Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Aνάταση !!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Aνάταση !!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Aνάταση !!!!!!!   Aνάταση !!!!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 13 2011, 22:09

Δέν είναι απο το ποίημα “Ανάταση” του Σαρλ Μπωντλαίρ Baudelaire Carls Pierre (Baudelaire Carls Pierre). geek
Κυριακή στίς 10 στον κόμβο της Σούδας περιμένουμε οπως πάντα τον αργοπορημένο paito Sleep ... ενώ τηλ. απο τον μικιό μέ ενημερώνει οτι πίνει καφέ στίς βρύσες Smile
Ξεκινάμε λοιπόν ο Κώστας με B-king 1300 , o Βασίλης με Black bird 1100 , o Scarab o Στέλιος με V Strom 1000 και η αφεντιά μου με Tiger 1050
Aνάταση !!!!!!! P1000078mx


Aνάταση !!!!!!! P1000080l


O καιρός οτι επρεπε για μοτοβόλτα συναντήσαμε πολλά ss στο δρόμο πρός τίς βρύσες ( εννοείτε οτι τούς περάσαμε Very Happy ) ξαφνικά βλέπω στούς καθρέπτες μου τον αλητήριο paito και ενω είχε περάσει με ευκολία ολα τα ss ..... ιδρωνε να μας φτάσει ... τελικά τον αφήσαμε Suspect να μπεί πρώτος στίς βρύσες οπου περίμεναν μικιός και μικιά
Aνάταση !!!!!!! P1000081t


Aνάταση !!!!!!! P1000086zh


Καφεδάκι και σφακιανή πίτα ... μέχρι που φάνηκαν και τα υπόλοιπα παιδιά της παρέας που ήταν ο Edward μετά της συζύγου με V Strom 650 , o Δημήτρης με την Βάσω με Tdm 900 και ο Βασίλης με Bmw gs 1200
Aπο βρυσες - Ασκύφου καταπληκτική διαδρομή καλός ρυθμός αλλά τα κατσίκια για αλλη μιά φορά ήθελαν να μπούν στίς μπαγκαζιέρες μας affraid
Ασκύφου - διασταύρωση προς Σφακιά και φραγκοκάστελο .. προτιμήσαμε να ανεβούμε για πρώτη φορά τον Καλλικράτη What a Face
Εδώ δανείζομαι τον τίτλο τού φιλου μου Εντυ Ανάταση για δύο λόγους , ο πρώτος είναι οτι ξανα μετά απο καιρο βγήκαμε μιά βόλτα μαζί και ο δεύτερος το μεγαλείο του να ανέβεις ενα επικίνδυνο καλλικράτη με πολλές κατολισθήσεις σε ολο το μήκος του δρόμου , ο κώστας με το b king εκτος το οτι εκανε μπράτσα , τού πέταγα ολες τις πέτρες πάνω του Razz ελεγε '' ποιός είχε την( όμορφη) αυτή Idea
[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img263/4876/p1000089bd.jpg][/IMG]


Aνάταση !!!!!!! P1000090f


Aνάταση !!!!!!! P1000097v


Aνάταση !!!!!!! P1000100m


Συνέχεια κατηφορίζουμε πρός Αργυρούπολη και φεύγουμε για Χανιά μαζί με black bird , scarab , και κώστα με B - king , τα παιδιά πήγαν προς κουρνά για φαγητό , είχα και την ομάδα μου να δω τον Πλατανιά -μάλεμε ομάδα Γ εθνικής πού επαιξε με την Ρόδο νίκησε 1-0 και διεκδικεί με πολλές αξιώσεις την ανοδο - ανάταση στην Β εθνική
cheers cheers
Κοπέλια merci για το παρεάκι success yeye

_________________
Aνάταση !!!!!!! 107kpb5Aνάταση !!!!!!! 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

Aνάταση !!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aνάταση !!!!!!!   Aνάταση !!!!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 13 2011, 22:33

OK bravvoo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Aνάταση !!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aνάταση !!!!!!!   Aνάταση !!!!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 13 2011, 22:35

Κοπέλια, να'στε καλά για το στριφτερό παρεάκι!
Τα παϊδια - κοψίδια ήταν όλα τα ? και η παρέα σας καλή. Καλούς δρόμους σε όλους μας! OK
Επιτέλους μια φορά αξιωθήκαμε να ανέβουμε τον Καλλικράτη, και είχα αρχίσει να νομίζω ότι είναι κατήφορος στο πήγαινε και στο έλα XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
sakismip
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
sakismip

Ηλικία : 43
Τόπος : Kαστοριά
Registration date : 22/03/2009

Aνάταση !!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aνάταση !!!!!!!   Aνάταση !!!!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 13 2011, 22:39

μπράβο αδέρφια!!!!!!!!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Aνάταση !!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aνάταση !!!!!!!   Aνάταση !!!!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 13 2011, 23:07

πάρα πολύ ωραία βόλτα κοπέλια ... πάντα τέτοια !!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Edward

Edward

Ηλικία : 56
Τόπος : Χανιά - Κρήτη
Registration date : 10/03/2010

Aνάταση !!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aνάταση !!!!!!!   Aνάταση !!!!!!! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 13 2011, 23:51

Παιδιά αμέσως μετά ΤΗΝ βόλτα που όμορφα ονόμασε ο Νίκος "Ανάταση" και μετά βάλτε ότι θέλετε,

ήρθα στη δουλειά. Παίρνοντας μόλις τώρα μια ανάσα είδα τις φωτογραφίες και δεν κρατήθηκα να στείλω

με τη σειρά μου τις ευχαριστίες μου σε όλα τα παιδια που κάναμε παρέα σε ένα δρόμο δύσκολο.

Θα επιτρέψετε μια λίγο "ιστορική" αναδρομή του μονοπατιού Ασφένδου-Καλλικράτης αλλιώς γνωστό ως "φίδι".

Πριν αρκετά χρόνια η αφεντιά μου με ένα ταπεινό ΥΑΜΑΗΑ XT350 με μπαγκαζιέρα , ο φίλος Βασίλης με το GS σήμερα

και ένα HUSQVARNA τότε, στην δεύτερη παγκρήτια στο Φραγκοκάστελο, σύνολο καμιά δεκαριά "θεοκούζουλοι"

την κοπανήσαμε από την συγκέντρωση και ανεβήκαμε αυτό το μονοπάτι πριν ριχτεί άσφαλτος.

Στιγμές απείρου κάλους, αλλά η χρησιμότητα μου στην βόλτα λόγω της ιδιότητας των μοτοσυκλετών που πήγαν (motocross - enduro - κ.λ.π)

ήταν απλά να φωτίζω την "διαδρομή". Τέτοια εκτίμηση !!!

Καλά δεν ήμουν ούτε θα γινόμουν Everts αλλά την άκουσα στερεοφωνικά (dolby δεν υπήρχε τοτε....)

Έτσι μετά από αρκετά χρόνια μας δόθηκε η ευκαιρία σε εμένα και τον Βασίλη να την ξανακάνουμε σε άσφαλτο πλέον.

Έτσι ίσως να καταλάβουν και τα υπόλοιπα παιδια γιατί κάθε λίγο και λιγάκι ο Billy σταμάταγε και μας έβγαζε φωτογραφίες.

Είναι στιγμές που πρέπει να αποτυπώνονται για τις νεότερες γενιές.

Τελειώνοντας πρέπει να ευχαριστήσω τα φιλαράκια που ακολούθησαν, τον Δημήτρη και τη Βάσω με το TDM,

αλλά και τον mikio με τη mikia που ήρθαν από το Κάστρο και ακολούθησαν όλη τη διαδρομή,

κάναμε ωραία παρέα, κουβεντιάσαμε και αναλύσαμε τα πάντα (και τα κοάλα) και πιστεύω πως χαρήκανε

την παρέα όπως και εμείς χαρήκαμε που τους είδαμε. Ένα μεγάλο ευχαριστώ...

Για όλους εσάς πάντα να θυμάστε πως η καλύτερη βόλτα που θα πάμε είναι ΠΑΝΤΑ η επόμενη..... success

Υ.Γ. Κάτι άκουσα για Ανώγεια αλλά ας μην προτρέχουμε με την χαρά της ημέρας μας

Υ.Γ.2 Άσχετο: Παππού τώρα ακούμε Soldier of Fortune.... cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Aνάταση !!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aνάταση !!!!!!!   Aνάταση !!!!!!! Icon_minitimeΔευ Φεβ 14 2011, 01:05

Μπράβο σας ρε κοπέλια!
Πάντα καλές διαδρομές και καλά χιλιόμετρα να 'χετε!
Αν και χιλιομετρικά μακριά σας, είμαστε δίπλα σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
black-v
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Registration date : 02/01/2010

Aνάταση !!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aνάταση !!!!!!!   Aνάταση !!!!!!! Icon_minitimeΔευ Φεβ 14 2011, 09:37

Mπράβο σε όλα τα νέα κρητικόπουλα και στους παππούδες έντυ , ρόρυ ...
Πάντατέτοια ωρέ ... drink OK OK goood goood bravvoo bravvoo bravvoo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NICK414
gold member
gold member
NICK414

Ηλικία : 46
Τόπος : C:Program Files
Registration date : 10/10/2009

Aνάταση !!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aνάταση !!!!!!!   Aνάταση !!!!!!! Icon_minitimeΔευ Φεβ 14 2011, 14:53

bravvoo bravvoo respect respect bravvoo bravvoo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Aνάταση !!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φόρουμ Κρήτης-
Μετάβαση σε: