Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panos
gold member
gold member
panos

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Αγ.Ανάργυροι
Registration date : 01/02/2008

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 03 2011, 19:17

iannag έγραψε:
Μία απορία: απʼ ότι είδα στο βιντεάκι όταν ψεκάζει με το λιπαντικό η αλυσίδα μετά περνάει από τα βουρτσάκια (ένα πάνω και ένα κάτω που βρίσκονται λίγο πριν την έξοδο της αλυσίδας από το όλο σύστημα) αυτά δεν την σκουπίζουν ξανά την αλυσίδα με αποτέλεσμα να μην μένει πάνω της αρκετό; Σε περίπτωση δε που αποφασίσει κάποιος να την περάσει και ένα δεύτερο χέρι τότε η αλυσίδα θα περάσει από όλα τα βουρτσάκια που παρεμπίπτοντος είναι “παπαριασμένα” με το καθαριστικό που προηγουμένως χρησιμοποιήθηκε. Δεν ξέρω τώρα άμα είναι σωστός ο προβληματισμός μου αλλά το σκέφτομαι να μπω και εγώ στο pb γιαυτό ρωτάω.

Εγώ δεν το χρησιμοποιώ για λίπανση αλλά μόνο για καθάρισμα.
το βγάζεις από πάνω σκουπίζεις με ένα πανί και ψεκάζεις με το σπρέι και είσαι κομπλέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10 2011, 09:41

Ρε μάγκες,
προσπαθώ να συνεννοηθώ με τον λούις και κάπου το σύστημα έχει κολλήσει... Κοιτάξτε φάση:

Εγώ:
Hello!
We (v strom forum hellas) are interested in buying 10-15 kettenmax.
Is there a better price? Is the Kettenmax Louis edition the same with the Kettenmax
classic?
How much would the shipping costs for athens/greece be?

Thank you in advance
Manos


Αυτός

Hello ,

thank you for your e-mail and you interest in our products.

The Louis Edition is identical to the Kettenmax Classic.
With a purchase of 15 pieces we can offer a price of 13.50 ? net.


With best regards
Louis Team


Εγώ:
Thank you very much for your answer! Could you please tell me what you mean with "net" ?
You mean without VAT?
How much would be the end price for 10-15 kettenmax? And the shipping cost for Athens, Greece?

Thank you in advance!
Manos

Αυτός:
Hello ,

thank you for your answer ,

With a purchase of 15 pieces we can offer a price of 13.50 ? (per piece) net plus VAT.


Kind regards
Louis Team

Εγώ
Dear sir
what would be the final price per piece? And how much would the shipping costs be for Athens, Greece?


Δηλαδή ρε λεβέντες μου, Η ΤΕΛΙΚΗ ΓΑΜΗΜ.... ΤΙΜΗ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ;;;; Τί VAT και τσιριμπονιές λέει; Έχει κάποιος καμιά ιδέα; scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10 2011, 10:31

man_OS έγραψε:

Δηλαδή ρε λεβέντες μου, Η ΤΕΛΙΚΗ ΓΑΜΗΜ.... ΤΙΜΗ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ;;;; Τί VAT και τσιριμπονιές λέει; Έχει κάποιος καμιά ιδέα; scratch
Καλημέρα man-os, το ΦΠΑ τους είναι 19% άρα η τελική τιμή του είναι 13,5+19% =16,065.

ΥΓ. Βάλε έναν σύνδεσμο με την σελίδα του PB γιατί εγώ τυχαία είδα ότι μεταφέρθηκε και καθόμουν και παρακολουθούσα αυτό περιμένοντας την εξέλιξη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MAD MIKE



Ηλικία : 52
Τόπος : ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 14/10/2010

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10 2011, 13:07

John The Son έγραψε:
Λίστα για ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ pb.

Καθαριστικό αλυσίδας Kettenmax

01. boss
02. kostas
03. almeros
04. Fyz
05. ptmachos
06. sga
07. dimnik83
08. vassilis79
09. Jumaru
10. v-kostas
11. dimitrisinside
12. Rookie
13.John The Son
14.madmike


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MAD MIKE στις Πεμ Μαρ 10 2011, 19:24, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10 2011, 18:35

Όποιος ενδιαφέρεται να δηλώσει συμμετοχή στο ΡΒ ΠΛΙΖ ΚΛΙΚ ΧΙΕΡ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20 2011, 17:17

Nα κάνω μια ερώτηση?Πήγα σήμερα σούπερ μάρκετ και βρήκα και αγόρασα αυτό το παραφινέλαιο με 7? (για χρήση με το kettenmax)

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 451272

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 P1040455

Είναι το σωστό υγρό γι'αυτή τη δουλειά ή θα πάρω την αλυσίδα επ'ώμου ??? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20 2011, 17:35

καλό είναι.
Σβήσε τα τσιγάρα μέχρι να τελειώσεις :drunken:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20 2011, 17:43

mikios έγραψε:
καλό είναι.
Σβήσε τα τσιγάρα μέχρι να τελειώσεις :drunken:
Να'σαι καλά βρέ Φίλιππα,μου έφυγε το άγχος για το αν κάνει αυτός ο διάολος merci Υποθέτω είναι εύφλεκτο,ε??????? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 21 2011, 00:30

Αυτό είναι το ζουμί αλλά λίγο ακριβό το κόβω 7?. Εγώ 2.5-3 /λιτρο το ψωνίζω.Εσύ φαίνεται πήρες "απ το καλό"

Εντάξη εύλεκτο είναι αλλά δεν αρπάζει και σαν τη βενζίνη. Λίγο "αργόστροφο" είναι. Το χρησιμοποιώ στο τζάκι και στο barbeque.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vgeo

vgeo

Ηλικία : 39
Τόπος : Aθηνα - Βουλιαγμενη
Registration date : 29/06/2011

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 25 2011, 13:19

Πότε θα το έχουμε στα χέρια μας δηλαδή; Τα λεφτά τα βάζουμε σε κάποιο λογαριασμό ή η φάση είναι πάρε δώσε ; Συγγνώμη αλλά είμαι καινούργιος στη πιάτσα ( φόρουμ ) και δεν σκαμπάζω και πολλά .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V - NIGHTHAWK
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
V - NIGHTHAWK

Ηλικία : 39
Τόπος : Από τον άλλο κόσμο κουφάλες..... κάμπος
Registration date : 06/07/2011

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 25 2011, 16:01

καλησπέρα και απο εμένα....είδα το βιντεάκι και ζήλεψα και θέλω και εγω.......πως θα γίνει να το πάρω????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 25 2011, 16:09

φίλε μου καλύτερα να το παραγγείλεις απευθείας από louis.de ή (ίσως καλύτερα) από το motoraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 25 2011, 20:58

Ρε παιδιά εσείς την ''κουρέψατε'' την τρίχα που δείχνει το βίντεο αλλά και οι οδηγίες?Δεν το επιχείρησα μήπως και την πάρω περισσότερο απ'ότι πρέπει...Βασικά η πρώτη μου απόπειρα δε στέφθηκε και από απόλυτη επιτυχία μιάς και εγώ και το γκαράζ γίναμε kolaraki αλλά θα την ξετινάξω την άτιμη την αλυσίδα Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 25 2011, 22:40

ναι την κουρεύεις την τρίχα, αλλιώς αν την αφήσεις θα πάρει κλήση και θα σου κάνει και τη ζωή δύσκολη. Ρίχτης ένα κουρεματάκι, κάνει καλό στην περιοχή Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 25 2011, 22:41

Στρατιωτικό κούρεμα με την ψιλή!!!!!!!! Το καλύτερο... Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 25 2011, 22:42

Ε... ναι...


Πρέπει να πάρεις λίγο τα πάνω.. πάνω(άσε τη χαίτη Razz Razz ).
Δες το βίντεο για το πόσο φαίνεται καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 25 2011, 22:42

man_OS έγραψε:
ναι την κουρεύεις την τρίχα, αλλιώς αν την αφήσεις θα πάρει κλήση και θα σου κάνει και τη ζωή δύσκολη. Ρίχτης ένα κουρεματάκι, κάνει καλό στην περιοχή Laughing
Θεός είσαι...Θεός Laughing Θα τηνε κουρέψωνε την άτιμη bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 25 2011, 22:49

chdimis έγραψε:
Ε... ναι...


Πρέπει να πάρεις λίγο τα πάνω.. πάνω(άσε τη χαίτη Razz Razz ).
Δες το βίντεο για το πόσο φαίνεται καλά.
ΟΚ,είδα το βιντεάκι και νιώθω ΟΚ για αύριο Rolling Eyes Twisted Evil Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 26 2011, 21:08

Tα νεότερα έχουν ώς εξής...Πρίν λίγο ανέβηκα από το γκαράζ.Τα αποτελέσματα του kettenmax αρκετά καλά θα έλεγα.Η DID από σκατουλί επανήλθε στο χρυσό της!!!Η προσπάθεια να κουρέψω τις βούρτσες στέφθηκε από αποτυχία μιάς και η συνεργασία με το ψαλίδι του σπιτιού ήταν ΓΤΠ Twisted Evil Επίσης,όπως είπε ο Μάνος,οι βούρτσες στράβωσαν σε μεγάλο βαθμό και ένας Θεός ξέρει αν θα τις επαναφέρω Rolling Eyes Με ένα βουρτσάκι ψιλοκαθάρισα το πίσω γρανάζι,δοκιμαστικά για να δώ αν κάνει δουλειά το παραφινέλαιο κι εκεί....Επίσης ζητώ τη συμβουλή σας πώς να καθαρίσω οικονομικά το kettenmax μιάς και με το fairy δε κατάφερα τίποτα (μέσα στη μαυρίλα είναι το άτιμο!!!!!).Το παραφινέλαιο είναι πανάκριβο... Embarassed Όσο για το πόσο καθαρές μένουν οι γύρω περιοχές...Απορώ τί σκ@τ@ έκανε ο τύπος στο βίντεο και ήταν όλα καθαρά Rolling Eyes Έβγαλα και 2-3 φωτό για οπτική απεικόνιση των λεγομένων μου!!!!! 👅 Razz 👅 Εν τω μεταξύ ξέρω πως θα έπρεπε να πέσει πλύσιμο αλλά βαριόμουν + το ότι ο κοινοτάρχης μας κλείνει το νερό τα απογεύματα Shocked
Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 451272
Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 P1040460dΚαθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 P1040461yΚαθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 P1040462n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 27 2011, 07:36

Ναι το μόνο βαρετό στην υπόθεση είναι το πλύσιμο του εργαλείου μετά.Εγώ δεν χρησιμοποιώ το μπουκάλι που έχει στη συσκευασία κουμπώνω το παραφινέλαιο κατευθείαν.Τα πάσα απ το μπουκάλι ταιριάζουν μια χαρά.

Συνήθως το πλένω με το μπλιμπλι για τα χέρια και ζεστό νερό. Τελευταία το πέταξα μέσα στον κουβά που σαπούνισα τη μηχανή και όταν στο τέλος ήταν να μαζέψω το ξέπλυνα με το πιεστικό κρατώντας το κόντρα με το πόδι μην το χάσω. Δεν υπάρχει περίπτωση να καθαρίσει και τέλεια αλλά αρκετά καλά για να το ξαναχρησιμοποιήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stratos75
gold member
gold member
stratos75

Ηλικία : 49
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2008

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax   Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 12 2012, 14:03

Το μόνο πρόβλημα, τρόπος του λέγειν πρόβλημα, στο kettenmax είναι το υγρό καθαρισμού της αλυσίδας, το οποίο όταν σου τελειώσει δεν μπορείς να παραγγείλεις άλλο γιατί θεωρείται επικίνδυνο υλικό. Τάδε έφη ο louis σε πρόσφατη επικοινωνία μας.
Αλλά χρησιμοποιείς παραφινέλαιο, ποιο φθηνό, πιο εύκολο να το βρεις και σου κάνει την αλυσίδα σαν καινούργια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Καθαρισμός αλυσίδας με Kettenmax

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: