Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pegasusthes
moderator
moderator
pegasusthes

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/04/2010

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΚυρ Νοε 13 2016, 14:25

Συμπέρασμα από την προσωπική μου παρουσία στην αιμοδοσία, είναι η όλο και μικρότερη συμμετοχή των μελών μας. Έχω δώσει αίμα για πολλούς άλλους, γνωστούς και αγνώστους αλλά μέχρι εδώ. Προτεραιότητα από δω και πέρα μόνο στους αιμοδότες, όσοι δίνουν ζωή θα παίρνουν και ζωή. Δεν είναι τίποτα 10 λεπτά υπόθεση απ την ζωή μας. Για καφεδάκια, μπυρίτσα και τσάρκα έχουμε άφθονη ώρα. Εγώ προσωπικά δεν ξαναδίνω αίμα για τον κάθε τυχάρπαστο που θα μου το αιτηθούν τηλεφωνικά. Φυσικά το θέμα "τροχαίο" και κάποιες ειδικές περιπτώσεις είναι άλλη υπόθεση και εκεί δεν υπάρχουν σχόλια, είναι έκτακτο και βοηθάμε όλοι. Οι υπόλοιποι "προγραμματισμένοι" ας φρόντιζαν, κοντεύω τα 50, δίνω αίμα από τα 19 και θα δίνω μέχρι να μου το απαγορεύσει ο ντόκτορας. Δεν δέχομαι από 25-30χρονους να μην έχουν καβάντζα για τον εαυτό τους και την οικογένειά τους τουλάχιστον 5-8 φιάλες αίμα για έκτακτες καταστάσεις και να ψάχνουν λύσεις σε αυτούς που έχουν μεριμνήσει.
Είναι θέμα ευαισθησίας και παιδείας και ναι γίνομαι κυνικός αλλά έτσι είναι στην πραγματικότητα. Ας ελπίσουμε στην επόμενη αιμοδοσία να υπάρξει μαζική προσέλευση γιατί όλοι μας κάποτε θα το χρειαστούμε - αυτό είναι δεδομένο.

_________________
Θα τα κάνω όλα λουλούδια          

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 My_ava13

transalp 600
Vstrom 650
MT-09 Tracer
Triumph Tiger Sport 1050
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pashaloua
Administrator
Administrator
pashaloua

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 14/01/2013

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΚυρ Νοε 13 2016, 21:04

pegasusthes έγραψε:
    Συμπέρασμα από την προσωπική μου παρουσία στην αιμοδοσία, είναι η όλο και μικρότερη συμμετοχή των μελών μας. Έχω δώσει αίμα για πολλούς άλλους, γνωστούς και αγνώστους αλλά μέχρι εδώ. Προτεραιότητα από δω και πέρα μόνο στους αιμοδότες, όσοι δίνουν ζωή θα παίρνουν και ζωή. Δεν είναι τίποτα 10 λεπτά υπόθεση απ την ζωή μας. Για καφεδάκια, μπυρίτσα και τσάρκα έχουμε άφθονη ώρα. Εγώ προσωπικά δεν ξαναδίνω αίμα για τον κάθε τυχάρπαστο που θα μου το αιτηθούν τηλεφωνικά. Φυσικά το θέμα "τροχαίο" και κάποιες ειδικές περιπτώσεις είναι άλλη υπόθεση και εκεί δεν υπάρχουν σχόλια, είναι έκτακτο και βοηθάμε όλοι. Οι υπόλοιποι "προγραμματισμένοι" ας φρόντιζαν, κοντεύω τα 50, δίνω αίμα από τα 19 και θα δίνω μέχρι να μου το απαγορεύσει ο ντόκτορας. Δεν δέχομαι από 25-30χρονους να μην έχουν καβάντζα για τον εαυτό τους και την οικογένειά τους τουλάχιστον 5-8 φιάλες αίμα για έκτακτες καταστάσεις και να ψάχνουν λύσεις σε αυτούς που έχουν μεριμνήσει.    
     Είναι θέμα ευαισθησίας και παιδείας και ναι γίνομαι κυνικός αλλά έτσι είναι στην πραγματικότητα. Ας ελπίσουμε στην επόμενη αιμοδοσία να υπάρξει μαζική προσέλευση γιατί όλοι μας κάποτε θα το χρειαστούμε - αυτό είναι δεδομένο.        

goood goood

Συμφωνώ φίλε, υπάρχει πολύς κόσμος που μπορεί να δώσει και δε το κάνει. Δε μιλώ γιαυτους που έχουν πρόβλημα αλλά σε αυτό το κόσμο που λέει δε γαμε...

Μακάρι να το κάνουν και να μη το λένε δημόσια αλλά δε το πιστεύω πως γίνεται έτσι.

Εύχομαι να μη το χρειαστούμε ποτέ βέβαια.
Όσο μπορώ θα δίνω είναι ένας κανόνας και για εμένα.  enesoula

_________________
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 2019_011
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 63
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΔευ Νοε 14 2016, 14:17

ωραια!!! καπως ετσι ειναι οπως λεει ο Γιάννης ....βεβαιως θα βοηθησουμε και ατομα που αποδεδειγμενα δεν μπορουν να δωσουν (ιατρικοι λογοι κτλπ) αλλα και παλι αυτοι οι ιδιοι θα πρεπει να προσπαθουν να βοηθουν την ομαδα , καποιος απ το συγγενικο η φιλικο τους περιβαλλον σιγουρα θα μπορει να αιμοδοτησει ...δεν το χουμε δει ακομη , μακαρι να το δουμε στο μελλον !!!

Σε γενικες γραμμες η ιδεα της τραπεζας αιματος στηριζετε στα παραπανω που εκτενως αναφερθηκαν ...κι επι πλεον δεν θα πουμε οχι στο να βοηθησουμε και τον ξαδερφο και τον φιλο και τον γνωστο του μελους μας κι ας μη τον γνωριζουμε προσωπικα ...

η αιμοδοσια ΓΙΝΕΤΑΙ κι ειναι θειο "δωρο" για τον ΑΝΘΡΩΠΟ κι οχι μονο για συγγενεις και φιλους αλλα οι φιαλες ειναι περιορισμενες και λογικο ειναι να γινεται μια "επιλογη " με την διαδικασια της προτεραιοτητας ....

καλη συνεχεια και βοηθηστε την ομαδα και κατ επεκταση τον κοσμο του  περιβαλλοντος  στο οποιο ζειτε !!!!


και μη το ξεχασετε !!!

nikSalonik έγραψε:
ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥς ΟΣΟΥΣ ΑΙΜΟΔΟΤΗΣΑΝ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ (αιμοδοσια νεαπολης-συκεων )

επειδη θελω να διασταυρωσω τις πληροφοριες που παιρνω απ τα παιδια του δημου με την πραγματικη κατασταση κι επειδη ισως μας ξεφυγουν καποιες "εγγραφες " θελω αν και οι περισσοτεροι εισαστε στην τηλεφωνικη μου αντζεντα... να μου στειλετε με PM ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΑς ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕς ΦΟΡΕς ΑΙΜΟΔΟΤΗΣΑΤΕ ...

ΕΤΣΙ θα εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα για την κυκλικη διαδικασια οταν παρεχουμε φιαλες αιματος σε δικους μας ανθρωπους ...

και παλι μπραβο σε οσους τα καταφεραν ....

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
nick thalasolikos
gold member
gold member
nick thalasolikos

Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/01/2008

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΔευ Νοε 14 2016, 15:32

Παρασκευή στο 90+ έγινε δουλίτσα όλα οκ.
Το θέμα είναι ότι καν δεν προσπαθούν να έρθουν να δώσουν και ας μη δώσουν.Ιατρικως κάνει κάλο ιδιος στους άντρες τουλάχιστον δύο φορές το χρόνο. Πιστεύω ότι το θέμα είναι καθαρά εγωιστικό του τύπου εγώ τώρα είμαι υγειης δεν το χρειάζομαι.Μακαρι παίδες να μην το χρειαστείτε πότε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pashaloua
Administrator
Administrator
pashaloua

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 14/01/2013

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΔευ Νοε 14 2016, 23:53

ρίξτε μια ματιά στην ανάρτηση του Δημάρχου  Σίμου Δανιηλίδη

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1775402626059716&id=100007699878532

_________________
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 2019_011
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AYTOS
moderator
moderator
AYTOS

Τόπος : Macedonia - Thessaloniki - Toumba...Από το 356 π.χ
Registration date : 07/05/2011

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2016, 09:14

Αυτό ακριβώς είναι που δεν μου αρέσει στον Σίμο.

Αυτές τις ανακοινώσεις που βγάζει...

_________________
Alexandros  ..   ♬ ♫ ♪ ♪ ♫ ♬ 
Thessaloniki - Macedonia - Hellas - Europe - World - .............
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 2aΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Animationmoto2222ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 %25CE%25BA%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25AC%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B3%25CE%25BF%25CF%2582
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.opendrive.com/listen/NF81NjAwMjM4X1FQelZk#
pegasusthes
moderator
moderator
pegasusthes

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/04/2010

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Νοε 17 2016, 23:08

Μιας και δεν ήρθα στον καφέ να τα πούμε από κοντά λόγω επίσκεψης σε όμορο κράτος, τι δεν σου άρεσε ρε Αλέκο από την ανακοίνωση του Δήμαρχου? Ίσα-ίσα που μας αναφέρει και είμαστε 4η ομάδα αιμοδοσίας μεν, με πολύ λίγα μέλη (6) δε. Έλα δώσε το παρών εσύ και άσε τους άλλους να κάνουν πολιτική. Έχει κι αυτή τον σκοπό της. Το αποτέλεσμα είναι ένα και αυτό είναι που μετράει. Αν αύριο θέτε καφεβόλτα αναγνωριστική ρίξτε τηλέφωνο να τα πούμε.

_________________
Θα τα κάνω όλα λουλούδια          

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 My_ava13

transalp 600
Vstrom 650
MT-09 Tracer
Triumph Tiger Sport 1050
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AYTOS
moderator
moderator
AYTOS

Τόπος : Macedonia - Thessaloniki - Toumba...Από το 356 π.χ
Registration date : 07/05/2011

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Νοε 18 2016, 08:39

Εντάξει βρε Γιάννη σαφώς και η αιμοδοσία είναι ένα από τα καλύτερα δώρα που μπορεί να κάνει ο άνθρωπος στον συνάνθρωπό του.
Επίσης πάντα είμαι ανοικτός σε οτιδήποτε είναι καλό για το φόρουμ και τα μέλη του γενικότερα.

_________________
Alexandros  ..   ♬ ♫ ♪ ♪ ♫ ♬ 
Thessaloniki - Macedonia - Hellas - Europe - World - .............
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 2aΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Animationmoto2222ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 %25CE%25BA%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25AC%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B3%25CE%25BF%25CF%2582
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.opendrive.com/listen/NF81NjAwMjM4X1FQelZk#
pegasusthes
moderator
moderator
pegasusthes

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/04/2010

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΣαβ Νοε 19 2016, 13:26

Ά γειά σου, δώστε θετική ενέργεια παίδες (μόνο αυτή μας έμεινε, τα φράγκα μας τέλειωσαν)

και λίγο αίμα πριν μας το ρουφήξει με το νέο έτος ο ακατονόμαστος.

OK OK

_________________
Θα τα κάνω όλα λουλούδια          

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 My_ava13

transalp 600
Vstrom 650
MT-09 Tracer
Triumph Tiger Sport 1050
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nick thalasolikos
gold member
gold member
nick thalasolikos

Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/01/2008

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Νοε 23 2016, 08:23

Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας του Δήμου μαζί μου σήμερα το βράδυ Τετάρτης 23/11/2016 στις 18:00 θα γίνει ομιλία - βράβευση των μελών των ομάδων αιμοδοσίας στο Δήμο οπότε είμαστε καλεσμένοι όλοι οι αιμοδότες στο δημαρχείο Νεάπολης στον τρίτο όροφο.Λεω να πάω για λίγο και μετά να ρθω στον καφέ μας.οσοι πιστοί προσέλθετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sifounas
Administrator
Administrator
Sifounas

Ηλικία : 59
Τόπος : ΜΕΛΙΣΣΙΑ
Registration date : 25/02/2011

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Νοε 23 2016, 10:44

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 328167 ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 328167 ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 328167

_________________
Οι μεγάλοι είναι μεγάλοι μόνο επειδή εμείς είμαστε γονατιστοί.
Pierre-Joseph Proudhon, 1809-1865, Γάλλος αναρχικός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DHMOKRITOS69
moderator
moderator
DHMOKRITOS69

Ηλικία : 43
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 18/05/2010

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Νοε 23 2016, 10:46

Ρίξε τηλέφωνο αν είναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nick thalasolikos
gold member
gold member
nick thalasolikos

Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/01/2008

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Νοε 23 2016, 13:13

Γειά σου αλάνι μου αδερφέ μου σιφουνα!πότε θα σε κεράσουμε μπουγάτσα ?παίζει πριν τα Χριστούγεννα να με κεράσεις καλαμάκι!!!!
thewave
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sifounas
Administrator
Administrator
Sifounas

Ηλικία : 59
Τόπος : ΜΕΛΙΣΣΙΑ
Registration date : 25/02/2011

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Νοε 23 2016, 13:15

nick thalasolikos έγραψε:
Γειά σου αλάνι μου αδερφέ μου σιφουνα!πότε θα σε κεράσουμε μπουγάτσα ?παίζει πριν τα Χριστούγεννα να με κεράσεις καλαμάκι!!!!
thewave


απο το στομα σου ,και στου θεου το αυτι!!!!!!!!!!!!

yeye yeye yeye

_________________
Οι μεγάλοι είναι μεγάλοι μόνο επειδή εμείς είμαστε γονατιστοί.
Pierre-Joseph Proudhon, 1809-1865, Γάλλος αναρχικός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nick thalasolikos
gold member
gold member
nick thalasolikos

Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/01/2008

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Νοε 23 2016, 13:16

Οκεικ Δήμο βάλε τα καλά σου (τα γαμπριατικα) θα μας δείξει και το cnn!
xexe xexe xexe
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pashaloua
Administrator
Administrator
pashaloua

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 14/01/2013

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Νοε 24 2016, 00:08

Κύριοι και κυρίες συμφορουμίτες,

σήμερα ο δήμος Νεάπολης-Συκεών  είχε εκδήλωση για τα μέλη των αιμοδοτών.
Βραβεύτηκαν οι σύλλογοι που παίρνουν μέρος.
Εγώ βρέθηκα να εκπροσωπώ το φόρουμ και να πάρω τον τιμητικό έπαινο όλων μας.
Έχουν ανεβάσει ήδη φωτογραφίες στο δικό του προφίλ αλλά και στο δικό μας στο facebook.

Σε σύντομη συνομιλία που είχα με τον αντιδήμαρχο και μέλη του συμβουλίου,
Ευχαριστούνε την επί συναπτά έτη προσέλευση μας στην αιμοδοσία και είπε χαρακτηριτικά "είναι οι μοτοσυκλετιστές που δίνουν ζωή".
Τελειώνοντας του υποσχέθηκα ότι στην επόμενη αιμοδοσία θα υπάρχουν περισσότερες συμμετοχές.
Εύχομαι να βγω αληθινός.
Μπράβο και πάλι στους αιμοδότες.


ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Fa55qh

_________________
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 2019_011
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 63
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Νοε 24 2016, 21:52

πρωτο ποσταρισμα στο νημα ....την Πεμ Φεβ 10, 2011 12 pm
nikSalonik έγραψε:
αγαπητοί φίλοι...

εδώ και 2 χρονια προσπαθούμε παντα βεβαια με ομαδικό πνεύμα να οργανώσουμε η να ενταχθούμε σε ΜΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΙΜΑΤΟΣ....
εως τώρα αντιμετωπίζαμε αρκετα προβληματάκια που ειχαν να κανουν με τον χρονική στιγμή της ομαδικής αιμοδοσιας ...
σ αυτο το θεμα λοιπόν δοθηκε η λύση .....

Σημερα και αυριο λοιπον και εως τις οκτώ το βράδυ ο η κινητη μοναδα αιμοδοσιας θα βρίσκεται ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ...\\

εχω μιλήσει με τον δημαρχο και τον αντιδήμαρχο ( ο οποιος ειναι και κατοχος vstrom και θα ενταχθεί στην παρεα μας ) να μας υποδεχθούν στο δημαρχειο της νεαπολης οπου φοροντας τον "ενδοξο μπλουζάκι μας ....(θα κανω κι ενα δωρο στον αντιδημαρχο ) θα φωτογραφηθούμε την στιγμή της αιμοδοσιας και η φωτογραφία θα "παιξει" στον τοπικο εντυπο τυπο....

τι θα λέγατε λοιπον

για αυριο Παρασκευή στις 6 και  μιση με 7 να βρεθούμε τουλαχιστον 5 ατομα για να κανουμε  ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΑΡΧΗ

σας ευχαριστώ

παρακαλώ μη σπαμάρετε....κι εκδηλώστε τις απόψεις σας η τη συμμετοχή σας
( κι αν δεν μπορείτε να δώσετε αιμα ΕΛΑΤΕ για να εκδηλώσετε το ενδιαφερον σας με την παρουσία σας)

1.nikSalonik




ετσι ....αξιοι συνεχιστες μιας ιδεας που ξεκινησε 6 χρονια πριν ...


OK OK OK



υ,γ, 135 φορες τουλάχιστον ζητησα απ τις δημοσιες σχεσεις του Δημου να αλλάξουν στην επωνυμια τη διακριση "συλλογο" την λεξη club και το north ...

πασχαλη επειδη οι ανθρωποι αλλάξανε αλλά η ιδεα παραμενει η ΙΔΙΑ ...κανε μια προσπαθεια μπας και αλλάξουν το ονομα σε Vstrom hellas Forum να ειμαστε και τυπικα οκ ...

βεβαια μου χουν πει οτι οι επαινοι ειναι προτυπωμενοι με τον ορο συλλογο κι οτι οι περισσοτεροι που ερχονται λενε vstom club ...τεσπα μικρο το κακο ...αν μπορεις να το τακτοποιησεις καντο ...


και παλι συγχαρητηρια

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 63
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 02 2017, 01:37

παιδες φιλος μοτοσυκλετιστης εχει σοβαρο ατυχημα...

σας ανεβαζω αυτουσια την αναρτηση στο FB του Νικου του κοπανου (χορηγος μας )

https://www.facebook.com/nkopanos?fref=ufi

Αδέρφια ένας φίλος μου είχε ατύχημα με την μηχανή του. Χρειάζεται αίμα ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΙΤΙΡΛΑΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΊΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΊΟ ΑΓ ΠΑΎΛΟΣ. Θεσσαλονίκης. Θέλω οποίος μπορεί να δώσει αίμα. Ευχαριστώ!



καλεστε το συντονιστικο κεντρο του δημου νεαπολης τηλ 2313-329523 και 2313-313151

κατοπιν συννενοησης μαζι μου ...6944531429 αφου ενημερωθω απ το περαστικο ποσες φιαλες χρειάζονται...


σας ευχαριστω

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 63
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 02 2017, 21:19

nikSalonik έγραψε:
παιδες φιλος μοτοσυκλετιστης εχει σοβαρο ατυχημα...

σας ανεβαζω αυτουσια την αναρτηση στο FB του Νικου του κοπανου (χορηγος μας )

https://www.facebook.com/nkopanos?fref=ufi

Αδέρφια ένας φίλος μου είχε ατύχημα με την μηχανή του. Χρειάζεται αίμα ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΙΤΙΡΛΑΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΊΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΊΟ ΑΓ ΠΑΎΛΟΣ. Θεσσαλονίκης. Θέλω οποίος μπορεί να δώσει αίμα. Ευχαριστώ!



καλεστε το συντονιστικο κεντρο του δημου νεαπολης τηλ 2313-329523 και 2313-313151

κατοπιν συννενοησης μαζι μου ...6944531429 αφου ενημερωθω απ το περαστικο ποσες φιαλες χρειάζονται...


σας ευχαριστω

το περιστατικο καλυφθηκε κι ολα καλα...ο φιλος χαιρει ακρας υγειας

παντα ορθιοι

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 02 2017, 21:31

περαστικά και γερο να ειναι το παλληκαρη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nick thalasolikos
gold member
gold member
nick thalasolikos

Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 28/01/2008

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 02 2017, 12:11

Καλημέρα! Αντιγράφω το sms που μου έστειλε ο Δήμος Νεάπολης.
EΘEΛONTIKH AIMOΔOΣIA ΔHMOY NEAΠOΛHΣ-ΣYKEΩN.ΣABBATO 4/3 EΩΣ ΣABBATO 11/3.ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTA THΛ.:2313313151&2313313117.AΠAPAITHTO NA EXETE MAZI AMKA& TAYTOTHTA!
Οπότε κλασικά την Πέμπτη 9/3/2017 μετά τις 18:00 να μαζευτούμε για αιμοδοσία στο παλαιό δημαρχείο Νεάπολης στο στρατόπεδο στρεμπενιωτη στον 3ο όροφο.Σας περιμένω εκεί.

1. Thalasolikos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pashaloua
Administrator
Administrator
pashaloua

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 14/01/2013

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 02 2017, 15:59

Καλημέρα!  Αντιγράφω το sms που μου έστειλε ο Δήμος Νεάπολης.
EΘEΛONTIKH AIMOΔOΣIA ΔHMOY NEAΠOΛHΣ-ΣYKEΩN.ΣABBATO 4/3 EΩΣ ΣABBATO 11/3.ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTA THΛ.:2313313151&2313313117.AΠAPAITHTO NA EXETE MAZI AMKA& TAYTOTHTA!
Οπότε κλασικά την Πέμπτη 9/3/2017 μετά τις 18:00 να μαζευτούμε για αιμοδοσία στο παλαιό δημαρχείο Νεάπολης στο στρατόπεδο στρεμπενιωτη στον 3ο όροφο.Σας περιμένω εκεί.

1. Thalasolikos
2.Pashaloua

_________________
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 2019_011
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JORDAN AFRICANOS
Member
Member
JORDAN AFRICANOS

Ηλικία : 55
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 11/10/2010

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 03 2017, 22:38

[quote="pashaloua"]Καλημέρα!  Αντιγράφω το sms που μου έστειλε ο Δήμος Νεάπολης.
EΘEΛONTIKH AIMOΔOΣIA ΔHMOY NEAΠOΛHΣ-ΣYKEΩN.ΣABBATO 4/3 EΩΣ ΣABBATO 11/3.ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTA THΛ.:2313313151&2313313117.AΠAPAITHTO NA EXETE MAZI AMKA& TAYTOTHTA!
Οπότε κλασικά την Πέμπτη 9/3/2017 μετά τις 18:00 να μαζευτούμε για αιμοδοσία στο παλαιό δημαρχείο Νεάπολης στο στρατόπεδο στρεμπενιωτη στον 3ο όροφο.Σας περιμένω εκεί.

1. Thalasolikos
2.Pashaloua
3.Africanos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TEDAS

TEDAS

Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
Registration date : 23/08/2010

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 04 2017, 00:08

Καλημέρα!  Αντιγράφω το sms που μου έστειλε ο Δήμος Νεάπολης.
EΘEΛONTIKH AIMOΔOΣIA ΔHMOY NEAΠOΛHΣ-ΣYKEΩN.ΣABBATO 4/3 EΩΣ ΣABBATO 11/3.ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTA THΛ.:2313313151&2313313117.AΠAPAITHTO NA EXETE MAZI AMKA& TAYTOTHTA!
Οπότε κλασικά την Πέμπτη 9/3/2017 μετά τις 18:00 να μαζευτούμε για αιμοδοσία στο παλαιό δημαρχείο Νεάπολης στο στρατόπεδο στρεμπενιωτη στον 3ο όροφο.Σας περιμένω εκεί.

1. Thalasolikos
2.Pashaloua
3.Africanos
4.ΤΕDAS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 63
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ   ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ - Σελίδα 14 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 05 2017, 21:56

TEDAS έγραψε:
Καλημέρα!  Αντιγράφω το sms που μου έστειλε ο Δήμος Νεάπολης.
EΘEΛONTIKH AIMOΔOΣIA ΔHMOY NEAΠOΛHΣ-ΣYKEΩN.ΣABBATO 4/3 EΩΣ ΣABBATO 11/3.ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTA THΛ.:2313313151&2313313117.AΠAPAITHTO NA EXETE MAZI AMKA& TAYTOTHTA!
Οπότε κλασικά την Πέμπτη 9/3/2017 μετά τις 18:00 να μαζευτούμε για αιμοδοσία στο παλαιό δημαρχείο Νεάπολης στο στρατόπεδο στρεμπενιωτη στον 3ο όροφο.Σας περιμένω εκεί.

1. Thalasolikos
2.Pashaloua
3.Africanos
4.ΤΕDAS


ευγε στις προθεσεις σας αγορια....

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΕΟ "ΑΙΜΑ"....εχουμε τοσο κοσμο στο καφε ....

ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ!!!!!

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
 

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 14 από 16Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών Φόρουμ Β.Ελλάδας-
Μετάβαση σε: