Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΛΑΜΠΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ibanez
Member
Member
Ibanez

Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 09/07/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 25 2008, 10:57

Μάγκες με τρομάζετε.Να τα βγάλω?Μην μείνω ξαφνικά χωρίς φώτα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geovstrom



Registration date : 16/04/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 25 2008, 11:00

Ibanez έγραψε:
Μάγκες με τρομάζετε.Να τα βγάλω?Μην μείνω ξαφνικά χωρίς φώτα....

βγαλτες γιατι αυτοι εδω μεσα θα σε καντεμιασουν XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ibanez
Member
Member
Ibanez

Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 09/07/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 25 2008, 11:03

gmt gmt
Το φελέκι μου δεν τα γλιτώνω τα 200? για xenon.
Μετά τις διακοπές όμως......... kalmi kalmi psarema psarema
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 25 2008, 11:06

Μάγκες έχεται υπ'όψιν σας ότι όλες αυτές οι super λάμπες που αναφέρεται πράγματι είναι περισότερο φωτεινές από τις νορμάλ και συνήθως έχουν μακρύτερη δέσμη φωτός ΑΛΛΑ έχουν και το 1/3 του χρόνου ζωής των κανονικών λαμπτήρων και με δεδομένο ότι τα φώτα στο στρόμα είναι συνεχώς αναμένα καλύτερα θα είναι να τοποθετήσεται ένα κιτ bi-xenon φτηνό που έχει παραλήσια διάρκεια ζωής με τους κοινούς λαμπτήρες αλλά σε μικρότερα Watt.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geovstrom



Registration date : 16/04/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 25 2008, 11:12

Ibanez έγραψε:
gmt gmt
Το φελέκι μου δεν τα γλιτώνω τα 200? για xenon.
Μετά τις διακοπές όμως......... kalmi kalmi psarema psarema


να δεις γιατι ειναι οι φιλοι.κοιτα εδω www.xenoncity.gr OK geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ibanez
Member
Member
Ibanez

Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 09/07/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 25 2008, 11:16

Παράθεση :
να δεις γιατι ειναι οι φιλοι.κοιτα εδω www.xenoncity.gr

OOOOO Σε ευχαριστώ πολύ μαστορα.Ποιά πιστεύεις οτι είναι καλύτερα για τα στροματά μας απο αυτα που έχει εκεί?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geovstrom



Registration date : 16/04/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 25 2008, 11:21

Ibanez έγραψε:
Παράθεση :
να δεις γιατι ειναι οι φιλοι.κοιτα εδω www.xenoncity.gr

OOOOO Σε ευχαριστώ πολύ μαστορα.Ποιά πιστεύεις οτι είναι καλύτερα για τα στροματά μας απο αυτα που έχει εκεί?

mastora απο που εισαι?
xenon ειναι αλλα ειναι καλος ακουω κ με εγγυηση.βεβαια δεν τα εχω δοκιμασει αλλα καποιος πρεπει να κανει την αρχη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ibanez
Member
Member
Ibanez

Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 09/07/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 25 2008, 11:30

Παράθεση :

mastora απο που εισαι?
xenon ειναι αλλα ειναι καλος ακουω κ με εγγυηση.βεβαια δεν τα εχω δοκιμασει αλλα καποιος πρεπει να κανει την αρχη

Απο που είμαι?Αθήνα....tsou
Τους έστειλα e-mail και τους ρώτησα ποια κανουν καλύτερη δουλειά για τα στροματα.
Θα τα δοκιμάσω απο Σεπτέμβρη...... 00
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fotis

fotis

Ηλικία : 44
Τόπος : Αγ.Δημήτριος
Registration date : 15/02/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 25 2008, 16:33

Snakeye έγραψε:
Μάγκες έχεται υπ'όψιν σας ότι όλες αυτές οι super λάμπες που αναφέρεται πράγματι είναι περισότερο φωτεινές από τις νορμάλ και συνήθως έχουν μακρύτερη δέσμη φωτός ΑΛΛΑ έχουν και το 1/3 του χρόνου ζωής των κανονικών λαμπτήρων και με δεδομένο ότι τα φώτα στο στρόμα είναι συνεχώς αναμένα καλύτερα θα είναι να τοποθετήσεται ένα κιτ bi-xenon φτηνό που έχει παραλήσια διάρκεια ζωής με τους κοινούς λαμπτήρες αλλά σε μικρότερα Watt.

Κωστή τις έχω εδώ και 2 χρόνια και δεν έχει καεί ούτε ψείρα με 36000 χλμ.Στα xenon η εγγύηση είναι maximum 2 χρόνια και δεν τις δίνουν όλοι.
Απο κει και πέρα υπολογίζεις το κόστος και βλέπεις τι συμφέρει.Σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνω αυτές που έχω με τις xenon αλλά πολλά τα φράγκα αν θες να βάλεις κάτι καλό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cris

cris

Ηλικία : 51
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 19/04/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 19 2008, 12:02

Εγώ πάντως ρε παιδιά με 30 ευρώ έβαλα τις NARVA WHITE τύπου XENON 55W12v και βρήκα το φώς μου!!!

OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cousteau



Registration date : 27/07/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 13 2009, 10:36

fotis έγραψε:
Snakeye έγραψε:
Μάγκες έχεται υπ'όψιν σας ότι όλες αυτές οι super λάμπες που αναφέρεται πράγματι είναι περισότερο φωτεινές από τις νορμάλ και συνήθως έχουν μακρύτερη δέσμη φωτός ΑΛΛΑ έχουν και το 1/3 του χρόνου ζωής των κανονικών λαμπτήρων και με δεδομένο ότι τα φώτα στο στρόμα είναι συνεχώς αναμένα καλύτερα θα είναι να τοποθετήσεται ένα κιτ bi-xenon φτηνό που έχει παραλήσια διάρκεια ζωής με τους κοινούς λαμπτήρες αλλά σε μικρότερα Watt.

Κωστή τις έχω εδώ και 2 χρόνια και δεν έχει καεί ούτε ψείρα με 36000 χλμ.Στα xenon η εγγύηση είναι maximum 2 χρόνια και δεν τις δίνουν όλοι.
Απο κει και πέρα υπολογίζεις το κόστος και βλέπεις τι συμφέρει.Σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνω αυτές που έχω με τις xenon αλλά πολλά τα φράγκα αν θες να βάλεις κάτι καλό.

Fotis τις φορας ακομη αυτες τις white vision? Πόσα χλμ σου εχουν βγαλει χωρις να καουν ?
Οι μαμισιες μου εχουν βγαλει μεχρι στιγμης 54000 χλμ και βλεπουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GEONIK

GEONIK

Ηλικία : 50
Τόπος : καλαματα
Registration date : 04/01/2009

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 13 2009, 11:23

Ξερετε τι λεει ο Γιαπωνεζος:οταν κατι δουλευει δεν το αλαζεις!Να πω οτι το στρομα δεν εχει καλα φωτα,παει στο διαολο να βαλω ξενον!Αφου τα μαμα φωτα μαμανε!Το αριστον δεν βελτιωνετε! VSTROM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cousteau



Registration date : 27/07/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 13 2009, 18:21

GEONIK έγραψε:
Ξερετε τι λεει ο Γιαπωνεζος:οταν κατι δουλευει δεν το αλαζεις!Να πω οτι το στρομα δεν εχει καλα φωτα,παει στο διαολο να βαλω ξενον!Αφου τα μαμα φωτα μαμανε!Το αριστον δεν βελτιωνετε! VSTROM

Συμφωνω οτι εχει παρα πολυ καλα φωτα.
Και αυτο το λεω εχοντας οδηγησει αυτοκινητα για 12 χρονια πριν ξεκινησω να οδηγω μηχανη (v-strom η πρωτη μου).
Ομως αν καποια στιγμη μου καει καμμια το ψαχνω μηπως μπορω να βαλω κατι ακομη καλυτερο οσον αφορα τις λαμπες. OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tara

tara

Ηλικία : 39
Τόπος : SERRES
Registration date : 16/10/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 21 2009, 23:58

pira akribos tis idies proxthes me ton Ibanez sta 19 euro.Poli kales gia ta lefta tous me ais8iti diafora.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KYRKOS

KYRKOS

Registration date : 21/10/2010

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 02 2010, 21:29

Επισκέπτ έγραψε:
Ibanez έγραψε:
Tα κλιπς?Αλλος με χέρι κουπί απο εδώ.......
Ουτε κλιπ ουτε τίποτα....βαζεις-βγάζεις-ξαναβάζεις.

Ναι ε??
Θελω να δω τι θα πεις σε αυτους που θα πεσει το λαμπακι μεσα στο φωτιστικο υστερα απο υπερβολικη πιεση που θα ασκησουν στο φις λογω υπερπροσπαθειας!!
Και πιστεψε με θα τυχει.
Οχι τιποτα αλλο αλλα παλι σε εμενα θα ερθουν να τους βγαζω τα λαμπακια μεσα απο τα φωτιστικα!!!
καλησπερα,επεσε η μια ψιρα μεσα στο φαναρι,για να την βγαλω πρεπει να βγαλω φαναρι??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 02 2010, 21:33

.....το είχα πάθει και εγώ την έβγαλα με ένα εργαλείο που λέγεται ,νομίζω , ατσαλίνα έχει μαγνίτη στην άκρη και το τσίμπησε το λαμπάκι...!!!αλλιώς πήγαινε σε ένα συνεργείο να στην βγάλουν!

_________________
ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
KYRKOS

KYRKOS

Registration date : 21/10/2010

ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΑΜΠΕΣ   ΛΑΜΠΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 02 2010, 21:37

morfeas έγραψε:
.....το είχα πάθει και εγώ την έβγαλα με ένα εργαλείο που λέγεται ,νομίζω , ατσαλίνα έχει μαγνίτη στην άκρη και το τσίμπησε το λαμπάκι...!!!αλλιώς πήγαινε σε ένα συνεργείο να στην βγάλουν!
αυριο θα βγει το φαναρι,και βλεπουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΛΑΜΠΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: