ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΗμερολόγιοΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
V.Stratos
moderator
moderator

Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   Δευ Αυγ 09 2010, 13:49

Γλωσσοκοπάνα.. bliax

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   Πεμ Αυγ 12 2010, 15:22

Και αν γίνει καμία στραβή και αρχίσει να παίρνει λάδι ο τροχός εν κινήσει και αρχίσουν οι σβούρες και το πατινάζ!? Είναι προτιμότερο ενα...φσίτ ελεγχόμενα. Δε το έχω δεί σε καμία μαμά μηχανή. Οπότε αυτό κάτι σημαίνει για την ασφάλεια μας κυρίως.
Dimis
vstromhellasforum Enthusiast

Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   Πεμ Αυγ 12 2010, 15:28

ermis έγραψε:
Και αν γίνει καμία στραβή και αρχίσει να παίρνει λάδι ο τροχός εν κινήσει και αρχίσουν οι σβούρες και το πατινάζ!? Είναι προτιμότερο ενα...φσίτ ελεγχόμενα. Δε το έχω δεί σε καμία μαμά μηχανή. Οπότε αυτό κάτι σημαίνει για την ασφάλεια μας κυρίως.

Δεν εχει αναφερθει ποτε καποιο ατυχημα απο το Προοιλερ.
Ειναι αξιοπιστο.

tazakos
vstromhellasforum Fanatic

Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   Πεμ Αυγ 12 2010, 17:49

ermis έγραψε:

σημαίνει ότι δεν έχεις δει αρκετές μηχανές φίλε μου

όσο για την λογική του ατυχήματος υπάρχει σε όλα...:

-και αν καούν τα φώτα εν κινήση νύχτα?
-και αν σκάσει το λάστιχο εν κινήση?
-και αν ξεκολήσει η μεγάλη ζελατίνα από την αντίσταση του αέρα κτλ κτλ

κάθε τι που βάζεις έχει ένα δείκτη επικινδυνότητας, τον ζυγίζεις χωρίς υπερβολές κ αποφασίζεις....εσύ αποφασίζεις.
cantona

Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   Πεμ Αυγ 12 2010, 22:00

Κι αν μπει το immobilizer του meta επάνω σε στροφή; affraid
asterix2
Member
Member

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   Τρι Αυγ 24 2010, 00:39

για να μην έχουμε αμφιβολίες για την ποσότητα του λαδίου που ρίχνει έχουμε και άλλη μια πρόταση ακόμια ποιο οικονομικη....
http://www.chainoiler.co.uk/

και σε ομαδική βγαίνει ακόμα ποιο φτηνά...πλήρως χειροκίνητη..
στις 3 παραγγελία σου δίνουν ένα ακόμα δώρο....κτλπ
groi1000

Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   Παρ Σεπ 24 2010, 15:48

Παιδιά καλησπέρα και καλό χειμώνα σε όλους εύχομαι.Γύρισα για λίγες μέρες από το πλοίο (είμαι ναυτικός),λόγω ενός ατυχήματος που είχα και θα ξαναφύγω αρχές Οκτωβρίου (δυστυχώς).Ήθελα να ρωτήσω (έχω χάσει την επαφή με τα πράγματα),το συγκεκριμένο gb είναι εν ισχύ ή όχι?Ρωτάω γιατί θα ήθελα,εάν γίνεται,να προπληρώσω όποιο παλικάρι το έχει αναλάβει (μαζί και με τα χρήματα για το κούριερ),ώστε αν και δε θα βρίσκομαι Ελλάδα έως τον Φλεβάρη 2011,να το πάρω το συστηματάκι.Ευχαριστώ a priori για την ανταπόκρισή σας.Να είστε όλοι καλά!
shark72

Τόπος : Αχαρναί
Registration date : 18/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   Παρ Σεπ 24 2010, 19:43

Μίλα με τον ΤΑΖΑΚΟ
tazakos

Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   Παρ Σεπ 24 2010, 21:15

η γνώμη μου είναι αν είναι για 2/2011 να το αφήσεις, αν επιμένεις δέχομαι να το προπληρωθώ κ να στο πάρω, αν κάτι πάει στραβά σου επιστρέφω τα λεφτα. στείλε πμ οτι αποφασίσεις
groi1000

Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   Παρ Σεπ 24 2010, 21:46

Φίλε Γιάννη,καλησπέρα.Θα ήθελα να μου πείς εάν θέλεις γιατί μου προτείνεις να μη το αγοράσω.Εγώ λόγω δουλειάς,χάνω το 99% των ομαδικών αγορών.Τυχαία ήρθα τώρα και είδα τη συγκεκριμένη αγορά/προσφορά και μου άρεσε η ιδέα ενός συστήματος για την αυτολίπανση της αλυσίδας της''γριάς μου''.Για πότε είναι να γίνει μία τέτοια παραγγελία?Εάν είναι να σε ζορίσω,το ξεχνάω και το παραγγέλνω από Πάτρα όταν γυρίσω πρώτα Ο Θεός.Εάν πάλι δεν έχεις πρόβλημα,συνεννοούμαστε μέσα στις επόμενες ημέρες (με ΠΜ) και τηλεφωνιόμαστε για λεπτομέρειες.Να είσαι καλά φίλε μου και σ'ευχαριστώ.Φιλικά,Γιώργος Ροίδης.

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: