Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων...   η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων... Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 12:00

ειναι λιγο ασχετο με τη μοτοσυκλετα το ολο θεμα εχει ομως να κανει με την αντιμετωπιση μας ως οδηγοι και καταναλωτες απο τις αντιπροσωπειες!

εχω ενα πεζο 307 καμπριο μοντελο 2004!το αυτοκινητο εχει 64000 χλμ και πλεον κινειται μονο για ταξιδια αφου συνεχεια εχω τη μηχανη!!!!απο την πρωτη μερα που το πηρα ειχε θεμα με τα τζαμια!επειδη ανοιγει η οροφη οταν πας να ανοιξεις τη πορτα κανει ενα μικρο κατεβασμα και μετα ανοιγει!απο την πρωτη ομως μερα ψιλοκολλαγε!αποτελεσμα στα 7 χρονια που το εχω να εχω αλλαξει 2 φορες του συνοδηγου και μια το πισω απο τον συνοδηγο (που ανοιγει σπανιοτατα). τη παρασκευη πηρα ενα φιλικο ζευγαρι και κατεβηκαμε μονοημερη στο ναυπλιο!πισω μου καθοταν η κοπελα του κολλητου και ανοιξε λιγο το τζαμι για να παρει λιγο αερα!οταν πηγε να το ανεβασει ακουστηκε ενα κρακ σαν να φαγαμε πετρα και το τζαμι εμεινε εκει!!ε ρε π@$%η λεω παλι θα πληρωνω!!!

το σκεπαζω στο πειραια γυρνωντας και τη δευτερα καβαλαω και παω στη πεζο!τους λεω παλι τα ιδια!μου λενε φταιει ο γρυλος!400 ευρω ανταλλακτικα και 150 για εργασια (βλεπεις πρεπει να λυθει πισω ολο το αμαξι για να βγει το πισω τζαμι!). τρελαινομαι που καλουμαι για 4η φορα να δωσω τοσα λεφτα και παιρνω το αμαξι και φευγω!παω σε ενα φιλο του πατερα μου που εχει φανοποια στο πατρικο μου και του το δειχνω!μου λεει αστο μου και φυγε!!!με παιρνει μετα απο 30 λεπτα μου λεει δεν εχει σπασει ολος ο μηχανισμος του γρυλου αλλα μονο ενα πλαστικο!!!θα στο φτιαξω εγω απο την αρχη και εισαι οκ!!!κοστος;;;;50 ευρω ολα μαζι!!!!το τζαμι δουλευει τελεια!ομως η πεζο δεν δεχτηκε να δωσει μονο το συγκεκριμενο πλαστικο αλλα ολοκληρο το σετ!που προφανως και τις 3 αλλες φορες μπορει να ειχε γινει το ιδιο!!!!

πλεον το αυτοκινητο μου δεν ξαναπαει για σερβις στην αντιπροσωπεια (οπως εκανα πιστα 7 χρονια τωρα) και οταν βγει και η μηχανη απο την εγγυηση θα παει στον φιλο που ειναι στην αγιου δημητριου (που ειναι και διπλα στο σπιτι μου το πατρικο). τα ειπα και ξελαφρωσα! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων...   η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων... Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 12:26

Η λογική στις αντιπροσωπείες είναι οτι δεν επισκευάζουν τίποτα. Απλά αλλάζουν το ανταλλακτικό. Αν η εταιρία το φέρνει ολόκληρο δε τους ενδιαφέρει. Και μιας και μιλάμε για γαλλικά αυτοκίνητα (megane cabrio είχα) όσο ήμουν εκτός εγγύησης όλα καλά (μέχρι και τη κουκούλα μου είχανε αλλάξει γιατί ζάρωνε. Μετά την εγγύηση χάλασε το μοτεράκι που αλλαζε τον αέρα απο εσωτερικό σε εξωτερικό!. Ηταν λέει συνηθισμένο πρόβλημα. Τιμή 1500ευρά (πήγαινε μαζί με το μισό αμαξι!). Δε το άλλαξα ποτέ... μέχρι που πουλήθηκε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων...   η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων... Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 13:06

Φίλε μου καλά έκανες και ανέφερες το θέμα σου εννοείται πως στην αντιπροσωπεία πάμε
μονάχα για όσο χρόνο ισχύει η εγγύηση και για κανέναν άλλο λόγο .... τουλάχιστον αυτό
έχω αποκομίσει εγώ προσωπικά ......Την Κυριακή θα πάω και εγώ το αμάξι για service και

είναι μετά τα 2 χρόνια της εγγύησης το πρώτο service που είναι εκτός εγγύησης. Φυσικά και έχω κλείσει ήδη σε μη
εξουσιοδοτημένο συνεργείο. Το εξουσιοδοτημένο συνεργείο σου πιάνει τον ποπό με τα 2 χέρια

και σαν να μη φτάνει αυτό σε κλέβει και κανονικότατα..... φίλος έμεινε από λάδια μερικές εβδομάδες
αφού πήρε το αμάξι από το επίσημο συνεργείο ...... το συμπέρασμα τα λάδια είχαν να αλλαχτούν - συμπληρωθούν
προ αμνημονεύτων χρόνων ..... προσοχή μεγάλη παιδιά .... με Έλληνες έχουμε να κάνουμε ......

Υ.Γ: Τυγχάνει να έχω cabrio και γω .... ευτυχώς δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι παρόμοιο ..... το μόνο
θέμα ήταν ότι είχε κολλήσει σε κάποια φάση λίγο μετά τα 2 χρόνια η δεξιά μπουκάλα και δεν άνοιγε η οροφή ...

.... καθώς πήγαινα με την ψυχή στο στόμα πόσα θα μου κοστίσει το ρημάδι .... ευτυχώς παρότι στην επίσημη αντιπροσωπεία
μου πήραν 50 ευρώ, η γκαντεμιά ότι η εγγύηση είχε τελειώσει μόλις ένα μήνα πριν (ίσως για αυτό δε μου κόψαν και τον ποπο)

αλλά γενικότερα ..... μόλις λήξει η εγγύηση ..... βουουουουουουουρρρρρρρρρρ μακριά και αλάργα ..... από αντιπροσωπείες ... Exclamation Exclamation Exclamation

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων...   η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων... Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 13:50

Κλασσικο πρόβλημα και στα 307 CC και στα Megane CC.
Μια καλη λύση, είναι οτι ειδικά απο την στιγμή που δεν το κουνάς, και δεν ανεβοκατεβαίνουν, να ανοίξεις τις πόρτες, και να γρασάρεις καλά το ράουλο που μαζεύετε το συρματόσχοινο. Αυτό σπάει και μπερδέυεται το συρματόσχοινο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

η απιστευτη σταση των αντιπροσωπειων...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: