Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 have fun with my bike

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
voliotis
Member
Member
voliotis

Τόπος : volos
Registration date : 27/04/2009

have fun with my bike - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: have fun with my bike   have fun with my bike - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 24 2011, 13:50

δεν μου λεσ το προγραμμα αυτο το εχεις σε i phone????
αν ναι που το βρηκες???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



have fun with my bike - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: have fun with my bike   have fun with my bike - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 24 2011, 15:01

voliotis έγραψε:
δεν μου λεσ το προγραμμα αυτο το εχεις σε i phone????
αν ναι που το βρηκες???

Το πρόγραμμα αυτό λέγεται Sports Tracker (http://www.sports-tracker.com/)
Το έχει φτιάξει η Nokia και το διέθετε δωρεάν μέσω του OVI STORE στους κατόχους smartphone Nokia (με λειτουργικό Symbian).

Πλέον διατίθεται και για IOS4 και IOS5 (για iPhone) από το AppStore ενώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι διατίθεται και για Android από το Android Market.

Εάν έχεις iPhone, δύο επιλογές έχεις για να το εγκαταστήσεις:
ή θα το κατεβάσεις από τον υπολογιστή σου μέσω iTunes και στη συνέχεια όταν συγχρονίσεις το κινητό σου με τον υπολογιστή, θα επιλέξεις να εγκατασταθεί και η εφαρμογή σε αυτό.
ή θα μπεις στο AppStore απευθείας μέσω του κινητού σου, και θα βάλεις στην αναζήτηση (Sports Tracker).
Είναι δωρεάν και το εγκαθιστάς απευθείας στο κινητό σου.

Ελπίζω να βοήθησα...



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

have fun with my bike - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: have fun with my bike   have fun with my bike - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 24 2011, 15:35

ευχαριστώ και εγώ...το εγκατέστησα ήδη και θα το δοκιμάσω σήμερα στην βραδινή βόλτα!

_________________
have fun with my bike - Σελίδα 2 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
Επισκέπτης
Επισκέπτης



have fun with my bike - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: have fun with my bike   have fun with my bike - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 24 2011, 16:11

morfeas έγραψε:
ευχαριστώ και εγώ...το εγκατέστησα ήδη και θα το δοκιμάσω σήμερα στην βραδινή βόλτα!

Πιστεύω ότι θα μείνεις πολύ ικανοποιημένος.
Μπες στον κόπο να κάνεις όλες τις ρυθμίσεις (βάρος, ύψος, είδος αθλητικής δραστηριότητας που καταγράφεις κλπ) ώστε να έχεις πληρέστερη καταγραφή.
Επιπλέον τα αρχεία των διαδρομών μπορείς να τα εξάγεις με σκοπό να τα βάλεις σε άλλη συσκευή GPS ή να εισάγεις δεδομένα που γράφτηκαν με άλλο GPS στο συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Το μόνο κακό με το iPhone (σε σχέση με την έκδοση για Nokia η Android) είναι πως δεν λειτουργεί ο παλμογράφος που πωλείται χωριστά και μπορεί να καταγράφει την καρδιακή δραστηριότητα κατά τη διάρκεια της άσκησης, ώστε να βλέπεις στη συνέχεια πόσο και που πιέστηκες και για πόση ώρα...

Επιπλέον νομίζω ότι με τον παλμογράφο συνδεδεμένο (με bluetooth) τα στοιχεία που εμφανίζει σε ότι αφορά την κατανάλωση θερμίδων γίνονται πιο ακριβή.

Με τι ποδήλατο (τύπο) κάνεις τις εξορμήσεις σου;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voliotis
Member
Member
voliotis

Τόπος : volos
Registration date : 27/04/2009

have fun with my bike - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: have fun with my bike   have fun with my bike - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 13:27

merci merci OK OK
εγω εχω ενα specialized pich pro που ειναι στην κατηγορια all mounten..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

have fun with my bike - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: have fun with my bike   have fun with my bike - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 14:11

ekonstantop έγραψε:
morfeas έγραψε:
ευχαριστώ και εγώ...το εγκατέστησα ήδη και θα το δοκιμάσω σήμερα στην βραδινή βόλτα!

Πιστεύω ότι θα μείνεις πολύ ικανοποιημένος.
Μπες στον κόπο να κάνεις όλες τις ρυθμίσεις (βάρος, ύψος, είδος αθλητικής δραστηριότητας που καταγράφεις κλπ) ώστε να έχεις πληρέστερη καταγραφή.
Επιπλέον τα αρχεία των διαδρομών μπορείς να τα εξάγεις με σκοπό να τα βάλεις σε άλλη συσκευή GPS ή να εισάγεις δεδομένα που γράφτηκαν με άλλο GPS στο συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Το μόνο κακό με το iPhone (σε σχέση με την έκδοση για Nokia η Android) είναι πως δεν λειτουργεί ο παλμογράφος που πωλείται χωριστά και μπορεί να καταγράφει την καρδιακή δραστηριότητα κατά τη διάρκεια της άσκησης, ώστε να βλέπεις στη συνέχεια πόσο και που πιέστηκες και για πόση ώρα...

Επιπλέον νομίζω ότι με τον παλμογράφο συνδεδεμένο (με bluetooth) τα στοιχεία που εμφανίζει σε ότι αφορά την κατανάλωση θερμίδων γίνονται πιο ακριβή.

Με τι ποδήλατο (τύπο) κάνεις τις εξορμήσεις σου;



specialized Hardrock 29"...πολύ ικανοποιημένος! έχω πάρει παλμογράφο - ρολόι. Σήμερα έχει Π.Φάληρο Γλυφάδα, εχθές δεν πρόλαβα έφυγα αργά απο το γραφείο....αν γουστάρει κανείς βολταράκι....ενημερώστε με π.μ.

_________________
have fun with my bike - Σελίδα 2 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
 

have fun with my bike

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Ποδήλατο-
Μετάβαση σε: