Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 BAGSTER(τοποθετηση)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
zak634
Member
Member
zak634

Ηλικία : 39
Τόπος : πατρα-διδυμοτειχο-αθηνα-πειραιας-κομοτηνη(ξαφνικα)-πατρα
Registration date : 18/04/2010

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 22:18

ρε παιδια καλησπερα! επειδη αγορασα bagster και επειδη δεν θελω να κανω μακακια,μπορει καποιος να μου πει πως να το τοποθετησω?μου φαινεται χαζο και εμενα που ρωταω αλλα καλυτερα να ρωτησω μια μακακια παρα να κανω μακακια(ετσι δεν ειναι?).

αυχαριστω παιδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 22:22

Για το πως να βάλεις το δέρμα εννοείς πάνω στο ντεπόζιτο?

Το ακουμπας επάνω και έχει 2 λουριά
Το ένα το περνάς κάτω από το ντεπόζιτο και το δένεις στο κλείστρο που έχει η άλλη πλευρά
και το άλλο λουρί το ρίχνεις μπροστά αριστερά από το τιμόνι σου το περνάς κάτω από τον λαιμό πάνω δεξιά από το τιμόνι σου και το δένεις στο άλλο κλείστρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zak634
Member
Member
zak634

Ηλικία : 39
Τόπος : πατρα-διδυμοτειχο-αθηνα-πειραιας-κομοτηνη(ξαφνικα)-πατρα
Registration date : 18/04/2010

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 18:17

σε ευχαριστω, υπαρχει μια φωτο για να με διευκολυνεις?...γιατι εχω ενα θεμα με τα αυτακια που προεξεχουν στο πλαι.please μια κοντινη φωτο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zak634
Member
Member
zak634

Ηλικία : 39
Τόπος : πατρα-διδυμοτειχο-αθηνα-πειραιας-κομοτηνη(ξαφνικα)-πατρα
Registration date : 18/04/2010

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 18:38

και κατι αλλο, αλλο bagster για 1000cc και αλλο 650cc?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 20:01

Ορίστε φίλε 1 κοντινή photo......για να σε βοηθήσει...

BAGSTER(τοποθετηση) Bagster1



Χρειάζεται να ξεβιδώσεις μονάχα την κάτω βίδα όπως φαίνεται στη photo στο πλαστικό μπράτσο και από τις 2 πλευρές...ενώ πρέπει να βγάλεις κ τη σέλα...
το ένα κλιπσάκι κουμπώνει κάτω από τη σέλα και το άλλο στο λαιμό του τιμονιού (πρόσεξε μην πιάσεις μαζί τα καλώδια).
Στο επάνω μέρος το δέρμα δεν το χώνεις πουθενά απλά κάθεται πάνω από τα πλαστικά!!!!
Δεν είναι τίποτα δύσκολο θα το δεις good luck!!!
:bom:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zak634
Member
Member
zak634

Ηλικία : 39
Τόπος : πατρα-διδυμοτειχο-αθηνα-πειραιας-κομοτηνη(ξαφνικα)-πατρα
Registration date : 18/04/2010

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 21:25

σε ευχαριστω παρα πολυ, να΄σαι καλα!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
f104g

f104g

Ηλικία : 51
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 05/02/2011

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤρι Ιουλ 26 2011, 18:34

Ερώτηση,τοποθέτησα και εγώ bagster στο στρομάκι μου,όλα καλά το μόνο που με ''ξενίζει-παραξενεύει'' είναι πως από την δεξιά μεριά στο πλάι στην αρχή η σέλα προεξέχει περισσότερο απ'ότι στην αριστερή πιστεύω πως αυτό συμβαίνει λόγω του κλιπ που βρίσκεται από κάτω σωστά???συμβαίνει και σε εσάς???με φοβίζει λίγο στο πλύσιμο με την πίεση στο πλυντήριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤετ Ιουλ 27 2011, 10:58

Ναι φίλε δυστυχώς αυτό είναι φυσιολογικό να προεξέχει λίγο , δεν υπάρχει πρόβλημα μην ανησυχείς .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤετ Ιουλ 27 2011, 12:37

Ας ξαναπω τι εκανα εγω για να μειωσω το θεμα....

Εκανα πατεντα για αυτο το κουμπωμα κατω απο το ντεποζιτο.
Καταρχην το εβγαλα τελειως.
Εκοψα το κουμπωμα, οχι τη θηλια που το κραταει και κρατησα τη θηλιά.
Μετα περασα στη θηλια 2 "στρογγυλα/δαχτυλιδια" απο μπρελοκ φτιαχνοντας στην ουσια ενα D-ring οπως του κρανους!!
Οποτε περασα τον ιμαντα μεσα απο το D-ring και το εσφιξα.
Περασα και ενα θερμοσυστελλομενο πανω απο το D-ring, χωρις να το ζεστανω, απλα για να μην ακουμπανε στο ντεποζιτο τα δαχτυλιδια.

Η σελα κουμπωνει μια χαρα....

Δειτε φωτο

BAGSTER(τοποθετηση) Th_23092010002
BAGSTER(τοποθετηση) Th_23092010001
BAGSTER(τοποθετηση) Th_23092010003
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤετ Ιουλ 27 2011, 12:47

What a Face +1 από μενα!
Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ, πολύ καλή πατέντα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
f104g

f104g

Ηλικία : 51
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 05/02/2011

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤετ Ιουλ 27 2011, 12:51

Ωραίο αυτό που έκανες!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΔευ Αυγ 13 2012, 21:54

Πάνω που πήγαινα να ρωτήσω αν υπάρχει λύση τελικά την βρήκα από πάνω στο post του Hypersonic!

Όταν αγόρασα το δικό μου μεταχειρισμένο το μπαγκστεράκι του ήταν λαβωμένο στον ιμάντα τον πίσω εκεί που περνάει μέσα από την πλαστική δέστρα. Το άλλαξα σε έναν κυριούλη που ασχολείται με τέτοιες επσκευές αλλά πρόσεξα προχθές (αφού τρίβεται επάνω η σέλα και κάνει και ένα σπαστικό θόρυβο) ότι οδεύει προς το ίδιο φάγωμα....

BAGSTER(τοποθετηση) 7775524506_99dd0cb58a_z

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΔευ Αυγ 13 2012, 23:01

εμένα πάλι με "εκνευρίζει" που πάνω στη τάπα του ντεπόζιτου, είναι ψιλόοβάλ, από το σφίξιμο, παρόλο που το έχω χαλαρώσει κάπως..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΔευ Αυγ 13 2012, 23:21

Νικόλα θα βρεις κάποιον που κάνει επισκευές σε ρούχα, δερμάτινα, κτλ όπως αυτός που βρήκα εγώ και θα κάνεις το εξής. Θα του ζητήσεις να σου αφαιρέσει ένα τριγωνικό κομμάτι όπως αυτό στην φώτο και να στο ξαναράψει.......φυσικά όλα αυτά προκειμένου να γλιτώσεις την αγορά νέου.

BAGSTER(τοποθετηση) 7776229642_4ae17d49d0_z
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤρι Αυγ 14 2012, 00:50

Sailing έγραψε:
Νικόλα θα βρεις κάποιον που κάνει επισκευές σε ρούχα, δερμάτινα, κτλ όπως αυτός που βρήκα εγώ και θα κάνεις το εξής. Θα του ζητήσεις να σου αφαιρέσει ένα τριγωνικό κομμάτι όπως αυτό στην φώτο και να στο ξαναράψει.......φυσικά όλα αυτά προκειμένου να γλιτώσεις την αγορά νέου.

BAGSTER(τοποθετηση) 7776229642_4ae17d49d0_z

γιατί να το κάνω αυτό?
εννοείς ότι ενδεχομένως έχει "ξεχειλώσει" λίγο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤρι Αυγ 14 2012, 11:31

Ναι, ακριβώς. Εντάξει δέρμα είναι και έχει "πάρει" λίγο με το τέντωμα ενδεχομένως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 16:56

Μιας και έδωσα εχθές το κανονικό μου bagster για κάποιες αισθητικές επεμβάσεις (ράψιμο του λογότυπου V-Strom λόγω φθοράς και ράψιμο Ελληνικής σημαίας) είπα να ασχοληθώ με το δεύτερο-καβάτζα που έχω.... όπως προ-έγραψα και πιο πάνω ήταν κάπως ξεχειλωμένο οπότε ζήτησα να μου το κόψουν στο σημείο που φαίνεται ώστε να τεντώσει στα πλάγια και να ενισχύσουν τα άκρα των αυτιών που είχαν ξεχειλωθεί (εκεί που πιάνει με τις βίδες) επίσης μετέφερα τον πίσω σφυκτήρα κάτω απο το ντεπόζιτο απλά προσθέτοντας ένα έξτρα κομμάτι ιμάντα.... και επειδή οι περιγραφές μου δεν είναι και οι καλύτερες Laughing ορίστε και οι φώτο!

Ουσιαστικά κόπηκε σε σχήμα τριγώνου ένα κομμάτι απο τα πάνω πλαϊνά μέρη και ράφτηκε λίγο πιο ψηλά ώστε να τεντώσει καλύτερα προς το πλάι απο κάθε πλευρά

BAGSTER(τοποθετηση) 7943363958_c35289aedc_z

Ενισχύθηκαν τα άκρα εκεί που μπαίνει η βίδα των πλαϊνών πλαστικών φιλέτων με ένα κομμάτι δέρμα από την εσωτερική πλευρά και ένα από την εξωτερική. Επίσης μπήκαν μπουντούζια με σκοπό να μην ξεχειλώσει στις τρύπες μελλοντικά

BAGSTER(τοποθετηση) 7943363576_9e1f05f01c_z

BAGSTER(τοποθετηση) 7943363094_de91508fae_z

Τέλος επέκτεινα λίγο τον πίσω ιμάντα με σκοπό να δένει πλέον κάτω από το πίσω μέρος του ντεπόζιτου και να μην τρίβεται επάνω στον ιμάντα η σέλα

BAGSTER(τοποθετηση) 7943362750_f3671d8811_z

BAGSTER(τοποθετηση) 7943362346_b50584d87c_z

Ελπίζω τα παραπάνω να βοηθήσουν όλους όσους τους έχει ξεχειλώσει το bagster και δεν διαθέτουν χρήματα για την αγορά νέου.

Κόστος όλων των απο πάνω 10 ευρώ σε έναν κυριούλη κοντά στο σπίτι μου που κάνει επισκευές ενδυμάτων και παπουτσιών! Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2012, 22:54

Sailing έγραψε:
Μιας και έδωσα εχθές το κανονικό μου bagster για κάποιες αισθητικές επεμβάσεις (ράψιμο του λογότυπου V-Strom λόγω φθοράς και ράψιμο Ελληνικής σημαίας) είπα να ασχοληθώ με το δεύτερο-καβάτζα που έχω.... όπως προ-έγραψα και πιο πάνω ήταν κάπως ξεχειλωμένο οπότε ζήτησα να μου το κόψουν στο σημείο που φαίνεται ώστε να τεντώσει στα πλάγια και να ενισχύσουν τα άκρα των αυτιών που είχαν ξεχειλωθεί (εκεί που πιάνει με τις βίδες) επίσης μετέφερα τον πίσω σφυκτήρα κάτω απο το ντεπόζιτο απλά προσθέτοντας ένα έξτρα κομμάτι ιμάντα.... και επειδή οι περιγραφές μου δεν είναι και οι καλύτερες Laughing ορίστε και οι φώτο!

Ουσιαστικά κόπηκε σε σχήμα τριγώνου ένα κομμάτι απο τα πάνω πλαϊνά μέρη και ράφτηκε λίγο πιο ψηλά ώστε να τεντώσει καλύτερα προς το πλάι απο κάθε πλευρά

BAGSTER(τοποθετηση) 7943363958_c35289aedc_z

Ενισχύθηκαν τα άκρα εκεί που μπαίνει η βίδα των πλαϊνών πλαστικών φιλέτων με ένα κομμάτι δέρμα από την εσωτερική πλευρά και ένα από την εξωτερική. Επίσης μπήκαν μπουντούζια με σκοπό να μην ξεχειλώσει στις τρύπες μελλοντικά

BAGSTER(τοποθετηση) 7943363576_9e1f05f01c_z

BAGSTER(τοποθετηση) 7943363094_de91508fae_z

Τέλος επέκτεινα λίγο τον πίσω ιμάντα με σκοπό να δένει πλέον κάτω από το πίσω μέρος του ντεπόζιτου και να μην τρίβεται επάνω στον ιμάντα η σέλα

BAGSTER(τοποθετηση) 7943362750_f3671d8811_z

BAGSTER(τοποθετηση) 7943362346_b50584d87c_z

Ελπίζω τα παραπάνω να βοηθήσουν όλους όσους τους έχει ξεχειλώσει το bagster και δεν διαθέτουν χρήματα για την αγορά νέου.

Κόστος όλων των απο πάνω 10 ευρώ σε έναν κυριούλη κοντά στο σπίτι μου που κάνει επισκευές ενδυμάτων και παπουτσιών! Cool

Για δώσε διευθύνσεις και ονοματα του κυριουλη.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


BAGSTER(τοποθετηση) 33ncnm10BAGSTER(τοποθετηση) 33e6ee10BAGSTER(τοποθετηση) 63u2ip10BAGSTER(τοποθετηση) Amzm8k10BAGSTER(τοποθετηση) 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΠαρ Σεπ 07 2012, 00:34

Φιλε θα περάσω αύριο να πάρω τηλ και διεύθυνση αλλα σε προειδοποιω... Είναι στην Αγ.Μαρινα μετα την Βαρκιζα. Ένα απλό μαγαζάκι είναι Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tantsio

tantsio

Ηλικία : 58
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 14/03/2017

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤρι Μαρ 14 2017, 13:21

φιλε Sailing
μπορεις να μου πεις την διευθυνση του κυριουλη γιατι ψαχνω εναγωνιως καποιον να μου ραψει το λογοτυπο vstrom?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤρι Μαρ 14 2017, 19:16

Θα περασουν αυριο οι γονεις μου να μου πουν νουμερο γιατι μενω μαρουσι εγω. Ειναι στην αγιας μαρινας κορωπιου αλλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να κανεις τοσα χιλιομετρα. Γιατι δεν βρισκεις καποιον που να κανει γενικες επισκευες σε δερματινα και να ειναι πιο κοντα σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tantsio

tantsio

Ηλικία : 58
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 14/03/2017

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤρι Μαρ 14 2017, 20:15

Sailing έγραψε:
Θα περασουν αυριο οι γονεις μου να μου πουν νουμερο γιατι μενω μαρουσι εγω.  Ειναι στην αγιας μαρινας κορωπιου αλλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να κανεις τοσα χιλιομετρα. Γιατι δεν βρισκεις καποιον που να κανει γενικες επισκευες σε δερματινα και να ειναι πιο κοντα σου.
εχω παει σε ολη την Αθηνα φιλε,κανεις δεν κανει κεντημα σε δερμα μονο ραψιμο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tantsio

tantsio

Ηλικία : 58
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 14/03/2017

BAGSTER(τοποθετηση) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: BAGSTER(τοποθετηση)   BAGSTER(τοποθετηση) Icon_minitimeΤρι Μαρ 14 2017, 20:19

Sailing έγραψε:
Μιας και έδωσα εχθές το κανονικό μου bagster για κάποιες αισθητικές επεμβάσεις (ράψιμο του λογότυπου V-Strom λόγω φθοράς και ράψιμο Ελληνικής σημαίας) είπα να ασχοληθώ με το δεύτερο-καβάτζα που έχω.... όπως προ-έγραψα και πιο πάνω ήταν κάπως ξεχειλωμένο οπότε ζήτησα να μου το κόψουν στο σημείο που φαίνεται ώστε να τεντώσει στα πλάγια και να ενισχύσουν τα άκρα των αυτιών που είχαν ξεχειλωθεί (εκεί που πιάνει με τις βίδες) επίσης μετέφερα τον πίσω σφυκτήρα κάτω απο το ντεπόζιτο απλά προσθέτοντας ένα έξτρα κομμάτι ιμάντα.... και επειδή οι περιγραφές μου δεν είναι και οι καλύτερες  Laughing  ορίστε και οι φώτο!

Ουσιαστικά κόπηκε σε σχήμα τριγώνου ένα κομμάτι απο τα πάνω πλαϊνά μέρη και ράφτηκε λίγο πιο ψηλά ώστε να τεντώσει καλύτερα προς το πλάι απο κάθε πλευρά

BAGSTER(τοποθετηση) 7943363958_c35289aedc_z

Ενισχύθηκαν τα άκρα εκεί που μπαίνει η βίδα των πλαϊνών πλαστικών φιλέτων με ένα κομμάτι δέρμα από την εσωτερική πλευρά και ένα από την εξωτερική. Επίσης μπήκαν μπουντούζια με σκοπό να μην ξεχειλώσει στις τρύπες μελλοντικά

BAGSTER(τοποθετηση) 7943363576_9e1f05f01c_z

BAGSTER(τοποθετηση) 7943363094_de91508fae_z

Τέλος επέκτεινα λίγο τον πίσω ιμάντα με σκοπό να δένει πλέον κάτω από το πίσω μέρος του ντεπόζιτου και να μην τρίβεται επάνω στον ιμάντα η σέλα

BAGSTER(τοποθετηση) 7943362750_f3671d8811_z

BAGSTER(τοποθετηση) 7943362346_b50584d87c_z

Ελπίζω τα παραπάνω να βοηθήσουν όλους όσους τους έχει ξεχειλώσει το bagster και δεν διαθέτουν χρήματα για την αγορά νέου.

Κόστος όλων των απο πάνω 10 ευρώ σε έναν κυριούλη κοντά στο σπίτι μου που κάνει επισκευές ενδυμάτων και παπουτσιών!  Cool
φιλε μου τωρα ειδα οτι το δικο σου bagster δεν εχει κεντημενα τα λογοτυπα vstrom ,οποτε μιλαμε για διαφορετικα πραγματα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

BAGSTER(τοποθετηση)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: