποιτικα.
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://alexzio.ath.cx/
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 26 2012, 01:27

k0k0$ έγραψε:
Οχι, ειχα μια 1000αρι SV και μου αρεσε καλυτερα, γιαυτο εδωσα την αλλη. Ιδια τρομπα ειναι, δεν ειναι ακτινικη.


Θα πετυχεις ακομη καλυτερη εξαερωση, θα φυγουν και οι τελευταιες μικροφυσαλιδες - αν υπαρχουν. Αλλα με τη μαμα τρομπα ναι, δεν ειναι προβλημα, απλα τερματιζει πανω στο γκριπ. Κατσε να στρωσουν και τα τακακια σου βεβαια γιατι τωρα λογικα πατανε μονο στο 1/4 τους πανω στον φαγωμενο σου δισκο.

nikos147 έγραψε:
μόλις γύρισα από το γκαράζ.... το έκανα για καλό και για κακό μήπως και δω καλύτερο αποτέλεσμα!

thanks!


Δεν το πιστευα αλλά οντως εκανε διαφορα αυτο το τρικ!! Την αφησα όλο το βραδυ με τερμα πατημενο το φρενο και δυο φορες (μια αργα το βραδυ και μια νωρις το πρωι) πηγα στο γκαραζ και χτυπησα λιγακι όλα τα σημεια των σωληνων μηπως φυγουν και άλλες τυχον φυσσαλιδες αερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 11 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: