Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΚυρ Απρ 10 2011, 22:10

Υπάρχουν πολλοί λόγοι πού οδηγώ μοτοσυκλέτα , θα πώ οτι είναι η θεραπεία μου , οτι μου δίνει την δυνατότητα να ξεφύγω απο την καθημερινότητα και να επικεντρωθώ σε κάτι καθαρό και απλό Very Happy
Η χαρά της οδήγησης δεν μοιάζει με καμιά αλλη , είναι κάτι σαν φάρμακο για την θλίψη καί τον πόνο , αυτό μού δίνει ζωή πάλι sunny
Ακόμα θυμάμαι την πρώτη φορά που καβάλησα μοτοσυκλέτα 16 χρονών ..... εχουν περάσει 30 χρόνια και ακόμα νιώθω την ιδια τρέλα I love you
Δέν υπάρχει τίποτα πιό χαλαρωτικό απο το χτύπημα του αέρα στον ανοιχτό δρόμο , ο άνεμος η ηλιοφάνεια στο πρόσωπο τα λένε ολα , νοιώθω τόσο ελεύθερος , χρησιμοποιώ ολες μου τις αισθήσεις , μπορω να γευτώ την αύρα του αέρα που περνάει μέσα απο το κράνος και να οσφρηστώ ολες τις μυρωδιές της φύσης
Ξαφνικά βλέπω τα βουνά και τα ποτάμια να χορεύουν μαζί με τον ηχο τής εξάτμισης !!!!!
2 τροχοί είναι για μένα σαν ενα μέρος ενός ονείρου που βλέπω οτι πετάω σαν ελεύθερο πουλί , σαν να εχω φτερά , σαν αγγελος αλλά μερικές φορές και σαν διάολος affraid
Είμαι εξαρτημένος , ενα κομμάτι του εαυτού μου , οταν γινόμαστε ενα ......... τότε δεν μπορω να το περιγράψω μέ λόγια !!!!! cheers
Ξέρω θα μου πείτε τι λέει αυτός τώρα χρειάζετε γιατρό για την περίπτωσή του ......σας πληροφορώ όμως οτι είναι η μοτοσυκλέτα ειναι φθηνότερη λύση απο εναν Ψυχίατρο Laughing
Είναι διαφυγή γιά να πάρεις την απαραίτητη δόση αδρεναλίνης ....... πείτε μου με τι μπορεί να συγκριθεί το πλάγιασμα σε μιά στροφή ????
Να επισημάνω οτι με εφερε πιό κοντά , δια βίου φιλίας θα ελεγα με ανθρώπους απο ολη την ελλάδα , με ενθουσιώδης συνάδελφους μοτοσυκλετιστές success
Γερνάω και περιορίζονται σιγά σιγά οι μοτοσυκλετιστικές μέρες , αλλά οι αναμνήσεις ολων αυτων των χρόνων εχουν αξία ανεκτίμητη , εξακολουθούμε να σχεδιάζουμε ταξίδια !!!!!
Κάποιες σκόρπιες σκέψεις που θέλησα να τις μοιραστώ , στο ερώτημα γιατι οδηγάω μοτοσυκλέτα !!!!!!!

_________________
Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? 107kpb5Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 00:09

Rory έγραψε:
Υπάρχουν πολλοί λόγοι πού οδηγώ μοτοσυκλέτα...

γιατί είσαι ο παππούς ο Rory, να γιατί! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 00:39

Γιατί με κάνει να νοιώθω άνετος και ωραίος ακόμα και όταν ο καιρός είναι ελεεινός (βροχή,αέρας,κρύο,καύσωνας) Wink Μου προσφέρει στιγμές οδηγικής απόλαυσης που τα ''κουτιά'' ΟΧΙ Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 01:02

Για να πηγαίνω από το σπίτι στη δουλειά και στα ψηλαλώνια (πλατεία Πατρών) για καφέ lol! lol!

in order to feel the Dream ......... cheers cheers cheers
Υ.Γ: thank you respect moto bounce bounce bounce bounce

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 01:31

Γιατί είναι ότι καλύτερο , ότι πιο ελεύθερο, ότι πιο όμορφο μπορεί να οδηγήσει κανείς!
Είναι τόσα πολλά πέρα από μέσο μετακίνησης! Είναι η γκόμενα που δεν ζηλεύει η σύζηγος, η φίλη που δεν λέει ποτέ όχι ή γιατί? ο σύντροφος σου όπου κ αν θες να πας, κ μπορεί να σε "ταξιδεψει" αν μόνο την αφήσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 11:38

Γιατί είναι ένα από τα τελευταία απόρθητα κάστρα ελευθερίας...

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? 001_1810 + Για την κατάθεση ψυχής!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 12:13

Γιατί η οδήγηση μοτοσυκλέτας σού υπενθυμίζει πως είσαι ζωντανός, πως είσαι ελεύθερος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 14:14

γιατι οταν την καβαλαω νιωθω ελευθερος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 14:44

γιατι εχει μικροτερο κοστος απο το αυτοκινητο.
επειδη δεν κολλαω στην κινηση.
επειδη παρκαρω πιο ευκολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
badouras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
badouras

Ηλικία : 58
Τόπος : Αγ.Παρασκευή-Αττική
Registration date : 08/05/2009

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 15:22





γιατί . . . μ' αρέσει !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 15:51

Όταν ήμουν πιτσιρικάς, καβαλούσα το ποδήλατό μου και δώστου βόλτες με τα φιλαράκια.
Όσο μεγάλωνα, μεγάλωνε η ελευθερία που είχα από το σπίτι, μεγάλωνε το ποδήλατο αλλά και οι διαδρομές που διένυα με αυτό.
Ε... τώρα με τη μηχανή, βιώνω το αποκορύφωμα της εξελικτικής αυτής πορείας...
Πάμε σαν άλλοτε, βόλτες με τα φιλαράκια...
ΠΟΛΥ μακρινές βόλτες τώρα πιά...! Smile

Τυχαίο που τα πιτσιρίκια μας κοζάρουν όλο θαυμασμό;
Ονειρεύονται κι αυτά... μακρινές βόλτες με το ποδήλατό τους! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 17:49

εγω απο την ημερα που την ...καβαλησα νιωθω 10 χρονια νεοτερος .κ κυριολεκτω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakismip
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
sakismip

Ηλικία : 43
Τόπος : Kαστοριά
Registration date : 22/03/2009

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 22:15

γι αυτό σ'αγαπάω ρε παππούυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 22:19

....γιατι καμια φορα "ξεχνας" τη μηχανη απο κατω σου και νιωθεις οτι πετάς!!!














υ.γ +ολους τους πρακτικους λογους!(βλ. vaggos!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guskafetzo
Member
Member
Guskafetzo

Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.....ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!
Registration date : 27/03/2010

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 22:27

Γιατί ;;;;;; Σου προσφέρει παρα πολλα που άμα κάτσουμε να τα
αναφέρουμε δεν τελειώσουμε ποτε !!! xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 11 2011, 22:34

All of the above.....! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

Ηλικία : 41
Τόπος : οπου ξημερωσει!!
Registration date : 05/02/2011

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΤρι Απρ 12 2011, 00:35

Στη μαύρη μοτοσυκλέτα,
εγώ να μετράω τα χιλιόμετρα της λεωφόρου
και συ να κοιτάς κατάματα τον άνεμο.
Και στις στροφές,
να γέρνουμε με δύναμη στο έδαφος,
ικέτες μιας έξαψης αστραπιαίας…

Ο λυρισμός μας πλέον,
τραγούδι του κινητήρα
κι οσμή της ασφάλτου.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 54
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΤρι Απρ 12 2011, 10:03

γιατι παντα ανεβαινω με ενα ωραιο χαμογελο και κατεβαινω με ενα χαζο....... Cool Laughing nice thred
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΤρι Απρ 12 2011, 15:34

γιατί από δευτέρα έως παρασκευή πάω στη δουλειά μου σε 20 λεπτά αντί για μιάμιση ώρα.

γιατί από τις βενζίνες που κερδίζω μου μένουν περισσότερα για τους καφέδες μου.

γιατί με τη μηχανή η ουσία της βόλτας είναι η ίδια η οδήγηση με τη μηχανή, ενώ με το αμάξι περιμένεις να φτάσεις στον προορισμό για να απολαύσεις κάτι.

γιατί μία ώρα οδήγησης σε κίνηση στην αθήνα με τη μηχανή, ισούται με 3ωρη εγκεφαλική άσκηση μνήμης, λήψης γρήγορων αποφάσεων και εκτίμηση ρίσκων υπό την επήρια μεγάλων δόσεων αδρεναλίνης.

γιατί η μηχανή νιωθω ότι με κρατάει ζωντανό, ενώ το αμάξι μας μετατρέπει σε ζόμπι.


και τέλος.... γιατί έτσι μου αρέσει!!!! (με βροχή, καύσωνα, χαλάζι, κρύο, αέρα.. μαζόχας 4ever)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 47
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΤρι Απρ 12 2011, 22:24

V A G O S έγραψε:
γιατι εχει μικροτερο κοστος απο το αυτοκινητο.
επειδη δεν κολλαω στην κινηση.
επειδη παρκαρω πιο ευκολα.

Ξεκίνησα με αυτά τα κριτήρια και πλέον είναι και αυτή η αίσθηση χαλαρότητας και ελευθερίας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΤετ Απρ 13 2011, 11:09

Γιατί έχω αλήτισσα ψυχή, γιατί έτσι γουστάρω, γιατί γλυτώνω τις βενζίνες ενός αυτοκινήτου, γιατί είμαι all-weather, γιατί είναι ένας συναρπαστικός τρόπος μετακίνησης, γιατί τον κάνω ακόμα πιο συναρπαστικό με τον τρόπο οδήγησης μου, γιατί παρκάρω σχεδόν αμέσως και σχεδόν όπου γουστάρω, γιατί η μηχανές είναι απλά ΚΟΥ ΚΛΑ ΡΕΣ, γιατί γλυτώνεις χρόνο (Βλ. Μποτιλιάρισμα), γιατί είναι τρόπος ζωής, είναι μία ξεχωριστή αίρεση, γιατί νιώθω ζωντανός, γιατί τρελαίνομαι να πιέζω τον εαυτό μου στα άκρα, γιατί λατρεύω τη μυρωδιά του καθαρού αέρα στο βουνό, γιατί την "καβαλάω", γιατί με τη μηχανή μου έχω γίνει "ένα", γιατί γουστάρω την επιτάχυνση, γιατί θέλω συγκινήσεις του τύπου "μ@λ@κ@, πήγα μια βόλτα και οι μαρσπιέδες μου, μείναν οι μισοί!!!", γιατί μπορώ να κάνω και ακροβατικά με τη μηχανή μου (βλ. οδήγηση με ισορροπία στη μία ρόδα), γιατί "ακονίζει" το μυαλό και τ' αντανακλαστικά μου, γιατί με τη μηχανάρα μου όπου και να πάω ΔΕΝ είμαι μόνος, γιατί την αγαπάω, γιατί μέσω αυτής βρήκα αυτό το καταπληκτικό forum και γνώρισα το λιγότερο δεκάδες "και γαμώ τα παιδιά", γιατί η μηχανή μου δίνει ενέργεια, γιατί μολύνω πολύ λιγότερο το περιβάλλον, γιατί μπορεί να σε πάει στα πιο απίθανα μέρη, γιατί μ' αρέσει η περιπέτεια (εξ' ου και ADVENTURE), γιατί έχεις πάντα με κάτι ν' ασχοληθείς και τέλος γιατί νιώθω ψυχικά καλύτερα, πιο γεμάτος, πιο ενθουσιώδης, σε εγρήγορση...

Μόνο αυτούς τους λόγους μπορώ να θυμηθώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΤετ Απρ 13 2011, 16:46

dimnik83 απλά άξιος Very Happy cheers ..... πoλύ ωραία περιγραφή .... πάρε και ένα positive (+)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΤετ Απρ 13 2011, 16:54

Laughing Να 'σαι καλά αδερφέ... Ανταποδίδω τη θετική ενέργεια με ακόμα περισσότερη Very Happy

Πάρε κι εσύ ένα Positif!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΤετ Απρ 13 2011, 17:38

dimnik83 έγραψε:
Γιατί έχω αλήτισσα ψυχή, γιατί έτσι γουστάρω, γιατί γλυτώνω τις βενζίνες ενός αυτοκινήτου, γιατί είμαι all-weather, γιατί είναι ένας συναρπαστικός τρόπος μετακίνησης, γιατί τον κάνω ακόμα πιο συναρπαστικό με τον τρόπο οδήγησης μου, γιατί παρκάρω σχεδόν αμέσως και σχεδόν όπου γουστάρω, γιατί η μηχανές είναι απλά ΚΟΥ ΚΛΑ ΡΕΣ, γιατί γλυτώνεις χρόνο (Βλ. Μποτιλιάρισμα), γιατί είναι τρόπος ζωής, είναι μία ξεχωριστή αίρεση, γιατί νιώθω ζωντανός, γιατί τρελαίνομαι να πιέζω τον εαυτό μου στα άκρα, γιατί λατρεύω τη μυρωδιά του καθαρού αέρα στο βουνό, γιατί την "καβαλάω", γιατί με τη μηχανή μου έχω γίνει "ένα", γιατί γουστάρω την επιτάχυνση, γιατί θέλω συγκινήσεις του τύπου "μ@λ@κ@, πήγα μια βόλτα και οι μαρσπιέδες μου, μείναν οι μισοί!!!", γιατί μπορώ να κάνω και ακροβατικά με τη μηχανή μου (βλ. οδήγηση με ισορροπία στη μία ρόδα), γιατί "ακονίζει" το μυαλό και τ' αντανακλαστικά μου, γιατί με τη μηχανάρα μου όπου και να πάω ΔΕΝ είμαι μόνος, γιατί την αγαπάω, γιατί μέσω αυτής βρήκα αυτό το καταπληκτικό forum και γνώρισα το λιγότερο δεκάδες "και γαμώ τα παιδιά", γιατί η μηχανή μου δίνει ενέργεια, γιατί μολύνω πολύ λιγότερο το περιβάλλον, γιατί μπορεί να σε πάει στα πιο απίθανα μέρη, γιατί μ' αρέσει η περιπέτεια (εξ' ου και ADVENTURE), γιατί έχεις πάντα με κάτι ν' ασχοληθείς και τέλος γιατί νιώθω ψυχικά καλύτερα, πιο γεμάτος, πιο ενθουσιώδης, σε εγρήγορση...

Μόνο αυτούς τους λόγους μπορώ να θυμηθώ...

+1
μπράβο ρε μήτς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???   Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ??? Icon_minitimeΔευ Απρ 18 2011, 11:20

Γιατί όπως είπε κι ένα φιλαράκι μου που δυστυχως έφυγε νωρίς, γιατί μου δίνει ότι μου έχει στερήσει η φύση, γιατί γίνεται προέκταση του σώματος μου, και οδηγώντας την, νιώθω ότι γίνομαι ένα με την φυση...

Υ.Γ. Να σαι καλά Γιώργη όπου και να'σαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Γιατί οδηγάτε μοτοσυκλέτα ???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: