Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τι ειναι αυτο ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thanasiss
Member
Member


Registration date : 17/09/2010

Τι ειναι αυτο ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι ειναι αυτο ?    Τι ειναι αυτο ?  Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 12:56

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/02-09-Suzuki-DL650-V-Strom-Scotts-Steering-Damper-/370317298968?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item5638a18d18

Τι ειναι αυτο ρε παιδια και ακριβως τι δουλεια κανει πανω στην μηχανη? Ο πωλητης λεει οτι αλλαζει ολη η μηχανη και ειδικα στις στροφες και στις μεγαλες ταχυτητες. Απλα ρωταω μηπως καποιος εχει βαλει κατι παρομοιο στην μοτοσυκλετα του......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Τι ειναι αυτο ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι ειναι αυτο ?    Τι ειναι αυτο ?  Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 13:03


Βοηθάει καθόλου αυτό;

Δεν το γνωρίζω καθόλου το συγκεκριμένο άλλα συνήθως Steering damper έχουν οι αγωνιστικές και οι endurάδικες. Τώρα για το v-strom... Τι να σου πω;

Στην ουσία σταθεροποιεί το τιμόνι. Ναι, στις μεγάλες ταχύτητες (όπως αυτές που πιάνει το v-strom!!! Laughing ) και στις στροφές (όπως αυτές που παίρνει το v-strom Laughing ). Ίσως και να είναι καλό αλλά δεν πιστεύω πως είναι κάτι το απαραίτητο για τις μηχανές μας. Όποιος ψηθεί να το φορέσει ας μας πει εντυπώσεις.

Υ.Γ. Μηχανή με Steering Damper που έχω οδηγήσει είναι μία ZX10R... Νομίζω πως εκεί είναι απ' τα απαραίτητα (το είχε από μαμά πάνω και ήταν της OHLINS)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

Τι ειναι αυτο ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι ειναι αυτο ?    Τι ειναι αυτο ?  Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 13:10

Το φοραει ο Σταματης Newfish το εχω δοκιμασει και ειναι αρκετα καλο αλλα δεν ξερω αν αξιζει τα λεφτα του..
Στην ουσια ειναι ρυθμιζομενο (αντισταση στην κινηση) σταμπιλιζατερ τιμονιου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanasiss
Member
Member


Registration date : 17/09/2010

Τι ειναι αυτο ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι ειναι αυτο ?    Τι ειναι αυτο ?  Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 13:13

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ καταλαβα τι ειναι..... Ευχαριστω αδελφια για την διευκρινηση...... Οποτε μαλλον για τοσα λεφτα δεν αξιζει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Τι ειναι αυτο ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι ειναι αυτο ?    Τι ειναι αυτο ?  Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 17:31

σε σώνει από tank-slap και συννημένο high-side.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Τι ειναι αυτο ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι ειναι αυτο ?    Τι ειναι αυτο ?  Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 23:45

Ένα video μπορούμε να έχουμε για το tank slap γιατί δεν έχω ιδέα τι είναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Τι ειναι αυτο ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι ειναι αυτο ?    Τι ειναι αυτο ?  Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 23:56

χεχε, την μοτό του νιούφη με το εν λόγω μπιμπλίκι την φιλοξενώ στο γκαράζ μου 3 μήνες που είναι μπάρκο..το σταμπιλάιζερ κάνει καλή δουλειά, λειτουργεί με πολλούς τρόπους, έχει κύκλωμα που επενεργεί αντιστεκόμενο στις απότομες αλλαγές κατεύθυνσης κ στην πορεία κάνει πιο στιβαρό το μπροστινό, ελέγχεις κ μοίρες όπου λειτουργεί κ άλλα ωραία περίεργα πράματα.
Για την εγκατάστασή του σου αλλάζει την τιμονόπλακα κ δεν μπαίνει με αποστάτες τιμονιού, αυτά.
Αν μου περισσεύαν λίγο παραπάνω θα το είχα σίγουρα, γύρω στο 250ρι βγαίνει πλέον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Translatoras
Member
Member
Translatoras

Ηλικία : 51
Τόπος : τα Βράχια της Πειραϊκής
Registration date : 21/11/2009

Τι ειναι αυτο ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι ειναι αυτο ?    Τι ειναι αυτο ?  Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 00:02

Μετά από φρένα , αναρτήσεις , γέφυρα , ζελατίνα , φίλτρο το v-strom γίνεται όντως τρομερό μηχανάκι ! !


Ψεύτη!!!!!

bliax bliax bliax bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Translatoras
Member
Member
Translatoras

Ηλικία : 51
Τόπος : τα Βράχια της Πειραϊκής
Registration date : 21/11/2009

Τι ειναι αυτο ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι ειναι αυτο ?    Τι ειναι αυτο ?  Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 00:04

tazakos έγραψε:
Αν μου περισσεύαν λίγο παραπάνω θα το είχα σίγουρα, γύρω στο 250ρι βγαίνει πλέον.

Γιατί δεν το κάνεις δώρο στην κοπελιά για τα γενέθλιά της.....;;;;;;;;;;;;

Θα της φανεί πολύ χρήσιμο και θα της αποδείξεις πόσο πολύ τη σκέφτεσαι και ότι νιώθεις τις πραγματικές της ανάγκες!!!!
Very Happy Very Happy Very Happy

Ωχχχ

Σπάμαρα εεεεε;;;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Translatoras στις Πεμ Μαρ 31 2011, 00:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VagelisSTROM
Member
Member
VagelisSTROM

Ηλικία : 38
Τόπος : Εξαρχεια-Αιγαλεω
Registration date : 27/05/2009

Τι ειναι αυτο ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι ειναι αυτο ?    Τι ειναι αυτο ?  Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 00:05

lexis έγραψε:
Ένα video μπορούμε να έχουμε για το tank slap γιατί δεν έχω ιδέα τι είναι?

Στην ουσια με λιγα λογια παει να σου πεταξει το τιμονι απο τα χερια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τι ειναι αυτο ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: