Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ABUS GRANIT DETECTO 8000

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01 2008, 12:33

Νομίζω οτι είναι οτι καλύτερο για κάποιον που δεν έχει συναγερμό.

Σχετική επίδειξη:

https://www.youtube.com/watch?v=UzdwGS1vxXo&feature=related


Και ένα ακόμα "διαφωτιστικό" video.

https://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p2ck&feature=related

Πιστεύω, πως το πλεονέκτημα της κλειδαριάς τύπου "σκουλαρίκι" με συναγερμό, είναι οτι δεν μπορεί ο "κακόβουλος" να παρακάμψει το συναγερμό αποσυνδέοντας τον, ή κόβοντας του το ρεύμα, αν και νομίζω υπάρχουν συναγερμοί η οποίοι ενεργοποιούνται μόλις κοπεί η παροχή του ρεύματος μέσω μπαταρίας. Ένα μειονέκτημα του ίσως είναι οτι δεν έχει παγίδες και σε άλλα μέρη, όπως είναι η σέλα ή το stand.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01 2008, 22:42

Αυτή χρησιμοποιώ και εγώ.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι άμα την ξεχάσεις στον τροχό σφυράει και γλυτώνεις την τούμπα.

Από την άλλη μην φανταστείς ότι είναι δυνατή η σειρήνα του αλλά είναι τρομερά ευαίσθητο σε κουνήματα και το παραμικρό την ενεργοποιεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonist

Antonist

Ηλικία : 45
Τόπος : Κρήτη
Registration date : 12/05/2008

ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 02 2008, 00:14

και εγώ ένα τέτοιο έχω, αν και κάτι έπαθε τελευταία και σφυρίζει συνέχεια μετα απο κανα δυο λεπτα που το τοποθετω, και επαψα να το βαζω. θα το τσεκάρω με την πρώτη ευκαιρία για να δω τι έχει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.antonistheodorakis.com
corleone
Member
Member
corleone

Ηλικία : 45
Τόπος : 'Ανω Βριλήσσια
Registration date : 02/05/2008

ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 02 2008, 09:21

Αυτο εχω και εγω...
Ο συναγερμος του ειναι πολυ ευαισθητος...Αν κουνηθει λιγο η μηχανη χτυπαει..
Πολυ καλη λυση πιστευω για το κλειδωμα του δισκου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 02 2008, 10:25

Καλοοο.
Ποσο παει το μαρουλι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 02 2008, 10:38

119 Ευρώ το έχει η Colori η οποία κάνει 10% έκπτωση σε όλες τις αγορές.
Εκτός και εάν έχεις κανένα φίλο αστυνομικό ή που να υπηρετεί σε άλλο σώμα ασφαλείας,ώστε να το αγοράσει εκείνος στο όνομα του, γιατί τότε η έκπτωση είναι αρκετά πιο σημαντική, καθώς η colori έχει αποκλειστική συμφωνία με την ΕΛ.ΑΣ για την προμήθεια μοτοσυκλετιστικού υλικού. Δεν ξέρω όμως πόσο είναι το ποσό της έκπτωσης στην περίπτωση αυτή.(Γι' αυτό και πάντα ρωτάνε στην colori αν ανήκεις σε κάποιο σώμα ασφαλείας, εγώ που έχω πάει δύο φορές και τις δυο με ρωτήσανε).

http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=748
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geovstrom



Registration date : 16/04/2008

ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 02 2008, 10:53

καλημερα κ απο εμενα...παιδια 20% εχουν στην colori για την αστυνομια.ξερω απο πρωτο χερι.κ εγω ετσι κανω αγορες...πιστευω οτι δεν αξιζει τοσα χρηματα για το abus.νομιζω περιττα χρηματα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonist

Antonist

Ηλικία : 45
Τόπος : Κρήτη
Registration date : 12/05/2008

ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 02 2008, 11:13

αυτό έχω εγώ http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-lock/xena-disc-lock-alarm/ , το πήρα 74 ευρώ από ελληνικό e-shop Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.antonistheodorakis.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 19 2009, 18:49

Τώρα το έχουν 20% έκπτωση. Υπάρχει όμως και ένα άλλο modelo που λέει οτι είναι 110db η σειρίνα και φθηνότερο. ABUS DETECTO 7000 περίπου 65euro!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zevgd

zevgd

Ηλικία : 37
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 24/03/2009

ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 19 2009, 21:31

aris_n έγραψε:
119 Ευρώ το έχει η Colori η οποία κάνει 10% έκπτωση σε όλες τις αγορές.
Εκτός και εάν έχεις κανένα φίλο αστυνομικό ή που να υπηρετεί σε άλλο σώμα ασφαλείας,ώστε να το αγοράσει εκείνος στο όνομα του, γιατί τότε η έκπτωση είναι αρκετά πιο σημαντική, καθώς η colori έχει αποκλειστική συμφωνία με την ΕΛ.ΑΣ για την προμήθεια μοτοσυκλετιστικού υλικού. Δεν ξέρω όμως πόσο είναι το ποσό της έκπτωσης στην περίπτωση αυτή.(Γι' αυτό και πάντα ρωτάνε στην colori αν ανήκεις σε κάποιο σώμα ασφαλείας, εγώ που έχω πάει δύο φορές και τις δυο με ρωτήσανε).

http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=748

Epidi apo palia mou arese para poli to sugkekrimeno louketaki loipon me 20% ekptwsi paei sta 96E. An mazeutoume 5-10 fantazomai mporoun na mas ta dwsoun kana 85ari. Giati gia parapanw den nomizw na aksizei.....

ti lete? cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 19 2009, 21:41

100 euro με έκπτωση. Είμαι μέσα κι εγώ. Αν μαζευτούμε καμια 10ρια...κάτι καλύτερο θα κάνουν. (εκτός αν έχουμε κανένα αστυνομικό, λιμενικό....κλπ να τα πάρει στο όνομά του!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zevgd

zevgd

Ηλικία : 37
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 24/03/2009

ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 19 2009, 21:55

ermis έγραψε:
100 euro με έκπτωση. Είμαι μέσα κι εγώ. Αν μαζευτούμε καμια 10ρια...κάτι καλύτερο θα κάνουν. (εκτός αν έχουμε κανένα αστυνομικό, λιμενικό....κλπ να τα πάρει στο όνομά του!)

Proswpika pira apo colori ena mpoufan tin proigoumeni bdomada sto onoma enos filou astinomikou (eimai apo 8esniki - to pira apo a8ina me courier logw ellipsis kai genikotera disareskias apo tin colori 8esnikis....) Otan ir8e to courier apla paredwse to dema me tin simfwnimeni timi pou eixa kanei mesw tilef (-20%). Kaneis den tsekare an eimai astinomikos i otidipote.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ABUS GRANIT DETECTO 8000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABUS GRANIT DETECTO 8000   ABUS GRANIT DETECTO 8000 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 19 2009, 22:00

20% κάνουν αυτή την εποχή σε όλους. Δε ξέρω αν έχουν μεγαλύτερη έκπτωση οι αστυνομικοί (πχ 30% για πάντα). Θα μάθω απο Δευτέρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ABUS GRANIT DETECTO 8000

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: