Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Super Dynamic

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 03 2010, 16:15

Ελπίζω να μήν έχετε δεί το πόστ μου και όχι να το σνομπάρετε... bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 03 2010, 17:13

μαν δεν ξέρω αν λύνονται αυτές οι απορίες πέρα από την πρακτική. Εγώ θα το βάλω και βλέπουμε! Κακό δεν θα κάνει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 03 2010, 18:22

Ναί βρέ Μάνο μου,εντάξει,κακό δεν κάνει,αλλά να μη ρωτήσω?Είναι μεγάλη η χρονική απόκλιση της αποτελεσματικότητάς του για να με αφήνει αδιάφορο scratch Πάντως,αν γίνομαι σπ@σ@ρ%^# δε το προχωράω άλλο,ΟΚ silent
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 03 2010, 18:25

όχι ρε μαν δεν είναι θέμα του αν είσαι σπ@@#$%. Απλά είναι δύσκολο σε τόσο κόσμο να είναι όλοι ευχαριστημένοι ή να έχουν τα ίδια αποτελέσματα. Αντιλαμβάνομαι αυτό που λες για την απόκλιση, αλλά το θέμα είναι ότι κανείς δεν ξέρει εκ των υστέρων πώς θα ήταν η μηχανή αν τελικά ΔΕΝ το είχε βάλει. Γι αυτό είναι τόσο μπερδευτικό που τελικά το δοκιμάζεις μόνος και βλέπεις τελικά αν σε βολεύει ή όχι. Το κόστος νομίζω είναι σχετικά χαμηλό για να μπορείς να δικαιολογήσεις μια "πρόβα".
Κι εγώ βλέποντας και κάνοντας πάω Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 03 2010, 18:32

man_OS έγραψε:
όχι ρε μαν δεν είναι θέμα του αν είσαι σπ@@#$%. Απλά είναι δύσκολο σε τόσο κόσμο να είναι όλοι ευχαριστημένοι ή να έχουν τα ίδια αποτελέσματα. Αντιλαμβάνομαι αυτό που λες για την απόκλιση, αλλά το θέμα είναι ότι κανείς δεν ξέρει εκ των υστέρων πώς θα ήταν η μηχανή αν τελικά ΔΕΝ το είχε βάλει. Γι αυτό είναι τόσο μπερδευτικό που τελικά το δοκιμάζεις μόνος και βλέπεις τελικά αν σε βολεύει ή όχι. Το κόστος νομίζω είναι σχετικά χαμηλό για να μπορείς να δικαιολογήσεις μια "πρόβα".
Κι εγώ βλέποντας και κάνοντας πάω Wink
Εντάξει,έχεις δίκιο πάνω σ'αυτό αλλά και στην υποκειμενική κρίση που υπόκειται το συγκεκριμένο προιόν!Το βάζουμε λοιπόν κι ελπίζουμε να μας ''κάτσει'' cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 04 2010, 12:59

Θα σας πω πάλι την γνώμη (το ξέρω δεν το ζητήσατε Razz ) έχω κάνει 8χιλιαδες χιλιόμετρα με το ζουμί σας πληροφορώ ότι μετά από 2 χιλιάδες χιλιόμετρα είδα διάφορα μέχρι και αυτή την στιγμή που σας γράφω δηλαδή ελάχιστη κατανάλωση λαδιού 50ml συμπλήρωσα από αλλαγή σε αλλαγή που άλλες φορές 250+ml το σασμάν πολύ καλύτερο το μοτέρ πολύ καλό δούλεμα ειμαι της αποψης να το παρετε και θα δειτε διαφορες που για εμενα αξιζουν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos78
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tasos78

Ηλικία : 46
Τόπος : ΚΥΜΗ - ΒΟΛΟΣ
Registration date : 23/03/2011

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 30 2011, 22:37

ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΙΣΩΣ ΚΑΠΩΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΜΕΝΑ
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ SUPER DYNAMIC ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ MOTOR COTE.ΤΟ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.
ΣΤΟ ΣΤΡΟΜΑΤΑΚΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΑΛΑ (ΜΕ ΥΓΡΟ ΠΟΛΥΔΙΣΚΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ) ΜΕΤΑ ΑΠΟ 25ΟΟ-3000 ΧΛΜ ΕΙΧΑ ΠΑΤΙΝΑΡΣΜΑ.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΔΙΣΚΑΚΙΑ ΣΥΜΠΕΚΤΗ ΜΕ ΤΟΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΟΥ...........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagman
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vagman

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 30/07/2010

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 30 2011, 22:59

Αν και είναι thread για Super Dynamic εγώ ξαναποστάρω την σκέψη μου από άλλο thread στο να ρίξετε μία ματιά και στα ημισυνθετικά λαδάκια Da Vinci τα οποία είναι ήδη ενισχυμένα με αντιτριβικό (το X1-R).
Προσωπικά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα (δυστυχώς λόγω μάστορα-εγγύησης) αλλά όπου και να googlaro τα σχόλια είναι θετικά.
Σας παραθέτω και το link για το 15-50 :
http://www.autoaccessories.gr/tuning/search/antiproswpeia.asp?PELAID_NEW=40442&pelkatid=208
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vagman1@yahoo.gr
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 29 2013, 19:36

Super Dynamic - Σελίδα 2 Ppgn

Super Dynamic - Σελίδα 2 35hz


μιας και περασε τοσος καιρος απο τοτε που τα βαλατε εχετε να πειτε κατι για το μαγικο ζουμι??

οπως καταλαβατε το πηρα και αρχισαν οι δευτερες σκεψεις για το αν πρεπει να το βαλω η οχι...

κυριως για αυτα που διαβασα για τον συμπλεκτη...

την βοηθεια σας παρακαλω οι γνωστες...

ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos78
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tasos78

Ηλικία : 46
Τόπος : ΚΥΜΗ - ΒΟΛΟΣ
Registration date : 23/03/2011

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 29 2013, 20:54

Εγω αφου ειχα το θεμα με τον συμπλεκτη στην προηγουμενη μοτο δεν το ξαναεπιχειρω....
Σε κουβεντα που ειχα με φιλο μηχανικο δεν ηταν θετικος γιατι ειχε αντιμετοπισει και αυτος θεματα σε πελατες.
Για το αυτοκινητο αφοβα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 29 2013, 22:40

Τι θέμα είχατε με το συμπλέκτη;
Γνωρίζω οτι είναι υγρός πολύδισκος και λιπαίνεται από τα λάδια του μοτέρ.
Έχουμε βάλει στο Κ7 του ανηψιού που τσίμπαγε λαδάκια για να το βοηθήσουμε.
Μόνο θετικά έχουμε εμείς μέχρι στιγμής (μετά από 8000 χλμ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 29 2013, 23:33

massai έγραψε:

Έχουμε βάλει στο Κ7 του ανηψιού που τσίμπαγε λαδάκια για να το βοηθήσουμε.
Μόνο θετικά έχουμε εμείς μέχρι στιγμής (μετά από 8000 χλμ)
και γω το ιδιο.

2 φορες ειχα ριξει το μαγικο ζουμι στο σαλιγκαροστρωμ χωρις κανενα απολυτως προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 30 2013, 00:08

Το σασμαν οντως μαλακωνει? Ποσα mi βαλατε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 30 2013, 14:10

Μαλακώνει απίστευτα πολύ το σασμάν, τόσο που δε θα το πιστεύεις...
Βούτυρο κυριολεκτικά, αλλαγές που δε γίνονται καν αισθητές.
Επίσης, αλλάζει εντελώς ο ήχος του μοτέρ, τέρμα τα κλαπατσίμπανα..
Δοσολογία δε θυμάμαι, μου την είπε ο προμηθευτής όταν το αγόρασα (ο γνωστός OilsAutoMoto).

edit: το ματζούνι γράφει αναλογία 4-5% του συνόλου του λαδιού. Το στρομ παίρνει 2700ml σύνολο, οπότε το μπουκαλάκι των 125ml το βάζεις όλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
n.l
Member
Member
n.l

Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Ηγουμενίτσα
Registration date : 18/04/2012

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 31 2013, 23:05

Αν σου κάνει προβληματάκι όπως αναφέρεται παραπάνω κ βγάλεις τα λάδια,βγαίνει κ αυτό ή παραμένει μέσα γιατί κάπου κάτι τέτοιο διάβασα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos78
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tasos78

Ηλικία : 46
Τόπος : ΚΥΜΗ - ΒΟΛΟΣ
Registration date : 23/03/2011

Super Dynamic - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Super Dynamic   Super Dynamic - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 01 2013, 17:15

Το προβλημα που μπορει να σου κανει ειναι ΜΟΝΟ το πατηναρισμα και δυστυχως λυνεται με αλλαγη στα δισκακια......
Με βγαλσιμο των λαδιων δεν κανεις κατι γιατι πιανει ενα φιλμ στις επιφανειες που συμφωνα με τον κατασκευαστη εχει διαρκεια ζωης εως 100.000χλμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Super Dynamic

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: