Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 21:26

mpetatzis έγραψε:
να κανω λιγο εγω τον δικηγορο του διαβολου??

ειναι γεγονος πως βγαζουμε πολλα σκουπιδια σαν λαος (πολη κτλπ) αυτα τα σκουπιδια δεν πρεπει καπου να πανε?
γιατι λοιπον ολοι το μονο που εχουν να πουνε ειναι μακρια απο εμενα και οπου θελουν ας τα πανε??

τοσες δεκαετιες που τα εστελναν στην φυλη ή σε παρανομες χωματερες με αποτελεσμα να παιρνουμε τοσες φωτιες ηταν καλα??

επειδη ζω στα δυτικα και εχει τυχει για ενα χρονο να δουλευα πετρουπολη οποιοι δεν μενουν απο εκει δεν ξερουν πως μυριζε οταν φυσαγε δυτικος και ποσο υποβαθμισμενα ειναι τα μεροι εκει..
γιατι λοιπον ρε φιλε πλεον να συνεχισω να δεχομαι τα σκουπιδια ολης της αθηνας? γιατι να μην δημιουργηθουν χυτα και σε αλλες περιοχες αλλα να τρωω εγω ολο το σκατο της πολης?

βεβαια θα μου πεις τοσα χρονια ναι μεν εχουν την χωματερη εδω και επαιρναν τοσα χρηματα αλλα πλεον εχει φτασει στα ορια της..
δηλαδη οι κατοικοι της κερατεας και της καθε κερατεας ειναι ανωτεροι ανθρωποι με δικαιωματα να ζησουν οπως ζουσαν μεχρι τωρα ενω της δυτικης αττικης ας τους φαει η βρωμα.συνηθισμενοι ειναι εξαλλου ε?

σε αυτο θα μου απαντησει καποιος που ειναι απολυτα υπερ του να μην γινει χυτα ειτε στην κερατεα ειτε σε αλλα μεροι στην αττικη?
και τι λυση προτεινει στην τελικη για την διαχειριση των σκουπιδιων?

+1

2. Επίσης τα επίσημα νούμερα χωρητικότητας της χωματερής που θέλουν να φτιάξουν, λένε ότι θα έχει δυνατότητα 1200τόνων την ημέρα, όταν η περιοχή της Λαυρεωτικής βγάζει περίπου 1000-1200τόνους. Εν ολίγης θα φιλοξενεί τα σκουπίδια της περιοχής.
EDIT : Μόλις άκουσα ένα ρεπορτάζ στο MEGA, απο την ενωση βιομηχάνων ανακύκλωσης σκουπιδιών, αν αναφέρετε ότι το ΧΥΤΑ στην Κερατέα θα φιλοξενεί 120.000τόνους τον χρόνο.
3. Μην ξεχνάμε, ότι η συντριπτική πλειοψηφία των σπιτιών στην ευρήτερη περιοχή της Λαυρεωτικής είναι αυθαίρετα, σε αντίθεση με την δυτική αττική, που και τα σκάσαν για άδεια, και τρώνε τα σκουπίδια της μισής Ελλάδας.

Ισως η καλύτερη λύση να ήταν μια απομακρυσμένη χωματερή, με ενδιάμεσο σταθμό μεταφόρτωσης. Να φύγουν μια και καλή τα σκουπίδια απο το Λεκανοπέδιο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την andreasp στις Πεμ Μαρ 31 2011, 14:32, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Μαρ 30 2011, 23:48

η καλύτερη λύση φίλε μου θα ήταν ένα κοκτέιλ από τεχνολογίες διαχείρησης απορριμάτων. μία μονάδα παραλαβής, διαχείρησης και διαχωρισμού των απορριμάτων, χρήση των βιολογικών απορριμάτων για παραγωγή λιπάσματος ή βιομάζας για παραγωγή ενέργειας, συλλογή μετάλλων, συλλογή μη-πολυμεριζόμενων υλικών και ανακύκλωσή τους ώστε στο τέλος θα είχαμε μία μονάδα η οποία θα μπορούσε και να προσφέρει πολλές θέσεις εργασίας στην περιοχή που θα εγκαθίστατο, και θα απέδιδε τα μέγιστα στην προστασία του περιβάλλοντος, και θα αποσπούσε κονδύλια απο την ΕΕ λόγω ύπαρξης αντίστοιχων προγραμμάτων υποστήριξης οικολογικής διαχείρησης απορριμάτων.
Δεν είμαι επιστήμονας αλλά όλα αυτά υπάρχουν, και θα μπορούσε και να γίνει και αντικείμενο μελέτης και των πολυτεχνιτών του Μετσοβίου και να παράγουμε και έρευνα και καινοτομίες πάνω στη διαχείρηση των απορριμάτων...

απλά κάποιους τους βολεύει διαφορετικά μάλλον....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 00:20

stam έγραψε:
η καλύτερη λύση φίλε μου θα ήταν ένα κοκτέιλ από τεχνολογίες διαχείρησης απορριμάτων. μία μονάδα παραλαβής, διαχείρησης και διαχωρισμού των απορριμάτων, χρήση των βιολογικών απορριμάτων για παραγωγή λιπάσματος ή βιομάζας για παραγωγή ενέργειας, συλλογή μετάλλων, συλλογή μη-πολυμεριζόμενων υλικών και ανακύκλωσή τους ώστε στο τέλος θα είχαμε μία μονάδα η οποία θα μπορούσε και να προσφέρει πολλές θέσεις εργασίας στην περιοχή που θα εγκαθίστατο, και θα απέδιδε τα μέγιστα στην προστασία του περιβάλλοντος, και θα αποσπούσε κονδύλια απο την ΕΕ λόγω ύπαρξης αντίστοιχων προγραμμάτων υποστήριξης οικολογικής διαχείρησης απορριμάτων.
Δεν είμαι επιστήμονας αλλά όλα αυτά υπάρχουν, και θα μπορούσε και να γίνει και αντικείμενο μελέτης και των πολυτεχνιτών του Μετσοβίου και να παράγουμε και έρευνα και καινοτομίες πάνω στη διαχείρηση των απορριμάτων...

απλά κάποιους τους βολεύει διαφορετικά μάλλον....

Γιατί τον Μπόμπολα τον βολεύει να φτιάξει ΧΥΤΑ και όχι να επιδοτηθεί για να φτιάξει το παραπάνω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 13:37

andreasp έγραψε:
stam έγραψε:
η καλύτερη λύση φίλε μου θα ήταν ένα κοκτέιλ από τεχνολογίες διαχείρησης απορριμάτων. μία μονάδα παραλαβής, διαχείρησης και διαχωρισμού των απορριμάτων, χρήση των βιολογικών απορριμάτων για παραγωγή λιπάσματος ή βιομάζας για παραγωγή ενέργειας, συλλογή μετάλλων, συλλογή μη-πολυμεριζόμενων υλικών και ανακύκλωσή τους ώστε στο τέλος θα είχαμε μία μονάδα η οποία θα μπορούσε και να προσφέρει πολλές θέσεις εργασίας στην περιοχή που θα εγκαθίστατο, και θα απέδιδε τα μέγιστα στην προστασία του περιβάλλοντος, και θα αποσπούσε κονδύλια απο την ΕΕ λόγω ύπαρξης αντίστοιχων προγραμμάτων υποστήριξης οικολογικής διαχείρησης απορριμάτων.
Δεν είμαι επιστήμονας αλλά όλα αυτά υπάρχουν, και θα μπορούσε και να γίνει και αντικείμενο μελέτης και των πολυτεχνιτών του Μετσοβίου και να παράγουμε και έρευνα και καινοτομίες πάνω στη διαχείρηση των απορριμάτων...

απλά κάποιους τους βολεύει διαφορετικά μάλλον....

Γιατί τον Μπόμπολα τον βολεύει να φτιάξει ΧΥΤΑ και όχι να επιδοτηθεί για να φτιάξει το παραπάνω?

Αυτό μπορεί να στο απαντήσει ο Μπόμπολας...

όχι εγώ....

(παρεμπιπτόντως απ' ότι άκουσα, ο Μπόμπολας δεν εμπλέκεται τελικά, άλλοι επιχειρηματίες και εκμεταλλευτές είναι μέσα στη δουλειά τελικά...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 14:07

stam έγραψε:
andreasp έγραψε:
stam έγραψε:
η καλύτερη λύση φίλε μου θα ήταν ένα κοκτέιλ από τεχνολογίες διαχείρησης απορριμάτων. μία μονάδα παραλαβής, διαχείρησης και διαχωρισμού των απορριμάτων, χρήση των βιολογικών απορριμάτων για παραγωγή λιπάσματος ή βιομάζας για παραγωγή ενέργειας, συλλογή μετάλλων, συλλογή μη-πολυμεριζόμενων υλικών και ανακύκλωσή τους ώστε στο τέλος θα είχαμε μία μονάδα η οποία θα μπορούσε και να προσφέρει πολλές θέσεις εργασίας στην περιοχή που θα εγκαθίστατο, και θα απέδιδε τα μέγιστα στην προστασία του περιβάλλοντος, και θα αποσπούσε κονδύλια απο την ΕΕ λόγω ύπαρξης αντίστοιχων προγραμμάτων υποστήριξης οικολογικής διαχείρησης απορριμάτων.
Δεν είμαι επιστήμονας αλλά όλα αυτά υπάρχουν, και θα μπορούσε και να γίνει και αντικείμενο μελέτης και των πολυτεχνιτών του Μετσοβίου και να παράγουμε και έρευνα και καινοτομίες πάνω στη διαχείρηση των απορριμάτων...

απλά κάποιους τους βολεύει διαφορετικά μάλλον....

Γιατί τον Μπόμπολα τον βολεύει να φτιάξει ΧΥΤΑ και όχι να επιδοτηθεί για να φτιάξει το παραπάνω?

Αυτό μπορεί να στο απαντήσει ο Μπόμπολας...

Εκτός και αν δεν υπάρχει απόλυτος κανένας λόγος!
Εκτός και αν λέμε μπούρδες όλοι μας, γιατί δεν γνωρίζουμε.
Γιατί δεν ειμαστε οικονομολόγοι, ούτε επιχειρηματίες, ούτε πολιτικοί, και φυσικά δεν έχουμε την γνώση για να κάνουμε διατριβή μέσα απο ένα μοτοσυκλετιστικό forum ή απο ενα blog και πόσο μάλλον ανώνυμα.

Παράθεση :

όχι εγώ....

(παρεμπιπτόντως απ' ότι άκουσα, ο Μπόμπολας δεν εμπλέκεται τελικά, άλλοι επιχειρηματίες και εκμεταλλευτές είναι μέσα στη δουλειά τελικά...)

Μα πώς γίνεται αυτό? αφού το κίνημα της Κερατέας, με την τέλεια πληροφόριση που είχε, ήταν σίγουρο ότι ειναι έργο του Μπόμπολα...

Γιατί λέω τα παραπάνω?
Γιατί μπορεί να μην εμπιστεύομαι ούτε στο ελάχιστο ότι ακούω στην τηλεόραση, αλλά όσο περνάει ο καιρός τόσο δεν εμπιστεύομαι ότι διαβάζω στο internet.
Ο καθένας λέει ανώνυμα, ότι του κατέβει στο κεφάλι, και για έναν ανεξήγητο (όχι απόλυτα) λόγο, η γνώμη του έχει μεγαλύτερο κύρος απο την γνώμη αυτού που την καταθέτει επώνυμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 15:34

andreasp έγραψε:
stam έγραψε:
andreasp έγραψε:
stam έγραψε:
η καλύτερη λύση φίλε μου θα ήταν ένα κοκτέιλ από τεχνολογίες διαχείρησης απορριμάτων. μία μονάδα παραλαβής, διαχείρησης και διαχωρισμού των απορριμάτων, χρήση των βιολογικών απορριμάτων για παραγωγή λιπάσματος ή βιομάζας για παραγωγή ενέργειας, συλλογή μετάλλων, συλλογή μη-πολυμεριζόμενων υλικών και ανακύκλωσή τους ώστε στο τέλος θα είχαμε μία μονάδα η οποία θα μπορούσε και να προσφέρει πολλές θέσεις εργασίας στην περιοχή που θα εγκαθίστατο, και θα απέδιδε τα μέγιστα στην προστασία του περιβάλλοντος, και θα αποσπούσε κονδύλια απο την ΕΕ λόγω ύπαρξης αντίστοιχων προγραμμάτων υποστήριξης οικολογικής διαχείρησης απορριμάτων.
Δεν είμαι επιστήμονας αλλά όλα αυτά υπάρχουν, και θα μπορούσε και να γίνει και αντικείμενο μελέτης και των πολυτεχνιτών του Μετσοβίου και να παράγουμε και έρευνα και καινοτομίες πάνω στη διαχείρηση των απορριμάτων...

απλά κάποιους τους βολεύει διαφορετικά μάλλον....

Γιατί τον Μπόμπολα τον βολεύει να φτιάξει ΧΥΤΑ και όχι να επιδοτηθεί για να φτιάξει το παραπάνω?

Αυτό μπορεί να στο απαντήσει ο Μπόμπολας...

Εκτός και αν δεν υπάρχει απόλυτος κανένας λόγος!
Εκτός και αν λέμε μπούρδες όλοι μας, γιατί δεν γνωρίζουμε.
Γιατί δεν ειμαστε οικονομολόγοι, ούτε επιχειρηματίες, ούτε πολιτικοί, και φυσικά δεν έχουμε την γνώση για να κάνουμε διατριβή μέσα απο ένα μοτοσυκλετιστικό forum ή απο ενα blog και πόσο μάλλον ανώνυμα.

Παράθεση :

όχι εγώ....

(παρεμπιπτόντως απ' ότι άκουσα, ο Μπόμπολας δεν εμπλέκεται τελικά, άλλοι επιχειρηματίες και εκμεταλλευτές είναι μέσα στη δουλειά τελικά...)

Μα πώς γίνεται αυτό? αφού το κίνημα της Κερατέας, με την τέλεια πληροφόριση που είχε, ήταν σίγουρο ότι ειναι έργο του Μπόμπολα...

Γιατί λέω τα παραπάνω?
Γιατί μπορεί να μην εμπιστεύομαι ούτε στο ελάχιστο ότι ακούω στην τηλεόραση, αλλά όσο περνάει ο καιρός τόσο δεν εμπιστεύομαι ότι διαβάζω στο internet.
Ο καθένας λέει ανώνυμα, ότι του κατέβει στο κεφάλι, και για έναν ανεξήγητο (όχι απόλυτα) λόγο, η γνώμη του έχει μεγαλύτερο κύρος απο την γνώμη αυτού που την καταθέτει επώνυμα.


Είδα τόσα χρόνια τους οικονομολόγους - επιχειρηματίες - πολιτικούς που έχουν τις "γνώσεις" σε τί χάλι έφεραν την Ελλαδίτσα μας... Ναι είναι διεφθαρμένοι οι Έλληνες πολίτες, αλλά αυτοί με τις "γνώσεις" τους θα πρεπε να προβλέψουν το σημερινό χάλι που έχει επέλθει η χωρα μας κ να προλάβουν τα χειρότερα.. Αλλά δυστυχώς αυτές οι γραβατοφορεμένες λουλούδες (οικονομολόγοι - επιχειρηματίες - πολιτικοί) έχουν πολύ μεγαλύτερα συμφέροντα κ ακόρεστη δίψα για χρήμα με αποτέλεσμα να μην σέβονται ούτε ανθρώπινες ζωές (όπως κάθε φιλοχρήματο ανθρώπινο ον). Ακόμη και τώρα συνεχίζουν να μας κλέβουν δημόσια κ να εμφανίζονται με θράσος στην tv κ να καμαρώνουν.. Απλά φίλε Αντρέα βλέποντας από την μία τους πολίτες ( όπου κ όποιοι κ αν είναι αυτοί ) κ από την άλλη την κυβέρνηση των επιχειρηματιών ( no comments ) με τους αρχιτσόγλανους ματατζήδες μπροστινούς, ε.. θα πάρω το μέρος των πολιτών!! Μόνο κ μόνο γιατί όταν υπάρχουν από πίσω πλούσιοι που τραβάν το αυτάκι των άνανδρων πολιτικών μας, άλλη μία βρωμοδουλειά κρύβεται.. (βλέπε διόδια)..
Οπου μιλά το χρήμα δεν υπάρχει ΣΕΒΑΣΜΟΣ - ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ........... Ειδικά στην χώρα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 15:41

1. Καληνύχτα!
2. Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι
3. Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα
4. Στου κουφού την πόρτα, όσο θέλεις βρόντα
5. Ο Μπόμπολας "αποχώρησε" απ' την κατασκευή του έργου και ανέλαβε εταιρία του Λάτση
6. Αντρέα, αν το δικό σου μυαλό είναι μικρό, δεν σου φταίει το μοτοσυκλετιστικό forum
7. @mpetatzis: Έχεις δίκιο φίλε για τον Χ.Υ.Τ.Α. Φυλής αλλά γιατί να διαιωνίζουμε ένα πρόβλημα και μετά να λέμε "Τι φταίει σ' αυτό το κράτος ρε γαμώτο;"

ΠΑΝΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΧΩΜΑΤΕΡΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΟ, ΤΙΓΚΑ ΣΤΙΣ ΤΡΥΠΕΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΕΙΩΝ ΤΙΣ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΡΕΜΑ. Υπάρχει ακόμα πρόβλημα κατανόησης των γραφόμενων μου ή απλά μιλάμε για να μιλάμε;;;

Τον πρώην "Μπόμπολα" και τον νυν "Λάτση" βολεύει να πετάξει μια λινάτσα στο βουνό, να ρίξει και μια μάντρα γύρω γύρω και να χεστεί στο τάλιρο τάκα τάκα παρά να φτιάξει ολόκληρο εργοστάσιο. Όταν, δε, γίνεται με την εύνοια του κράτους αυτό, γιατί όχι; Για μερικούς ψωριάρηδες που φωνάζουν;

Αντρέα, στον δικό μου πλανήτη, χωρίς να είμαι οικονομολόγος, πολιτικός ή επιχειρηματίας, χρειάζεται πάση θυσία να ΜΗΝ ΠΕΤΑΜΕ ΤΟΝΟΥΣ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ ΧΥΜΑ ΣΤΟ ΚΥΜΑ. Στον δικό σου κόσμο, υπάρχει λόγος να γίνεται κάτι διαφορετικό;

Επίσης, θέλω να μου παραθέσεις (αφού φαίνεται ότι τόσο καλά γνωρίζεις, τους "λόγους" των επωνύμων ΣΟΥ)

Υ.Γ. Τα σπίτια είναι κατά συντριπτική πλειοψηφία αυθαίρετα και αυτό που ακριβώς το έμαθες;;; QUIZ: Στην Εκάλη, μεσ' στα δάση και τα Πεύκα τα σπίτια δεν είναι αυθαίρετα, γιατί;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 15:45

toumpanos έγραψε:

Είδα τόσα χρόνια τους οικονομολόγους - επιχειρηματίες - πολιτικούς που έχουν τις "γνώσεις" σε τί χάλι έφεραν την Ελλαδίτσα μας... Ναι είναι διεφθαρμένοι οι Έλληνες πολίτες, αλλά αυτοί με τις "γνώσεις" τους θα πρεπε να προβλέψουν το σημερινό χάλι που έχει επέλθει η χωρα μας κ να προλάβουν τα χειρότερα.. Αλλά δυστυχώς αυτές οι γραβατοφορεμένες λουλούδες (οικονομολόγοι - επιχειρηματίες - πολιτικοί) έχουν πολύ μεγαλύτερα συμφέροντα κ ακόρεστη δίψα για χρήμα με αποτέλεσμα να μην σέβονται ούτε ανθρώπινες ζωές (όπως κάθε φιλοχρήματο ανθρώπινο ον). Ακόμη και τώρα συνεχίζουν να μας κλέβουν δημόσια κ να εμφανίζονται με θράσος στην tv κ να καμαρώνουν.. Απλά φίλε Αντρέα βλέποντας από την μία τους πολίτες ( όπου κ όποιοι κ αν είναι αυτοί ) κ από την άλλη την κυβέρνηση των επιχειρηματιών ( no comments ) με τους αρχιτσόγλανους ματατζήδες μπροστινούς, ε.. θα πάρω το μέρος των πολιτών!! Μόνο κ μόνο γιατί όταν υπάρχουν από πίσω πλούσιοι που τραβάν το αυτάκι των άνανδρων πολιτικών μας, άλλη μία βρωμοδουλειά κρύβεται.. (βλέπε διόδια)..
Οπου μιλά το χρήμα δεν υπάρχει ΣΕΒΑΣΜΟΣ - ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ........... Ειδικά στην χώρα μας.

Εγώ πάλι προτιμώ να μην έχω απόλυτη άποψη αν δεν έχω ιδία γνώση του αντικειμένου ή σοβαρές ενδείξεις.
Και παρώτι ζούμε στην εποχή της υπερπληροφόρισης, υπάρχει σημαντικό πρόβλημα έγκυρης πληροφόρισης. (βλέπε διόδια)...
Σοβαρή ένδειξη για μένα και σίγουρα μη σοβαρή πληροφόριση, δεν ειναι ενα Blog με αδιασταύρωτες, ανώνυμες πληροφορίες είτε για την Κερατέα είτε για τα διόδια.
Οσα χρόνια ζω, ότι θέμα και αν είδα στην τηλεόραση, και έτυχε να έχω ιδία άποψη, ήταν ΜΠΟΥΡΔΕΣ! Το ίδιο αρχίζει να συμβαίνει σε ότι διαβάζω στο internet. Βλέπεις το Internet αποκτάει δύναμη!
Ολη η "αντίσταση" στην κυβερνητική πολιτική αυτή και των προηγούμενων, στηρίζετε κατα βάση σε ατεκμηρίωτες απόψεις , ελλειπή και ανώνυμη πληροφόριση, αυθαίρετα συμπεράσμα και προπαγάνδα του χειρίστου είδους.
Εχω "πιάσει" πολλές φορές blogs που προασπίζονται την αλήθεια και καλά, να είναι off , διασταυρώνοντας πληροφορίες με ανθρώπους που γνωρίζω προσωπικά και εκτιμώ.
Κάπου μέσα σε αυτό το χάος, υπάρχουν και έγκυρες πηγές, απο ανιδιοτελής ανθρώπους, αλλά θέλει απίστευτα φίλτρα και δύναμη ψυχής (η αλήθεια, συνήθως δεν ειναι ευχάριστη) για να μπορείς να τα ξεχωρίσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 15:49

Θα κατέβεις μια μέρα στην Κερατέα να μάθεις τι γίνεται τελικά; Να διασταυρώσεις μόνος σου τις πληροφορίες που θα δουν τα μάτια σου ή θα καθόμαστε στο pc να γράφουμε ατελείωτες σελίδες μέχρι να σκοτωθεί κάποιος και να ξεσπάσει πόλεμος;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 31 2011, 15:56

Πάρε κι ένα αδιασταύρωτο, ανώνυμο και υπερπληροφορημένο videάκι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2011, 09:46

"Ολη η "αντίσταση" στην κυβερνητική πολιτική αυτή και των προηγούμενων, στηρίζετε κατα βάση σε ατεκμηρίωτες απόψεις , ελλειπή και ανώνυμη πληροφόριση, αυθαίρετα συμπεράσμα και προπαγάνδα του χειρίστου είδους."

Δηλαδή με απλά λόγια κατακρίνεις αρνητικά αυτούς που αντιστέκονται με τον οποιοδήποτε τρόπο απέναντι σε αυτά τα αχόρταγα γουρούνια... Suspect

Εγώ μίλησα λίγο πιό γενικά κ όχι ειδικά για την Κερατέα μόνο. Οι πολιτικοί της Ελλάδας πρέπει να είναι οι αχρηστότεροι σε όλο τον κόσμο!! Μόνο κ μόνο που συγκαλύπτονται κ αλληλοκαβαντζώνονται όταν έχουν φάει δισεκατομύρια κ καλούν εμάς να τα πληρώσουμε κ ΚΑΝΕΙΣ δεν τιμωρείται κ γυρνάν κ αποκαλούν εμένα τσαμπατζή όταν αυτοί δεν πηρώνουν πουθενά με τον νόμο! Θες να μου πείς δηλαδή ότι αν δεν έχουμε τεκμηριωμένες απόψεις δεν θα πρέπει να αντιστεκόμαστε σε αυτή την "τέλεια" κυβερνητική πολιτική..? Τα αυθαίρετα συμπεράσματα κ οι προπαγάνδες που βγαίνουν κ δημιουργούνται κατά καιρούς είναι υποκινούμενες ώστε να μπερδεύουν κ άλλο τον λαό κ να μην ξέρει τί του γίνεται ώστε να τον αποτρέπουν σιγά σιγά να
μην ασχολείτε!
Και η ''αντίσταση" στην κυβερνητική πολιτική ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να γίνεται συνέχεια γιατί αν δεν.. με την φόρα που έχουν πάρει αυτοί θα μας καταντήσουν........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2011, 10:11

toumpanos έγραψε:
"Ολη η "αντίσταση" στην κυβερνητική πολιτική αυτή και των προηγούμενων, στηρίζετε κατα βάση σε ατεκμηρίωτες απόψεις , ελλειπή και ανώνυμη πληροφόριση, αυθαίρετα συμπεράσμα και προπαγάνδα του χειρίστου είδους."

Δηλαδή με απλά λόγια κατακρίνεις αρνητικά αυτούς που αντιστέκονται με τον οποιοδήποτε τρόπο απέναντι σε αυτά τα αχόρταγα γουρούνια... Suspect

Απλά θεωρώ ότι οι άνθρωποι προβατοποιούνται είτε με τον έναν τσοπάνο, είτε με τον άλλο, είτε τον παραδίπλα...
Ισοπεδώνονται τα πάντα, χωρίς διάλογο, με μηδενισμό των πάντων και καμία λογική.
Απο την μία μεριά, παρουσιάζεται μια εικόνα ότι στην Κερατέα έχει μπει ο στρατός για να τους πάρει το σκάλπ.
Ακούω για αποφάσεις δικαστηρίων που όχι μονο δεν τηρούνται, αλλά με παρουσία εισαγγελέων (αυτών που τις έβγαλαν ουσιαστικά), καταστρατηγούνται, απο την μία μεριά, και απο την άλλη μεριά βέβαια ακούω για αποφάσεις δικαστηρίων που ορίζουν ώς αρχαιολογικό χώρο ένα μικρό κομμάτι της περιοχής το οποίο πράγματι δεν θα χρησιμοποιηθεί μάλλον...
Μια εικόνα, λές και έχει πέσει ο υιός της τρέλας (Supernatural) και ο καθένας κάνει και λέει ότι θέλει!
Ακούω για γελοίες συγκρίσεις διοδίων στην Ελβετία και στην Ελλάδα που το "κίνημα" το έχει κάνει σημαία, και μάλιστα ακολουθούν και το προασπίζονται όλοι που συμπνέουν με το "κίνημα"... για απόψεις "δεν πληρώνω πουθενά"... για απόψεις "να διαλυθούν όλα τα διόδια"..."bank run"... "αναρχία".... "διαλύστε τα όλα".
Ακούω ευθύνες απο όλους να καταλογίζονται παντού εκτός απο τον εαυτό του! γιατί ώς γνωστό , φταίνε πάντα οι άλλοι και ποτέ εμείς.
Ενα μπάχαλο δηλαδή, με τον καθένα να λέει το μακρύ του και το κοντό του!
Και μέσα σε αυτό το μπάχαλο, προσπαθώ να βγάζω συμπεράσματα, με όσο το δυνατόν πιο έγκυρη πληροφόριση μπορώ, με αποτέλεσμα η αλήθεια να είναι κάπου στη μέση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2011, 10:48

Μάλλον δεν θέλεις να πιστέψεις κάποια πράγματα Αντρέα και γι' αυτό, σίγουρα δεν φταίει η ελλιπής πληροφόρηση, η παραπληροφόρηση ή η υπερπληροφόρηση που αναφέρεις... Τα μπάχαλα στην Κερατέα, λοιπόν, (γιατί αυτό το thread είναι αφιερωμένο εκεί) τα ξεκινάω ΕΓΩ

ΕΓΩ φταίω που πούλησαν στους γονείς μου ένα οικόπεδο εκεί, γύρω στο 1980.
ΕΓΩ φταίω που το έχτισαν και πήραν άδεια εξοχικής κατοικίας, πληρώνοντας τα μαλλιοκέφαλα τους μια ζωή (Ρεύμα, νερό, τηλέφωνο) και για να το χτίσουν, για να το συντηρούν κι επειδή γούσταρε το κράτος να εισπράττει φόρους απ' τα χιλιοφορολογημένα.
ΕΓΩ φταίω που το μέρος εκεί ΔΕΝ κάνει για να γίνει μία απαρχαιωμένη χωματερή τύπου Χ.Υ.Τ.Α. εν έτη 2011, στα προάστια της πρωτεύουσας της Ελλάδας.
ΕΓΩ φταίω που έφαγα όλα τα λεφτά του κράτους με τη σπάταλη και άπληστη ζωή μου.
ΕΓΩ φταίω που ήρθαν τα Μ.Α.Τ. εκεί με τον τσαμπουκά στις 03:00 τα ξημερώματα παρέα με κάτι σάπια μηχανήματα του Μπόμπολα και του κάθε Μπόμπολα.
ΕΓΩ φταίω που 3 μήνες τώρα έχουν σπάσει όλοι οι κάτοικοι της περιοχής τα οχήματα τους, να σκαρφαλώνουν στα βουνά για να πάνε σπίτι τους.
ΕΓΩ φταίω για τη στάση της κυβέρνησης σε ένα τέτοιο μείζον θέμα και για το "πνεύμα διαλόγου και καλής θέλησης" που επιδεικνύουν απ' την πρώτη μέρα που ήρθαν εκεί.
ΕΓΩ φταίω που οι φίλοι σου οι αστυνομικοί, αυτά τα καλά παιδιά που απλά υπακούν σε διαταγές, δέρνουν τον κόσμο και κάνουν επιδρομές μεσ΄στο χωριό, χτυπώντας και πνίγοντας καθημερινά τον κόσμο στα ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΑ χημικά (από την υπερπληροφόρηση το έμαθα κι αυτό)
ΕΓΩ φταίω που ένας απ' τους κουστουμάτους πολιτικούς δεν έχει βγει στο γυαλί να πει έστω και ΜΙΑ γα(*^*&^$ένη αλήθεια 3 μήνες τώρα.
ΕΓΩ φταίω που και τυφλός, και κουφός και διανοητικά καθυστερημένος να είσαι, μπορείς να καταλάβεις τι παιχνίδι παίζεται εκεί.
ΕΓΩ φταίω που υπερασπίζομαι το δίκιο μου, το περιβάλλον ΜΑΣ, τα αρχαία (μεγαλύτερη κοτσάνα απ' αυτή που έγραψες παραπάνω
Παράθεση :
ακούω για αποφάσεις δικαστηρίων που ορίζουν ώς αρχαιολογικό χώρο ένα μικρό κομμάτι της περιοχής το οποίο πράγματι δεν θα χρησιμοποιηθεί μάλλον...
δεν έχω διαβάσει ούτε από 5χρονο παιδάκι Αντρέα, σε παρακαλώ πρόσεχε τι λες γιατί συγχύζομαι)
ΕΓΩ, που λες, είμαι υπαίτιος για όλα τα παραπάνω. Οπότε μπορείτε να με πιάσετε, να με δέσετε σ' ένα πάσαλο μεσ΄στη μέση του δρόμου και να με κάψετε μαζί με την αλήθεια (αφού κι αυτή βρίσκεται κάπου στη μέση)

Υ.Γ. Μία παραπληροφορημένη πηγή λέει πως προχθές το βράδυ, 2 διμοιρίες των Μ.Α.Τ. πήγαν τα ξημερώματα στο μπλόκο Λαυρίου στα κλεφτά, έσπασαν τον κόσμο που βρισκόταν εκεί, στο ξύλο και άνοιξαν βεντέτα. Τα λέω γιατί αύριο μεθαύριο που θα σκοτωθεί ή θα χτυπήσει πολύ άσχημα κάποιος εκεί, (γιατί είναι ξεκάθαρο που το πάνε το πράγμα πια) και θα ξεσπάσει πραγματικός εμφύλιος να μην ανοίξει κανείς το στόμα του και πει πάλι για παιδιά που τα φέρνουν με πούλμαν απ' τα Εξάρχεια ή για αναρχικούς αλήτες παππούδες που πετάνε μαγκούρες και Πι στα Μ.Α.Τ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2011, 11:05

[quote="andreasp"]
toumpanos έγραψε:
"Ολη η "αντίσταση" στην κυβερνητική πολιτική αυτή και των προηγούμενων, στηρίζετε κατα βάση σε ατεκμηρίωτες απόψεις , ελλειπή και ανώνυμη πληροφόριση, αυθαίρετα συμπεράσμα και προπαγάνδα του χειρίστου είδους."

Δηλαδή με απλά λόγια κατακρίνεις αρνητικά αυτούς που αντιστέκονται με τον οποιοδήποτε τρόπο απέναντι σε αυτά τα αχόρταγα γουρούνια... Suspect

Ισοπεδώνονται τα πάντα, χωρίς διάλογο, με μηδενισμό των πάντων και καμία λογική.

Με ποιόν να κάνεις διάλογο, με τον απατεώνα-ψεύτη..?


Ακούω για γελοίες συγκρίσεις διοδίων στην Ελβετία και στην Ελλάδα που το "κίνημα" το έχει κάνει σημαία, και μάλιστα ακολουθούν και το προασπίζονται όλοι που συμπνέουν με το "κίνημα"... για απόψεις "δεν πληρώνω πουθενά"... για απόψεις "να διαλυθούν όλα τα διόδια"..."bank run"... "αναρχία".... "διαλύστε τα όλα".


Sorry φίλε αλλά τα διόδια είναι η υπέρτατη κοροιδία-εκμετάλευση. Σαφώς και δεν μπορείς να συγκρίνεις Ελβετία με Ελλάδα, είναι σαν να συγκρίνεις τον χρυσό με την σκουριά. Αλλά δες λίγο τις τιμές διοδίων-εισιτηρίων με το εξωτερικό κ δες μετά τί ασφαλή οδηγικές απολαβές έχουν αυτοί εν συγκρίση με μας που ανα 10χλμ καλούμαστε να πληρώνουμε συνεχώς αυξανόμενα διόδια εδώ και χρόοοοοοονια.... Ε ναί λοιπόν τώρα που βλέπω τί γίνεται, σταματώ να πληρώνω, όχι γιατί είμαι τσαμπατζής αλλά γιατί δεν είμαι κορόιδο. Αρκετά πλήρωσα τόσα χρόνια..


Ακούω ευθύνες απο όλους να καταλογίζονται παντού εκτός απο τον εαυτό του! γιατί ώς γνωστό , φταίνε πάντα οι άλλοι και ποτέ εμείς.


Εδώ συμφωνώ.. Αλλά είναι στο ποιόν του Έλληνα να μην κανει αυτοκριτική παρά μόνο κριτική. Αλλά εγώ μια ζωή χαμηλοαμοιβόμενος μισθωτός είμαι.. τί ευθύνες να μου καταλογίσω..? Μία στο τόσο για μία αγορά που μπορεί να μην ζήτησα απόδειξη για να μου κάνει καλύτερη τιμή..? Κ όπως εγώ χιλιάδες άλλοι που πραγματικά δεν φταίμε σε κάτι, άλλοι τα φάγανε-τρώνε κ έρχονται μετά σε μενα κ μου πουλάν νταβαντζιλίκι...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2011, 11:32

andreasp έγραψε:
toumpanos έγραψε:
"Ολη η "αντίσταση" στην κυβερνητική πολιτική αυτή και των προηγούμενων, στηρίζετε κατα βάση σε ατεκμηρίωτες απόψεις , ελλειπή και ανώνυμη πληροφόριση, αυθαίρετα συμπεράσμα και προπαγάνδα του χειρίστου είδους."

Δηλαδή με απλά λόγια κατακρίνεις αρνητικά αυτούς που αντιστέκονται με τον οποιοδήποτε τρόπο απέναντι σε αυτά τα αχόρταγα γουρούνια... Suspect

Ισοπεδώνονται τα πάντα, χωρίς διάλογο, με μηδενισμό των πάντων και καμία λογική.

Με ποιόν να κάνεις διάλογο, με τον απατεώνα-ψεύτη..?

10.000.000 κάτοικοι είμαστε απατεώνες και ψεύτες. Η διαφορά είναι στο πόσο απατεώνας είναι ο καθένας μας. Αλλος είναι μέχρι την γωνία του γραφείου που γράφει αυτή την στιγμή, και άλλος μέχρι την Λαμία! Κάποια στιγμή, αυτοί οι απατεώνες, πρέπει να επικοινωνήσουν.

Παράθεση :

Ακούω για γελοίες συγκρίσεις διοδίων στην Ελβετία και στην Ελλάδα που το "κίνημα" το έχει κάνει σημαία, και μάλιστα ακολουθούν και το προασπίζονται όλοι που συμπνέουν με το "κίνημα"... για απόψεις "δεν πληρώνω πουθενά"... για απόψεις "να διαλυθούν όλα τα διόδια"..."bank run"... "αναρχία".... "διαλύστε τα όλα".


Sorry φίλε αλλά τα διόδια είναι η υπέρτατη κοροιδία-εκμετάλευση. Σαφώς και δεν μπορείς να συγκρίνεις Ελβετία με Ελλάδα, είναι σαν να συγκρίνεις τον χρυσό με την σκουριά. Αλλά δες λίγο τις τιμές διοδίων-εισιτηρίων με το εξωτερικό κ δες μετά τί ασφαλή οδηγικές απολαβές έχουν αυτοί εν συγκρίση με μας που ανα 10χλμ καλούμαστε να πληρώνουμε συνεχώς αυξανόμενα διόδια εδώ και χρόοοοοοονια.... Ε ναί λοιπόν τώρα που βλέπω τί γίνεται, σταματώ να πληρώνω, όχι γιατί είμαι τσαμπατζής αλλά γιατί δεν είμαι κορόιδο. Αρκετά πλήρωσα τόσα χρόνια..

Μπορώ να δεχτώ οτι είναι υπέρτατη κοροιδία , αν μάθω απο έγκυρη πηγή ότι ο κατασκευαστής του δρόμου θα βγάλει 100%.
Οταν οι έγκυρότερες πηγές που μπορώ να βρώ, μιλάνε για 2-3% κερδοφορία, δεν θεωρώ ότι ειναι κοροιδία.
Απλά είναι "πολύ" για την οικονομία μας. Πρέπει να σκεφτούμε αν μπορούμε να έχουμε αυτοκινητόδρομους ή οχι. Μπορούμε να τους πληρώσουμε? Η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων, όχι.
"να πληρώνουμε συνεχώς αυξανόμενα διόδια εδώ και χρόοοοοοονια"
Tα περισσότερα έσοδα απο τα διόδια που πληρώναμε τόσα χρόνια δεν πηγαίναν για δρόμους. Κάποια απο αυτά τρωγόντουσα είτε άμμεσα , είτε έμμεσα, και κάποια πηγαίναν για υποχρεώσεις του κράτους.

Παράθεση :

Ακούω ευθύνες απο όλους να καταλογίζονται παντού εκτός απο τον εαυτό του! γιατί ώς γνωστό , φταίνε πάντα οι άλλοι και ποτέ εμείς.

Εδώ συμφωνώ.. Αλλά είναι στο ποιόν του Έλληνα να μην κανει αυτοκριτική παρά μόνο κριτική. Αλλά εγώ μια ζωή χαμηλοαμοιβόμενος μισθωτός είμαι.. τί ευθύνες να μου καταλογίσω..? Μία στο τόσο για μία αγορά που μπορεί να μην ζήτησα απόδειξη για να μου κάνει καλύτερη τιμή..? Κ όπως εγώ χιλιάδες άλλοι που πραγματικά δεν φταίμε σε κάτι, άλλοι τα φάγανε-τρώνε κ έρχονται μετά σε μενα κ μου πουλάν νταβαντζιλίκι...?

Οι ευθύνες που πρέπει να καταλογίσουμε όλοι στον εαυτό μας είναι πολλές! Μερικές απο αυτές ?
1. Δεν κόβαμε απόδειξη για να γλυτώσουμε το ΦΠΑ.
2. Κόβαμε τιμολόγιο για να παρουσιάσουμε πλαστά έξοδα στο μαγαζί μας.
3. Παραιτούμασταν και τα κάναμε πλακάκια με το αφεντικό για να δηλώσει απόλυση και να παίρνουμε επίδομα ανεργίας.
4. Δουλεύαμε μαύρα, για να πάρουμε το μισό ένσημο στην τσέπη, και να μην εμφανίσουμε εισόδημα.
5. Πολλοί που δουλεύαν άσπροι , πάλι δεν δηλώναν τίποτα.
6. Παίρναμε τις επιδοτήσεις απο την ΕΕ και τις τρώγαμε στα καφενεία και στις βουλγάρες.
7. Παίρναμε δάνεια απο την Αγροτική Τράπεζα και τα ξανατρώγαμε στο καφενείο και στις βουλγάρες.
8. Αποβιομηχανοποιήσαμε (στο μερίδιο που έχει άμμεση ευθύνη ο λαός) την χώρα, ακολουθώντας το κάθε βολεμένο συνδικαλιστή, που μας υποσχόταν δικαιώματα και καμία υποχρέωση.
9. Ημασταν παντελώς αδιάφοροι για την πολιτική , εσωτερική και εξωτερική της χώρας μας.
10. Ψηφίζαμε όποιον μας έταζε την βόλεψη μας. Με χίλιους τρόπους! Είτε ώς διαχειριστής να δανείζεται για να τα σπάμε στα μπουζούκια, είτε να μας βάλει στο δημόσιο , για να μας πληρώνουν και να καθόμαστε, παρώτι ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ όλα ή έστω τα περισσότερα απο ότι συνέβαιναν.

Ολα τα παραπάνω, δεν είναι εξαιρέσεις. Ειναι ο κανόνας! Ολοι μας τον έχουμε ζήσει, όλοι μας τα γνωρίζουμε!

Εχεις ένα μαγαζί. Οτιδήποτε μαγαζί. Μια καφετέρια ας πούμε...
Εχεις βάλει υπευθυνο ο οποίος γνωρίζεις ότι τρώει απο το ταμείο, αλλά σου δίνει και εσένα. Τρώει αυτός... τρώς και εσύ.
Για πολλά χρόνια πάνε όλα καλά. Τρέχει στη eurobank,alpha,πειραιως ως υπεύθυνος και ζητάει δάνειο για ανακαίνιση. Το βλέπεις ότι δεν γίνεται ποτέ η ανακαίνιση. Ούτε μία καινούργια καρέκλα δεν έχει αγοράσει. Εχει τις παλιές, σκουριασμένες και ταλαιπωρημένες, ενώ γνωρίζεις ότι η επιχείρηση πήρε δάνειο για να αγοράσει καρέκλες. Και εσύ μαζί με αυτόν, συνεχίζεις και τρώς. Πολύ ή λίγο δεν έχει σημασία. Σημασία έχει ότι γνωρίζεις!
Οταν έρχετε η ώρα και σου χτυπάνε την πόρτα οι κλητήρες, τα βάζεις με τον υπεύθυνο? Εσύ δεν τον έβαλες? Εσύ δεν γνώριζες ότι κλέβει την επιχείρηση? Απο τα κλεμμένα δεν σου έδινε και εσένα? Και αν υπάρχει κάποιος μέτοχος που δεν γνώριζε, δεν είχε την υποχρέωση! πέρα απο το να πίνεις φραππε και να κάνεις δημόσιες σχέσεις, να ελέγχεις και να γνωρίζεις τι κάνει ο υπάλληλος σου?
Ο μοναδικός λόγος που μπορώ να φανταστώ για να τα βάλεις μαζί του είναι "Μαλάκα! Δεν το έπαιξες καλά! μας έπιασαν!"
Οπότε ... ξεκίνα να χτυπάς πρώτα την κεφάλα σου στον τοίχο, και μετά το συζητάμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2011, 12:13

Αντρέα, θεωρείς ότι αυτούς που έβαλες (εσύ και όσοι τρέχατε στις κάλπες) αρχηγούς πάνω απ' το κεφάλι ΜΑΣ, ότι είναι χαζοί;
Θεωρείς ότι η "πολιτική" που ασκούσαν τόσα χρόνια δεν αποδεικνύει πια ότι γνώριζαν λεπτομερώς ότι οδηγεί στη σκλαβιά και στην υποδούλωση στα ξένα κεφαλαιοκρατικά συμφέροντα, τον Ελληνικό λαό;
Αν είχες διαφορετικούς ανθρώπους να κυβερνάνε πραγματικά και να νοιάζονται για τον τόπο τους, και όχι να κοιτάνε πως θα βολέψει ο ένας απατεώνας τον άλλον το μεγαλύτερο, θα είχαμε φτάσει σ' αυτό το σημείο να συζητάμε αυτά τα πράγματα;
Ποιος απ' αυτούς που οδήγησαν τη χώρα εδώ, έχει αναλάβει τις ευθύνες του; Ποιος απ' αυτούς που τόσα χρόνια καπηλεύονται το δημόσιο χρήμα αδειάζοντας τα ταμεία που γεμίζαμε εμείς (που τα φάγαμε μαζί) τόσα χρόνια, είναι στη φυλακή τώρα; Γιατί πρέπει να συγχωνεύονται τα άδεια πια ταμεία, να κόβονται οι συντάξεις και οι πενιχροί μισθοί μας;

Αν αυτοί που κυβερνάνε/ούσαν ήθελαν μια χώρα που δεν θα υπήρχαν λαμόγια, απατεώνες, ψεύτες, κλέφτες κλπ, απλά ΔΕΝ θα υπήρχαν. Νόμοι που συμφέρουν τις αδηφάγες τσεπάρες τους και τις τεράστιες σαπιοκοιλάρες τους ψηφίζονται εν ριπή οφθαλμού σε μια νύχτα. Νόμοι όμως που συμφέρουν Μ Ο Ν Ο τα αρχιλαμόγια και τους αρχικλέφταρους. Άρα, το ΕΓΩ που λες οτι δεν λέει ο καθένας μας και η πλύση εγκεφάλου που έχεις υποστεί, μιλάει μονομερώς εκ μέρους των αρχηγόπουλων μας που θέλουν για να "σωθεί" η Ελλάδα, να δώσουμε και τον 13ο και τον 14ο μισθό μας, να πουλήσουμε όλη τη δημόσια περιουσία μας, τη Γη μας και ότι πουλιέται.

Και ξαναρωτάω, το αφεντικό στην καφετέρια, ποιος είναι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2011, 12:35

dimnik83 έγραψε:
Αντρέα, θεωρείς ότι αυτούς που έβαλες (εσύ και όσοι τρέχατε στις κάλπες) αρχηγούς πάνω απ' το κεφάλι ΜΑΣ, ότι είναι χαζοί;
Θεωρείς ότι η "πολιτική" που ασκούσαν τόσα χρόνια δεν αποδεικνύει πια ότι γνώριζαν λεπτομερώς ότι οδηγεί στη σκλαβιά και στην υποδούλωση στα ξένα κεφαλαιοκρατικά συμφέροντα, τον Ελληνικό λαό;
Αν είχες διαφορετικούς ανθρώπους να κυβερνάνε πραγματικά και να νοιάζονται για τον τόπο τους, και όχι να κοιτάνε πως θα βολέψει ο ένας απατεώνας τον άλλον το μεγαλύτερο, θα είχαμε φτάσει σ' αυτό το σημείο να συζητάμε αυτά τα πράγματα;

Οχι δεν θα είχαμε φτάσει, γιατί ΕΣΥ και πολλοί σαν εσένα, όπως δηλώνεις και μάλιστα κατηγορείς όποιον ψηφίζει, δεν πήγαινες να ψηφίσεις! και άφηνες να βγαίνουν κυβερνήσεις απο μία χούφτα μεγάλα λαμόγια!

Παράθεση :

Ποιος απ' αυτούς που οδήγησαν τη χώρα εδώ, έχει αναλάβει τις ευθύνες του; Ποιος απ' αυτούς που τόσα χρόνια καπηλεύονται το δημόσιο χρήμα αδειάζοντας τα ταμεία που γεμίζαμε εμείς (που τα φάγαμε μαζί) τόσα χρόνια, είναι στη φυλακή τώρα; Γιατί πρέπει να συγχωνεύονται τα άδεια πια ταμεία, να κόβονται οι συντάξεις και οι πενιχροί μισθοί μας;

Στις επόμενες εκλογές λοιπόν, να πάς να ψηφίσεις και μάλιστα να ψηφίσεις Βασίλη Λεβέντη, που υπόσχετε και φωνάζει εδώ και 30 χρόνια ότι θα τους βάλει φυλακή.

Παράθεση :

Αν αυτοί που κυβερνάνε/ούσαν ήθελαν μια χώρα που δεν θα υπήρχαν λαμόγια, απατεώνες, ψεύτες, κλέφτες κλπ, απλά ΔΕΝ θα υπήρχαν. Νόμοι που συμφέρουν τις αδηφάγες τσεπάρες τους και τις τεράστιες σαπιοκοιλάρες τους ψηφίζονται εν ριπή οφθαλμού σε μια νύχτα. Νόμοι όμως που συμφέρουν Μ Ο Ν Ο τα αρχιλαμόγια και τους αρχικλέφταρους.

Μεγάλα λαμόγια τους έβγαλαν! Μεγάλα λαμόγια θα είναι!

Παράθεση :

Άρα, το ΕΓΩ που λες οτι δεν λέει ο καθένας μας και η πλύση εγκεφάλου που έχεις υποστεί, μιλάει μονομερώς εκ μέρους των αρχηγόπουλων μας που θέλουν για να "σωθεί" η Ελλάδα, να δώσουμε και τον 13ο και τον 14ο μισθό μας, να πουλήσουμε όλη τη δημόσια περιουσία μας, τη Γη μας και ότι πουλιέται.

Το ποίος έχει υποστεί πλύση εγκεφάλου άσε να το κρίνουν αυτοί που διαβάζουν...
Οσο αφορά την δημόσια περιουσία, αν είναι να την έχω να κάθεται, χίλιες φορές να την πουλήσω, να την νοικιάσω, να την δανείσω!

Εγώ ο Ανδρέας χρωστάω στις τράπεζες. Δεν έχω μαντήλι να κλάψω, αλλά έχω 2 σπίτια και τα έχω άδεια! Ούτε τα νοικιάζω, ούτε τα πουλάω, ούτε τα δανείζω να στεγαστεί ένας ελεύθερος επαγγελματίας με συμφωνια να μπώ να δουλέψω. εεε ας κάτσω στο πεζοδρόμιο να ζητιανεύω και να κλαίω για την άδικη την μοίρα μου.

Παράθεση :

Και ξαναρωτάω, το αφεντικό στην καφετέρια, ποιος είναι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αυτός που διόρισε τον υπεύθυνο, και γνώριζε πολύ καλά το τι έκανε και τι δεν έκανε! Και αν τυχόν δεν γνώριζε, αυτός είναι αποκλειστικά υπεύθυνος και μόνο.
Οπότε την επόμενη φορά που θα χρειαστείς υπεύθυνο (κυβέρνηση) , κάτσε ασχολήσου λιγάκι να βρεις τον καλύτερο, πάρε βιογραφικά, έχε τον απο κοντά να τον ελέγχεις, και μην αφήνεις την πόρτα ανοιχτή απλά πίνοντας φραππέ και μια ταμπέλα "μπές παίξτο υπεύθυνος, αρκεί να μου δίνεις να τρώω".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2011, 12:54

Δεν μου κάνουν ρε παιδάκι μου. Δε μπορώ να μπω σε καλούπι, δεν το πιάνεις; Δεν μου αρέσει αυτό το σάπιο πολιτικό σύστημα. Αν πίστευα ότι ο Λεβέντης ή το κάθε λεβεντόπουλο απ' αυτούς με τα κουστούμια που μοστράρουν στην tv μπορούσε ν' αλλάξει το μέλλον μου ή τη ζωή μου προς το καλύτερο, θα ασχολιόμουν. Αυτοί όμως, ένας προς ένας, έχουν αποδείξει ακράδαντα (ρε Αντρέα, τυφλός είσαι;;; ) ότι κοιτάν μόνο τις ελίτ και πως θα τρώνε... Δεν αξίζουν δευτερόλεπτο απασχόλησης από 'μένα. Σας τους χαρίζω. Δεν γουστάρω να ζω κάτω απ' το καμτσίκι κανενός. Όσοι γουστάρετε αρχιλαμόγια, αρχικλέφταρους, άρρωστους, άπληστους και κατά γενική ομολογία, ανώμαλους "ανθρώπους", χάρισμα σας. Εκεί είναι κάθε 4 χρόνια, ΟΙ ΙΔΙΟΙ, να τρέχετε να τους ψηφίζετε μη διαταραχτεί η (χαχαχαχαχα) ηρεμία της κοινωνίας μας... Α, ρε Αντρέα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2011, 12:54

10.000.000 κάτοικοι είμαστε απατεώνες και ψεύτες. Η διαφορά είναι στο πόσο απατεώνας είναι ο καθένας μας. Αλλος είναι μέχρι την γωνία του γραφείου που γράφει αυτή την στιγμή, και άλλος μέχρι την Λαμία! Κάποια στιγμή, αυτοί οι απατεώνες, πρέπει να επικοινωνήσουν.

Λάθος ποτέ δεν υπήρξα ούτε απατεώνας ούτε ψεύτης. Το ξαναανέφερα κ πριν πώς μια ζωη χαμηλοαμοιβόμενος υπάλληλος στην δούλεψη άλλου ήμουν.. Κ όπως εγώ χιλιάδες άλλα ελληνόπουλα.

Μπορώ να δεχτώ οτι είναι υπέρτατη κοροιδία , αν μάθω απο έγκυρη πηγή ότι ο κατασκευαστής του δρόμου θα βγάλει 100%.
Οταν οι έγκυρότερες πηγές που μπορώ να βρώ, μιλάνε για 2-3% κερδοφορία, δεν θεωρώ ότι ειναι κοροιδία.
Απλά είναι "πολύ" για την οικονομία μας. Πρέπει να σκεφτούμε αν μπορούμε να έχουμε αυτοκινητόδρομους ή οχι. Μπορούμε να τους πληρώσουμε? Η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων, όχι.
"να πληρώνουμε συνεχώς αυξανόμενα διόδια εδώ και χρόοοοοοονια"
Tα περισσότερα έσοδα απο τα διόδια που πληρώναμε τόσα χρόνια δεν πηγαίναν για δρόμους. Κάποια απο αυτά τρωγόντουσα είτε άμμεσα , είτε έμμεσα, και κάποια πηγαίναν για υποχρεώσεις του κράτους.


Όταν από το 1998 ανεβοκατέβαινα Πάτρα κ πλήρωνα διόδια κ σήμερα εν έτη 2011 παραμένει το ίδιο με μία στοιβάδα κώνων παραπάνω, ε ναι!! Κάποιος εισπράτει κ κερδοφορεί εις βάρος μου.. Δηλαδή αν μάθεις ότι ο κατασκευαστής του δρόμου θα βγάλει 75%, δεν είναι η υπέρτατη κοροιδία..? Όλα αυτά τα χρόνια ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ..? Επίσης όταν μέσα σε μια νύχτα βάζει το κράτος τους μπάτσους να μας γράφουν όταν δεν πληρώνουμε για λογαριασμό ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ επιχείρησης.......................................... Αυτό δεν σου κινεί έστω "λίγο" την περιέργεια..? Και ακόμη λές ότι "να σκεφτούμε αν μπορούμε να έχουμε αυτοκινητόδρομους ή όχι".. Και βέβαια μπορούμε με όλα αυτά που έχουμε πληρώσει 10ετίες τώρα. Αφού μπορούν οι "καλοί" μας κ μορφωμένοι πολιτικοί ΕΝ ΜΕΣΩ ΚΡΙΣΗΣ να δίνουν πόσα εκατομμύρια € για να μηκ κλείσει το μπουρδελομέγαρο μουσικής, ε τότε....... καταλαβαίνεις.



Οι ευθύνες που πρέπει να καταλογίσουμε όλοι στον εαυτό μας είναι πολλές! Μερικές απο αυτές ?
1. Δεν κόβαμε απόδειξη για να γλυτώσουμε το ΦΠΑ.
2. Κόβαμε τιμολόγιο για να παρουσιάσουμε πλαστά έξοδα στο μαγαζί μας.
3. Παραιτούμασταν και τα κάναμε πλακάκια με το αφεντικό για να δηλώσει απόλυση και να παίρνουμε επίδομα ανεργίας.
4. Δουλεύαμε μαύρα, για να πάρουμε το μισό ένσημο στην τσέπη, και να μην εμφανίσουμε εισόδημα.
5. Πολλοί που δουλεύαν άσπροι , πάλι δεν δηλώναν τίποτα.
6. Παίρναμε τις επιδοτήσεις απο την ΕΕ και τις τρώγαμε στα καφενεία και στις βουλγάρες.
7. Παίρναμε δάνεια απο την Αγροτική Τράπεζα και τα ξανατρώγαμε στο καφενείο και στις βουλγάρες.
8. Αποβιομηχανοποιήσαμε (στο μερίδιο που έχει άμμεση ευθύνη ο λαός) την χώρα, ακολουθώντας το κάθε βολεμένο συνδικαλιστή, που μας υποσχόταν δικαιώματα και καμία υποχρέωση.
9. Ημασταν παντελώς αδιάφοροι για την πολιτική , εσωτερική και εξωτερική της χώρας μας.
10. Ψηφίζαμε όποιον μας έταζε την βόλεψη μας. Με χίλιους τρόπους! Είτε ώς διαχειριστής να δανείζεται για να τα σπάμε στα μπουζούκια, είτε να μας βάλει στο δημόσιο , για να μας πληρώνουν και να καθόμαστε, παρώτι ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ όλα ή έστω τα περισσότερα απο ότι συνέβαιναν.



Συμφωνώ που κ πού δεν ζήταγα αποδείξεις.. Στ'άλλα δεν συμμετείχα δεν γνωρίζω αλλά τα χω ακούσει πολλάκης. Αλλά θα το ξαναπώ ότι ο Έλληνας είναι ό πιό διευθαρμένος άνθρωπος!!


Οπότε ... ξεκίνα να χτυπάς πρώτα την κεφάλα σου στον τοίχο, και μετά το συζητάμε...


Όσοι όμως δεν κάναμε τέτοιες λαμογιές κ πέρναμε έναν μισθό της πείνας κ αναγκαζόμασταν να κάνουμε κ δεύτερη δουλειά για να μπορούμε να ζούμε κάπως ανθρώπινα κ μια ζωή φορολογούμαστε αδρά μή έχοντας ούτε τα στοιχειώδη, γιατί να βαρέσουμε την κέφάλα μας...? Τί φταίμε..?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2011, 14:44

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpetatzis
gold member
gold member
mpetatzis

Ηλικία : 52
Registration date : 17/01/2008

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Απρ 01 2011, 22:32

dimnik83 έγραψε:
1. Καληνύχτα!
2. Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι
3. Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα
4. Στου κουφού την πόρτα, όσο θέλεις βρόντα
5. Ο Μπόμπολας "αποχώρησε" απ' την κατασκευή του έργου και ανέλαβε εταιρία του Λάτση
6. Αντρέα, αν το δικό σου μυαλό είναι μικρό, δεν σου φταίει το μοτοσυκλετιστικό forum
7. @mpetatzis: Έχεις δίκιο φίλε για τον Χ.Υ.Τ.Α. Φυλής αλλά γιατί να διαιωνίζουμε ένα πρόβλημα και μετά να λέμε "Τι φταίει σ' αυτό το κράτος ρε γαμώτο;"

ΠΑΝΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΧΩΜΑΤΕΡΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΟ, ΤΙΓΚΑ ΣΤΙΣ ΤΡΥΠΕΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΕΙΩΝ ΤΙΣ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΡΕΜΑ. Υπάρχει ακόμα πρόβλημα κατανόησης των γραφόμενων μου ή απλά μιλάμε για να μιλάμε;;;

Τον πρώην "Μπόμπολα" και τον νυν "Λάτση" βολεύει να πετάξει μια λινάτσα στο βουνό, να ρίξει και μια μάντρα γύρω γύρω και να χεστεί στο τάλιρο τάκα τάκα παρά να φτιάξει ολόκληρο εργοστάσιο. Όταν, δε, γίνεται με την εύνοια του κράτους αυτό, γιατί όχι; Για μερικούς ψωριάρηδες που φωνάζουν;

Αντρέα, στον δικό μου πλανήτη, χωρίς να είμαι οικονομολόγος, πολιτικός ή επιχειρηματίας, χρειάζεται πάση θυσία να ΜΗΝ ΠΕΤΑΜΕ ΤΟΝΟΥΣ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ ΧΥΜΑ ΣΤΟ ΚΥΜΑ. Στον δικό σου κόσμο, υπάρχει λόγος να γίνεται κάτι διαφορετικό;

Επίσης, θέλω να μου παραθέσεις (αφού φαίνεται ότι τόσο καλά γνωρίζεις, τους "λόγους" των επωνύμων ΣΟΥ)

Υ.Γ. Τα σπίτια είναι κατά συντριπτική πλειοψηφία αυθαίρετα και αυτό που ακριβώς το έμαθες;;; QUIZ: Στην Εκάλη, μεσ' στα δάση και τα Πεύκα τα σπίτια δεν είναι αυθαίρετα, γιατί;;;;


φιλε δημητρη σε ολα αυτα τα ποσταρισματα που εχεις κανει εχω παρατηρησει ενα πραγμα.σε ολα λες για επανασταση και να μην φτιαχτει ο χυτα στην περιοχη σου,ειναι παρανομο,εχετε αρχαια ,εχετε κοντα την θαλασσα,εχετε υδροφορο οριζοντα κτλπ..
δεν μου λες ρε φιλε τοσα χρονια τα σκουπιδια σας που τα πεταγατε σε παρανομες χωματερες δεν μολυναν το νερο ,την θαλασσα τον αερα?και οσο για τον πονο σας για τα αρχαια ,ασε το εχω δει ποσο πονανε οι ελληνες τα αρχαια...ειδικα οταν υπαρχει φοβος να βρεθουν σε κανα οικοπεδο η χωραφι που θελουν να χτισουν...(λογω δουλειας ειμαι παρον σε εκσκαφες)

με την λογικη σου οπως διαβασα τα αρθρα σου μονο εσυ πηρες οικοπεδο καπου,μονο εσυ το χρυσοπληρωσες,μονο στην δικια σου περιοχη δεν ειναι σωστο να φτιαχτει χυτα.λες και υπαρχει περιπτωση να υπαρξει ενα μερος στην ελλαδα που να πουν οτι ναι εμεις θελουμε τα σκουπιδια σας..

και κατι αλλο το οποιο δεν το εχω ακουσει πουθενα ουτε ιντερνετ ουτε τηλεοραση ουτε εφημεριδες...εκτος απο την αντισταση για να μην φτιαχτει στην περιοχη σας και την συμπαρασταση που μας ζητατε να δειξουμε ,καμμια σοβαρη προταση που να φτιαχτει εχετε?η απλα η επανασταση σταματαει στο να μην φτιαχτει στην γειτονια σας?
μου θυμιζει κατι που διαβαζα μικρος σε ενα περιοδικο στο ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ, ¨Διατηρειτε την αθηνα καθαρη,στειλτε τα σκουπιδια σας στην θεσσαλονικη."

ζητατε συμπαρασταση για τι? για να φυγει η πουτσα απο τον δικο σας κωλο και σε οποιον αλλο και αν παει δεν σας νοιαζει.
αν αυριο σας ελεγαν οτι οκ σταματαμε ,δεν θα την φτιαξουμε εδω θα φτιαξουμε μονο στο γραμματικο ας πουμε ολα θα ηταν τελεια και καλα για σας.ο αγωνας σας θα ειχε δικαιωθει και ευτυχισμενοι που τα βαλατε με το κρατος και νικησατε θα πηγαινατε να το γλεντησετε μπροστα στην εκκλησια της περιοχης σας χτυπωντας αυτη την φορα χαρμοσυνα τις καμπανες..
δεν εχω δει κανεναν να συμπαραστεκετε οταν κλεινουν την χωματερη στη φυλη επειδη εχει φτασει στα ορια της και πρεπει να βρεθουν αμεσα αλλα μερη να μοιραστουν τα σκουπιδια τηε αθηνας.
βεβαια μην το παιρνεις τοσο προσωπικα αυτο που λεω.αυτη η λογικη οπως εχω ξαναγραψει ειναι διαποτισμενη στο dna ολων των ελληνων.. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΠΕΙ.

και βεβαια το ιδιο θα γραψω αυριο σε καποιον που θα βγει και θα ζηταει συμπαρασταση για να μην φτιαχτει χυτα στο γραμματικο η οπουδηποτε αλλου,δεν εχει να κανει προσωπικα με εσενα και την περιοχη σου.

απλα εχω βαρεθει να μου ζητανε να συμπαραστεκομαι στον δικαιο αγωνα υπερ των προνομιων του καθενος τα οποια ομως συνηθως ειναι εναντια σε πολυ περισσοτερο κοσμο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apopsi21
Member
Member
apopsi21

Ηλικία : 50
Τόπος : Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 07/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ Απρ 02 2011, 03:13

Για το βιντεακι αυτο ενας συνανθρωπός μας , πήγε στο νοσοκομειο, απο την υπερβολικη αγάπη που δέχτηκε απο τις δυναμεις των ματ που τους εδωσε τον καλυτερο ρολο.
Δεν λεω οτι καποιοι εχουν δικιο ή οτι οι αλλοι εχουν αδικο, απλα το να διαφωνούμε ειναι κατι το υγειές , αλλα, το να επικροτούμε την φίμωση μεσω των ματ , apopsi μου, ειναι κατι που πιστευω οτι δεν το θελει κανεις.
Τουλάχιστον ας συμφωνήσουμε οτι οι μέθοδοι και οι τακτικές της κυβέρνησης ειναι λανθασμενες σχεδον σε ολα τα θεματα, και οτι με την επιβολή τετοιων μετρων και με την αγρια καταστολη , θα μας αναγκασουν να κατεβουμε ΟΛΟΙ μαζι , γιατι αυτο που συμβαινει στην Κερατεα ειναι ενα γεγονός που μας αποπροσανατολίζει απο το τι πραγματικά συμβαίνει στην χωρα μας.

« Άρθρο 120 παρ. 4: Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την Βία ».





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ Απρ 02 2011, 09:34

apopsi21 έγραψε:
Για το βιντεακι αυτο ενας συνανθρωπός μας , πήγε στο νοσοκομειο, απο την υπερβολικη αγάπη που δέχτηκε απο τις δυναμεις των ματ που τους εδωσε τον καλυτερο ρολο.
Δεν λεω οτι καποιοι εχουν δικιο ή οτι οι αλλοι εχουν αδικο, απλα το να διαφωνούμε ειναι κατι το υγειές , αλλα, το να επικροτούμε την φίμωση μεσω των ματ , apopsi μου, ειναι κατι που πιστευω οτι δεν το θελει κανεις.
Τουλάχιστον ας συμφωνήσουμε οτι οι μέθοδοι και οι τακτικές της κυβέρνησης ειναι λανθασμενες σχεδον σε ολα τα θεματα, και οτι με την επιβολή τετοιων μετρων και με την αγρια καταστολη , θα μας αναγκασουν να κατεβουμε ΟΛΟΙ μαζι , γιατι αυτο που συμβαινει στην Κερατεα ειναι ενα γεγονός που μας αποπροσανατολίζει απο το τι πραγματικά συμβαίνει στην χωρα μας.

Συμφωνώ απόλυτα! Αλλά απο την στιγμή που δεν θέλουμε ΜΑΤ και δυνάμεις καταστολής, να μην καίμε όμως και την περιουσία του οποιουδήποτε δεν συμφωνούμε μαζί του, γιατί τα πράγματα καταλήγουν ακριβώς εδώ που βρίσκονται σήμερα, και θα καταλήξουν αύριο.
Αυτό που έχω μάθει στη ζωή μου, είναι ότι η βία φέρνει βία και τίποτα παραπάνω.
ΠΟΤΕ δεν λύθηκε τίποτα με την Βία. Είτε σε προσωπικό επίπεδο, είσαι σαν σύνολο.
Και άλλες χώρες σφαχτήκαν μεταξύ τους, και το μόνο που κατάφεραν είναι να ζητιανεύουν στο δρόμο και να μην έχουν γάλα για το παιδί τους, αφού πρώτα σκοτωθήκαν μερικές χιλιάδες απο αυτούς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ Απρ 02 2011, 10:09

apopsi21 έγραψε:


« Άρθρο 120 παρ. 4: Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την Βία ».






είναι αποκαρδιωτικό, άξιο οργής και απόγνωσης το παραπάνω, πως αυτοί που πληρώνονται από εμάς για να προστατεύουν εμάς τελικά γίνονται θύτες μπροστά στο βωμό συμφερόντων, και θυσιάζουν τον απλό κοσμάκη....

σε μια πολιτεία των ΗΠΑ που λέγεται TEXAS θα είχαν βγεί τα πιστόλια και θα τους είχαν καθαρίσει επιτόπου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ Απρ 02 2011, 10:25

stam έγραψε:
...είναι αποκαρδιωτικό, άξιο οργής και απόγνωσης το παραπάνω, πως αυτοί που πληρώνονται από εμάς για να προστατεύουν εμάς τελικά γίνονται θύτες μπροστά στο βωμό συμφερόντων, και θυσιάζουν τον απλό κοσμάκη....

σε μια πολιτεία των ΗΠΑ που λέγεται TEXAS θα είχαν βγεί τα πιστόλια και θα τους είχαν καθαρίσει επιτόπου....
Δε θα τα βάλω με το ''εργατικό δυναμικό'' της ΕΛ.ΑΣ,μιάς και θα προσβάλλω συμφορουμίτες που υπηρετούν,αλλά δε μπορώ να μην εκφράσω την απορία μου σχετικά με τη σχέση τους με τον κόσμο.Γιατί τόσο μίσος?Και μη πεταχτεί κανείς και μου πεί λόγω κούρασης και τεντωμένων νεύρων γιατί θα πέσει πολύ γέλιο!!! Το τί αναφέρουν οι ίδιοι σε blogs & forums δεν έχει καμμία σχέση με την πραγματικότητα και με το τί λένε σε ιδιωτικές συζητήσεις.Επειδή έχω μιλήσει με φίλους που υπηρετούν έχω αντιληφθεί πως οι μισοί έχουν θολώσει από την πολύ εξουσία (που απορρέει από τους πολιτικάντηδες) και οι άλλοι μισοί απλά δε θέλουν να χάσουν τη δουλειά τους και ο νοών νοείτω!

Όχι πως συμφωνώ με την πρακτική,αλλά και σε Ελληνικό νησί,σε συγκεκριμένο νομό τα ίδια γίνονται...

End of spam Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 8 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: