Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 09:36

Σε λίγες ώρες ξεκινάει η μεγαλειώδης (όπως θα έλεγε και ο αείμνηστος Θάντερ) πορεία από το Δημαρχείο στο ΟΑΚΑ, θα είμαστε όλοι εκεί !!!
(Γκάρι σέλωσε το μουλάρι...)


ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 10:16

Το λοιπον, εγω ειμαι ΑΕΚ (ετσι λεω...)

Αλλα... ειλικρινα...

"Frankly, my dear, I don't give a damn"


mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 10:42

το μουλάρι είναι έτοιμο βαμμένο στα χρώματα που ταιριάζουν για την σημερινή μέρα και περιμένει και αυτό με ανυπομονισία !!!!!!!!!!! Ιστορική μέρα για την γειτονιά μας τον τόπο μας , τους δρόμους που μεγαλώσαμε που ματώσαμε τα γονατάκια μας , ας έχει το παραμύθι όμορφο τέλος και ο πρίγκιπας που θα πάει να φιλήσει την χιονάτη να είναι τελικά απο την δυτική όχθη. ατρόμητε τρελαίνομαι!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 13:24

Μέ την Νίκη Ρέ ΑΤΡΟΜΗΤΕ , για τον Γ.Σ.Π και για ολες τις δυτικές συνοικιες !!!!!!!!

_________________
ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 107kpb5ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 13:53

Hypersonic έγραψε:
Το λοιπον, εγω ειμαι ΑΕΚ (ετσι λεω...)

Αλλα... ειλικρινα...

"Frankly, my dear, I don't give a damn"


mouuuuuu

+650

ή

+21 What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 21:27

Κρίμα... προηγείται η Αεκ με offside γκολ του Λυμπεροπουλου... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 23:13

Ολα σικε τελικα παντου βρωμα... καλα τα ειπε ο Δωνης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 23:15

σαλιγκάρι έγραψε:
ας έχει το παραμύθι όμορφο τέλος και ο πρίγκιπας που θα πάει να φιλήσει την χιονάτη να είναι τελικά απο την δυτική όχθη. ατρόμητε τρελαίνομαι!!!!!!!!!!!!!!!

ποσο θα το θελα να'ξερες....κριμα ρε.....

τον ξερω τον γαμοπονο του φινασλιστ....και το κολόνερο της βρύσης που δεν ήπιαμε ...Αρης Γαρ.....

.........δε γαμεις!!!!!!!


_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΚυρ Μάης 01 2011, 00:56

πέραν του αποτελέσματος και για αυτά που είδαμε σήμερα με τον Σαλίγκαρο παρέα...ένα θα πω: ΑΗΔΙΑ !!! κόβω το γήπεδο, δεν αξίζει αυτού του είδους η διασκέδαση (Wink.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΚυρ Μάης 01 2011, 06:12

kalampokas έγραψε:
πέραν του αποτελέσματος και για αυτά που είδαμε σήμερα με τον Σαλίγκαρο παρέα...ένα θα πω: ΑΗΔΙΑ !!! κόβω το γήπεδο, δεν αξίζει αυτού του είδους η διασκέδαση (Wink.


Εγώ το έχω κόψει χρόνια τώρα... Τι να πάω να δω? ρεζιλίκια για την χώρα μας... ποιο χαμηλά δεν έχει, πιάσαμε πάτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΚυρ Μάης 01 2011, 12:00

ΕΜΕΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

μπραβο σας ρε κιτρινομαυροι goood μας κανατε την γιορτη μπουρδελο.
οχι δεν περιμεναμε να παρουμε το κυπελο απλα να γιορτασουμε αυτα τα γαμημενα ιστορικα για μας ενενηντα λεπτα.
τα καταφερατε λοιπον να ξερασουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΚυρ Μάης 01 2011, 14:11

Μαμώ την νοοτροπία μας , δεν θα αλλάξουμε ποτέ !!!!!!! dead

_________________
ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 107kpb5ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
apopsi21
Member
Member
apopsi21

Ηλικία : 50
Τόπος : Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 07/01/2010

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΚυρ Μάης 01 2011, 17:26

σαλιγκάρι έγραψε:
ΕΜΕΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

μπραβο σας ρε κιτρινομαυροι goood μας κανατε την γιορτη μπουρδελο.
οχι δεν περιμεναμε να παρουμε το κυπελο απλα να γιορτασουμε αυτα τα γαμημενα ιστορικα για μας ενενηντα λεπτα.
τα καταφερατε λοιπον να ξερασουμε.

πράγματι εμετικη η κατασταση 1000% , αλλα δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι.
Ολοι οι κιτρινομαυροι ( εκτος των εισβολεων ) δεν χαίρονται με την τροπη των πραγματων που ελαβαν χωρα στο οακα .
Και με βρισκεις συμφωνο οτι η γιορτη χαλασε για ολους . Sad Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΔευ Μάης 02 2011, 18:34

σαλιγκάρι έγραψε:
ΕΜΕΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

μπραβο σας ρε κιτρινομαυροι goood μας κανατε την γιορτη μπουρδελο.


ψιτ μαλίγκαρε......κι εγώ κιτρινόμαυρος μαλάκας ειμαι ....δε με πιανουν τα σκάγια εεεεεε!!!

chriss dl1000 ...Που σαι ρε παλιοχανόυμι......να γιατι δεν εισαι "Εδεσσαικός "....
bliax bliax bliax bliax bliax bliax bliax bliax bliax


σπαμ οφ .....

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΔευ Μάης 02 2011, 21:07

niksalonik έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
ΕΜΕΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

μπραβο σας ρε κιτρινομαυροι goood μας κανατε την γιορτη μπουρδελο.


ψιτ μαλίγκαρε......κι εγώ κιτρινόμαυρος μαλάκας ειμαι ....δε με πιανουν τα σκάγια εεεεεε!!!

chriss dl1000 ...Που σαι ρε παλιοχανόυμι......να γιατι δεν εισαι "Εδεσσαικός "....
bliax bliax bliax bliax bliax bliax bliax bliax bliax


σπαμ οφ .....

χε χε χε.................................
ασε ρε Νικολα.
ολοι δυστηχως οι οργανωμενοι (γιατι απο αυτους ξεκιναει το παραμυθι της βιας) κοκκινοι πρασινοι ασπρομαυροι κιτρινομαυροι γαλανολευκοι ...................τα ιδια σκατα ειναι.
αν δεν βρεθει καποιος με παπαρια να κλεισει αυριο τα μαγαζακια (συνδεσμοι) των στρατων του καθε επιχειρηματια γιατρεια δυστηχως δεν βρισκουμε και δεν θα αργησει η ωρα να ξαναθρηνησουμε νεκρους στα γηπεδα.
και μετα θα αρχισουμε τα κλαμματα θα γεμισουν τα καναλια προφητες που ειχαν προβλεψει τις εξελιξεις αλλα κανεις δεν τους ακουγε , θα δουμε ΜΕΓΑΛΑ μυαλα που θα δινουν λυσεις γιατι θα εχουν μυριστει ψιλουλια κλπ κλπ.
η ερωτηση μου ειναι η εξης................
γιατι το καθε καθικι να μου κοβει εμενα την μπαλα και να με καθηλωνει στο σπιτι?
γιατι να μην μπορω να παω με τα παιδια μου στο γηπεδο που σε αλλες χωρες ειναι γιορτη?
ψιλα γραμματα ε?
χαρισμα τους τετοιο ποδοσφαιρο λοιπον ας καταληξουν να παιζουν σε αρενες οπως η προχθεσινη με 1000-2000 κολοπαιδα απο καθε μερια που το μονο που θα θελουν θα ειναι οχι να δουν μπαλα αλλα να καθαρισουν τους απεναντι.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΔευ Μάης 02 2011, 21:20

SPAM ON MESSIE SALONIK !!!
niksalonik έγραψε:

να γιατι δεν εισαι "Εδεσσαικός "....
bliax bliax bliax bliax bliax bliax bliax bliax bliax
σπαμ οφ .....
ME ΦΩΝΑΞΕ ΚΑΝΕΙΣ ?????

SPAM OFF

Y.Γ Τι να πρωτοπεί κανείς ..............κοιτάξτε τι απίθανα άτομα βρίσκονται ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ .

ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟΡΩ ΚΑΙ ΛΥΣΤΕ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ .........................

ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ???
ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΥΡΝΑΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ???

ΦΤΥΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΤΕ ΣΕΛΙΔΑ ΑΔΕΡΦΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΤρι Μάης 10 2011, 01:41

σαλιγκάρι έγραψε:
niksalonik έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
ΕΜΕΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

μπραβο σας ρε κιτρινομαυροι ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 654472 μας κανατε την γιορτη μπουρδελο.


ψιτ μαλίγκαρε......κι εγώ κιτρινόμαυρος μαλάκας ειμαι ....δε με πιανουν τα σκάγια εεεεεε!!!

chriss dl1000 ...Που σαι ρε παλιοχανόυμι......να γιατι δεν εισαι "Εδεσσαικός "....
ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 797994 ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 797994 ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 797994 ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 797994 ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 797994 ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 797994 ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 797994 ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 797994 ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! 797994


σπαμ οφ .....

χε χε χε.................................
ασε ρε Νικολα.
ολοι δυστηχως οι οργανωμενοι (γιατι απο αυτους ξεκιναει το παραμυθι της βιας) κοκκινοι πρασινοι ασπρομαυροι κιτρινομαυροι γαλανολευκοι ...................τα ιδια σκατα ειναι.
αν δεν βρεθει καποιος με παπαρια να κλεισει αυριο τα μαγαζακια (συνδεσμοι) των στρατων του καθε επιχειρηματια γιατρεια δυστηχως δεν βρισκουμε και δεν θα αργησει η ωρα να ξαναθρηνησουμε νεκρους στα γηπεδα.
και μετα θα αρχισουμε τα κλαμματα θα γεμισουν τα καναλια προφητες που ειχαν προβλεψει τις εξελιξεις αλλα κανεις δεν τους ακουγε , θα δουμε ΜΕΓΑΛΑ μυαλα που θα δινουν λυσεις γιατι θα εχουν μυριστει ψιλουλια κλπ κλπ.
η ερωτηση μου ειναι η εξης................
γιατι το καθε καθικι να μου κοβει εμενα την μπαλα και να με καθηλωνει στο σπιτι?
γιατι να μην μπορω να παω με τα παιδια μου στο γηπεδο που σε αλλες χωρες ειναι γιορτη?
ψιλα γραμματα ε?
χαρισμα τους τετοιο ποδοσφαιρο λοιπον ας καταληξουν να παιζουν σε αρενες οπως η προχθεσινη με 1000-2000 κολοπαιδα απο καθε μερια που το μονο που θα θελουν θα ειναι οχι να δουν μπαλα αλλα να καθαρισουν τους απεναντι.
ΤΕΛΟΣ.

τώρα που πέρασε λίγο το περιστατικό και ηρέμησαν τα πνεύματα θα συμπληρώσω 2-3 πράγματα....


κατ' αρχήν: δεν νομίζω ότι το πρόβλημα είναι να κλείσουν οι σύλλογοι, γιατί και αυτοί έχουν μία ιστορικότητα, και στο τέλος-τέλος αν θέλεις, αν πας στην ιστορία πίσω αυτοί είναι η ομάδα, πριν η ομάδα γίνει ανώνυμη εταιρία.
Η λύση νομίζω, βρίσκεται αλλού, και μάλιστα αποτελεί και την ένστασή μου προς την ελληνική αλλά και παγκοσμια πραγματικότητα: Σε μία διοργάνωση η οποία διοργανώνεται από εταιρέιες, για εταιρίες. Η οποία αποσκοπεί στο κέρδος όλων αυτών των εταιριών, με ένα πόκερ θα έλεγα που στο τραπέζι επάνω αλλά κι από κάτω κινούνται τεράστια ποσα, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να αστυνομεύει και να το περιφρουρεί η ΕΛ.ΑΣ.
Δηλαδή στη γειτονιά μου αν μαζευτούμε 500 άτομα και κάνουμε τουρνουά σκουος, θα έρθει η αστυνομία να φυλάει το κορτ για να μην μπούνε μέσα οι 500 οπαδοί...?
Μετα συγχωρήσεως χέστηκε η αστυνομία.
Άρα, αυτοί οι μάγκες, που λέγονται ιδιοκτήτες των ΠΑΕ έχουν καταφέρει να στήνουν τη φιέστα τους και να την φυλάνε με τα λεφτά του κοσμάκη.
Θα έπρεπε λοιπόν από αύριο το Ελληνικό κράτος να αποσυρθεί από τη φύλαξη της διοργάνωσης και να εκδόσει ένα προειδοποιητικό τελεσίγραφο ότι οι συμμετέχουσες στο πρωτάθλημα ομάδες, οφείλουν με δική τους δαπάνη να διασφαλίζουν την ακεραιότητα και την ασφάλεια του κόσμου.
Ειδ' άλλως να κινδυνεύει με διακοπή, αποβολή από το πρωτάθλημα ή άλλες βαριές κυρώσεις η κάθε προβληματική ομάδα.
Επίσης, εφόσον μιλάμε για ιδιωτικό χώρο (γήπεδο-ιδιοκτησία ομάδας) νομίζω ότι επιτρέπεται η χρήση καμερών χάριν της ασφάλειας, οι οποίες σε περίπτωση επεισοδίων θα πρέπει να εστιάζουν στις συμπλοκές και να εντοπίζουν τους ταραξίες, και με τα βίντεο ως ντοκουμέντα οι υπαίτιοι να οδηγούνται στη δικαιοσύνη ως κατηγορούμενοι και με τη διαδικασία του αυτοφώρου από τον δημόσιο κατήγορο, αλλά και με μήνυση από τον ιδιώτη-εταιρία-ιδιοκτήτη του γηπέδου και συμμετέχοντα στη διοργάνωση.

Τέλος, ο έλεγχος που διεξάγεται πριν τον αγώνα θεωρώ ότι είναι ανύπαρκτος, αφού σχεδόν πάντα το γήπεδο κατακλύζεται από φωτοβολίδες, καπνογόνα και τεράστια πανώ με υβριστικά συνθηματα. Αν είναι δυνατόν, να περνάνε τέτοια πράγματα στα γήπεδα εν έτι 2011, και ακόμα να μην έχουν τιμωρηθεί οι εταιρείες-ομάδες για την ανευθυνότητά τους κατά τον έλεγχο των οπαδών. Για την τιμωρία δε, των φερόντων τέτοιου είδους εξοπλισμό, (πιστόλια φωτοβολίδων, υβριστικά πανώ, ρόπαλα, μαχαίρια και τα σχετικά), το νομικό πλαίσιο θα πρέπει να γίνει λίγο πιο αυστηρό...

Τα παραπάνω ουσιαστικά, είναι 3 βήματα. Απαιτούν ελάχιστο κόστος υλοποίησης (μελάνι για το ΦΕΚ που θα δημοσιεύσει τις ανάλογες αποφάσεις δηλαδή), και θα αποφέρουν τεράστια κέρδη.... Στον δημόσιο κουμπαρά αλλά και στον αθλητισμό.

Απλά η αλήθεια ίσως είναι αλλού....


Ίσως όλα αυτά γίνονται γιατί εξυπηρατούν βαθύτερες σκοπιμότητες....

Πολλά είπα πάλι, με συγχωρείτε για το σεντόνι, και ευχαριστώ όσους το διάβασαν....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΤρι Μάης 10 2011, 08:03

σταμ................οι σύνδεσμοι έγραψα ..............όχι οι σύλλογοι geek ........κατά τα άλλα πάνω κάτω συμφωνούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓιαννηςΚ9
Member
Member
ΓιαννηςΚ9

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 12/11/2009

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΤρι Μάης 10 2011, 11:27

Αν δεν κλεισουν οι συνδεσμοι δεν θα τελειωσει ποτε αυτο το πραγμα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!   ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!! Icon_minitimeΤρι Μάης 10 2011, 15:53

σαλιγκάρι έγραψε:
σταμ................οι σύνδεσμοι έγραψα ..............όχι οι σύλλογοι geek ........κατά τα άλλα πάνω κάτω συμφωνούμε.

τα βλέπεις!!!???? και που πέρασε καιρός, πάλι από τα νεύρα μου θολώνω και βλέπω ότι θέλω.....Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΟΡΤΣΑ ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: αθλητικά-
Μετάβαση σε: