Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 HELP, ανάρτηση....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
domiemic65

domiemic65

Ηλικία : 49
Registration date : 02/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Οκτ 05 2010, 19:02

Φιλε μου ας μην βιαζόμαστε... ασε να απαντήσει ο ανθρωπος!
Αν όντως είναι με την υδρ. προφ. τότε οντως είναι super value for money!!!!!!!!!

MILT... H Sportshock 2 πέραν της υπαρξης υδρ.προφ. ή όχι, ρυθμίζει αποσβεση συμπίεσης και απόσβεση επαναφοράς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Οκτ 05 2010, 19:03

πωλείται ολινς su823 με ελατήριο για πολλά κιλά (100+) με πολύ λίγα χιλιόμετρα ~5000χλμ στα 400 γιούρια γυαλιστερή κ ωραία.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Οκτ 05 2010, 20:39

domiemic65 έγραψε:
Φιλε μου ας μην βιαζόμαστε... ασε να απαντήσει ο ανθρωπος!
Αν όντως είναι με την υδρ. προφ. τότε οντως είναι super value for money!!!!!!!!!

MILT... H Sportshock 2 πέραν της υπαρξης υδρ.προφ. ή όχι, ρυθμίζει αποσβεση συμπίεσης και απόσβεση επαναφοράς;

Πάντως η μαμά EMC δίνει:

SportShock1 στα 540
SportShock2 στα 640

SportShock1+Y.Π. στα 750
SportShock2+Y.Π. στα 850

Οι τιμές που ανέφερε ο Μίλτος είναι:

SportShock1 στα 760 (570 με έκπτωση)
SportShock2 στα 860 (645 με έκπτωση)

Αν δεν είναι με Υ.Π. δηλαδή, δεν βλέπω προσφορά...

Για το δεύτερο που ρωτάς, η 2 σίγουρα ρυθμίζει συμπίεση σε χαμηλή και υψηλή ταχύτητα,
αλλά νομίζω πως η απόσβεση επαναφοράς ρυθμίζεται αυτόματα με την ρύθμιση συμπίεσης όπως και στην 1...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xtrgeo
Member
Member
xtrgeo

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 03/08/2009

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Οκτ 05 2010, 20:56

domiemic65 έγραψε:
Φιλε μου ας μην βιαζόμαστε... ασε να απαντήσει ο ανθρωπος!

καλα ντε!μια κουβεντα ειπαμε! Razz Razz Razz Razz

παντως παω στοιχημα οτι ειναι με υδραυλικη...την υδραυλικη μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 01:04

Οι αναρτησεις εννοειται πως ειναι με υδραυλικη προφορτιση.
Δεν συζηταμε καν το χωρις, ειδικα στα μοντελλα με ABS.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 01:57

MILT έγραψε:
Οι αναρτησεις εννοειται πως ειναι με υδραυλικη προφορτιση.
Δεν συζηταμε καν το χωρις, ειδικα στα μοντελλα με ABS.

και ακόμη πιο πολύ στα μαύρα, κ τέλος στα ζυγά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domiemic65

domiemic65

Ηλικία : 49
Registration date : 02/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 10:58

MILT έγραψε:
...Δεν συζηταμε καν το χωρις, ειδικα στα μοντελλα με ABS.

Αυτό το λές για τα ECM ή γενικώς;
Εκ των υστέρων μπαίνει στα ECM;


Εγώ πάντως έτσι όπως είδα το WP νομίζω οτι μπορεί και να μην χρειάζεται η Υ.Π.... πάντα με οικονομικά κριτήρια μιλώντας έτσι;
Για το ABSατο μιλάω!

Επίσης σε σχέση με τις ρυθμίσεις του Sportshock 2.. είναι έτσι όπως τα λέει ο φίλος gmavrid πιο πάνω;
Βασικά το ρωτάω γιατί αν είναι έτσι τότε η φιλοσοφία κατασκευης των δυο εταιριών (WP - ECM) είναι εντελώς διαφορετική...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την domiemic65 στις Τετ Οκτ 06 2010, 11:02, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domiemic65

domiemic65

Ηλικία : 49
Registration date : 02/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 11:00

xtrgeo έγραψε:
domiemic65 έγραψε:
Φιλε μου ας μην βιαζόμαστε... ασε να απαντήσει ο ανθρωπος!

καλα ντε!μια κουβεντα ειπαμε! Razz Razz Razz Razz

παντως παω στοιχημα οτι ειναι με υδραυλικη...την υδραυλικη μου!


Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 12:56

Πωλείται Emc SportShock1 για να βάλω ohlins SU823 με ενισχυμένο ελατήριο (100+).

καλά κατάλαβες σε εσένα το λέω που το σκέφτεσαι afro (όχι εσύ Γιάννη)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 14:16

χεχε, στο 100 δεν μπαίνει το 823 αλλά το 201...πάντως το εννοώ για την όλινς λέω να πάω να ανοίξω αγγελία. cyclops
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 15:56

SPAM..

εγω παλι λεω οτι με τοσο χρημα οπου ριχνετε θα παιρνατε και ενα ss για δευτερο μηχανακι για να βγαζετε τα αποθημενα σας..

λεω ss για να μην πατε και παρετε κανα v-max και σκασω απο το κακο μου.......

τελος spam....


popcorn popcorn μιλτ περιμενουμε τα νεα σου....

για να μην παρεξηγηθω επειδη καποια παιδια ξοδευουν πολλα χρηματα και θελουν και μοιραζονται-βοηθαν και εμας,οπου δεν ξερουμε και δεν μπορουμε τα τον αναρτησεων δεν ειναι πολλα τα χρηματα ρε παιδες με μικρο το κερδος????

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 18:36

@ domiemic65
Ετσι ακριβως οπως τα λεει ο Γιωργος ειναι.


@ shadow.gr
Καποια στιγμη το καθε μηχανακι το εξαντλεις χωρις να αναφερομαι στην ιπποδυναμη του. Παρε την πιο απλη περιπτωση: δοκιμασε να κινηθεις δικαβαλος, τριβαλιτσος με σχετικα υψηλες ταχυτητες σε παρατεταμενες στροφες και θα καταλαβεις τι σου προσφερει μια καλη αναρτηση. Κανε επισης τον απολογισμο σε κουραση μετα απο ενα ταξιδι 500+ χιλιομετρων με την μαμα και με μια καλορυθμισμενη aftermarket.
Οσον αφορα στο κοστος, αθροισε ενα διπλο stand, ενα σκατοκουβα Τζιβαρακης, μια MRA, ενα ζευγαρι καθρεπτες με led, και δυο ταπες ενδειξης πιεσης ελαστικων και να η αναρτηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
Επισκέπτ
Επισκέπτης



HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 19:12

MILT έγραψε:
@ domiemic65
Ετσι ακριβως οπως τα λεει ο Γιωργος ειναι.


@ shadow.gr
Καποια στιγμη το καθε μηχανακι το εξαντλεις χωρις να αναφερομαι στην ιπποδυναμη του. Παρε την πιο απλη περιπτωση: δοκιμασε να κινηθεις δικαβαλος, τριβαλιτσος με σχετικα υψηλες ταχυτητες σε παρατεταμενες στροφες και θα καταλαβεις τι σου προσφερει μια καλη αναρτηση. Κανε επισης τον απολογισμο σε κουραση μετα απο ενα ταξιδι 500+ χιλιομετρων με την μαμα και με μια καλορυθμισμενη aftermarket.
Οσον αφορα στο κοστος, αθροισε ενα διπλο stand, σκατοκουβα Τζιβαρακης ?????,μια MRA, ενα ζευγαρι καθρεπτες με led, και δυο ταπες ενδειξης πιεσης ελαστικων και να η αναρτηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
windboy

windboy

Ηλικία : 38
Registration date : 17/03/2010

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 20:43

η διαφορα τουτου http://motocosmos.gr/index.php/tuning/elathria-wp-hyperpro-ohlins-bitubo-matris/matris-springs/matris-suzuki-dl650vstrom-04-fork-kit.html και τουτου http://motocosmos.gr/index.php/tuning/elathria-wp-hyperpro-ohlins-bitubo-matris/matris-springs/matris-suzuki-vstrom-04-fork-cartidge-kit.html ποια ειναι ??? ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 20:48

Jonnys O. Perlas έγραψε:
MILT έγραψε:
@ domiemic65
Ετσι ακριβως οπως τα λεει ο Γιωργος ειναι.


@ shadow.gr
Καποια στιγμη το καθε μηχανακι το εξαντλεις χωρις να αναφερομαι στην ιπποδυναμη του. Παρε την πιο απλη περιπτωση: δοκιμασε να κινηθεις δικαβαλος, τριβαλιτσος με σχετικα υψηλες ταχυτητες σε παρατεταμενες στροφες και θα καταλαβεις τι σου προσφερει μια καλη αναρτηση. Κανε επισης τον απολογισμο σε κουραση μετα απο ενα ταξιδι 500+ χιλιομετρων με την μαμα και με μια καλορυθμισμενη aftermarket.
Οσον αφορα στο κοστος, αθροισε ενα διπλο stand, σκατοκουβα Τζιβαρακης ?????,μια MRA, ενα ζευγαρι καθρεπτες με led, και δυο ταπες ενδειξης πιεσης ελαστικων και να η αναρτηση.

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Aspjpegcrasp

Uploaded with ImageShack.us


χεχεχεχεχεχε..............................
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magic13

magic13

Ηλικία : 50
Τόπος : Kαβ(α)λα
Registration date : 21/04/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 20:58

shadow.gr. έγραψε:


για να μην παρεξηγηθω επειδη καποια παιδια ξοδευουν πολλα χρηματα και θελουν και μοιραζονται-βοηθαν και εμας,οπου δεν ξερουμε και δεν μπορουμε τα τον αναρτησεων δεν ειναι πολλα τα χρηματα ρε παιδες με μικρο το κερδος????


φιλε Shadow...ειχα ανοιξει πριν καιρο μια κουβεντα για το αν η αλλαγη αναρτησης σε aftermarket εχει αισθητα αποτελεσματα σε ατομα των 75+ κιλων.....Τελικα εχωσα τα φραγκα κ πηρα την αναρτηση...τα λεφτα μπορει να ειναι αρκετα ΑΛΛΑ το κερδος ΔΕΝ ειναι μικρο....τουλαχιστον απο αυτο που "ενιωσα" εγω καβαλωντας τη δικη μου μετα.... afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domiemic65

domiemic65

Ηλικία : 49
Registration date : 02/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 06 2010, 23:43

MILT έγραψε:
@ domiemic65
Ετσι ακριβως οπως τα λεει ο Γιωργος είναι...

Δλδ η απόσβεση επαναφοράς είναι "αυτόματη";
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 07 2010, 00:01

MILT έγραψε:
@ domiemic65
Ετσι ακριβως οπως τα λεει ο Γιωργος ειναι.


@ shadow.gr
Καποια στιγμη το καθε μηχανακι το εξαντλεις χωρις να αναφερομαι στην ιπποδυναμη του. Παρε την πιο απλη περιπτωση: δοκιμασε να κινηθεις δικαβαλος, τριβαλιτσος με σχετικα υψηλες ταχυτητες σε παρατεταμενες στροφες και θα καταλαβεις τι σου προσφερει μια καλη αναρτηση. Κανε επισης τον απολογισμο σε κουραση μετα απο ενα ταξιδι 500+ χιλιομετρων με την μαμα και με μια καλορυθμισμενη aftermarket.
Οσον αφορα στο κοστος, αθροισε ενα διπλο stand, ενα σκατοκουβα Τζιβαρακης, μια MRA, ενα ζευγαρι καθρεπτες με led, και δυο ταπες ενδειξης πιεσης ελαστικων και να η αναρτηση.


φιλε μιλτ αυτο οπου λες το καταλαβαινω απο την ωρα οπου αρχισα να κανω enduro.με μολις 3 κλικ διαφορα σε μια πιστα οπου εβγαζα 10 γυρους επεσα στους 6.με την διαφορα ομως οτι εκει ειχες διαφορετικα τερεν..
στο v strom εχεις μονο ενα τερεν την ασφαλτο.αν κανεις πισω κατα 10 λεπτα (λογου κουρασεις) δεν νομιζω να ειναι μεγαλο το χασιμο.(γνωμη μου παντα).....


παντως ευχαριστω εκ μερους μου που μοιραζεσαι τις εμπειριες σου με την αναρτηση.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domiemic65

domiemic65

Ηλικία : 49
Registration date : 02/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 09 2010, 17:36

Στο σερβις των 48.000χλμ που έκανα πριν λίγες μέρες ρώτησα τον μάστορα τι προτείνει για τις αναρτήσεις και μου είπε 1ον να μην αλλάξω μόνο μπρος ή πίσω μεμονωμένα αλλά και τα δυο μαζί (πολύ σωστό ΙΜΗΟ). Και 2ον οτι ενα κιτ ελατηρίων Hyperpro (340? περασμένα μπρος πίσω μαζί με λάδια ξυδια τσιμούχες κλπ κλπ) δουλεύει καλά στο Strom το προτείνει ανεπιφύλακτα! Εννοείται οτι το αμορτισερ παραμένει το μαμα...
Απο ο,τι βλέπω στο site της εταιρίας μπορεί αργότερα να αλλαχτεί και το αμορτισερ... (τους εχω στείλει mail κ περειμένω να μου πουνε τιμές για όλες τις επιλογές που αφορουν στο Strom)


- Τι γνώμη έχετε για την εν λόγω εταιρία;; Φοράει κανεις ελατήρια ή αμορτισερ της;
- Αυτό το σταδιακό χτήσιμο (πρώτα ελατήρια και μετά αμορτισερ) πως το βλέπετε;

Η τιμή πάντως για το κιτ ελατηρίων δεν μου φαίνεται κακή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 09 2010, 17:41

Μια χαρά αναβάθμιση είναι υπό μια συνθήκη ωστόσο, τα 48000χλμ να μην έχουν καταστρέψει την υδραυλική λειτουργία του αμορτισέρ σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domiemic65

domiemic65

Ηλικία : 49
Registration date : 02/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 09 2010, 18:34

tazakos έγραψε:
Μια χαρά αναβάθμιση είναι υπό μια συνθήκη ωστόσο, τα 48000χλμ να μην έχουν καταστρέψει την υδραυλική λειτουργία του αμορτισέρ σου...

Ναι σωστά...
Το οποίο απο οτι ξέρω δεν ανοιγει για σερβις... (χωρίς πατέντα τελος πάντων) ναι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
plumberfx
Member
Member
plumberfx

Ηλικία : 47
Τόπος : Aθηνα - Νεα Σμυρνη
Registration date : 21/10/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 09 2010, 19:01

ανοιγει φιλε μου και επισκευαζεται, δες εδω www.k-shock.gr/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domiemic65

domiemic65

Ηλικία : 49
Registration date : 02/05/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 09 2010, 19:31

plumberfx έγραψε:
ανοιγει φιλε μου και επισκευαζεται, δες εδω www.k-shock.gr/

Ναι το ξέρω το μαγαζί... μάλιστα είχα στείλει παλιά την ανάρτηση απο το Domie που τα είχε παίξει (είχα βρει όλα τα λάδια χυμενα κάτω). Μου την "έφτιαξαν" κράτησε κάποιο καιρό και μετά τα ξαναέπαιξε την ξαναστέλνω μου την "φτιάχνουν" αν θυμάμαι καλά χωρίς χρέωση αλλά πλέον είτε κουτσουρο εβαζα είτε το αμορτισερ το ίδιο ήταν... ε, μετά απο αυτό πήγα και πήρα ενα WP και τέλος.. απέκτησα μηχανάκι!!!

Πολύ πιθανό το αμορτισέρ του Στρομ να είναι διαφορετικό, πιο εξελιγμένο και σε πολύ καλύτερη κατάσταση απο του Domie και να μην έχω πρόβλημα (μην παρεξηγηθώ, δεν θέλω να κατηγορήσω τους ανθρώπους... μπορεί να μην γινόταν να φτιάξει το παλιό) αλλά έχοντας αυτή την εμπειρία δεν νομίζω οτι θα μπω στην διαδικασία να "ανοιξω" με "πατεντα"...
Μπορεί βεβαια να έχουν εξελίξει την μέθοδο τους μετά απο τόσα χρόνια και να είναι όλα ΟΚ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
plumberfx
Member
Member
plumberfx

Ηλικία : 47
Τόπος : Aθηνα - Νεα Σμυρνη
Registration date : 21/10/2008

HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP, ανάρτηση....   HELP, ανάρτηση.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 09 2010, 19:59

τι να πω δεν ξερω...δεν εχω ακουσει παραπονα... αντιθετως. παντως σε ενα yamaha dragstar 400 που το αμορτισερ ηταν σουπα με 70 ευρω το εκανε καινουργιο. εχω ρωτησει κι εγω για το v strom και μου ειχαν ζητησει για ελατηρια μπρος-πισω hyperpro με τοποθετηση και επισκευη στο πισω αμορτισερ τοποθετημενα 330 ευρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

HELP, ανάρτηση....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: