Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 48
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 30 2011, 15:14

Oλα καλα αφου δεν χτυπησες

Οσο για το μηχανακι, οπως το περιγραφεις την κυρια δυναμη την αποροφησε ο τροχος σου.
Οποτε τσεκαρεις ρουλεμαν, φρενα, αποστατες και οτι αλλο εχει εκει πισω (συν το ελαστικο που σου λεει ο ζορμπας)
Τσεκαρεις την βαση του ψαλιδιου για τζογους (πρεπει να ειναι μηδαμινοι σε ολους τους αξονες) ισως να την επαιξαν τα ρουλεμαν.
Το υποπλαισιο ειναι ισιο? μετρημα σε εξουσιοδοτημενο και συνεχιζεις


Δεν θελω να σε αγχωσω αλλα, αν δεν τα φτιαξεις τωρα με την ασφαλιστικη μετα θα πλερωνεος εσυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 30 2011, 15:19

z0rbas έγραψε:
Γιωργαρε καλά να στε εσεις και ευτυχως που ήταν μόνο αυτά. ¨Αναβε και κανένα κεράκι απο δω και πέρα. Πετρου και Παυλου χτες. Τσέκαρε και το λάστιχο αν δεχτηκε και αυτό χτύπημα γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Μόνο στις θύμησες από δω και πέρα.


Κεράκι σίγουρα θα ανάψω. Όπως και κάνα Τζόκερ γιατί για να φας τέτοιο χτύπημα και να μείνεις όρθιος θέλει πολύ τύχη... όχι τίποτα άλλο αλλά είχα βγάλει γαντακια , επιγονατίδες και απλά ήμουν καβάλα με σβηστή μηχανή και ταχύτητα μέσα. θα είχαμε άλλα τρεξίματα σήμερα κυρίως αν μου πλάκωνε κάνα πόδι πέφτοντας.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 30 2011, 15:21

paitos έγραψε:
Oλα καλα αφου δεν χτυπησες

Οσο για το μηχανακι, οπως το περιγραφεις την κυρια δυναμη την αποροφησε ο τροχος σου.
Οποτε τσεκαρεις ρουλεμαν, φρενα, αποστατες και οτι αλλο εχει εκει πισω (συν το ελαστικο που σου λεει ο ζορμπας)
Τσεκαρεις την βαση του ψαλιδιου για τζογους (πρεπει να ειναι μηδαμινοι σε ολους τους αξονες) ισως να την επαιξαν τα ρουλεμαν.
Το υποπλαισιο ειναι ισιο? μετρημα σε εξουσιοδοτημενο και συνεχιζεις


Δεν θελω να σε αγχωσω αλλα, αν δεν τα φτιαξεις τωρα με την ασφαλιστικη μετα θα πλερωνεος εσυ.


Αυτα θα τα πω στο εξουσιοδοτημένο να τα τσεκάρει ε? ελπίζω να μου το κάνουν, διότι όπου την πηγα σημερα, με το ματι την τσεκαραν και μου ειπαν οτι ειναι οκ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apnea_guru
Member
Member
apnea_guru

Τόπος : Καματερό-Μελίσια
Registration date : 08/08/2009

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 14 2011, 10:45

συμπερασμα: [u]

προσεχετε τον kolaraki σας

μακαρι να μενουν εκει και μονο τετοιες περιπτωσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 14 2011, 13:00

Ακόμα περιμένω απάντηση από την ασφαλιστική για το αν εγκρίνουν τα λεφτά της προσφοράς από το συνεργείο... έλεος... δηλαδή αν πάθαινα ποιο χοντρή ζημιά, θα έμενα χωρίς μηχανή κάνα μήνα καλοκαιριάτικα???


Άσε που από ότι μου είπε ο πραγματογνώμονας δεν πρόκειται να μου τα εγκρίνουν όλα, λόγο υψηλού κόστους εξάτμισης...\

Η ζημιά είναι γρατζουνισμενη μπαγαζιερα από πίσω, διαλυμένη πινακίδα(σκισμένη λαμαρίνα) , και σημαδεμένη εξάτμιση + εργατικά....

Έλεγχος σε περαιτέρω από το συνεργείο δεν έγινε διότι με το μάτι τα βρήκε μια χαρά... μου είπε μόνο ότι αν είχε πάθει κάτι σε ρουλεμάν και λοιπά, θα κούναγε πολύ εν κινηση..


Από Σεπτέμβρη ανεβαίνω Αθηνα αν στο συνεργείο κεντρικά suzuki διαπιστώσουν και άλλη ζημιά κατόπιν εορτής που λέμε... ε πάμε νομικά και όπου βγει...




Εν αναμονή λοιπόν και αν δεν βγει άκρη με ασφαλιστική και λοιπά..., υπάρχουν και τα δικαστήρια, και είμαι διατεθειμένος και ορεξάτος να το πάω μέχρι τέλος. Έτσι και αλλιώς λεφτά για δικηγόρους υπάρχουν.... και χρόνο για να τρέχω αυτή την περίοδο έχω άφθονο


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 28 2011, 13:50

Καλησπέρα και πάλι.


Μετά από πολύ τρέξιμο και χαμένο χρόνο, κατάφερα και πήρα απάντηση για την ζημιά, αλλά το κακό είναι ότι μου απόρριψαν την ζημιά της εξάτμισης.

Επειδή όμως είναι άδικο διότι ζημιά έχει γίνει έστω και λίγο, απαιτώ αντικατάσταση. Έχω κάνει του κόσμου τα τηλέφωνα και δυστυχώς με έχει κάνει ο ένας μπαλάκι στον άλλο.


Σήμερα ευτυχώς μίλησα με έναν λογικό και συζητήσιμο άνθρωπο της ασφαλιστικής που χειρίζεται τον φάκελο μου και μου είπε ότι επειδή δεν υπάρχει πραγματογνώμονας στην χιο και απο τις φωτογραφίες δεν φαίνεται καθαρά η ζημιά, να τραβήξω εγώ άλλες καθαρές με χάρακα δίπλα που να φαίνεται η μετατόπιση και να πάρω και ένα χαρτί από το συνεργείο ώστε να ξανά δουν την περίπτωση μου.


Εγώ τωρα θέλω μια εξυπηρέτηση απο οποιοδήποτε μέλος του φορουμ που εχει Κ8-Κ9 και ποιο καινούργιο με άριστη εξάτμιση, να τραβήξει μια κοντινή φώτο από πίσω της εξάτμισης όπως επίσης και μια προφίλ, για να τις στείλω μαζί με τις δικιες μου για να τις συγκρίνουν. Θα έψαχνα εδω στο νησί κανέναν με vstrom αλλα δεν υπάρχει ούτε ενας, δεν πουλάνε καν v-strom εδω, μόνο BMW Mad


Παρακαλώ αν έχει κάποιος καμια φωτο ας μου την στείλει μεσω πμ.




Ευχαριστώ πολυ.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 28 2011, 14:11

Εχω L0 μαυρο.... ιδια ειναι.

Αν θες το κανω και τωρα....

Μια απο πισω και μια απο το πλάι της (δεξια πλευρα) ?

Εχω και πισω καγκελα, δεν ξερω αν πειραζει... ειναι και λιγο βρωμικη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 28 2011, 14:48

Hypersonic έγραψε:
Εχω L0 μαυρο.... ιδια ειναι.

Αν θες το κανω και τωρα....

Μια απο πισω και μια απο το πλάι της (δεξια πλευρα) ?

Εχω και πισω καγκελα, δεν ξερω αν πειραζει... ειναι και λιγο βρωμικη...


Οποτε μπορεσεις φιλε μου στειλε. Εγω Δευτερα θα τις καταθεσω. Θα σου στειλω με πμ τις δικες μου για να καταλαβεις τι θελω, και τραβας 2 ιδιες. Σε ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 28 2011, 14:52

ΟΚ, αναμενω...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 28 2011, 15:30

Hypersonic έγραψε:
Μια απο πισω και μια απο το πλάι της (δεξια πλευρα) ?

πίσω; εννοείς όπως την κοιτάς από τη μεριά της εξάτμισης, από αριστερά; bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 28 2011, 15:35

Αν θές και άλλη φωτο απο καθαρό στρώμα Κ9...πές μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 28 2011, 15:38

mikios έγραψε:
Hypersonic έγραψε:
Μια απο πισω και μια απο το πλάι της (δεξια πλευρα) ?

πίσω; εννοείς όπως την κοιτάς από τη μεριά της εξάτμισης, από αριστερά; bliax


Όχι... όπως το κοιτάς από τη μπαγκαζιέρα στη μέση και προς τα δεξιά από πάνω και μετά προς τα αριστερά... Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
akisdom
Member
Member
akisdom

Ηλικία : 54
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 05/03/2011

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 28 2011, 18:59

terino έγραψε:
mikios έγραψε:
Hypersonic έγραψε:
Μια απο πισω και μια απο το πλάι της (δεξια πλευρα) ?

πίσω; εννοείς όπως την κοιτάς από τη μεριά της εξάτμισης, από αριστερά; bliax


Όχι... όπως το κοιτάς από τη μπαγκαζιέρα στη μέση και προς τα δεξιά από πάνω και μετά προς τα αριστερά... Shocked

για να καταλαβυμε κι εμεις .......δεξια οπως καθεσαι ή οπως την κοιτας απο μπροστα????? drink drink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.luxuryhome.gr
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 28 2011, 22:45

σας ευχαριστώ παίδες για την άμεση ανταπόκριση σας και συγκεκριμένα τον φίλο Hypersonic που με τις φώτο που έβγαλε, έριξε φως σε ενα μυστήριο που με παίδευε 1 μήνα τώρα.


Συμπέρασμα το π@παρι της εξάτμισης μου εχει ανασηκωθεί λίγο προς τα επάνω .. οπότε δεν βαριέσαι που λέμε... θα τους δώσω τις φώτο και απο εκει και περα οτι κάτσει, δεν θα σκάσουμε κιόλας.



Σας ευχαριστώ και πάλι παιδιά. Πάω αύριο να πληρωθώ γδαρμένη μπαγαζιερα και διαλυμένη πινακίδα και τέλος αρκετά με σκάσανε και αρκετά ασχολήθηκα. Ας μείνει το σημάδι της εξάτμισης για να θυμάμαι τον μ@λακα που έπεσε πάνω μου και την κακή εξυπηρέτηση του ασφαλιστή μου στην Χιο που με την "φιλική δήλωση" με έμπλεξε περισσότερο αντί να με διευκολύνει. angry angry angry angry
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 02 2011, 11:36

Και η ταλαιπωρία και η γκαντεμιά συνεχίζεται 2 μήνες σχεδόν μετά το συμβάν και το τρέξιμο με ασφαλιστικές καλά κρατεί...


Λοιπόν αφού όπως ειχα προαναφέρει έκανα π@παριά και δέχτηκα φιλική δήλωση, πηρα πριν λιγες μερες την ένωση ασφαλιστών Ελλαδος και με συμβούλεψαν οτι μπορει να γινει αρση την φιλικής δήλωσης....


Ετσι λοιπόν έστειλα υπεύθυνες δηλώσεις στην άλλη ασφαλιστική που ευθύνεται, και έκανα άρση της φιλικής...


Και ενώ πίστευα οτι ολα θα πανε καλα και επιτέλους να τελειώσει το θεμα, μπλέκεται και άλλο διοτι ο πραγματογνώμονας έψαχνε να βρει τον ανθρωπο που με χτύπησε για να βγαλει φωτογραφίες το οχημα του μαζι με την μηχανη μου για να δει που ηρθε σε επαφη, και φυσικα να με αποζημιώσει....αλλα Ο Ανθρωπος αφαντος που λετε.


Για καλη μου τυχη με τα πολλα τον βρηκαμε, αλλα ειναι ναυτικος και ταξιδευει αυτη την στιγμη με το αμαξι παρκαρισμένο σε ενα χωριο αρκετα μακρια απο το κεντρο της χιου.


Καταλήξαμε οτι η μονη λυση ειναι να παμε με τον πραγματογνώμονα ενα ταξίδι την Δευτέρα διοτι αύριο παντρεύεται ο άνθρωπος, και να τραβήξει τις φωτογραφίες...


Τι να πω ρε παιδιά, αν σε καθε μικρο τρακάρισμα με μικρές υλικές ζημίες πρέπει να τραβάμε αυτή την ταλαιπωρία, τότε για ποιο λόγο τα σκάμε τόσο χοντρά καθε εξάμηνο στις ασφαλιστικές.... angry


Άντε να τελειώνουμε διότι δεν μπορώ να βλέπω έτσι το μηχανή μου 2 μήνες τωρα... με γρατζουνιες και στραβωμένη εξάτμιση μου σπαράζει η καρδιά... όχι τίποτα άλλο αλλά ετοιμάζω να μετακομίσω Αθήνα σε 10 μερες και έχω ανοιχτές εκκρεμότητες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 02 2011, 12:06

georgaras έγραψε:

Τι να πω ρε παιδιά, αν σε καθε μικρο τρακάρισμα με μικρές υλικές ζημίες πρέπει να τραβάμε αυτή την ταλαιπωρία, τότε για ποιο λόγο τα σκάμε τόσο χοντρά καθε εξάμηνο στις ασφαλιστικές.... angry


Μα εσυ, οσα και να δινεις στη δικη σου ασφαλιστικη, αν φταιει αλλος, εσυ θα ταλαιπωρηθεις.

Γι αυτο το λογο εκοψα τις ακριβες ασφαλιστικες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 02 2011, 12:12

Είναι καινούριο το "σχεδιο" να φωτογραφίζουν και το όχημα αυτού που φταίει! Θα μπορούσε ο άνθρωπος να το είχε φτιάξει....ή να είχε ξανατρακάρει, μετά απο τόσο καιρό!! Είναι μέγα λάθος. Αν υπάρχει καχυποψία οτι η δήλωση είναι ψεύτικη (γιατί γι αυτό ψάχνουν), τότε θα έπρεπε να γίνει έλεγχος την ίδια στιγμή! Απλά πλέον οι ασφάλειες κάνουν τα πάντα για να μη σε αποζημιώσουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 02 2011, 12:36

ermis έγραψε:
Είναι καινούριο το "σχεδιο" να φωτογραφίζουν και το όχημα αυτού που φταίει! Θα μπορούσε ο άνθρωπος να το είχε φτιάξει....ή να είχε ξανατρακάρει, μετά απο τόσο καιρό!! Είναι μέγα λάθος. Αν υπάρχει καχυποψία οτι η δήλωση είναι ψεύτικη (γιατί γι αυτό ψάχνουν), τότε θα έπρεπε να γίνει έλεγχος την ίδια στιγμή! Απλά πλέον οι ασφάλειες κάνουν τα πάντα για να μη σε αποζημιώσουν.


Είχε έρθει πραγματογνώμονας εκείνη την στιγμή από την ασφαλιστική μου, αλλά η ασφαλιστική μου με ταλαιπώρησε αφού βάση φιλικής δήλωσης η δικιά μου θα με αποζημίωνε και η δικιά μου αδιαφορούσε -αργούσε και με έβαζε και σε άλλες περιπέτειες, Έτσι έκανα άρση φιλικής και πρέπει τώρα να τα δει πραγματογνώμονας από την άλλη ασφαλιστική..... άστα ... δεν υπάρχει στην περίπτωση μου καχυποψία διότι κάλεσα επι τόπου τις ασφαλιστικές και είχε έρθει άνθρωπος + ότι υπάρχουν ένα σωρό μάρτυρες.



Το θεμα ειναι οτι οι 2 πραγματογνώμονες είναι απο διαφορετικές ασφαλιστικές... ο ενας εχει φωτογραφίες την στιγμη που εγινε το συμβάν ένω ο αλλος ανελαβε αφου έκανα άρση φιλικής και θελει να παει να δει να μετρήσει και να ξεκινήσει διαδικασίες αποζημίωσης.


Τι να πω υπομονη... εχω χαλάσει 50 ευρω σε τηλεφωνά για να βρω άκρη τουλάχιστον ας τελειώσει απο εβδομαδα το θεμα...και να σταματησει αυτο το τρεξιμο διοτι μου τα σπασανε τα νευρα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 02 2011, 12:45

Αν εκανες άρση φιλικής γιατί δε παίρνει η μια ασφαλιστική απο την άλλη τις φωτογραφίες. Βασικά δε ξέρω αν έκανες καλά που ακύρωσες τη φιλική. Ο άλλος τώρα έκανε δήλωση εκ νέου?... και θα τη κάνουν δεκτή μετα απο 2 μήνες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 02 2011, 13:45

ermis έγραψε:
Αν εκανες άρση φιλικής γιατί δε παίρνει η μια ασφαλιστική απο την άλλη τις φωτογραφίες. Βασικά δε ξέρω αν έκανες καλά που ακύρωσες τη φιλική. Ο άλλος τώρα έκανε δήλωση εκ νέου?... και θα τη κάνουν δεκτή μετα απο 2 μήνες?


Εχει σταλει η δηλωση του και στις 2 ασφαλιστικές οτι αποδέχεται την ευθύνη. τις Φωτογραφίες τις θελουν εκ νεου διοτι ο πρωτος πραγματογνώμονας δεν ειχε ιδεα απο μηχανες οπως μου ειπε και η ασφαλιστική μου , και με εβαζαν σε μια ιστορια να βαλω δικα μου εξοδα να φερω την μηχανη Αθηνα σε δικο τους συνεργειο και πραγματογνώμονα.


Τωρα με την αλλη ασφαλιστική ειναι ποιο καλα τα πραγματα και ποιο εξυπηρετικοί διοτι εχουν εδω στο νησί πραγματογνώμονα που να ξερει καλύτερα το αντικείμενο και θελει να μετρήσει (κατι που δεν εκανε ο πρώτος)


Ίδωμεν... θα σας εχω νεώτερα όταν με το καλο τελειώσει η περιπέτεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 16 2011, 19:12

Αν υπαρχει δικηγόρος στο forum, παρακαλω ας μου στειλει πμ. Θα το παω νομικά το θεμα γιατι βαρεθηκα να μας πιανουν μ@λακες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagman
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vagman

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 30/07/2010

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 16 2011, 20:06

georgaras έγραψε:
Αν υπαρχει δικηγόρος στο forum, παρακαλω ας μου στειλει πμ. Θα το παω νομικά το θεμα γιατι βαρεθηκα να μας πιανουν μ@λακες...

Φίλε μου συγνώμη αν θεωρηθεί spam αυτό που θα σου πω μιάς και η πρόταση σου είναι συγκεκριμένη.
Η ιστορία με δικηγόρους και δικαστήρια θα κρατήσει πολύ καιρό και με έξοδα δικά σου μέχρι να αποζημιωθείς (εάν δεν κλείσει και η αντίδικος ασφαλιστική μεχρι τότε) και επιπλέον δεν θα ιδρώσει το αυτί τους μιάς και όλες οι ασφαλιστικές έχουν το δικό τους νομικό τμήμα.
Τα παραπάνω σίγουρα τα ξέρεις αλλά έχεις αγανακτήσει και είναι λογικό......!!!
Αν θες να τους τρέξεις πιστεύω ότι απλά και μόνο η αναφορά στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή grammateia@synigoroskatanaloti.gr μπορεί να σου δώσει απάντηση στις προθέσεις της ασφαλιστικής ή και ακόμα καλύτερα πιθανότατα λύση στο πρόβλημα σου.
Είναι υποχρεωμένοι (οι της ασφαλιστικής) εντός 10 ημερών από την κοινοποίηση του προβλήματος απότην Γ.Γ.Κ να απαντήσουν εγγράφως και επειδή η μή επίλυση του προβλήματος τους εκθέτει σε κρατικούς φορείς πιθανότατα να αναφερθούν στα περί παρεξήγησης και να σου δώσουν τάχιστα λύση.
Υπολογίζεις καμιά 20αριά συνολικά μέρες (μιλάμε για εργάσιμες, να μελετηθεί από πλευράς τους το πρόβλημα σου και να συντάξουν κείμενο πρός την ασφαλιστική, τέλος 10ήμερη εργάσιμη διορία έγγραφης απάντησης από πλευράς ασφαλιστικής). Επιδιώκεις να πάρεις τουλάχιστον με mail από την Γ.Γ.Κ την απάντηση της ασφαλιστικής γιατί διαφορετικά καθαρογραμμένη και μέσω ταχυδρομείου θα περάσει πολύύύύς καιρός...... Είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν αλλιώς έχουν ΘΕΜΑ !!!!!
Πρόσφατα απευθύνθηκα σε αυτούς για σοβαρό θέμα που είχα με ιδιωτική εταιρία και εντυπωσιάστηκα από τα αντανακλαστικά τους αλλά και το αποτέλεσμα που όπως ήταν λογικό ήταν με το μέρος μου.
Μην σε πάρω στον λαιμό μου απλά στο προτείνω..... Very Happy
Δύο φορές στο παρελθόν που είχα ατύχημα μόνο με υλικές ζημιές και όχι από υπαιτιότητα μου, χωρίς φιλική δήλωση και @@ με ταλαιπώρησαν οι ασφαλιστικές των άλλων αρκετά (εκεί κινήθηκα μόνος μου χωρίς παρέμβαση τρίτου), πληρώθηκα και 1-2 μήνες μετά έκλεισαν οι ασφαλιστικές....
Και ο χρόνος στις μέρες μας είναι όχι μόνο χρήμα και μεγάλο ρίσκο αν χρονοτριβούμε........ Rolling Eyes
Καλή επιτυχία ότι και αν αποφασίσεις !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vagman1@yahoo.gr
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....   Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά..... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 16 2011, 20:17

Το οτι εχω νομικη καλυψη στο συμβολαιο, δεν παιζει ρολο? δεν μπορω να βαλω δικο μου δικηγορο?

Thanks παντως για τις συμβουλες και θα απευθηνθω αμεσα και εκει που μου ειπες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Να'μαι και εγώ εδώ...τιποτα σοβαρο... ευτυχώς είμαι καλά.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: