Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ektorash

ektorash

Ηλικία : 51
Τόπος : Αμπελόκηποι-Αθήνα-Μεσαζώνι
Registration date : 08/07/2010

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 26 2010, 01:04

moystakias έγραψε:
Για πές από που τα πήρες και πόσο, αυτά τα καθρεπτάκια είναι πράγματι ωραία!!!!!!!!!


εχεις pm!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 26 2010, 09:20

ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ!!!!!!

ΡΕΜΑΛΙΑ ΘΑ ΜΕ ΞΕΜΠΑΚΙΣΕΤΑΙ!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
badouras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
badouras

Ηλικία : 58
Τόπος : Αγ.Παρασκευή-Αττική
Registration date : 08/05/2009

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 26 2010, 09:41

moystakias έγραψε:
ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ!!!!!!

ΡΕΜΑΛΙΑ ΘΑ ΜΕ ΞΕΜΠΑΚΙΣΕΤΑΙ!!!!!



Εμείς δε κάνει να μάθουμε ποιοί είναι ???
Δεν είναι οι γνωστοί απο το louis ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 26 2010, 21:05

Σα να μου το σκίσατε λίγο το θρεντ, ε?


Τσογλαναραίοι!!! Very Happy


Επί του θέματος, δεν έχω ακόμα κάποια εξέλιξη ούτε τις τιμές στα χέρια μου μιας και ο συνάδελφος είχε ρεπό σήμερα, επιφυλάσσομαι για αύριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
ektorash

ektorash

Ηλικία : 51
Τόπος : Αμπελόκηποι-Αθήνα-Μεσαζώνι
Registration date : 08/07/2010

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 26 2010, 21:10

terino έγραψε:
Σα να μου το σκίσατε λίγο το θρεντ, ε?


Τσογλαναραίοι!!! Very Happy


Επί του θέματος, δεν έχω ακόμα κάποια εξέλιξη ούτε τις τιμές στα χέρια μου μιας και ο συνάδελφος είχε ρεπό σήμερα, επιφυλάσσομαι για αύριο.

Συγνώμη , αλλά εγω ξερω ποιος φταιει...Φταιει ο......αααααχχχ!!!!! Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 832277<----tazakmobile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 27 2010, 10:58

Οριστε και ο πληρης τιμοκαταλογος που σας υποσχεθηκα:



Πλαστικο καπακι σωληνα εξατμισης : 55 ευρω

Καλυμμα αλυσιδας : 65 ευρω

Πλαστικο περιβλημα οργανων : 100 ευρω

Πλαστικα πλαινα εκατερωθεν τεποζιτου : 110 ευρω

Πλαινα πισω φτερα (τα βαμμένα) : 200


΄Οποιος επιθυμεί να κάνει κάτι στο μηχανακι του μου λεει και τον φερνω απευθείας σε επαφη με το παιδι που τα φτιαχνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 27 2010, 23:00

Τι έγινε παίδες? Δεν σας βλέπω ζεστούς... σας φάνηκαν πολλά τα λεφτά, ε?

Σας το είχα πει εξαρχής πως όποιος περιμένει τιμές τύπου "Ήρθε ο Άγιος Βασίλης" θα προσγειωθούν απότομα.

Και σας υπενθυμίζω για άλλη μια φορά πως μιλάμε για πραγματικό ανθρακόνημα και όχι για οποιουδήποτε τύπου απομίμηση.

Περιμέντε μερικές μέρες να αρχίσουν να σκάνε οι πρώτες φωτο από το δικό μου και μετά θα σας δω!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 27 2010, 23:01

Δύσκολοι καιροί για πρίγκηπες... Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 27 2010, 23:08

massai έγραψε:
Δύσκολοι καιροί για πρίγκηπες... Neutral

Εγώ να δεις πόσο ζορίζομαι που θα κάνω όλο το κοστούμι και όχι ένα κομμάτι του...

Αλλά αν το δεις πρακτικά τότε κατά μία άποψη συμφέρει, και εξηγούμαι...

Εμένα το μηχανάκι είναι Κ5, που σημαίνει ότι 5 φουλ χρόνια τώρα έχει φάει ήλιο, βροχές κτλ...

Τα άβαφα πλαστικά μου δείχνουν ήδη τα χρονάκια τους και μια καλή λύση ώστε να τα σώσω πριν γίνουν εντελώς γκρι και χρειαστούν αλλαγή είναι το βάψιμο, το οποίο αυτό είχα σκοπό να κάνω μέχρι που έμαθα για τον εν λόγω συνάδελφο.

Η βαφή τους θα τα έσωνε ναι μεν αλλά θα κόστιζε και αντίστοιχα.

Οπότε είχα τρεις επιλογές,
1η Τα αφήνω και όσο αντέξουν, και μετά παίρνω καινούρια
2η Τα βάφω και ότι γίνει (ειδικά από αισθητικής απόψεως)
3η Τα επενδύω με ανθρακόνημα.

Από τις τρεις επιλογές, η καλύτερη που συνδυάζει πολλά πλεονεκτήματα πιστεύω είναι η 3η, μιας και αποθεώνει αισθητικά το μηχανάκι, προστατεύει ΠΟΛΥ καλύτερα τα πλαστικά μιας και μιλάμε για κανονικό ανθρακόνημα, και τα έξοδα είναι ΣΧΕΔΟΝ μία η άλλη αν υπολογίσεις το κόστος τυχόν βαψίματος ή ακόμα χειρότερα, αντικατάστασης!

Αυτή ήταν η προσέγγιση που έκανα, τα ζύγισα, και το αποφάσισα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 27 2010, 23:28

Μόλις έφτασαν στα χέρια μου κάποιες φωτογραφίες με δείγμα της δουλειάς που κάνει ο συνάδελφος...

Πάρτε να δείτε :



https://2img.net/r/ihimizer/i/1005179.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/1005476z.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/1005478.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/1005479i.jpg/


Edit Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω thumbs οπότε πατήστε τα λινκ κατευθείαν.

[img]Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 1005179 Uploaded with ImageShack.us[/img]

[img]Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 1005476z Uploaded with ImageShack.us[/img]

[img]Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 1005478 Uploaded with ImageShack.us[/img]

[img]Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 1005479i Uploaded with ImageShack.us[/img]

Edit 2, τελικά τα κατάφερα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 28 2010, 00:35

με 250? βάφεις όλο το μηχανάκι... σκέψου το.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 28 2010, 00:49

mikios έγραψε:
με 250? βάφεις όλο το μηχανάκι... σκέψου το.
και με 200? alien (πράσινο) Laughing Laughing Laughing
πάντως αμα θέλεις το διαφορετικό, ειναι καλά.
αν θυμάμε καλά και ένα άλλο παιδί, εδώ μέσα το έχει κανει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 28 2010, 00:52

mikios έγραψε:
με 250? βάφεις όλο το μηχανάκι... σκέψου το.


Προσωπικά το βάφω με πολύ λιγότερα μιας και ο γαμπρός μου είναι φανοποιός!!! Very Happy


Το θέμα μου όμως δεν ήταν απλά ένα βάψιμο, ήταν το να καταφέρω να σώσω τα άβαφα πλαστικά κατά κύριο λόγο, και σε δεύτερη φάση να διαφοροποιήσω αισθητικά τη μηχανή μου και ταυτόχρονα να την ανανεώσω ώστε να την ερωτευτώ ξανά!!!


Εγώ τη μηχανή μου την έχω παντρευτεί, με καλύπτει σε πολύ μεγάλο ποσοστό και δεν σκοπεύω να την δώσω σύντομα.


Κάποιος άλλος μπορεί να τις αλλάζει σαν πουκάμισα, σε αυτή την περίπτωση εννοείται ότι δεν συμφέρει να ρίξει τόσα λεφτά για να φτιάξει ανθρακονημάτινο κοστούμι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 28 2010, 00:54

painter έγραψε:

αν θυμάμε καλά και ένα άλλο παιδί, εδώ μέσα το έχει κανει...


Μου φαίνεται θυμάμαι ένα πρότζεκτ που είχε κάνει ένας συμφορουμίτης αλλά έχω την εντύπωση πως ήταν βάψιμο και όχι κανονικό ανθρακόνημα... δεν βάζω όμως και το χέρι μου στη φωτιά μιας και η μνήμη μου δεν είναι το δυνατό μου σημείο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 28 2010, 02:58

και εδώ θα παραθέσω μία ιδέα.... που ίσως ρίχνει λίγο λάδι στη φωτιά....
αυτός ο καλιτέχνης που χειρίζεται το ανθρακόνημα, θα μπορούσε να φτιάξει κάλυμμα για τα πλαϊνά καπάκια του μοτέρ της μηχανής...? γιατί αυτό θα με ενδιέφερε και σαν έξτρα προστασία και σαν ομορφιά ( από εικόνα σκουραίνει το μοτέρ, ναι Στράτο, ζηλεύω....Very Happy).... για όσους δεν κατάλαβαν παραθέτω κάποιες φωτογραφίες...
Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Ktmj

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Cbrr υποθέτω δεν θα χρυσίζει όπως εδώ στο cbr που είναι μάλλον λόγω φωτισμού.... θα είναι σκούρο, και ματ ακόμα καλύτερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 28 2010, 17:53

Φίλε (και γείτονα) stam, δεν βρίσκω λόγο να μην το κάνει αυτό που προτείνεις... Θα χρειαστεί βέβαια λίγο παραπάνω προσπάθεια αλλά δεν το βλέπω και πολύ δύσκολο σαν υλοποίηση. Θα θέσω το ερώτημα σου και θα επανέλθω δριμύτερος!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 05 2010, 09:32

Oταν λες το πλαστικο τις εξατμισεις πιο ενοεις γιατι με ενδιαφερει αυτο που ειναι ασημι????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 05 2010, 11:51

Φίλε terino καλημέρα! μήπως έχουμε κανένα νέο από τα καλύμματα του μοτέρ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 05 2010, 12:12

stam έγραψε:
και εδώ θα παραθέσω μία ιδέα.... που ίσως ρίχνει λίγο λάδι στη φωτιά....
αυτός ο καλιτέχνης που χειρίζεται το ανθρακόνημα, θα μπορούσε να φτιάξει κάλυμμα για τα πλαϊνά καπάκια του μοτέρ της μηχανής...? γιατί αυτό θα με ενδιέφερε και σαν έξτρα προστασία και σαν ομορφιά ( από εικόνα σκουραίνει το μοτέρ, ναι Στράτο, ζηλεύω....Very Happy).... για όσους δεν κατάλαβαν παραθέτω κάποιες φωτογραφίες...
Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Ktmj


Θα πώ τη γνώμη μου και όποιος θέλει την ακούει..
Το θέμα tuning όπως έχω ξαναπεί είναι ευαίσθητο
Ειδικά το tuning της εμφάνισης !!

Για κάποιους,κάποια πράγματα είναι υπερβολή και για κάποιους είναι καλαίσθητα
Προσωπικά το να γυαλίζει η μοτό μου με την όψη κάρμπον δεν είναι κάτι που θα έκανα
Υποκειμενικό βέβαια..Σε άλλον μπορεί να αρέσει..

Αν πέσεις (χτύπα ξύλο) τί γίνεται με τα κομμάτια αυτα ?? Προφανώς ΤΠΤ..Κλαις τα 200-300? σου
και μετά ή τα ξανακάνεις ή γυρνάς στα εργοστασιακά..

Η μηχανή μας αν δεν πάει για διαγωνισμούς ομορφιάς ή για διαφήμιση κάποιου μαγαζιού
δεν θέλει υπερβολές..Αυτός ήταν και ο γνώμονας που δεν πείραξα σε τέτοιο βαθμό τη δικιά
μου,που να μετανιώσω μετά για κάτι..

Τη μοτό μου τη χώνω στο χώμα αρκετά συχνά..Κράτησα την ποδιά και δεν έβαλα καρίνα για
αυτόν τον λόγο ΚΑΙ ΜΟΝΟ..Σε θέμα ομορφιάς σίγουρα θα ήταν καλύτερη,αλλά δεν θα ήταν
πλέον τόσο χρηστική η μοτό

Θέλετε να κάνετε κάρμπον με τον τρόπο του Τερίνο ?? Κάντε το,απλά προσέξτε γιατί η γραμμή
του όμορφου με της ΓΥΦΤΙΑΣ είναι πολλή λεπτή..Αν την περάσετε θα αρέσει ΜΟΝΟ σε εσάς
και οι γύρω σας θα γελάνε..

Αν έκανα κάτι με αυτόν τον τρόπο (πανάκριβος Θεέ μου) θα έκανα τις πλαινές φέτες του ντεπόζιτου
και ίσως να έκανα και τα πίσω πλαινά πλαστικά..Ισως..

Αλλιώς αυτοκόλλητο 3Μ το μπροστά φτερό,τα πλαινά μπούμερανγκ και τα πίσω..

Κοντέρ,μάσκες κτλ κτλ κτλ με γυρνάνε σε εποχές που νικελώναμε όλο το παπί για να φαίνεται μπάνικο
και τελικά αντί για μπάνικο είχαμε σκάσει ένα κάρο λεφτά για να φαίνεται σαν μλκ..!!!

Αυτή είναι καθαρά η άποψή μου..

Υ.Γ. Φαίνεται πολλή καλή η δουλειά του παιδιού πάντως Cool

_________________
Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 05 2010, 14:51

και έλεγα τόσο καιρό δεν έχει προσέξει το σχόλιο....? ρε στράτο συμφωνώ με αυτά που λες αλλά παίζουν 2 σημαντικές λεπτομέρειες:

1ον: το να βάψω όπως εσυ τα πλαινά καπάκια σημαίνει πως η μηχανή φαίνεται πειραγμένη και βαμμένη, ή γδαρμένη και ξαναβαμένη. και γενικά δεν είναι κάτι που μπορείς να αναιρέσεις, να ξεβάψεις. ενώ το κάρμπον φιλετάκι από πάνω το αφαιρείς οποτε θες και το πουλάς και σαν έξτρα...
2ον: αν πέσει η μηχανή, επειδή έχει κάγκελα, μάλλον δεν θα χτυπήσει μοτερ. αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις, ακόμα και να χτυπήσει, το καρμπον δεν σπάει, τσαλακώνει μεν, γδέρνεται αλλά αν δεν τσακίσει δεν σπάει... οπότε αν γδαρθεί το κάρμπον θα έχεις σώσει καπάκια, θα έχει δικαιωθεί και η τοποθέτησή του!!!
Διαφωνείς?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 05 2010, 15:29

stam έγραψε:
αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις, ακόμα και να χτυπήσει, το καρμπον δεν σπάει, τσαλακώνει μεν, γδέρνεται αλλά αν δεν τσακίσει δεν σπάει... οπότε αν γδαρθεί το κάρμπον θα έχεις σώσει καπάκια, θα έχει δικαιωθεί και η τοποθέτησή του!!!
Διαφωνείς?

εγω παντως οχι!!!!!! Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 05 2010, 16:17

Με πετύχατε σε φάση που τρέχω πανικόβλητος...

Το βράδυ που θα γυρίσω θα απαντήσω σε όλους και όλα... λίγο υπομονή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 05 2010, 16:50

stam έγραψε:
και έλεγα τόσο καιρό δεν έχει προσέξει το σχόλιο....? ρε στράτο συμφωνώ με αυτά που λες αλλά παίζουν 2 σημαντικές λεπτομέρειες:

1ον: το να βάψω όπως εσυ τα πλαινά καπάκια σημαίνει πως η μηχανή φαίνεται πειραγμένη και βαμμένη, ή γδαρμένη και ξαναβαμένη. και γενικά δεν είναι κάτι που μπορείς να αναιρέσεις, να ξεβάψεις. ενώ το κάρμπον φιλετάκι από πάνω το αφαιρείς οποτε θες και το πουλάς και σαν έξτρα...
2ον: αν πέσει η μηχανή, επειδή έχει κάγκελα, μάλλον δεν θα χτυπήσει μοτερ. αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις, ακόμα και να χτυπήσει, το καρμπον δεν σπάει, τσαλακώνει μεν, γδέρνεται αλλά αν δεν τσακίσει δεν σπάει... οπότε αν γδαρθεί το κάρμπον θα έχεις σώσει καπάκια, θα έχει δικαιωθεί και η τοποθέτησή του!!!
Διαφωνείς?


Δεν διαφωνώ με κανέναν..Εγώ τη γνώμη μου λέω και έρχεται αντιμέτωπη με τα λόγια των άλλων..!!!

1ον. Οποια στιγμή θέλω επαναφέρω το μοτέρ στη μαμά κατάσταση..Σε 20' περίπου..
Και σε πληροφορώ ότι ΚΑΝΕΝΑΣ που έχει δεί τη μηχανή δεν έχει καταλάβει ότι δεν είναι εργοστασιακό το μοτέρ μαύρο..
Κι εγώ τα καπάκια αυτά τα πουλάω σαν έξτρα σε λιγότερο χρόνο επίσης από τα κάρμπον..

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΟΤΕΡ ΜΟΥ ?? ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΑ 2 ΑΣΗΜΙ ΤΟΥ..20? ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑ ΔΙΝΩ..!!!

2ον. Αν πέσει η μηχανή μοτέρ δεν χτυπάει..Δεν μίλησα για το μοτέρ πριν..Είπα για τα άλλα κομμάτια..
Μπροστά φτερό,πίσω φτερό,μάσκα κτλ κτλ..Και το κάρμπον ποιος σου είπε ότι δεν σπάει ?? Αρκετά εύκολα
Εχεις δεί κάρμπον ποδήλατο να κόβεται στη μέση μπροστά σου ??
Και άντε δεν σου σπάει..Σου γρατσουνίζεται..ΜΕτά ?? Το έχεις γρατσουνισμένο πάνω ?? Ενώ με τη μπογιά,το ξαναβάφεις !!
Ασε που αν χτυπήσει το μοτέρ,ούτε τα κάρμπον,ούτε τα μανιτάρια,ούτε ΤΠΤ δεν το σώζει..

Αλήθεια είπες,τα βγάζω και τα πουλάω σαν έξτρα ?? Δλδ θα βγαίνουν άνετα ?? Κοίτα μην ξυπνήσουμε
κανά πρωί και τπτ αλάνια έχουν αρπάξει όλα τα κάρμπον από πάνω !!!!


Γνώμη μου είναι να κάνετε ότι γουστάρετε πραγματικά..Και το κάρμπον είναι όμορφο και το μαύρο ματ και το κίτρινο και όλα..
Πρώτα να αρέσει σε εσάς και μετά στους άλλους !!!

Cool

_________________
Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 06 2010, 12:37

V.Stratos έγραψε:


Θα πώ τη γνώμη μου και όποιος θέλει την ακούει..
Το θέμα tuning όπως έχω ξαναπεί είναι ευαίσθητο
Ειδικά το tuning της εμφάνισης !!

Για κάποιους,κάποια πράγματα είναι υπερβολή και για κάποιους είναι καλαίσθητα
Προσωπικά το να γυαλίζει η μοτό μου με την όψη κάρμπον δεν είναι κάτι που θα έκανα
Υποκειμενικό βέβαια..Σε άλλον μπορεί να αρέσει..

Όπως λες και εσύ υποκειμενικό

Αν πέσεις (χτύπα ξύλο) τί γίνεται με τα κομμάτια αυτα ?? Προφανώς ΤΠΤ..Κλαις τα 200-300? σου
και μετά ή τα ξανακάνεις ή γυρνάς στα εργοστασιακά..

Αν προσέξεις απο τα κομμάτια που αναφέρω, το μόνο που ίσως είναι λίγο επίφοβο, όχι απο πτώση αλλά από ενδεχόμενο να πέσει κάποιος πάνω σου είναι το πίσω φτερό. Όλα τα άλλα, τις 3-4 φορές που έχω πέσει δεν έχουν πάθει τίποτα, και αυτός είναι και ο λόγος που δεν ψήνομαι να κάνω τις χούφτες μιας και τις θεωρώ αναλώσιμες.

Η μηχανή μας αν δεν πάει για διαγωνισμούς ομορφιάς ή για διαφήμιση κάποιου μαγαζιού
δεν θέλει υπερβολές..Αυτός ήταν και ο γνώμονας που δεν πείραξα σε τέτοιο βαθμό τη δικιά
μου,που να μετανιώσω μετά για κάτι..

Σεβαστό, άποψη σου!

Τη μοτό μου τη χώνω στο χώμα αρκετά συχνά..Κράτησα την ποδιά και δεν έβαλα καρίνα για
αυτόν τον λόγο ΚΑΙ ΜΟΝΟ..Σε θέμα ομορφιάς σίγουρα θα ήταν καλύτερη,αλλά δεν θα ήταν
πλέον τόσο χρηστική η μοτό

Εγώ χώμα δεν την πάω σχεδόν ποτέ... 1-2 φορές μου έχει τύχει και αυτό απλά σε πατημένο χώμα.

Θέλετε να κάνετε κάρμπον με τον τρόπο του Τερίνο ?? Κάντε το,απλά προσέξτε γιατί η γραμμή
του όμορφου με της ΓΥΦΤΙΑΣ είναι πολλή λεπτή..Αν την περάσετε θα αρέσει ΜΟΝΟ σε εσάς
και οι γύρω σας θα γελάνε..

Προσωπικά το τι λένε οι γύρω μου για εμένα ή για το μηχανάκι μου, ή για το αυτοκίνητο μου ή για το οτιδήποτε δικό μου δεν με ενδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ... τους έχω όλους χεσμένους ένα πράγμα!!! Παρόλα αυτά, ναι, αν κυκλοφορούσα με μια λατέρνα μάλλον δεν θα με έκανε να αισθάνομαι πολύ καλά... για το δικό μου γούστο όμως οι επιλογές μου είναι αρκετά καλαίσθητες και προσωπικά μου αρέσουν πολύ, οπότε ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ μιλώντας πάντα, η γνώμη των άλλων περισσεύει, εκτός και αν τους τη ζητήσω.

Αν έκανα κάτι με αυτόν τον τρόπο (πανάκριβος Θεέ μου) θα έκανα τις πλαινές φέτες του ντεπόζιτου
και ίσως να έκανα και τα πίσω πλαινά πλαστικά..Ισως..

Αλλιώς αυτοκόλλητο 3Μ το μπροστά φτερό,τα πλαινά μπούμερανγκ και τα πίσω..

Έχω ήδη αυτοκόλλητο στα μπούμερανγκ και είχα προσπαθήσει να βάλω και στο πλαστικό των οργάνων όπου δεν κάθεται επειδή έχει πολλές κούρμπες. Πίστεψε με, αν θεωρείς το κανονικό ανθρακόνημα γυφτιά, το πλαστικό κάντο Χ10.
Ήδη έχει αρχίσει να ξεκολλάει λιγάκι στις άκρες και δεν φαίνεται και ότι καλύτερο.


Κοντέρ,μάσκες κτλ κτλ κτλ με γυρνάνε σε εποχές που νικελώναμε όλο το παπί για να φαίνεται μπάνικο
και τελικά αντί για μπάνικο είχαμε σκάσει ένα κάρο λεφτά για να φαίνεται σαν μλκ..!!!

Ξαναλέω, σεβαστή η άποψη σου, αλλά πιστεύω πως ίσως θα έπρεπε να εκφραστείς λίγο πιο κόσμια... υπάρχουν πολλοί τρόποι να πεις κάτι και θεωρώ ότι δεν επέλεξες τον σωστό.

Αυτή είναι καθαρά η άποψή μου..

Υ.Γ. Φαίνεται πολλή καλή η δουλειά του παιδιού πάντως Cool

Το παιδί όντως κάνει πολύ καλή δουλειά, και γι'αυτό μπήκα στον κόπο να τον διαφημίσω μπας και θέλει και κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο με εμένα, γιατί κάλλιστα θα μπορούσα να το κρατήσω για την πάρτη μου, να φτιάξω τα δικά μου, και μετά σε μια εκδρομή της λέσχης να με βρίζετε γιατί δεν έκανα ένα τόπικ να σας πω λεπτομέρειες. Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι, όποιος θέλει ασχολείται, όποιος δεν θέλει απλά προσπερνάει.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!   Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 06 2010, 12:39

V.Stratos έγραψε:

Δεν διαφωνώ με κανέναν..Εγώ τη γνώμη μου λέω και έρχεται αντιμέτωπη με τα λόγια των άλλων..!!!

1ον. Οποια στιγμή θέλω επαναφέρω το μοτέρ στη μαμά κατάσταση..Σε 20' περίπου..
Και σε πληροφορώ ότι ΚΑΝΕΝΑΣ που έχει δεί τη μηχανή δεν έχει καταλάβει ότι δεν είναι εργοστασιακό το μοτέρ μαύρο..
Κι εγώ τα καπάκια αυτά τα πουλάω σαν έξτρα σε λιγότερο χρόνο επίσης από τα κάρμπον..

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΟΤΕΡ ΜΟΥ ?? ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΑ 2 ΑΣΗΜΙ ΤΟΥ..20? ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑ ΔΙΝΩ..!!!

2ον. Αν πέσει η μηχανή μοτέρ δεν χτυπάει..Δεν μίλησα για το μοτέρ πριν..Είπα για τα άλλα κομμάτια..
Μπροστά φτερό,πίσω φτερό,μάσκα κτλ κτλ..Και το κάρμπον ποιος σου είπε ότι δεν σπάει ?? Αρκετά εύκολα
Εχεις δεί κάρμπον ποδήλατο να κόβεται στη μέση μπροστά σου ??
Και άντε δεν σου σπάει..Σου γρατσουνίζεται..ΜΕτά ?? Το έχεις γρατσουνισμένο πάνω ?? Ενώ με τη μπογιά,το ξαναβάφεις !!
Ασε που αν χτυπήσει το μοτέρ,ούτε τα κάρμπον,ούτε τα μανιτάρια,ούτε ΤΠΤ δεν το σώζει..

Αλήθεια είπες,τα βγάζω και τα πουλάω σαν έξτρα ?? Δλδ θα βγαίνουν άνετα ?? Κοίτα μην ξυπνήσουμε
κανά πρωί και τπτ αλάνια έχουν αρπάξει όλα τα κάρμπον από πάνω !!!!


Γνώμη μου είναι να κάνετε ότι γουστάρετε πραγματικά..Και το κάρμπον είναι όμορφο και το μαύρο ματ και το κίτρινο και όλα..
Πρώτα να αρέσει σε εσάς και μετά στους άλλους !!!

Cool

Εδώ τα λες λίγο καλύτερα με αποκορύφωμα την τελευταία σου πρόταση!! Σε αυτό με βρίσκεις σύμφωνο +650!!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
 

Αξεσουάρ από ανθρακόνημα!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: