Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 31  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 18:38

65 πήρα τις δικές μου (χωρίς τα μεταφορικά). Κοίτα, η κατάσταση της δαγκάνας κατά 95% φαίνεται από την εμφάνιση. Η δαγκάνα είναι ένα εξάρτημα που δύσκολα το σκαλίζει κάποιος. Οπότε αφού φαίνονται καλές, κατά πάσα πιθανότητα θα είναι και καλές. Εμένα φαίνονταν ψιλοχάλια με τη μπίχλα και τελικά βγήκαν άψογες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 19:00

Οι πιο πολλές που έβρισκα θα ήταν κάπου γρατζουνισμένες, άλλες με σκουριασμένες βίδες και αυτές μπορεί να βγήκαν λίγο ακριβότερα αλλά από εμφάνιση είναι σχεδόν άψογες πιστεύω. Μένει τώρα να τις δούμε και "ζωντανά"...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 19:48

καλοριζικες φιλε....νομιζω οτι δεν ειναι ασχημη σαν τιμουλα και απο εμφανιση δειχνουν σουπερ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 20:18

akaliptos έγραψε:
καλοριζικες φιλε....νομιζω οτι δεν ειναι ασχημη σαν τιμουλα και απο εμφανιση δειχνουν σουπερ....

Και σε εσένα καλορίζικες οι brembo, πολύ όμορφε είναι!!! Very Happy Η αρχή έγινε, τώρα τα υπόλοιπα σιγα-σιγά θα τα μαζέψω και μετά πρέπει να ψάξω κανα μάστορα να μου τις βάλλει γιατί υποψιάζομαι πως αν πάω στη σουζούκι θα με γδύσουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 20:23

εγω θα τις βαλω στο μοτο παρεας στον πειραια παντως... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 20:26

kgalano έγραψε:
akaliptos έγραψε:
καλοριζικες φιλε....νομιζω οτι δεν ειναι ασχημη σαν τιμουλα και απο εμφανιση δειχνουν σουπερ....

Και σε εσένα καλορίζικες οι brembo, πολύ όμορφε είναι!!! Very Happy Η αρχή έγινε, τώρα τα υπόλοιπα σιγα-σιγά θα τα μαζέψω και μετά πρέπει να ψάξω κανα μάστορα να μου τις βάλλει γιατί υποψιάζομαι πως αν πάω στη σουζούκι θα με γδύσουν...

Πάλεψε το μόνος σου και αν δεν τα καταφέρεις φώναξε να έρθω μιας και είμαστε και γείτονες. Φρέντο εσπρέσσο πίνω να ξέρεις! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 20:47

terino έγραψε:
kgalano έγραψε:
akaliptos έγραψε:
καλοριζικες φιλε....νομιζω οτι δεν ειναι ασχημη σαν τιμουλα και απο εμφανιση δειχνουν σουπερ....

Και σε εσένα καλορίζικες οι brembo, πολύ όμορφε είναι!!! Very Happy Η αρχή έγινε, τώρα τα υπόλοιπα σιγα-σιγά θα τα μαζέψω και μετά πρέπει να ψάξω κανα μάστορα να μου τις βάλλει γιατί υποψιάζομαι πως αν πάω στη σουζούκι θα με γδύσουν...

Πάλεψε το μόνος σου και αν δεν τα καταφέρεις φώναξε να έρθω μιας και είμαστε και γείτονες. Φρέντο εσπρέσσο πίνω να ξέρεις! Laughing

To να βγάλω τις μαμα και να βάλλω αυτές φαντάζομαι θα τα καταφέρω, το να αλλάξω και τρόμπα, υγρά, εξαερώσεις, ροδέλες αν χρειαστούν εκεί θα έχω τρελό θέμα... Γλυκό, μέτριο είπαμε?? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 20:56

Μέτριο, με λίγο γάλα για να σπάσει... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 20:58

terino έγραψε:
Μέτριο, με λίγο γάλα για να σπάσει... Laughing

Εφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 21:01

Μάζεψε τα υλικά και σφύρα μου.... αφού το προσπαθήσεις μόνος σου πρώτα. Το θέμα είναι και να μάθεις, όχι μόνο μασημένη τροφή! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 21:04

Έτσι μπράβο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 21:59

terino έγραψε:
Μάζεψε τα υλικά και σφύρα μου.... αφού το προσπαθήσεις μόνος σου πρώτα. Το θέμα είναι και να μάθεις, όχι μόνο μασημένη τροφή! Laughing
hitting the nail to the head!!
αμα θετε παρεα σφυρατε και δωθε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 22:34

mavras έγραψε:
terino έγραψε:
Μάζεψε τα υλικά και σφύρα μου.... αφού το προσπαθήσεις μόνος σου πρώτα. Το θέμα είναι και να μάθεις, όχι μόνο μασημένη τροφή! Laughing
hitting the nail to the head!!
αμα θετε παρεα σφυρατε και δωθε
Και παρέα θέλω και καφέ και βοήθεια μόλις φτάσουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 22:46

msp έγραψε:
mavras έγραψε:
terino έγραψε:
Μάζεψε τα υλικά και σφύρα μου.... αφού το προσπαθήσεις μόνος σου πρώτα. Το θέμα είναι και να μάθεις, όχι μόνο μασημένη τροφή! Laughing
hitting the nail to the head!!
αμα θετε παρεα σφυρατε και δωθε
Και παρέα θέλω και καφέ και βοήθεια μόλις φτάσουν!
OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 23:01

αν το κάνετε εκτός ωραριου καταστημάτων μέσα κ εγώ κ πίνω σκέτο. Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 23:44

tazakos έγραψε:
αν το κάνετε εκτός ωραριου καταστημάτων μέσα κ εγώ κ πίνω σκέτο. Cool

Αν είναι να μας τιμήσεις με την παρουσία σου τότε θα το κάνουμε ώρα που να σε βολεύει!!!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 23:54

terino έγραψε:
Μάζεψε τα υλικά και σφύρα μου.... αφού το προσπαθήσεις μόνος σου πρώτα. Το θέμα είναι και να μάθεις, όχι μόνο μασημένη τροφή! Laughing

Συμφωνώ, επίβλεψη και παρατηρήσεις από πιο έμπειρους είναι ο καλύτερος τρόπος για μάθηση!! Very Happy

YΓ. Με το πέρας της διαδικασίας γινόμαστε πλέον και πιο έμπΥροι, αντί γεμάτοι καφέ. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 09 2011, 01:22

Από υλικά τώρα να δούμε τι χρειαζόμαστε και τι έχουμε!
Εγώ περιμένω να μου έρθουν οι Brembo και οι μανέτες που υπολογίζω στα μέσα του μήνα.
Έχω έτοιμα τρόμπα 1000, αποστάτες.
Θα ήθελα να μάθω ποιά είναι τα καλύτερα τακάκια, ώστε να τα προμηθευτώ και ποιό υγρό φρένου.
Τί άλλα χρειαζόμαστε γενικά;
_________________________________
Αν έχετε ήδη τα υλικά οι άλλοι και βιάζεστε να ξεκινήσετε, δεν θα σας καθυστερήσω, αλλά θέλω να παρεβρεθώ για να μάθω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 09 2011, 01:37

msp έγραψε:
Από υλικά τώρα να δούμε τι χρειαζόμαστε και τι έχουμε!
Εγώ περιμένω να μου έρθουν οι Brembo και οι μανέτες που υπολογίζω στα μέσα του μήνα.
Έχω έτοιμα τρόμπα 1000, αποστάτες.
Θα ήθελα να μάθω ποιά είναι τα καλύτερα τακάκια, ώστε να τα προμηθευτώ και ποιό υγρό φρένου.
Τί άλλα χρειαζόμαστε γενικά;
_________________________________
Αν έχετε ήδη τα υλικά οι άλλοι και βιάζεστε να ξεκινήσετε, δεν θα σας καθυστερήσω, αλλά θέλω να παρεβρεθώ για να μάθω!


Αυτά που αναφέρεις, είναι τα υλικά που θα σου χρειαστούν, Μιχάλη. Τίποτε άλλο...
Για τα τακάκια δεν υπάρχει το καλύτερο. Υπάρχει το τι σου ταιριάζει. EBC ή Galfer. Όποιο & να πάρεις. το αποτέλεσμα θα σε αφήσει ικανοποιημένο!!! bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 09 2011, 13:57

Τα καλά νέα είναι πως αύριο παραλαμβάνω τα Bremboυλίνια και ξεκινάω καθάρισμα!
Στο θέμα τακάκια Χρήστο ρωτάω για να ξέρω κάποιο κωδικό και επίσης τί είδους υγρά φρένων θα χρειαστούν (Μάρκα τύπο).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 09 2011, 14:05

hristos13gr έγραψε:
Τακάκια EBC για δαγκάνες τετραπίστονες BREMBO 40mm που έχουμε βάλει οι πιο πολλοί, ο κωδικός είναι FA95HH

Για Galfer δεν ξέρω...

Για υγρά φρένων, όλα με πριδιαγραφές DOT4, πχ. valeo...
Όλα ίδια είναι, δεν έχουν καμία διαφορά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 09 2011, 14:43

msp έγραψε:
Τα καλά νέα είναι πως αύριο παραλαμβάνω τα Bremboυλίνια και ξεκινάω καθάρισμα!
Στο θέμα τακάκια Χρήστο ρωτάω για να ξέρω κάποιο κωδικό και επίσης τί είδους υγρά φρένων θα χρειαστούν (Μάρκα τύπο).



Μιχάλη, θα σε μαλώσω!!! Είσαι παλιός & θα έπρεπε να ψάξεις (όχι πολύ, λίγο) πριν ρωτήσεις κάτι που το έχω γράψει 2 σελίδες πιο πριν...


hristos13gr έγραψε:
Τακάκια EBC για δαγκάνες τετραπίστονες BREMBO 40mm που έχουμε βάλει οι πιο πολλοί, ο κωδικός είναι FA95HH. Τα φοράω & είναι αρκετά καλά!!!

Μπορείς να τα παραγγείλεις από πολλά σημεία. Ένα που σου προτείνω εγώ είναι το www.shop-coolness.co.uk.
Από αυτόν μπορείς να πάρεις & άλλα αναλώσιμα για την καλή μας (π.χ. φίλτρο λαδιού). Στο τέλος της συναλλαγής, όταν σου πει αν έχεις εκπτωτικό κωδικό εισάγεις την λέξη 10Percent & τσιμπάς μια επιπλέον έκπτωση 10% στην τιμή του προϊόντος.
Αν δεν δεις να μπαίνει η έκπτωση τότε του στέλνεις το παράπονο & σου επιστρέφει το αντίστοιχο ποσό... Δοκιμασμένα πράγματα!!! Wink Wink Wink


Για τα υγρά είναι όπως στα λέει ο Γιώργος στο ακριβώς από πάνω ποστ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 09 2011, 14:58

msp έγραψε:
Τα καλά νέα είναι πως αύριο παραλαμβάνω τα Bremboυλίνια και ξεκινάω καθάρισμα!
Στο θέμα τακάκια Χρήστο ρωτάω για να ξέρω κάποιο κωδικό και επίσης τί είδους υγρά φρένων θα χρειαστούν (Μάρκα τύπο).
μια ερωτηση μιχαλη: ποσες μερες εκαναν να ερθουν;;; απο αμερικη τις πηρες;;; για να ξερω και εγω ποσο περιπου θα περιμενω.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 09 2011, 16:29

gmavrid έγραψε:
Για υγρά φρένων, όλα με πριδιαγραφές DOT4, πχ. valeo...
Όλα ίδια είναι, δεν έχουν καμία διαφορά...

οι διαφορες σαφως και υπαρχουν ...
ψαχνουμε το υψηλοτερο wet boiling point και αυτο το εχουν τα Motul RBF 600.
τωρα, το αν θα φτασουμε να βρασουμε τα υγρα μας ειναι ενα αλλο θεμα...

γνωμη μου ειναι να βαλεις τα καλλιτερα που μπορεις να βρεις και οχι οτι βρεις μπροστα σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 18 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 09 2011, 16:43

Παναγιώτη, αν δεν κάνω λάθος, αυτή η προδιαγραφή ορίζεται μέσα στο πρότυπο DOT4...
Δεν νομίζω πως θα φτάσουμε τα υγρά στα όριά τους...
DOT4 φοράνε και μοτό με συστήματα φρένων πιο "άγρια" από τα δικά μας...
14 ευρώ για ένα μπουκαλάκι υγρών είναι εξωφρενικό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 18 από 31Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: