Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 τι κράνος φοράτε και γιατί?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
miketzif

miketzif

Ηλικία : 46
Τόπος : Πύργος Ηλείας,Πάτρα
Registration date : 17/07/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Οκτ 08 2008, 00:17

man_OS έγραψε:
εγώ πήρα το ΣΚ ενα shark evoline. Ακομα δεν το έχω φορέσει για βόλτα να δω τί λέει, αλλά σε σχέση με αυτό που είχα (ένα nitro δηλαδή έναν κουβά για σφουγγάρισμα με ζελατίνα) θα είναι σίγουρα καλύτερο!!!


πολύ ψήνόμουνα για αυτό το κρανάκι το είχα δοκιμάσει αλλά τότε αγόρασα ένα shark rsi. Να ξέρεις είναι το μοναδικό ανοιγόμενο με έγκριση κλειστού ece-22-05. Ένα "μειονεκτηνα" (για μένα πλεονέκτημα ) που έχει είναι ότι δεν ανοιγει έυκολά όπως τα nollan, εν κινήσει πρέπει να σταματάς γιατι έχει δύσκολο κλειδωμα - ξεκλέιδωμα από κλειστό σε ανοικτό και ανάποδα. καλορίζικο να είναι και αγρατζουντιστο geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Οκτ 08 2008, 07:53

χα, τα ίδια κοιτούσαμε. Κι εγώ έλεγα για το rsi, αλλά με έψησε τελικά το evoline. Βέβαια ακόμα φρέσκο φρέσκο και με ψιλοπιέζει. Έχω την εντύπωση ότι το rsi θα ήταν πιό αθόρυβο όμως... Και νομίζω και πιό ελαφρύ. Όπως και να χει τώρα θα πορευτώ με το evoline. Αγρατζούνιστο και το δικό σου φίλε μου Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gabadoo

gabadoo

Registration date : 08/04/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Οκτ 15 2008, 21:10

dimsalo έγραψε:
Εγω εχω το Schuberth S1.Εσκασα αρκετα πριν 2 χρονια για να το παρω αλλα δεν το εχω μετανιωσει καθολου...Κορυφαια κατασκευη, ελαφρυ, λιγο ογκωδες αλλα το πραγματικο καλο του ειναι η ακουστικη του.Το βαζεις και δεν ακους τιποτα!Για τα ταξιδια ειναι οτι πρεπει αλλα οχι και τοσο για το κεντρο της πολης. Φοραει επισης και ηλιοπροστασια εσωτερικη.ΠΟλυ καλο και ακομη καλυτερη η νεα σειρα της Schuberth με μικρες καινοτομιες και αλλαγες.


Και εγω αυτο εχω....Το πηρα λιγο πριν την αλλαγη του μοντελου απο S1 σε S1 Pro...
Νομιζω οτι το εχω γραψει και στο θρεντ που μας συμβουλευει ο Κυριος Σαββιδης..
Φιλοι μου....απλα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ...
Κορυφαια ποιοτητα κατασκευης,(τα μαξιλαρακια ειναι απιχτα σε αισθηση,ειμαι σχετικα
περιεργος με αυτα....σπυρακια και τα λοιπα...)ΦΟΒΕΡΗ Ησυχια παιδια...
Βρηκα την ησυχια μου που λενε
Και σχετικα με το οτι ειναι βαρυ που του προσαπτουν,δεν ειναι καθολου σε σχεση με
ενα αντιστοιχης ποιοτητας σε αλλη μαρκα...
Αερισμος πολυ καλος με τον τεραστιο αεραγωγο στην κορυφη,σε σημειο που να
αναρωτιεμαι γιατι στο καινουργιο εβαλαν 3....
Την εποχη που το πηρα (εν οψει και της ελευσης του νεου S1 Pro) το ειχε σε
προσφορα....
Το δικο μου ειναι το Nordic Dragon....

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Th_61719_DSC01131_122_51lo τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Th_61715_DSC01130_122_453lo τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Th_61713_DSC01129_122_971lo τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Th_61711_DSC01128_122_444lo


Για καθε μερα χρησιμοποιω ενα Nolan N103 Secrect N-Com

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Nolan-N103-Secret-N-Com/SubProducts/Nolan-N103-Secret-N-Com-0001
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kleon



Registration date : 02/11/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Νοε 12 2008, 22:05

GREX RF2 CLUB flip-up.Πραγματικά πολύ καλή εφαρμογή και ηχομόνωση.Άλλωστε η GREX ανήκει στο NOLAN GROUP και ουσιαστικά είναι "σαν" να αγοράζεις ένα nolan κράνος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spigi
Member
Member
spigi

Ηλικία : 50
Τόπος : ΒΟΛΟΣ-ΜΑΓΝΗΣΙΑ
Registration date : 18/08/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Νοε 12 2008, 22:34

AIRON SV55 OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Νοε 18 2008, 22:50

NOLAN X-LITE 701....ΕΛΑΦΡΥ- ΒΟΛΙΚΟ-ΑΡΙΣΤΑ ΥΛΙΚΑ - ΑΘΟΡΥΒΟ- ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ -ΑΤΙΘΑΜΒΩΤΙΚΗ ΖΕΛΑΤΙΝΑ - ΙΣΟΒΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ - ΚΑΛΟ ΣΕΡΒΙΣ -----ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕ Ο "ΑΝΑΒΑΤΗΣ" ΜΑΓΑΖΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ...δεν ξερω και πολλα απο κράνη ...εως τώρα ειχα κατι κατσαρόλες για να μη με γραφει η τροχαία κι ευτυχώς ακόμη το κεφαλι μου ειναι γερό εδω και 32 χρονια οδηγος.
ΕΛΠΙΖΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΦΤΑΣΩ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ...ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ .....ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ , ΟΡΘΙΑ ΜΕ ΑΓΡΑΤΣΟΥΝΙΣΤΑ ΚΡΑΝΗ.

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Νοε 20 2008, 15:43

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 X801rr3dq7.thτι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Thpix

X-LITE 801 ZODIAC Με αντιθαμβωτικη ζελατινα, μυτακι και υποσιαγωνο απο τη μαμα. Παρα πολυ ωραιο εσωτερικο το οποιο με κερδισε με το που το φορεσα. Απο 450? το πηρα απο Κορινθο (το παληκαρι ειναι φιλος) 370?.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Νοε 20 2008, 16:31

miketzif έγραψε:
Να ξέρεις είναι το μοναδικό ανοιγόμενο με έγκριση κλειστού ece-22-05.


Kαι το Vemar Jiano εχει την ιδια εγκριση και ειναι ανοιγομενο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Νοε 20 2008, 17:08

και το FS-MAX της HJC που θα πάρω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
tziale

tziale

Ηλικία : 46
Τόπος : Γιάννενα
Registration date : 18/04/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 29 2008, 14:41

Schuberth S1 Nordic Dragon από την Eliofil προσφορά με 399 €.

Τι μου άρεσε :

1) Η εξαφανιζόμενη "ηλιοπροστασία". Είναι το πρώτο κράνος με ενσωματωμένα γυαλιά ηλίου που αγοράζω και πραγματικά απορώ πως μπορούσα μέχρι σήμερα να οδηγώ παλεύοντας να βάλω και να βγάλω γυαλιά ηλίου οδηγώντας με το ένα χερι και πηγαίνοντας με 100 και 120 χιλιόμετρα. Χώρια που είτε δεν μπορούσα να αλλάξω ταχύτητα (λόγω συμπλέκτη) ή δεν μπορούσα να πατήσω το μπροστινό φρένο.

2) Η ηχομόνωση που προσφέρει. Με ταχύτητες κοντά στα στο 140 με 150 χιλιόμετρα το κράνος είναι κυριολεκτικά αθόρυβο. Σε αυτό συμβάλλει και το ενσωματωμένο (μη αφαιρούμενο) whisper kit.



Τί δεν μου άρεσε :

1) Το κράνος είναι βαρύ. Σε πολύωρη χρήση με κουράζει περισσότερο από ότι άλλα κράνη που είχα στο παρελθόν.

2) Το μη αφαιρούμενο whisper kit δημιουργεί συνθήκες ασφυξίας κατά τους καλοκαιρινούς μήνες όταν το κράνος χρησιμοποιείται μέσα στην πόλη με μικρές ταχύτητες. Το κράνος έχει ένα σύστημα με μαξιλαράκια που εφάπτονται σφιχτά στο λαιμό του αναβάτη. Αυτό έχει επιπτώσεις στον εξαερισμό του κράνους. Ίσως οι σχεδιαστές του να έλαβαν υπόψη τους τα ψυχρά γερμανικά κλίματα. Ειδάλλως δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο δεν μπορεί να αφαιρεθεί το whisper kit το οποίο μέσα στην πόλη δεν χρειάζεται αλλά τη ζημιά του την κάνει.

3) Η αντιθαμβωτική επένδυση της ζελατίνας ξεφλουδίστηκε μέσα σε 3 μήνες από την αγορά. Απαράδεκτο για κράνος 400 €.


Τώρα για την εμφάνιση τι να πω; Περί ορέξεως... Εμένα πάντως μου αρέσει και ας μην είναι το πιο εντυπωσιακό κράνος της αγοράς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bdout2R1

bdout2R1

Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 15/03/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 29 2008, 15:06

Εγώ έχω αυτό με μαύρη φιμέ ζελατίνα...

Arai Chaser Mat Black

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 M-036910
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Valas K9

Valas K9

Registration date : 30/11/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 29 2008, 20:13

Εχω ενα arai viper-gt σε μαύρο χρώμα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tziale

tziale

Ηλικία : 46
Τόπος : Γιάννενα
Registration date : 18/04/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Δεκ 30 2008, 10:59

Schuberth S-1 Nordic Dragon

Αυτό το μεγάλο που μοιάζει σαν να φοράς κατσαρόλα στο κεφάλι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Δεκ 30 2008, 11:16

μόλις πήρα ένα ανοιγόμενο Nolan Ν103 μαύρο ματ με διακρτιτικά γραφικά και 2 μέρες που το χρησιμοποιώ είμαι πολύ ευχαριστημένος...ειδικά η αντιθαμβωτική ζελατίνα είναι τέλεια τώρα με τους 0 βαθμούς το πρωί που παλιά ήθελα υαλοκαθαριστήρες από μέσα!

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 N103motorrad34ss6.th
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rallistas
Member
Member
rallistas

Ηλικία : 37
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 22/10/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 02 2009, 01:22

2.Ενα για καθε μερα κι ενα για τα εξω μου.To KBC Force RR για την πολη πολυ τιμιο κρανακι και μουρατο και το Shark RSFi 2 Saga για εθνικη με περασμενη ενδοεπικοινωνια που ειναι μακραν πιο αθορυβο απο το KBC.Ειναι ακριβως τα παρακατω.

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Forcerr-speeddemon-gunmetal
τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Kask-shark-rsf2i-saga_1275
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STROMRIDER

STROMRIDER

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 25/12/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 04 2009, 15:35

AIROH (BLACK)

AGV AIRTECH (BLACK)

SHOEI XR 1OOO (BLACK) ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΡΑΝΟΣ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ !!!

Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 04 2009, 16:35

tazakos έγραψε:
μόλις πήρα ένα ανοιγόμενο Nolan Ν103 μαύρο ματ με διακρτιτικά γραφικά και 2 μέρες που το χρησιμοποιώ είμαι πολύ ευχαριστημένος...ειδικά η αντιθαμβωτική ζελατίνα είναι τέλεια τώρα με τους 0 βαθμούς το πρωί που παλιά ήθελα υαλοκαθαριστήρες από μέσα!

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 N103motorrad34ss6.th

Στις μεγαλες ταχυτητες πως ειναι η συμπεριφορα του(θορυβος-σταθεροτητα,κλπ);
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zorro889

zorro889

Ηλικία : 52
Registration date : 01/09/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 04 2009, 17:08

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Sv200380qz3.thτι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Sv200377vh6.thτι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Sv200378tf7.thπαιδια αυτο ειναι το δικο μου.[rx7 haga] και ειμαι τρομαρα ευχαριστημενος. και αυτο της γυναικας μου [χr 1000]τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Sv200381ox9.thτι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Sv200382ad2.th
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 05 2009, 11:21

Shoei XR1000.

Το πήρα μή γνωρίζοντας ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ παίρνω, απλά επειδή ήταν προτεινόμενο από πολλούς, και είναι και SHOEI..

Μετά από περίπου 2 μήνες χρήσης, νομίζω ότι VStrom και XR1000 πάνε πακέτο (ποιοτικώς Twisted Evil )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 05 2009, 13:49

kalafan έγραψε:
tazakos έγραψε:
μόλις πήρα ένα ανοιγόμενο Nolan Ν103 μαύρο ματ με διακρτιτικά γραφικά και 2 μέρες που το χρησιμοποιώ είμαι πολύ ευχαριστημένος...ειδικά η αντιθαμβωτική ζελατίνα είναι τέλεια τώρα με τους 0 βαθμούς το πρωί που παλιά ήθελα υαλοκαθαριστήρες από μέσα!

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 N103motorrad34ss6.th

Στις μεγαλες ταχυτητες πως ειναι η συμπεριφορα του(θορυβος-σταθεροτητα,κλπ);

από αέρα δεν βάζει από κάτω τίποτα μιας και έχει τρελή προστασία, φασαρία δεν κάνει πολύ μέχρι 170 που το πήγα, με δυνατούς πλευρικούς ανέμους προχθές με εξωτερική θερμοκρασία 0 και ταχύτητα 150 ένιωσα να μπαίνει από δεξιά λίγο ψιλό αεράκι...γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, αν και μου την σπάει λίγο που είναι αντιθαμβωτική μόνο η κύρια ζελατίνα, μακάρι να ήταν και το αντιλιακό πλακάκι αλλά πολλά ζητάω το ξέρω! τέλος το βάρος είναι αρκετό αλλά μόνο αν το έχεις ανοιχτό γίνεται αντιληπτό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex-vstrom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
alex-vstrom

Ηλικία : 47
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚHΣ
Registration date : 18/01/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 12 2009, 20:30

Λοιπόν για δείτε λίγο εδώ έχει 250,25 λύρες Αγγλίας επί 0,6735 που έχει η λύρα δηλαδή
250,25 χ 0,6735=168,54 εύρο
Η κάνω λάθος

http://www.powersport.co.uk/07stockdetail.php?loc=Motorcycle%20Helmets&partno=SH/328112&catno=NA&department=Helmets&groupid=500211&show=16&bid=&group=1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.vstromhellasforum.com/
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 12 2009, 20:39

alex-vstrom έγραψε:
Λοιπόν για δείτε λίγο εδώ έχει 250,25 λύρες Αγγλίας επί 0,6735 που έχει η λύρα δηλαδή
250,25 χ 0,6735=168,54 εύρο
Η κάνω λάθος

http://www.powersport.co.uk/07stockdetail.php?loc=Motorcycle%20Helmets&partno=SH/328112&catno=NA&department=Helmets&groupid=500211&show=16&bid=&group=1

Κανεις λαθος Very Happy
250,25 / 0.9240 = 271 Ευρα χοντρικα!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Loxias στις Πεμ Μαρ 12 2009, 20:41, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex-vstrom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
alex-vstrom

Ηλικία : 47
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚHΣ
Registration date : 18/01/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 12 2009, 20:41

Loxias έγραψε:
alex-vstrom έγραψε:
Λοιπόν για δείτε λίγο εδώ έχει 250,25 λύρες Αγγλίας επί 0,6735 που έχει η λύρα δηλαδή
250,25 χ 0,6735=168,54 εύρο
Η κάνω λάθος

http://www.powersport.co.uk/07stockdetail.php?loc=Motorcycle%20Helmets&partno=SH/328112&catno=NA&department=Helmets&groupid=500211&show=16&bid=&group=1

Κανεις λαθος Very Happy
250,25 χ 1.3265 = 332 Ευρα χοντρικα!


Όποτε άρχετε μια η άλλη λάθος μου και ευχαριστώ τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 482447
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.vstromhellasforum.com/
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 12 2009, 20:42

σόρυ που στο χαλάω αλλά έχεις λάθος και στην ισοτιμία και στην πράξη, σύμφωνα με xe.com τα αποτελέσματα δεν είναι τόσο αποθαρυντικά αλλά δεν είναι και τόσο αισιόδοξα..
250λιρώνια = 270 ευρώνια 1 EUR = 0.924067 GBP
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κράνος φοράτε και γιατί?   τι κράνος φοράτε και γιατί? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 12 2009, 20:42

Oχι...εκανα και εγω λαθος ...ξανακοιτα το ποστ μου! Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

τι κράνος φοράτε και γιατί?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: