Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Gear indicator

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 09:04

εγώ είμαι ο μπαμπάς της πρώτης φουρνιάς (ganezos και λοιποί) και το έχω και εγώ στην βάση της ζελατίνας...η συναρμολόγηση είναι πολύ απλή και μόνο πρόβλημα είναι ο προγραμματισμός του pic,που θέλει πρόγραμμα,εμείς είχαμε τον georgek από Έδεσσα...εμάς που ήμασταν 15 μας βγήκε 7-8 ευρώ το τεμάχιο +2ευρώ για να τα πάρουν όλοι σπίτι τους...η επόμενη φουρνιά μαζεύτηκαν πολλοί και τα υλικά ενώ είχαν γύρω στα 150ευρώ πληρώσαν άλλα 160 τελωνείο οπότε τους πήγε με θήκες εξτρά γύρω στο 20ρι το τεμάχιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkstd

gkstd

Ηλικία : 51
Τόπος : Παιανία
Registration date : 24/01/2009

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 11:29

Είμε και εγω μέσα ..... θα με δείτε στο μοτο forum σαν gkedp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.balloonshouse.gr
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 11:58

tazakos έγραψε:
εγώ είμαι ο μπαμπάς της πρώτης φουρνιάς (ganezos και λοιποί) και το έχω και εγώ στην βάση της ζελατίνας...η συναρμολόγηση είναι πολύ απλή και μόνο πρόβλημα είναι ο προγραμματισμός του pic,που θέλει πρόγραμμα,εμείς είχαμε τον georgek από Έδεσσα...εμάς που ήμασταν 15 μας βγήκε 7-8 ευρώ το τεμάχιο +2ευρώ για να τα πάρουν όλοι σπίτι τους...η επόμενη φουρνιά μαζεύτηκαν πολλοί και τα υλικά ενώ είχαν γύρω στα 150ευρώ πληρώσαν άλλα 160 τελωνείο οπότε τους πήγε με θήκες εξτρά γύρω στο 20ρι το τεμάχιο.
Συγνωμη που το ξαναζηταω, αλλα μπορεις ρε Γιαννη Ταζακ να μας βαλεις καμμια φωτο γιατι ο φιλος ganezos εβαλε αλλα ειναι πολυ θολη.
Ετσι να δω πως το εχετε τοποθετησει, και πως ειναι ο μηχανισμος. Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
everg
Member
Member
everg

Ηλικία : 52
Τόπος : ΓΑΛΑΤΑΣ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ-ΑΙΓΑΛΕΩ CITY
Registration date : 30/01/2009

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 15:16

ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΝΤΕΓΡΑΨΑ ΤΟ PIC ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ USA ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ganezos
Member
Member
ganezos

Ηλικία : 44
Τόπος : ΧΙΟΣ
Registration date : 05/02/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 17:31

[quote="tazakos"]εγώ είμαι ο μπαμπάς της πρώτης φουρνιάς (ganezos και λοιποί) .
Εγω θα ελεγα οτι εισαι ο μπαμπας της εξυπηρετησεις .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.anezinis.gr
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 17:36

Αυτό που κάνανε τα παιδιά είναι αυτό
Gear indicator - Σελίδα 2 P7220049
Gear indicator - Σελίδα 2 Img_0773
Βέβαια υπάρχει και αυτή η λύση αλλά αγγίζει τα όρια της καταστροφής για ανήδεους
Gear indicator - Σελίδα 2 Dsc00090
Gear indicator - Σελίδα 2 Dsc00093
Gear indicator - Σελίδα 2 Dsc00111
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 17:44

λοιπόν το κύκλωμα όπως το είχα κάνει στον αέρα για να μπορεί να διπλωθεί και να μπει στην βάση της ζελατίνας είναι έτσι:
Gear indicator - Σελίδα 2 Gearindicatormz2.th

και αυτή τη στιγμή μετά από μισό χρόνο ευχάριστης καταπληκτικής λειτουργία είναι έτσι:
Gear indicator - Σελίδα 2 Dsc00733xp2.th

εμένα παιδιά μου είναι πλέον απαραίτητο λόγω συνήθειας...δηλαδή το κοιτάω για να καταλάβω τι σχέση έχω μέσα...ειδικά όταν κάνω κατεβάσματα στο φανάρι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 17:48

παρατηρήστε την πρώτη με την δεύτερη φωτό του φίλου chdimis...η πρώτη μηχανή είναι η δική μου και έχει led υψηλής φωτεινότητας ενώ η δεύτερη έχει σετάκι από τα συμπληρωματικά που αγοράστηκε απλό led.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 17:51

tazakos έγραψε:
παρατηρήστε την πρώτη με την δεύτερη φωτό του φίλου chdimis...η πρώτη μηχανή είναι η δική μου και έχει led υψηλής φωτεινότητας ενώ η δεύτερη έχει σετάκι από τα συμπληρωματικά που αγοράστηκε απλό led.

Ψηλέ...καλύτερα μου αρέσει το δεύτερο...
xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 18:19

τσου ρε...δεν υπάρχει σύκριση,μην κοιτάς φωτό...μεσημέρι στον δρόμο φαίνεται η διαφορά...
απτην φωτό απλά διακρίνεται πιο λαμπιρίζει παραπάνω και πιο όχι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 18:36

χαχα τώρα πήγα στο moto και είδα ότι ο Γιώργος είναι που τα φτιάχνει με 35ευρώ...ωραίος τουλάχιστον είναι γνώστης (πρωτομάστορας) και είναι σίγουρο ότι θα κάνει άψογη δουλειά! Μοναδικό θέμα που έγώ δεν το έχω λύσει ακόμη είναι ότι όσοι φοράν ξένον στο 1 και στο 2 πιθανός να τους τρεμοπαίζει...δηλαδή όταν έχω τα φώτα αναμμένα μου το δείχνει παραμορφωμένο το ένα και το 2 όταν τα σβήνω όλα δείχνουν ακριβώς και λειτουργεί απόλυτα.Συνήθεια είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 18:41

Γιατί από που πήρες ρεύμα και στο κάνει αυτό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 18:49

cantona έγραψε:
Γιατί από που πήρες ρεύμα και στο κάνει αυτό;
μετά από πολλές δοκιμές πήρα γραμμη από την μπαταρία κατευθείαν και γείωση το ίδιο...αυτό που το προκαλεί είναι ότι λειτουργόντας τα ξένον πρέπει να μετατοπίζουν την τιμή των βολτ στον αισθητήρα κάτω από εκεί που περνουμε σήμα.πχ η πρώτη είναι προγραμματισμένη μεταξύ 0,8-1,2 και επειδή τα ξένον λειτουργούν πρέπει να έχει περί το 1,25-1,3 και ενώ δείχνει 1 τρεμοπαιζει και το 2.
Σβήνω τα φώτα και αμέσως καθαρίζει και δείχνει 1 ατόφιο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 18:57

Gear indicator - Σελίδα 2 747395 Μαμότο,όταν το βάλω θα ξεκινάω με 3η και πάνω. saligari
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 19:06

δεν είναι σίγουρο ότι θα σου το κάνει, σε μένα και στον Μπάμπη το έκανε. Το άλλο παράδοξο είναι ότι όταν μου κάνει την εν λόγω μαλακία αν πιέσω τον λεβιέ τον ταχυτήτων προς τα κάτω λες και κάνει καλύτερα σώμα καθαρίζει το 1 πάλι...δεν ξέρω.δεν φταίει το σετ μου,είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω πάνω δέκα σετ και όλα το κάναν συμπεριλαμβανομένου και του αρχικού του georgek, πάντως το συνήθισα, έτσι και αλλιώς εκεί που το χρειάζεσαι είναι 3 4 5 6 αυτά που δουλεύουν ρολόι με ή χωρίς φώτα.

τώρα που το θυμάμαι ο μπάμπης πήρε και 2ο σετ από την 2η φουρνιά και εκείνο δουλεύει καλά αν θυμάμαι καλά, ίσως άλλαξε κάτι ο γιώργος μετα τις παρατηρήσεις μου στον προγραμματισμό, ίσως όχι δεν ξέρω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 19:08

Κάπου είδα (δεν θυμάμαι που) για να εξαλείψουμε την θαμπάδα των led λογω υψηλής φωτεινότητας μπορούμε να κολλήσουμε ένα κομμάτι από τις φυμέ ζελατίνες που κολλάνε στα παράθυρα των αυτ/των κι έρχεται και γίνεται κουκλί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 19:16

WTF? γιατί ρε παιδιά? Ιούλιο 12 η ώρα πας για μπάνιο και βαράει στο κούτελο ο ήλιος...μετα βίας φαίνεται η ένδειξη με το υψηλής φωτεινότητας να το κρύψουμε κιόλας? αν όντως σας χαλάει που είναι έντονο έχει και κανονικής και χαμηλής φωτεινότητας και εννοείται έχει και χρώματα διάφορα...άλλωστε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spaniolas

spaniolas

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 27/07/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 21:50

Παιδιά όποιος θέλει, έχω διαθέσιμο έναν GID από το moto forum. Είναι από την 2η φουρνιά στο οποίο το κύκλωμα είνει μέσα σε κουτάκι.

Τιμή 17?, όσο μας κόστισε δλδ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gevo
Member
Member
gevo

Ηλικία : 61
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 11/10/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 22:07

spaniolas έγραψε:
Παιδιά όποιος θέλει, έχω διαθέσιμο έναν GID από το moto forum. Είναι από την 2η φουρνιά στο οποίο το κύκλωμα είνει μέσα σε κουτάκι.

Τιμή 17?, όσο μας κόστισε δλδ.
προλαβαίνω να το τσιμπήσω ;
εκτός απο την τοποθέτηση θέλει τίποτα άλλα κόλπα ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 22:21

gevo έγραψε:
spaniolas έγραψε:
Παιδιά όποιος θέλει, έχω διαθέσιμο έναν GID από το moto forum. Είναι από την 2η φουρνιά στο οποίο το κύκλωμα είνει μέσα σε κουτάκι.

Τιμή 17?, όσο μας κόστισε δλδ.
προλαβαίνω να το τσιμπήσω ;
εκτός απο την τοποθέτηση θέλει τίποτα άλλα κόλπα ;

τσίμπα το τσίμπα το μόνο κλέφτη των 0,08ευρώ θέλεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
everg
Member
Member
everg

Ηλικία : 52
Τόπος : ΓΑΛΑΤΑΣ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ-ΑΙΓΑΛΕΩ CITY
Registration date : 30/01/2009

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13 2009, 22:33

ΦΙΛΕ SPANIOLAS ΣΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ PM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spaniolas

spaniolas

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 27/07/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 14 2009, 19:19

Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση. Ο GID δώθηκε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimsalo

dimsalo

Ηλικία : 44
Registration date : 17/01/2008

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 14 2009, 21:07

Δεν κανονιζουμε καμια ομαδικη παραγγελια, να επικοινωνησουμε με τον τυπο μπας και φτιαχτει καινουρια παρτιδα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gkstd

gkstd

Ηλικία : 51
Τόπος : Παιανία
Registration date : 24/01/2009

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 14 2009, 21:14

Έχει ίδει ξεκινήση δες εδώ

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1369198#post1369198
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.balloonshouse.gr
SYRIOS

SYRIOS

Ηλικία : 45
Τόπος : Athens
Registration date : 27/01/2009

Gear indicator - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gear indicator   Gear indicator - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 16 2009, 00:15

Hello pezi na to ftiaksoume kai wireless (Tha glitosoume apo kalodia )!!!! Endiafereste an nai pite na ksekiniso tis ergasies!!!


Syrios
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/mariaseg#/Syrios
 

Gear indicator

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: