Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Aftermarket φλας rizoma

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 12:50

δεν βαζεις και ενα βιντεακι απο βραδυ να δουμε πως φωτιζουν;;; Embarassed Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 13:13

massai έγραψε:
29,5 χ 4 = 118 + 9,5 τα 4 καλύματα (τα οποία δεν ταίριαζαν...αλλά τα έκανα με λίγο κόπο να ταιριάξουν) +6 περίπου ευρώ τα μεταφορικά από το motoraid στην Πάτρα = 133,5 Rolling Eyes What a Face
Αλλά, ΤΑ ΣΠΑΝΕ λέμε!
Βλέπω τώρα πιά κανένα στρομ με τα μανίσια και μου φαντάζει σα λεωφορείο, μα την Παναγία!! Laughing Laughing

καλα ρε μας λεει τα δικα μας λεωφορεια και συνεχιζεται και του μιλατε??????? kolaraki YOU!

..ουυυυ ρε!! bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 15:54

Λοιπόν Γιώργη, άμα δεις από κοντά τη δικιά μου και δίπλα μιά άλλη, θα 'ρθεις στα λόγια μου Very Happy
Παίδες ευχαριστώ θερμά για τα καλά σας λόγια!
Για να καταλάβετε πως φωτίζουν νύχτα δείτε το παρακάτω βίντεο (δεν είναι ακριβώς νύχτα, οπότε φανταστείτε νύχτα!)



Σχετικά με τις προσθήκες τώρα:
Τα μαγαζιά για το DL μας διαθέτουν τις παρακάτω

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Turnsignalscovers

οι οποίες προφανώς δεν ταιριάζουν με την καμία στα μπροστινά φλας...
Αυτό που έκανα εγώ, είναι οτι βγάζοντας το μανίσιο μπροστινό φλας, μένει στο φέρινγκ ένα κενό, μιά τρύπα, της οποίας ο "πάτος" είναι ορθογώνιος παραλληλόγραμος.
Πήρα λοιπόν την προσθήκη και με σάλιο και υπομονή τη λιμάρισα περίπου όπως έχω σημειώσει πιό κάτω.
Εννοώ οτι λιμάρισα όλο το πλαστικό που βρίσκεται έξω από το λευκό ορθ. παραλληλόγραμο What a Face

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Turnsignalscovers2

έτσι ώστε ήρθε και εφάρμοσε ακριβώς μέσα στο κενό. Τα υπόλοιπα ήταν τα εύκολα. Βίδωμα των φλας, χρησιμοποίησα 2 απο τις 3 αντιστάσεις που έχει κάθε φλασάκι μέσα στη συσκευασία ( με 1 αντίσταση αναβόσβηνε γρήγορα το φλας ενώ με 3, βύθιζε το στοπ όταν άναβε το φλας) και όλα ΟΚ.

Αν κάποιος θελήσει extra πληροφορίες, ρωτάει ελεύθερα Smile όπως και αν θέλετε καμιά πιό κοντινή φωτό για να δείτε πως έχω βάλει τις προσθήκες, πάλι ελεύθερα Smile

Και εις άλλα με υγεία λοιπόν!

Χαιρετώ cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 16:11

Μια πιο κοντινη φωτο σε παρακαλω και οσο πιο καθαρη γινεται.
για να καταλανω, με την προσθηκη οπως την τροποποποιησες παραμενει ενα κενο στο φερινγκ, σωστα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 16:35

Ναι, μένει ένα κενό στο φέρινγκ το οποίο όμως δε φαίνεται καθόλου μα καθόλου άσχημο.
Φωτό πιό μετά Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 17:08

να και οι φωτό (κλίκαρε πάνω τους για μεγέθυνση)

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Imag0115wm.th

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Imag0116x.th

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Imag0117a.th

Ελπίζω να σε κάλυψα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 17:12

massai έγραψε:
Ελπίζω να σε κάλυψα Smile
μια χαρα!!
ευχαριστω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzou
Member
Member
tzou

Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη
Registration date : 18/02/2009

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 19:38

massai έγραψε:
να και οι φωτό (κλίκαρε πάνω τους για μεγέθυνση)

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Imag0115wm.th

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Imag0116x.th

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Imag0117a.th


Δεν με αρεσουν καθολου. miffy
Γιωργη μεγειες και αγρατζουνιστα να ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 21:09

tzou έγραψε:
αγρατζουνιστα να ειναι.
Αυτό ελπίζω κι εγώ, γι' αυτό τα έβαλα εξ' άλλου Smile

Ευχαριστώ Βασιλάκομ Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 06 2011, 13:03

Να ρωτησω....

Απο τη μεσα μερια πως στερεωνονται? Περαστά με το παξιμαδι που περναει στη βαση-ανταπτορα? Και η βαση-ανταπτορας πως στερεωνεται? Ειναι 2 κομματια, ενα μεσα και ενα εξω απο το φεριγκ?


(γιατι μαλλον θα παω για κατι τετοιο )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STRO MAN
Member
Member
STRO MAN

Ηλικία : 45
Τόπος : βολος
Registration date : 23/08/2009

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 06 2011, 16:00

Hypersonic έγραψε:
Να ρωτησω....

Απο τη μεσα μερια πως στερεωνονται? Περαστά με το παξιμαδι που περναει στη βαση-ανταπτορα? Και η βαση-ανταπτορας πως στερεωνεται? Ειναι 2 κομματια, ενα μεσα και ενα εξω απο το φεριγκ?


(γιατι μαλλον θα παω για κατι τετοιο )

επειδη εχω παραγγηλει τα track 77 και προκειτε να τα περασω, οταν ξεβιδωσεις τα μαμα φλας θα κρατησεις τη ροδελα και το παξιμαδι που τα συγκρατει, εγω εχω φτιαξει ανταπτορες αυτοσχεδιους και οχι της αγορας , στης αγορας στα μπροστινα φλας καντο οπως ο φιλος παραπανω, με την εξης σειρα απο εξω προς τα μεσα φλας+ανταπτορας+πλαστικο φερινκ που ειναι σταθερο+ απο την αλλη μερια ροδελα παξιμαδη ειναι πολυ ευκολο, στα πισω δεν χρειαζετε να λιμαρεις τον ανταπτορα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket φλας rizoma   Aftermarket φλας rizoma - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 07 2011, 13:08

Τζορτζ οι αντάπτορες όπως λέω και πιό πάνω, είναι άλλα αντι άλλων...
Τους μπροστινούς μπήκα στη διαδικασία να τους λιμάρω κτλ.
Μην τους πάρεις κατά την ταπεινή μου άποψη, βρες σκληρό πλαστικό μαύρο και φτιάχτους μόνος σου.
Μεγαλύτερες ροδέλες χρειάστηκα, από τη μέσα μεριά.
Δε χρησιμοποίησα των μανίσιων φλαςμ καθότι τα πούλησα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Aftermarket φλας rizoma

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: