Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΤετ Φεβ 02 2011, 21:20

Κοπέλια ανοίγω αυτό το topic γιά νά σχολιάσουμε γενικώς για την υπερβολική τιμή της βενζίνας πού υπάρχει στό νησί μας , είμαστε πρωταθλητές No 1 στήν ακριβότερη τιμή πανελλαδικώς με το νομό λασηθίου και ρεθύμνου να κρατούν τα σκήπτρα !!!!
Από τήν εφημερίδα " Χανιώτικα Νέα "
ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ
Νέα έρευνα για τις τιμές των καυσίμων
Γεωργακάκης Γιώργος | 02-02-2011
'Φύλλο και φτερό' έκαναν χθες τα γραφεία των τεσσάρων Ενώσεων Βενζινοπωλών της Κρήτης στελέχη της Επιτροπής Ανταγωνισμού, τα οποία διερευνούν, για άλλη μία φορά, τους λόγους για τους οποίους οι τιμές των καυσίμων στο νησί είναι πολύ υψηλότερες, συγκριτικά με αυτές στην ηπειρωτική χώρα.
Το θέμα των τιμών συζητήθηκε πριν από λίγες ημέρες και στη Βουλή, μετά από ερώτηση του βουλευτή Ηρακλείου του ΠΑΣΟΚ Μανώλη Στρατάκη, ο οποίος ζήτησε να επισπευστεί η έρευνα του αρμόδιου Υπουργείου.
Η ερώτηση του κ. Στρατάκη είχε ως αποτέλεσμα να δοθεί εντολή από τον υφυπουργό Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας Ντίνο Ρόβλια για νέο έλεγχο της αγοράς στην Κρήτη από την Επιτροπή Ανταγωνισμού, δήλωσε χθες στα «Χ.Ν.» ο πρόεδρος της Ένωσης Βενζινοπωλών Νομού Χανίων Βαγγέλης Κώτσος.
Ο κ. Κώτσος γνωστοποίησε ότι έτσι, χθες, «έγινε ταυτόχρονη έρευνα της Επιτροπής Ανταγωνισμού και στις τέσσερις Ενώσεις Βενζινοπωλών της Κρήτης, ενώ σύμφωνα με μία πληροφορία που έχω στελέχη της Επιτροπής επισκέφθηκαν για τον ίδιο λόγο και τα γραφεία των εταιρειών, τουλάχιστον της ΕΚΟ και της BP».
Στα γραφεία της Ένωσης Βενζινοπωλών Ν. Χανίων, τα δύο στελέχη της Επιτροπής Ανταγωνισμού που διενήργησαν τον έλεγχο «ζήτησαν κάποια συγκεκριμένα πράγματα, δηλαδή τα πρακτικά των συνεδριάσεων του Διοικητικού Συμβουλίου και των Γενικών Συνελεύσεων της Ένωσης. Αυτά τα ζητήσανε. Όλα τα υπόλοιπα τα ξεσκονίσανε. Ακόμα και το ιδιωτικό ντοσιέ που είχα στο χέρι μου ανοίξανε. Κάθισαν στον υπολογιστή και άνοιξαν όλους τους φακέλους. Ειλικρινά έκαναν τα γραφεία φύλλο και φτερό, ενώ μου ζητήθηκε και έδωσα και κατάθεση», δήλωσε ο κ. Κώτσος.
Τα «Χ.Ν.» βρέθηκαν χθες στα γραφεία της Ένωσης, την ώρα που ήταν σε εξέλιξη ο έλεγχος. Τα δύο στελέχη της Επιτροπής Ανταγωνισμού αρνήθηκαν ευγενικά να προβούν σε οποιαδήποτε δήλωση, λέγοντας ότι δεν έχουν τέτοια αρμοδιότητα, ενώ το μόνο που γνωστοποίησαν ήταν ότι έφτασαν στα Χανιά προχθές το βράδυ.
Ερωτηθείς για το τι προσδοκά από τον νέο έλεγχο της Επιτροπής Ανταγωνισμού, ο κ. Κώτσος δεν εμφανίστηκε ιδιαίτερα αισιόδοξος, υπενθυμίζοντας ότι «από την Επιτροπή Ανταγωνισμού δεν έχουμε μείνει ικανοποιημένοι μέχρι τώρα, διότι δεν έχει βγει κανένα πόρισμα τέτοιο που να βάζει τα πράγματα στη θέση τους. Και το πόρισμα για την Κρήτη, που εκκρεμεί τώρα και ενάμισι χρόνο ακόμη δεν έχει βγει».
Ο κ. Κώτσος σημείωσε, ακόμη, ότι «εμείς μιλάμε για καρτέλ της πετρελαιαγοράς στην Ελλάδα. Και μιλάμε και για καθετοποίηση της πετρελαιαγοράς. Και αυτά τα δικαιολόγησα στις δύο κυρίες της Επιτροπής Ανταγωνισμού σήμερα» (χθες), «οι οποίες φάνηκε ότι συμφωνούσαν μαζί μου. Από τη συζήτηση που κάναμε και από την κατάθεση που έδωσα για τις απόψεις που έχουμε για το θέμα και για τις λύσεις που προτείνουμε».
Καταλήγοντας, ο κ. Κώτσος υπενθύμισε την πρόταση των βενζινοπωλών «να μπει πλαφόν και στη χονδρική και στη λιανική. Όπως εξήγησα στα στελέχη της Επιτροπής Ανταγωνισμού, για να γίνει αισθητή η μείωση της τιμής θα πρέπει το πλαφόν να αφορά και τη διύλιση. Είπα ακόμη ότι θα πρέπει να υπάρχει μια εποπτεία στη διαμόρφωση των τιμών και αλλαγή στον τρόπο που καθορίζονται μέχρι σήμερα»

_________________
Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! 107kpb5Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΤετ Φεβ 02 2011, 21:34

ότι και να κάνουν και να λένε εγώ ξέρω οτι στον άγιο έχει η απλή 95άρα η τιμή λίτρου είναι 1.8?.
τώρα τι ελένχους κάνουν, αν υπάρχει καρτέλ και ποιοι κερδίζουν δε ξέρω, αυτό που ξέρω είναι ποιός χάνει ... εγώ.
μακάρι να αλλάξουν τα πράγματα αλλά το καλοκαίρι 2? το λίτρο θα είναι μια χαρά Crying or Very sad , που φτάσαμε ... θυμάμε οταν πήρα το κίτρινο leon (είχα παλια μαύρο) μου φαινόταν ακριβά να του βάζω 100αρα με 0.95?.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΤετ Φεβ 02 2011, 21:59

Ημερομηνία της έρευνας: 30-12-2010
Στην περιοχή ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ερευνήθηκαν 7 πρατήρια.
Ο μέσος όρος της τιμής στην περιοχή ήταν 1.682 €.
ΟΔΟΣ ΞΗΡΟΚΑΜΠΟΥ- ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΕΚΟ -1.648
ΕΘ. ΟΔΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΝΕΑΠΟΛΗΣ SHELL-1.668
4ο ΧΛΜ. ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ SHELL-1.668
Στην περιοχή ΗΡΑΚΛΕΙΟ ερευνήθηκαν 37 πρατήρια.
Ο μέσος όρος της τιμής στην περιοχή ήταν 1.666 €.
ΘΕΡΙΣΣΟΥ 56 ΕΚΟ-1.615
62 ΜΑΡΤΥΡΩΝ 310 BP-1.617
62 ΜΑΡΤΥΡΩΝ 365 ΕΚΟ-1.617
Στην περιοχή ΡΕΘΥΜΝΟ ερευνήθηκαν 8 πρατήρια.
Ο μέσος όρος της τιμής στην περιοχή ήταν 1.721 €.
ΤΡΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ SHELL-1.654
ΜΥΣΣΙΡΙΑ SILKOIL 1.700
ΜΥΣΣΙΡΙΑ EKO - 1.700
Στην περιοχή ΧΑΝΙΑ ερευνήθηκαν 37 πρατήρια.
Ο μέσος όρος της τιμής στην περιοχή ήταν 1.679 €.
ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ SILKOIL - 1.638
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 186 BP - 1.639
ΑΝ.ΓΟΓΟΝΗ 2 EKO - 1.639

_________________
Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! 107kpb5Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
sartzegian
Member
Member
sartzegian

Ηλικία : 52
Τόπος : ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 22/01/2010

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 03 2011, 09:56

τζαμπα πραμααα λεμε!! cow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scarab

scarab

Ηλικία : 47
Τόπος : Χανιά - Θεσσαλονίκη-Αθηνα
Registration date : 04/02/2010

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΤρι Φεβ 08 2011, 14:41

Παιδες μην ζοριζεστε, Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! 451272

http://www.ypan.gr/flash_fuel/index.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.automagic.gr
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΤρι Μαρ 01 2011, 09:05

διαβάζω ένα ταξιδιωτικό (με μηχανές) που έκαναν κάποια παιδιά στο Ιραν και γράφουν για τη βενζίνη:

Στο Ιράν η βενζίνη είναι πολύ φτηνή, για τους Πέρσες ουσιαστικά δωρεάν. Ο κάθε πολίτης έχει μία ηλεκτρονική κάρτα για ένα μήνα με 100λίτρα. Όπως αργότερα καταλάβαμε, την κάρτα την προμηθεύεται ανά πολίτη [ανά κεφάλι στην οικογένεια] ο πατέρας και επιπλέον και ανά αμάξι, δηλαδή και για το Ι.Χ., και για το αγροτικό, και για την γιαγιά, και για τον παππού και την παίρνει δωρεάν. Στο βενζινάδικο μετά πληρώνει ένα συμβολικό ποσόν των 1.000 Rials [1 E = 14.000Rials] ανά λίτρο. Πρόκειται βασικά για ένα διαδικαστικό παράβολο. Αυτό κοστίζει 0,08 Ε κάθε λίτρο. Ο ξένος κανονικά πρέπει να αγοράσει μία τέτοια κάρτα για 100 λίτρα στην τιμή των 500.000 Rials = περίπου 40 Ευρώ και μετά πάλι πληρώνει το τελευταίο χιλιάρικο στο βενζινάδικο, όπως όλοι. Με αυτόν τον τρόπο του κοστίζει ένα λίτρο 0,40 + 0,08, κοντά μισό Ευρώ το λίτρο. Και δεν έχει περιορισμό των 100 λίτρων για ένα μήνα. Φτάνει να πάει σε οποιοδήποτε γραφείο σε κάθε πόλη και παίρνει [πληρώνει] την κάρτα. Κάθε λίτρο σε Rials θα του βγει δηλαδή 6.000 ή μισό Ευρώ. Εμείς δεν το κάναμε ποτέ. Δεν χρειάστηκε. Επειδή προφανώς υπάρχει μεγάλη ποσότητα βενζίνης, που κόσμος δεν προλαβαίνει να καταναλώσει από τις κάρτες του, τα αφήνει στο βενζινάδικο, αφού η βενζίνη για τον ντόπιο είναι κυριολεκτικά τζάμπα. Που και που προφανώς θα βρεθεί κάποιος που το έχει ανάγκη και ο βενζινάς του πουλάει «στην μαύρη» το λίτρο με 4.000 Rials. Οπότε και ταξιδευτής δεν μπλέκει στην διαδικασία να τρέχει για κάρτες [και να του βγει κάθε λίτρο 6.000 Rials] και ο βενζινάς κάτι βγάζει. Το σύστημα λειτουργεί παντού, σε όλο το Ιράν χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς καμία διαπραγμάτευση στην τιμή. Φτάνει να πάει κανένας στην αντλία, να δείξει την παλάμη με κλειστό τον αντίχειρα, έτσι να είναι σαφές, ότι θέλεις βενζίνη με τέσσερα χιλιάρικα το λίτρο. Έτσι εξηγούνται και συχνές αναφορές στο διαδίκτυο, ότι τους κάποιος «κέρασε βενζίνη από την κάρτα του». Πώς να μην κεράσει, πλήρωσε το πολύ πολύ για το κέρασμα μόνο το παράβολο.
Μην διανοηθεί να πάει όμως κάποιος με diesel αμάξι στην Περσία. Κινδυνεύει να τον χάσει η οικογένεια, να μην γυρίσει πίσω ποτέ. Το πετρέλαιο κοστίζει παρακαλώ 0,01 Ευρώ το λίτρο. Προσφάτως ταξίδευε ένα ζευγάρι [νομίζω από το off-road, δεν είμαι σίγουρος] και γέμισε και τα εφεδρικά ρεζερβουάρ συνολική χωρητικότητας 170 λίτρων με ούτε δύο Ευρώ. Ερχόντουσαν και αυτοί από την Τουρκία που για το ίδιο γέμισμα πλήρωσαν 245 Ευρώ, λίγο παραπάνω από τότε τιμές στην Ευρώπη [η Τουρκία έχει πιο ακριβή βενζίνη από την Ευρώπη]. Τους ήρθε τόσο… απότομα, που στην Περσία πληρώνοντας τους ήρθε ένα μικρό εγκεφαλικό.


και σε πιάνει κατάθληψη με σχεδόν 2? το λίτρο στη κρήτη pale pale pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moystakias
Member
Member
moystakias

Ηλικία : 49
Τόπος : Ρέθυμνο
Registration date : 28/12/2010

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΤρι Μαρ 01 2011, 09:45

180 στο Ρέθυμνο ΟΛΕΕΕΕΕΕΕ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΤρι Μαρ 01 2011, 15:10

στο Κιργιστάν ή Τατζικιστάν (δεν θυμάμαι, κατά 'κει πάντως) έχουν ένα κουζουλό μονάρχη που μεταξύ άλλων έχει μετονομάσει κάποιο μήνα στο όνομά του, έναν άλλο στης μάνας του, τα γενέθλιά του είναι εθνική γιορτή και αργία κλπ. Η πολίτες είναι πάμπτωχοι και λόγω του κεθεστώτος δεν κάνουν πολλές πολλές εισαγωγές, με αποτέλεσμα να μην έχουν να αγοράσουν (και να μην μπορούν) σπίρτα. Το υγραέριο όμως, μια και παράγουν τρελές ποσότητες, διατίθεται δωρεάν σε όλους!
Έτσι όλα τα σπίτια έχουν συνεχώς ένα μάτι να καίει, γιατί αμα σβήσει δεν έχουν να το ανάψουν πάλι... silent
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
sartzegian
Member
Member
sartzegian

Ηλικία : 52
Τόπος : ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 22/01/2010

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΤρι Μαρ 01 2011, 18:41

εμεις ουτε γκαζι δωρεαν εχουμε, αλλα σε λιγο καιρο ουτε λεφτα για σπιρτα θα χουμε.... Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scarab

scarab

Ηλικία : 47
Τόπος : Χανιά - Θεσσαλονίκη-Αθηνα
Registration date : 04/02/2010

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΤετ Μαρ 02 2011, 10:20

Ετσι θα γινει σε λιγο Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! 451272

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mf_codG-tos[/youtube]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.automagic.gr
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 06 2011, 11:14

το πράγμα έχει παραγίνει.
εχθές έκανα μια βολτίτσα μέχρι το Κόκκινο Πύργο και έγραψα σχεδόν 350 χιλ. έκαψα 20 λίτρα και πλήρωσα 35? affraid affraid affraid
φυσικό θα μου πείτε με 1.73 ?/λίτρο η βενζίνη αλλά 35 για μια βόλτα;;;
τελικά ... θα γίνουμε σπιτόγατοι felix

υγ-1 ... καλά να περάσετε όσοι πάτε βόλτα ή σε καρναβάλι ... και με ρέγουλα τη βενζίνα.
υγ-2 ... όσοι (αν) κινηθουν ανατολικά να ξέρουν οτι θα έχουν ταλαιπωρία. τα Μάλια έχουν κλείσει για το τοπικό καρναβάλι.

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! %CE%9E%CE%B1%CE%BD%CE%B8%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%9A%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%BB%CE%B9-2011
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
narcissus
moderator
moderator
narcissus

Ηλικία : 45
Τόπος : Θες άλλο Νίκη
Registration date : 12/06/2010

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 06 2011, 11:44


Με αυτό ησύχασα!

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! 451272

http://www.autogas-sipecar.com/el/products/gas-injection-systems/item/7-reducer-tomasetto-at-09

Το κόστος τσούζει λίγο στην εγκατάσταση (1100 το βρήκα) αλλά με ένα 20αρικο γράφω χλμ χωρείς να αγχώνομαι...

Μακάρι να μπορούσα να το βάλω και στο stroma μου!

_________________
ʼʼΔίκασον Κύριε τους αδικούντας με, πολέμησον τους πολεμούντας μεʼʼ
Ψαλμός 35-1 Δαυίδ   Ενέπνεε τον αγώνα για την ελευθερία του Γένους, το 1821

Όλοι θέλουν το καλό μου…, αλλά εγώ δεν θα αφήσω να μου το πάρουν! Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! 49587_1005865360_1289758227_q

 Η ζωή είναι ένας κώλος, γ@μ@ τον πριν σε χεσει!

Ο έρωτας....Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! 25iycf7.....με έρωτα περνάει...Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Xf7wjb..!    
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!   Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 06 2011, 12:53

narcissus έγραψε:

Με αυτό ησύχασα!

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!! 451272

http://www.autogas-sipecar.com/el/products/gas-injection-systems/item/7-reducer-tomasetto-at-09

Το κόστος τσούζει λίγο στην εγκατάσταση (1100 το βρήκα) αλλά με ένα 20αρικο γράφω χλμ χωρείς να αγχώνομαι...

Μακάρι να μπορούσα να το βάλω και στο stroma μου!
μπαίνει, π.χ. ενα τυχαίο ψάξιμο.
στο adv riders το έχουν κάνει σε vstrom ΚΑΙ ΑΝ θυμάμαι καλά ο φίλιππας (mikos) είχε δεί στην Ελβετία κάποιον να έχει κάνει (αλλά δεν είμαι σίγουρος, κάτσε να γυρίσει απο Ελβετία και θα μας πεί)

εγώ θέλω να το βάλω στο αμάξι αλλά επειδή έχω TFSi κινητήρα δε ξέρω scratch ,πάντως έχω αρχίσει το διάβασμα study να δω για το αμάξι.
στράτο(V-stratos), μήτσο(loxia) ήντα λέτε αξίζει σε TFSi να μπεί; ε... φανταστικοί seataκηδες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τιμή τής βενζίνας στήν Κρήτη !!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φόρουμ Κρήτης-
Μετάβαση σε: