Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ποδιά μεταλλική μαύρη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
z0rbas
Member
Member
z0rbas

Ηλικία : 43
Τόπος : Βόλος-Λάρισα- ΒΑΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
Registration date : 01/06/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 22 2011, 13:18

Φίλε Σταμέλο η αναζήτηση 3ου ατόμου αφορά αποκλειστικά σε Αθηναίο η το συζητατε και για επαρχία?
Και κάτι άλλο.Υπαρχει η πιθανότητα να βγει άκρη αν καποιο παιδι που ήδη την έχει μας τη δανειζε για να παμε σε μηχανουργειο να βγάλουμε κόπια? Θα μας σύμφερε?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 22 2011, 16:30

z0rbas έγραψε:
1.Φίλε Σταμέλο η αναζήτηση 3ου ατόμου αφορά αποκλειστικά σε Αθηναίο η το συζητατε και για επαρχία?
Και κάτι άλλο.
2.Υπαρχει η πιθανότητα να βγει άκρη αν καποιο παιδι που ήδη την έχει μας τη δανειζε για να παμε σε μηχανουργειο να βγάλουμε κόπια? Θα μας σύμφερε?


1. Γιατί όχι ρε σύ? Δεν κάνουμε διακρίσεις! 👅
2. Έλα μ ντε! υπάρχει κανείς? θα μας συνέφερε..? και θα την έκανε ίδια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit4



Registration date : 24/05/2011

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 22 2011, 16:51

Αν μπορεσει καποιος να μας την δανεισει και να την εχω σαν δειγμα, μπορω να ρωτησω σε καποια μηχανουργεια που ξερω στον Πειραια για να παρω μια τιμη και να ενημερωσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 22 2011, 19:24

Ενας φιλος (που ειδε και ζηλεψε τη δικη μου) εφτιαξε -απο το μηδεν- αυτην για το Vara του... με ελαχιστο κοστος...

http://www.transalpforum.gr/index.php/topic,16960.0.html


Υποθετω οτι το link λειτουργει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 22 2011, 19:27

bandit4 έγραψε:
Αν μπορεσει καποιος να μας την δανεισει και να την εχω σαν δειγμα, μπορω να ρωτησω σε καποια μηχανουργεια που ξερω στον Πειραια για να παρω μια τιμη και να ενημερωσω...

Επειδη το να τη βγαλω ειναι λιγο πακετο.... μπορω (απο βδομαδα γιατι θα ειμαι εκτος) να φτιαξω ενα χαρτινο αντιγραφο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit4



Registration date : 24/05/2011

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 23 2011, 13:47

Hypersonic έγραψε:
bandit4 έγραψε:
Αν μπορεσει καποιος να μας την δανεισει και να την εχω σαν δειγμα, μπορω να ρωτησω σε καποια μηχανουργεια που ξερω στον Πειραια για να παρω μια τιμη και να ενημερωσω...

Επειδη το να τη βγαλω ειναι λιγο πακετο.... μπορω (απο βδομαδα γιατι θα ειμαι εκτος) να φτιαξω ενα χαρτινο αντιγραφο...


Ενα ακριβες αντιγραφο απο σκληρο χαρτονι και ακριβεις διαστασεις για οπες και τρυπες θα βοηθουσε.

(Αν και νομιζω πως το καλυτερο θα ηταν να παρουσιασουμε μια κανονικη μεταλλικη ως ειναι στα μηχανουργεια)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 24 2011, 13:18

Είχα βρει στο αμερικάνικο φόρουμ μια ιδιοκατασκευή που είχε κάνει ένας αλλά περισσότερο έμοιαζε με σκάφη το πράμα παρά με ποδιά.
Είναι και "λίγο" ατσούμπαλοι οι Αμερικάνοι με τις κατασκευές..

Αν έχεις μία στο χέρι έιναι εύκολο να κατασκευάσεις μία ίδια και δεν είναι ανάγκη από αλουμίνιο.Αν μπορεί κάποιος να τη μετρήσει εγώ μπορώ να την σχεδιάσω στο Autocad (παλιά μου τέχνη κόσκινο) για να κοπεί με lazer και να γίνει ίδια.Υλικό προρεί να διαλέξει ο καθένας ότι θέλει φτάνει να έχουμε τις διαστάσεις και τις μοίρες στις γωνίες.

πχ
ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 100_1474
ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 100_1459



Δέστε
εδώ the whole story
κι εδώ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 24 2011, 14:20

καλά με αυτή τη ποδιά-κουβά ... στην αλάσκα κυκλοφορεί; σπο θερμοκρασίες δεν έχει πρόβλημα. απορία το χω mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 24 2011, 17:13

chdimis έγραψε:
ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 100_1474

εδώ δεν έχει βγάλει το αυτοκόλλητο με το μπαρκόντ από τη λαμαρίνα lol!
μάγκες, έχω εύκαιρη ποδιά μαμά αφόρετη, αν θετε (και βρω μοιρογνωμόνιο) σας γράφω αναλυτικά διαστάσεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 24 2011, 17:32

Stam ενδιαφέρομαι, αλλά από Σεπτέμβριο. Το βιαζόμαστε το πράγμα; Αν βιαζόμαστε για Ιούλιο δεν θα χαλάσω το PB θα συμμετάσχω!
Γενικά όπως όλοι οι ενδιαφερόμενοι παρακολουθώ εξελίξεις και επίσης θέλω κι εγώ μαύρη ποδιά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 24 2011, 18:09

φίλε ούτε το βιάζομαι αλλά ούτε και δεν τη χρειάζομαι...
semi-demi η κατάσταση. όταν κάνουμε τον κύκλο μας στην αγορά,
δούμε τι είναι καλύτερο σαν λύση και καταλήξουμε,
ανάλογα και με την πλειοψηφία των συμμετεχόντων αποφασίζουμε για το πότε θα κινηθούμε και πού...!

πάντως η προσπάθεια του αμερικάνου, αν και αξιέπαινη και πιθανόν και αποτελεσματική ωστόσο χάνει σε αισθητική...
το τέλειο θα ήταν να βρούμε κάποιον που να δουλεύει λαμαρίνα, στράντζα, ψαλίδι και να μας τη φτιάξει στα μισά λεφτά.
τότε νομίζω θα έχουμε και περισσότερες συμμετοχές.
ο bandit4 καλά το έχει ξεκινήσει... πρέπει να βρεθεί το χάρτινο καλούπι όμως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit4



Registration date : 24/05/2011

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 24 2011, 20:01

Ακριβως οπως το εγραψες stam. Ο Αμερικανος εχει χασει το αισθητικο κομματι και προσωπικα δεν θα ηθελα ενα τετοιο αποτελεσμα στο strom μου. Οπως εγραψα και παραπανω ενα χαρτινο μοντελο θα ηταν μια λυση αν και το ιδανικο θα ηταν να παρουσιαζαμε την κανονικη μεταλλικη ποδια στο μαστορα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 24 2011, 20:05

Mέχρι και το πρώτο 10ήμερο του Ιουλίου είναι λίγο ζόρικα τα πράγματα από θέμα χρόνου να βγάλω και να σας δώσω τη δικιά μου, αν μπορείτε να περημένετε μέχρι τότε και δεν έχετε βρει κάποια άλλη λύση, το κανονίζουμε με μοντελάκι τη δική μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 24 2011, 21:52

kgalano έγραψε:
Mέχρι και το πρώτο 10ήμερο του Ιουλίου είναι λίγο ζόρικα τα πράγματα από θέμα χρόνου να βγάλω και να σας δώσω τη δικιά μου, αν μπορείτε να περημένετε μέχρι τότε και δεν έχετε βρει κάποια άλλη λύση, το κανονίζουμε με μοντελάκι τη δική μου.

είσαι σούπερ! και επειδή είμαστε και γειτόνια όποτε το αποφασίσεις και θες βοήθεια, πες μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 24 2011, 22:02

stam έγραψε:
kgalano έγραψε:
Mέχρι και το πρώτο 10ήμερο του Ιουλίου είναι λίγο ζόρικα τα πράγματα από θέμα χρόνου να βγάλω και να σας δώσω τη δικιά μου, αν μπορείτε να περημένετε μέχρι τότε και δεν έχετε βρει κάποια άλλη λύση, το κανονίζουμε με μοντελάκι τη δική μου.

είσαι σούπερ! και επειδή είμαστε και γειτόνια όποτε το αποφασίσεις και θες βοήθεια, πες μου!!!

Αν δεν έχετε κανονίσει/βρει κάτι άλλο μέχρι τότε, μιλάμε. Αν βγει ωραιότερη και πρακτικότερη με βλέπω να βάζω αγγελία τη μαμά και να την φτιάχνω και εγω. Smile

Θα ήταν ωραία αν μας έφτιαχνε πχ τη λέξη "V Strom" στο πλαϊνό σκαφάκι αντί για το σκέτο "S", αλλά για αυτά έχουμε καιρό ακόμα...

Και αν χρειαστεί, μπορώ να ρωτήσω και τον πατέρα μου που έχει κάποιες άκρες σε μηχανουργεία στον Πειραία (αρχιμηχανικός στα καράβια αμέτρητα χρόνια) μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι καλό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 24 2011, 23:18

kgalano έγραψε:
stam έγραψε:
kgalano έγραψε:
Mέχρι και το πρώτο 10ήμερο του Ιουλίου είναι λίγο ζόρικα τα πράγματα από θέμα χρόνου να βγάλω και να σας δώσω τη δικιά μου, αν μπορείτε να περημένετε μέχρι τότε και δεν έχετε βρει κάποια άλλη λύση, το κανονίζουμε με μοντελάκι τη δική μου.

είσαι σούπερ! και επειδή είμαστε και γειτόνια όποτε το αποφασίσεις και θες βοήθεια, πες μου!!!

Αν δεν έχετε κανονίσει/βρει κάτι άλλο μέχρι τότε, μιλάμε. Αν βγει ωραιότερη και πρακτικότερη με βλέπω να βάζω αγγελία τη μαμά και να την φτιάχνω και εγω. Smile

Θα ήταν ωραία αν μας έφτιαχνε πχ τη λέξη "V Strom" στο πλαϊνό σκαφάκι αντί για το σκέτο "S", αλλά για αυτά έχουμε καιρό ακόμα...

Και αν χρειαστεί, μπορώ να ρωτήσω και τον πατέρα μου που έχει κάποιες άκρες σε μηχανουργεία στον Πειραία (αρχιμηχανικός στα καράβια αμέτρητα χρόνια) μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι καλό...

νιώθω ότι κάτι καλό ψήνεται εδώ πέρα.... για να δούμε, για να δούμε.... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 26 2011, 13:04

Μην ξεχνάτε και μένα.. Να με έχετε στα υπ'όψιν για ΡΒ. Μόνο Κυριακή έχω internet, οπότε αν κανονίσετε κάτι μεσοβδόμαδα remember me!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jamescook
Member
Member
jamescook

Ηλικία : 46
Registration date : 20/05/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 26 2011, 14:53

λοιπον παιδια,ηθελα να ποσταρω εδω και καιρο στο συγκεκριμενο topic!!!!
εδω και κανα διμηνο εχω ξεκινησει το συγκεκριμενο project αλλα τα ειχα παρατησει λογο υποχρεωσεων!!!!
το project αφορα την συγκεκριμενη ποδια,και το ξεκινησα γιατι δεν ημουν διατεθειμενονος τα δωσω τα 180 euro
για την συγκεκριμενη ποδια!!!!
απο δευτερα ειχα σκοπο να την ξαναπιασω,οποτε αν μπορειτε να περιμενετε ενα δεκαημερο θα εχω στα χερια μου το πρωτο
δειγμα και απο κει και περα αν επιθυμουν και αλλοι το προχωραμε και το συζυταμε το θεμα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 26 2011, 15:05

jamescook έγραψε:
λοιπον παιδια,ηθελα να ποσταρω εδω και καιρο στο συγκεκριμενο topic!!!!
εδω και κανα διμηνο εχω ξεκινησει το συγκεκριμενο project αλλα τα ειχα παρατησει λογο υποχρεωσεων!!!!
το project αφορα την συγκεκριμενη ποδια,και το ξεκινησα γιατι δεν ημουν διατεθειμενονος τα δωσω τα 180 euro
για την συγκεκριμενη ποδια!!!!
απο δευτερα ειχα σκοπο να την ξαναπιασω,οποτε αν μπορειτε να περιμενετε ενα δεκαημερο θα εχω στα χερια μου το πρωτο
δειγμα και απο κει και περα αν επιθυμουν και αλλοι το προχωραμε και το συζυταμε το θεμα!!!!!

Αν είναι ενημέρωσε μας, μην τελικά δεν χρειαστεί να βγάλω τη δικιά μου για να ψάξουμε για κόπιες, αν έχεις έτοιμα σχέδια κλπ κλπ. Πάντως από θέμα χρόνου και όσα έχουν αναφερθεί εδώ, δεν νομίζω να τίιθεται ζήτημα. Αναμένουμε νέα σου. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
V@GGOS

V@GGOS

Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/04/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 26 2011, 15:07

jamescook έγραψε:
λοιπον παιδια,ηθελα να ποσταρω εδω και καιρο στο συγκεκριμενο topic!!!!
εδω και κανα διμηνο εχω ξεκινησει το συγκεκριμενο project αλλα τα ειχα παρατησει λογο υποχρεωσεων!!!!
το project αφορα την συγκεκριμενη ποδια,και το ξεκινησα γιατι δεν ημουν διατεθειμενονος τα δωσω τα 180 euro
για την συγκεκριμενη ποδια!!!!
απο δευτερα ειχα σκοπο να την ξαναπιασω,οποτε αν μπορειτε να περιμενετε ενα δεκαημερο θα εχω στα χερια μου το πρωτο
δειγμα και απο κει και περα αν επιθυμουν και αλλοι το προχωραμε και το συζυταμε το θεμα!!!!!

Σε τι τιμή υπολογίζεις περίπου να μπορούσε βγει; Έτσι για να πάρουμε μια πρώτη γεύση .... peinao peinao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jamescook
Member
Member
jamescook

Ηλικία : 46
Registration date : 20/05/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 26 2011, 15:13

απο σχεδια εχω ηδη το χαρτινο καλουπι με διαστασεις μοιρες και τα λοιπα,εχω φτιαξει μια προεκταση που κουμπωνει πανω στη ντιζοβιδα της μηχανης,γιατι οσοι εχουν παρει την συγκεκριμενη ποδια ερχεται με κιτ ετοιμο που περιλαμβανει και μακρυτερη ντιζα για να βιδωσει ευκολα ο αποστατης που συγκρατει το πισω μερος της ποδιας.
απο δευτερα μηχανικος θα μου βγαλει στο σχεδιο σε υπολογιστη,επειτα αντιγραφη σε δισκετα και βουρ στο μαστορα για να
κοπει στο laser!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jamescook
Member
Member
jamescook

Ηλικία : 46
Registration date : 20/05/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 26 2011, 15:17

V@GGOS έγραψε:
jamescook έγραψε:
λοιπον παιδια,ηθελα να ποσταρω εδω και καιρο στο συγκεκριμενο topic!!!!
εδω και κανα διμηνο εχω ξεκινησει το συγκεκριμενο project αλλα τα ειχα παρατησει λογο υποχρεωσεων!!!!
το project αφορα την συγκεκριμενη ποδια,και το ξεκινησα γιατι δεν ημουν διατεθειμενονος τα δωσω τα 180 euro
για την συγκεκριμενη ποδια!!!!
απο δευτερα ειχα σκοπο να την ξαναπιασω,οποτε αν μπορειτε να περιμενετε ενα δεκαημερο θα εχω στα χερια μου το πρωτο
δειγμα και απο κει και περα αν επιθυμουν και αλλοι το προχωραμε και το συζυταμε το θεμα!!!!!

Σε τι τιμή υπολογίζεις περίπου να μπορούσε βγει; Έτσι για να πάρουμε μια πρώτη γεύση .... peinao peinao

φιλε μου ειναι λιγο νωρις να μιλησω για τιμη,απο την στιγμη που πρεπει να δω απο τι μεταλλο θα γινει!!!
σκεφτομαι για αλουμινιο η ανοξειδοτο,και οπως επισης τα σχεδια για να τα βγαλει ο μηχανικος σε υπολογιστη θελει καποια χρηματα!!!
ας βγει πρωτα το δειγμα και μετα το συζηταμε!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paulsin
Member
Member
paulsin

Ηλικία : 40
Τόπος : Filirian-Porto Salonico
Registration date : 22/04/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 26 2011, 22:19

Μπραβο ρε παληκαρε!

Αντε κανε κανα κουμαντο να την παρουμε φθηνα.

180 και 200 ευρω για μια λαμαρινα ειναι παρα πολλα.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 27 2011, 07:59

Αν έχεις τις διαστάσεις δώστες και σε μας να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε. Ή βγάλε μια φωτό και σημείωσε επάνω τις διαστάσεις.

Το σχέδιο θα πρέπει να βγει σε δισδιάστατη μορφή (φανταστείτε σαν ασυναρμολόγητο κουτί ζαχαροπλαστείου)για να κοπεί πρώτα και μετά να πάει σε κουρμπαδώρο και να κολληθεί.Αν είναι αλουμίνιο εκεί βρίσκεται και το μεγάλο κόστος. Η αλουμινοκόλληση είναι αρκετά ακριβή και δεν την βρίσκεις εύκολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 27 2011, 09:22

chdimis έγραψε:
Αν έχεις τις διαστάσεις δώστες και σε μας να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε. Ή βγάλε μια φωτό και σημείωσε επάνω τις διαστάσεις.

Το σχέδιο θα πρέπει να βγει σε δισδιάστατη μορφή (φανταστείτε σαν ασυναρμολόγητο κουτί ζαχαροπλαστείου)για να κοπεί πρώτα και μετά να πάει σε κουρμπαδώρο και να κολληθεί.Αν είναι αλουμίνιο εκεί βρίσκεται και το μεγάλο κόστος. Η αλουμινοκόλληση είναι αρκετά ακριβή και δεν την βρίσκεις εύκολα.

Εννοείς το αργκόν προφανώς και δεν νομίζω ότι είναι τόσο δυσεύρετο... Είναι βέβαια λίγο πιο πολύπλοκο και ναι λίγο πιο ακριβό αλλά όχι σε απαγορευτικό σημείο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
 

ποδιά μεταλλική μαύρη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: