Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 31  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 20:28

terino έγραψε:
kgalano έγραψε:

Οποτε εμεις χρειζομαστε 2 double για μπροστα ε;

Για τα τακακια εχει κανεις τον κωδικο μην πριζω συνεχεια τον τρισμεγιστο Ταζακο; Smile

Όχι, εξαρτάται και το τι σωληνάκια έχεις μπροστά. Δεν θυμάμαι τα μαμά να σου πω την αλήθεια αλλά στη μία χρειάζεσαι σίγουρα μονό.

Τι σωληνάκια φοράς μπροστά? Έχε στο μυαλό σου ότι χρειάζεσαι διπλό όπου καταλήγουν δύο σωληνάκια. Με τα μαμά σωληνάκια χρειάζεσαι σίγουρα μονό στη τρόμπα και στη μία δαγκάνα. Δεν θυμάμαι στην άλλη δαγκάνα αν περνάνε και τα δύο μαζί ή μεσολαβεί διακλαδωτής.

Για ποιά τακάκια θες κωδικό?

Ειναι Κ9 με ABS, ποσα και τι σωληνακια, εχει θα σε γελασω... Πρεπει να τα δω.

Ελεγα για τακακια EBC χρυσα για NISSIN τετραπιστονες απο CBR 600 RR F4.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 20:32

kgalano έγραψε:

Ειναι με ABS ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ, Κ9 ποσα και τι σωληνακια ιδεα δεν εχω. Πρεπει να τα δω.

Ελεγα για τακακια EBC χρυσα για NISSIN τετραπιστονες απο CBR 600 RR F4.

Δεν έχει σημασία αν είναι με ABS ή όχι. Αυτό που σε νοιάζει είναι στις δύο δαγκάνες και στην τρόμπα τι καταλήγει. Αν είναι μονό σωληνάκι τότε βάζεις single, αν είναι διπλό βάζεις double. Υποθέτω πως έχεις τα μαμά σωληνάκια οπότε αν δεις το μηχανάκι σου θα καταλάβεις. Από την τρόμπα στα μαμά σωληνάκια φεύγει ΕΝΑ σωληνάκι και παρακάτω έχει διακλαδωτή. Εγώ που έχω βάλει σωληνάκια after market υψηλής φεύγουν δύο σωληνάκια ξεχωριστά από την τρόμπα και πάει το καθένα σε μία δαγκάνα. Δηλαδή αν εγώ έβαζα αυτές τις βίδες θα ήθελα δύο μονές και μια διπλή. Με πιάνεις? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 20:46

terino έγραψε:
kgalano έγραψε:

Ειναι με ABS ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ, Κ9 ποσα και τι σωληνακια ιδεα δεν εχω. Πρεπει να τα δω.

Ελεγα για τακακια EBC χρυσα για NISSIN τετραπιστονες απο CBR 600 RR F4.

Δεν έχει σημασία αν είναι με ABS ή όχι. Αυτό που σε νοιάζει είναι στις δύο δαγκάνες και στην τρόμπα τι καταλήγει. Αν είναι μονό σωληνάκι τότε βάζεις single, αν είναι διπλό βάζεις double. Υποθέτω πως έχεις τα μαμά σωληνάκια οπότε αν δεις το μηχανάκι σου θα καταλάβεις. Από την τρόμπα στα μαμά σωληνάκια φεύγει ΕΝΑ σωληνάκι και παρακάτω έχει διακλαδωτή. Εγώ που έχω βάλει σωληνάκια after market υψηλής φεύγουν δύο σωληνάκια ξεχωριστά από την τρόμπα και πάει το καθένα σε μία δαγκάνα. Δηλαδή αν εγώ έβαζα αυτές τις βίδες θα ήθελα δύο μονές και μια διπλή. Με πιάνεις? Very Happy

Απόλυτα!!!! merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 21:24

εφοσον υπαρχουν τα μαμα σωληνακια τοτε θελουμε παντου μονες banjo bolts καθως σε κανενα σημειο δεν καταληγει διπλο σωληνακι.
δειε και την παρακατω φωτο
Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Imagere

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 21:27

Αρα χρειαζονται 3 μονα αν διαβαζω καλα το σχεδιο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 21:58

Πολύ σωστά τα λέει ο mavras. Με 3 μονά καθαρίζεις για μπροστά. Κάντα 4 και βάλε και πίσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Σεπ 05 2011, 22:33

kgalano έγραψε:
terino έγραψε:

Τα άλλα δύο λινκ που έχεις βάλει αντικαθιστούν τις βίδες που πιάνουν τα σωληνάκια στις δαγκάνες-τρόμπα και βοηθούν στην εξαέρωση. Δεν είναι απαραίτητα αλλά δεν σου κάνουν και κακό, αν σου περισσεύουν τα φράγκα πάρτα. Εγώ προσωπικά δεν τα έβαλα αυτά.

Τo single είναι για μονό σωληνάκι (π.χ. πίσω δαγκάνα), το double είναι για διπλό σωληνάκι (π.χ. τρόμπα).

Οποτε εμεις χρειζομαστε 2 double για μπροστα ε;

Για τα τακακια εχει κανεις τον κωδικο μην πριζω συνεχεια τον τρισμεγιστο Ταζακο; Smile

fa296hh Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 12:40

μετα απο πολυ σκεψη ειπα να προχωρησω στην αγορα τετραπιστονων δαγκανων και αποστατων......θα ηθελα να ευχαριστω τους χρηστο (hristos13gr), τον γιαννη (tazakos) και τον στελιο (sga) για τον πολυτιμο χρονο τους και σορρυ αν τους επρηξα....αποφασισα να προχωρησω στην αγορα αυτων των δαγκανων και αυτων των αποστατων ενω οσον αφορα την τρομπα ειπα να παρω μια απο 1000αρι που βρηκα απο τον μουρατη με 50 ευρω!!!! (στελιο αν σε ενδιαφερει πες μου να ρωτησω αν εχει και αλλη για να σου παρω)....

ελπιζω με αυτη τη βελτιωση να παμε ακομα καλυτερα.....το μονο που θα ηθελα ειναι να μου στειλει αν γινεται και ενα πμ οποιος γνωριζει που μπορω να βρω ενα σετ καινουρια τακακια σε καλη τιμη προκειμενου να μπουν με τις δαγκανες.....και βεβαια πως θα μπορεσω να κανω τις δαγκανες να ερθουν και παλι στα ισα τους απο αποψη εμφανισης....ευχαριστωωωωωωωωωω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nommos
Member
Member
Nommos

Ηλικία : 38
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Registration date : 03/07/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 13:36

akaliptos έγραψε:
και βεβαια πως θα μπορεσω να κανω τις δαγκανες να ερθουν και παλι στα ισα τους απο αποψη εμφανισης....ευχαριστωωωωωωωωωω

Δε ξερω αν εννοεις κατι τετοιο: http://vstromhellas.forumgreek.com/t15284p15-topic

ή απλα καθαρισμα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 14:29

κοιτα ελεγα οτι αν με καθαρισμο ερθουν στα ισα τους τοτε δεν εχω θεμα.....μετα αν μπορω να τις βαψω και να τις κανω ακομα πιο καλο σαν αποτελεσμα, θα το κοιταξω αναλογα και με το κοστος βεβαια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nommos
Member
Member
Nommos

Ηλικία : 38
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Registration date : 03/07/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 14:32

Ετσι ακριβως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 15:23

Αν δε σε χαλάει το χρυσό χρώμα τότε οπλίσου με:

1. Σφουγγαράκι Scotch-Brite (Την άγρια πλευρά)
2. Υγρό πιάτων Fairy (Έχει σημασία η μάρκα)
3. Ζεστό νεράκι φουλ
4. Υπομονή


Βάλτες κάτω από τη βρύση με ζεστό νερό και ξεκίνα να τρίβεις, θα σου πάρει κάμποση ωρίτσα αλλά το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει.
Μη φοβάσαι για το σφουγγάρι που είναι άγριο, δεν θα πάθουν απολύτως τίποτα, έτσι τις είχα καθαρίσει και εγώ την πρώτη φορά και έπαθα ζημιά με το αποτέλεσμα. Άσχετα αν μετά τις έβαψα κόκκινες γιατί μου τη σπάει το χρυσό! Razz Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 15:36

Δύο εύκαιρες φωτό που έχω, οι δαγκάνες βαμμένες από εμένα με spray και matt βερνίκι προστασίας από πάνω:

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 20110212134031
Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 20110212134018

Προηγήθηκε καλό καθάρισμα, όπως λέει κι ο Λευτέρης, κι ας μην του αρέσουν τα χρυσά! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 17:09

και εγω χρυσες τις θελω και μαλιστα ακριβως οπως τις δικες σου....να στις φερω καθαρισμενες να μου τις βαψεις;;;; Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sga

sga

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΥΡΓΟΣ
Registration date : 13/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 17:57

akaliptos έγραψε:
μετα απο πολυ σκεψη ειπα να προχωρησω στην αγορα τετραπιστονων δαγκανων και αποστατων......θα ηθελα να ευχαριστω τους χρηστο (hristos13gr), τον γιαννη (tazakos) και τον στελιο (sga) για τον πολυτιμο χρονο τους και σορρυ αν τους επρηξα....αποφασισα να προχωρησω στην αγορα αυτων των δαγκανων και αυτων των αποστατων ενω οσον αφορα την τρομπα ειπα να παρω μια απο 1000αρι που βρηκα απο τον μουρατη με 50 ευρω!!!! (στελιο αν σε ενδιαφερει πες μου να ρωτησω αν εχει και αλλη για να σου παρω)....

ελπιζω με αυτη τη βελτιωση να παμε ακομα καλυτερα.....το μονο που θα ηθελα ειναι να μου στειλει αν γινεται και ενα πμ οποιος γνωριζει που μπορω να βρω ενα σετ καινουρια τακακια σε καλη τιμη προκειμενου να μπουν με τις δαγκανες.....και βεβαια πως θα μπορεσω να κανω τις δαγκανες να ερθουν και παλι στα ισα τους απο αποψη εμφανισης....ευχαριστωωωωωωωωωω

Μια χαρα φαινονται καιι....σε καλη τιμη!! Καθαρισε τες κ δεν νομιζω να χρειαστουν βαψιμο.Οσο για τρομπα θα σου πω αυριο αν ειναι να ρωτησεις κ για μενα.Thanks!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 18:04

το θεμα ειναι αν ειμαστε οκ με τη τρομπα φρενου απο 1000αρι....αν δηλαδη οντως θα κανει διαφορα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 18:28

Γιατι μου το κανετε αυτο?????? Evil or Very Mad Crying or Very sad Mad sos sos sos sos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 19:05

akaliptos έγραψε:
μετα απο πολυ σκεψη ειπα να προχωρησω στην αγορα τετραπιστονων δαγκανων και αποστατων......θα ηθελα να ευχαριστω τους χρηστο (hristos13gr), τον γιαννη (tazakos) και τον στελιο (sga) για τον πολυτιμο χρονο τους και σορρυ αν τους επρηξα....αποφασισα να προχωρησω στην αγορα αυτων των δαγκανων και αυτων των αποστατων ενω οσον αφορα την τρομπα ειπα να παρω μια απο 1000αρι που βρηκα απο τον μουρατη με 50 ευρω!!!! (στελιο αν σε ενδιαφερει πες μου να ρωτησω αν εχει και αλλη για να σου παρω)....

ελπιζω με αυτη τη βελτιωση να παμε ακομα καλυτερα.....το μονο που θα ηθελα ειναι να μου στειλει αν γινεται και ενα πμ οποιος γνωριζει που μπορω να βρω ενα σετ καινουρια τακακια σε καλη τιμη προκειμενου να μπουν με τις δαγκανες.....και βεβαια πως θα μπορεσω να κανω τις δαγκανες να ερθουν και παλι στα ισα τους απο αποψη εμφανισης....ευχαριστωωωωωωωωωω


Πιστευω ότι οι δαγκάνες θα καθαρίσουν εύκολα & γι'αυτό & σου τις πρότεινα. & αν δεν τα καταφέρεις να τις καθαρίσεις μόνος σου (κάτι που σχεδόν το αποκλείω) Πήγαινέ τες σε ένα πλυντήριο μηχανών που έχουν ειδικά καθαριστικά για τις δαγκάνες & θα σου τις κάνει τζιτζι!!!

Όσο για την τρόμπα από το χιλιάρι, θα σου βελτιώσει κυρίως την αίσθηση, αλλά & θα σου δώσει επιπλέον δύναμη στο φρενάρισμα!!! Με του 650ΑΒS θα έχεις αρκετά σπογγώδη υφή, αλλά μόλις μπεί του χίλια αυτή η αίσθηση θα χαθεί & θα έχεις πιο "σωστό" φρένο!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 19:08

k0k05 έγραψε:
Γιατι μου το κανετε αυτο?????? Evil or Very Mad Crying or Very sad Mad sos sos sos sos


Για να σε παρασύρουμε & εσένα στο σωστό δρόμο...!!! Razz Razz Razz Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 19:16

hristos13gr έγραψε:



Πιστευω ότι οι δαγκάνες θα καθαρίσουν εύκολα & γι'αυτό & σου τις πρότεινα. & αν δεν τα καταφέρεις να τις καθαρίσεις μόνος σου (κάτι που σχεδόν το αποκλείω) Πήγαινέ τες σε ένα πλυντήριο μηχανών που έχουν ειδικά καθαριστικά για τις δαγκάνες & θα σου τις κάνει τζιτζι!!!

Όσο για την τρόμπα από το χιλιάρι, θα σου βελτιώσει κυρίως την αίσθηση, αλλά & θα σου δώσει επιπλέον δύναμη στο φρενάρισμα!!! Με του 650ΑΒS θα έχεις αρκετά σπογγώδη υφή, αλλά μόλις μπεί του χίλια αυτή η αίσθηση θα χαθεί & θα έχεις πιο "σωστό" φρένο!!! Very Happy Very Happy Very Happy
ναι χρηστο εχει να πεσει τρελο καθαρισμα!!!!πιστευω οτι θα γινουν οπως πρεπει

οσο για τη τρομπα φρενου, αυριο πρωι παω και την παιρνω απο μουρατη και μολις ερθουν και οι δαγκανες με τους αποστατες θα μπουν ολα μαζι!!!!οποτε νομιζω οτι θα δω το τελικο αποτελεσμα χωρις να ξερω πως θα ηταν αν τα αφηνα με τρομπα φρενου 650 abs!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 21:29

hristos13gr έγραψε:
k0k05 έγραψε:
Γιατι μου το κανετε αυτο?????? Evil or Very Mad Crying or Very sad Mad sos sos sos sos


Για να σε παρασύρουμε & εσένα στο σωστό δρόμο...!!! Razz Razz Razz Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Αλλο που δεν θελω! Και δαγκανες εχω βρει σχετικα φθηνες και καλες, εδω Αθηνα μαλιστα... και αποστατες βρισκω... και χρονο εχω... και μερακι εχω...


...ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΜΩΣ!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad mouuuuuu



Τεσπα, μιας και προσφατα αλλαξα τακακια θα βαλω αυτο σαν ψυχολογικη δικαιολογια να ξεχασω τη μοντα προς το παρον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sga

sga

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΥΡΓΟΣ
Registration date : 13/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Σεπ 06 2011, 22:26

akaliptos έγραψε:
το θεμα ειναι αν ειμαστε οκ με τη τρομπα φρενου απο 1000αρι....αν δηλαδη οντως θα κανει διαφορα.....

Την βασικη διαφορα την κανουν οι τετραπιστονες αλλα αν δεν αλλαξεις τρομπα,θα εχεις τουρτα χωρις κερασακι!! Ε,η 16αρα τρομπα ειναι το κερασακι...........

Παρ΄τα-βαλ΄τα και θα καταλαβεις! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤετ Σεπ 07 2011, 01:37

akaliptos έγραψε:
το θεμα ειναι αν ειμαστε οκ με τη τρομπα φρενου απο 1000αρι....αν δηλαδη οντως θα κανει διαφορα.....


Φανταζομαι οτι λογω μεγαλυτερου εσωτερικου ογκου (ελαχιστο μεν, υπαρκτο δε) οι 4πιστονες θα χρειαζονται περισσοτερο υγρο αρα λιιιιιιγο μεγαλυτερη διαδρομη στη "μαμα" μανετα. Οποτε με τη 16αρα λογικα θα διορθωνεται αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤετ Σεπ 07 2011, 13:12

αγοραστηκε και η τρομπα φρενου απο 1000αρι, εφυγαν και απο αμερικη οι δαγκανες, ερχονται και οι αποστατες, πλεον μενει μονο να βρουμε και ενα σετ τακακια χρυσα για να μπουν ολα μαζι και να δουμε την βελτιωση....ξερει κανεις τι να βαλω;;;

επισης (μπορει να φανει και χαζη η ερωτηση), πρεπει να αλλαξω τακακια και πισω;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤετ Σεπ 07 2011, 13:36

akaliptos έγραψε:
αγοραστηκε και η τρομπα φρενου απο 1000αρι, εφυγαν και απο αμερικη οι δαγκανες, ερχονται και οι αποστατες, πλεον μενει μονο να βρουμε και ενα σετ τακακια χρυσα για να μπουν ολα μαζι και να δουμε την βελτιωση....ξερει κανεις τι να βαλω;;;

επισης (μπορει να φανει και χαζη η ερωτηση), πρεπει να αλλαξω τακακια και πισω;;;

Χρυσα ebc fa296hh συμφωνα με τον μεγιστο Ταζακο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
 

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 16 από 31Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: