Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 κλοπη απο βαλιτσακι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
giatou

giatou

Ηλικία : 39
Τόπος : Σημερα...salonika!
Registration date : 17/01/2008

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΠεμ Αυγ 05 2010, 16:37

χθες μετα τον αγωνα στην τουμπα (vezouvie σαν να σε πηρε το ματακι μου στην 4...) βρηκα το βαλιτσακι της μηχανης ανοιγμενο....
ειχα παρκαρει διπλα σε μπουγατσατζιδικο που εκεινη την ωρα και κατα την διασκεια του αγωνα ηταν ανοιχτο αλλα δυστυχως κανεις δε πηρε χαμπαρι τπτ.
απο μεσα αφαιρεσαν

1. κρανος Caberg Rhyno χρωμα μαυρο ματ-μεγεθος Μedium, 160euro

2. ζευγαρι γυαλια ηλιου μαυρα vogue, 140euro

3. αντιανεμικο replay χρωμα μπλε, 30euro

και.....ταρατατατ...

4.κοκκινη θηκη (απο πρεβεδουρακη) με α.διπλωμα β.αδεια μοτο γ.ασφαλεια μοτο δ.τελη κυκλοφορειας ε.βιβλιαριο της εμπορικης τραπεζας με τον λογαριασμο μισθοδοσιας μου στ.καρτα ανεργειας (αχρηστη), αξια ΑΝΕΚΤΗΜΗΤΗ για ευνοητους λογους....



ευτυχως μου αφησανε τα κλειδεια του σπιτου μου και ευτυχως που αυτην την φορα την ταυτοτητα την κουβαλουσα πανω μου!!!!!!ααα και το αντιανεμικο παντελονι και τις γκετες που ειχα δεν τις καταδεχτηκαν!!!!!!!

τα χαρτια ομως????ρε φουστη μου τους ειναι εντελως αχρηστα....ΓΙΑΤΙ????αντε τα γυαλια και το κρανους χαλαλι σας ρε φουστρακια αφου μπηκατε στον κοπο να παραβιασετε το βαλιτσακι μου και δε ας πηρε χαμπαρι κανεις μεσα σε τοοοσο κοσμο...πραγματικα χαλαλι σου ρε πρεζακια...αλλα τα χαρτια ειναι ΒΑΣΑΝΟ!!!εψαξα στα γυρω στενα μηπως τα πεταξαν πουθενα..τπτ...πηγα και στο τμημα και μου λενε να κανω 1-2 μερες υπομονη μπας και βρεθουνε για να μη μπω στη διαδικασια να βγαλω καινουργια.....
τεσπα! αυτος ειναι ο πονος μου

αμα παρει το ματι σας την καρφιτσα που ψαχνω στα αχυρα....
παω να παρω καινουργιο κρανος τωρα...cu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΠεμ Αυγ 05 2010, 16:50

Και που 'σαι ακόμα... Έπεται συνέχεια... Ξεχάστε τις μέρες ξεγνοιασιάς.

Ελπίζω να βρεις τα χαρτιά σου φίλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΠεμ Αυγ 05 2010, 17:00

giatou έγραψε:
. α.διπλωμα β.αδεια μοτο γ.ασφαλεια μοτο δ.τελη κυκλοφορειας ........

ευτυχως μου αφησανε τα κλειδεια του σπιτου μου και ευτυχως που αυτην την φορα την ταυτοτητα την κουβαλουσα πανω μου!!!!!!...........

Παντως μην εισαι ησυχος.... γιατι μπορει να εκαναν μια κοπια στα κλειδια και τις διευθυνσεις σου τις εχουν.....

Καλυτερα αλλαξε τα για να εισαι σιγουρος....



Τι μαρκα ηταν το βαλιτσακι (μπαγκαζιερα εννοεις? )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΠεμ Αυγ 05 2010, 17:02

dimnik83 έγραψε:
Και που 'σαι ακόμα... Έπεται συνέχεια... Ξεχάστε τις μέρες ξεγνοιασιάς.

Ελπίζω να βρεις τα χαρτιά σου φίλε.

Θα κλειδωνουμε με αλυσιδα τη βαλιτσα και με αλλη μια τη μηχανη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MEDIC1
Member
Member
MEDIC1

Ηλικία : 58
Τόπος : Μαρούσι - Αττική
Registration date : 09/05/2010

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΠεμ Αυγ 05 2010, 17:18

hypersonic έγραψε:
dimnik83 έγραψε:
Και που 'σαι ακόμα... Έπεται συνέχεια... Ξεχάστε τις μέρες ξεγνοιασιάς.

Ελπίζω να βρεις τα χαρτιά σου φίλε.

Θα κλειδωνουμε με αλυσιδα τη βαλιτσα και με αλλη μια τη μηχανη....

Μπααααα.... 10000V να γίνονται κάρβουνα αμέσως να τελειώνουμε μια κι έξω με τέτοια υποκείμενα κλοπη απο βαλιτσακι... 870118
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giatou

giatou

Ηλικία : 39
Τόπος : Σημερα...salonika!
Registration date : 17/01/2008

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΠαρ Αυγ 06 2010, 01:46

hypersonic έγραψε:
giatou έγραψε:
. α.διπλωμα β.αδεια μοτο γ.ασφαλεια μοτο δ.τελη κυκλοφορειας ........

ευτυχως μου αφησανε τα κλειδεια του σπιτου μου και ευτυχως που αυτην την φορα την ταυτοτητα την κουβαλουσα πανω μου!!!!!!...........

Παντως μην εισαι ησυχος.... γιατι μπορει να εκαναν μια κοπια στα κλειδια και τις διευθυνσεις σου τις εχουν.....

Καλυτερα αλλαξε τα για να εισαι σιγουρος....



Τι μαρκα ηταν το βαλιτσακι (μπαγκαζιερα εννοεις? )

το βαλιτσακι ειναι της kappa 49L. και λειτουργει κανονικα η κλειδαρια..αυτος μαλλον το ανοιξε με κανα πασπαρτου η κατσαβιδι,γιατι η κλειδαρια βρεθηκε σε θεση ΟΝ που υπο κανονικες συνθηκες και για λογους ασφαλειας οταν ειναι ανοιχτη η κλειδαρια δε μπορεις να βγαλεις το κλειδι (οποτε και σιγουρα δε το ξεχασα εγω ανοιχτο το βαλιτσακι)...
τα κλειδια μαλλον ουτε καν τα ειδαν...γιατι ηταν κατω κατω, και διπλα στα κλειδια ειχα και 2-3 ευρω κερματα που επισεις δε πειραξαν γιατι ειχαν μπερδευτει με το παντελονι και προφανως ουτε καν τα ειδαν....δεν αγχωνομαι γιαυτο προς το παρον τουλαχιστον.
αυτο που με αγχωνει ειναι μη γινει καμια στραβη με τα χαρτια....δε ξερω τι μπορει να γινει αλλα πολλα εχω ακουσει!
αυριο πρωι ξαναπαω στο τμημα και αμα δε τα εχουν βρει θα κανω την καταγγελια μου και απο οτι μου ειπαν μαλλον χρειαζεται και μηνυσουλα!
η συνεχεια απο βδομαδα!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΠαρ Αυγ 06 2010, 01:54

από κράνος αν πας για ανοιγόμενο πάλι πάρε το caberg konda που είναι ο πολύ καλύτερος αντικαταστάτης του ρύνο κ παίζει με τις εκπτώσεις αν πιέσεις στα 145-50 στο μότο μάρκετ.

περαστικά κ αγύριστα κ για την κλοπή κ για την ομάδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vezouvios
Administrator
Administrator
Vezouvios

Ηλικία : 45
Τόπος : Mακεδονια
Registration date : 09/10/2009

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΠαρ Αυγ 06 2010, 02:14

Φιλε μου λυπαμε ειλικρινα για αυτο που σου συνεβει.Περαστικα!
Ειμουν οντως στην θυρα 4 και το μυαλο μου ηταν μονιμως στην μηχανη για τυχον κλοπη-ζημια αλλα ευτηχως την σκαπουλαρα αυτην την φορα!

_________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
ΗΛΙΑΣ
Θεσσαλονικη.Ελλας
www.vstromhellasforum.com
Email:vezouvios@vstromhellasforum.com
Vstrom -650 K4  Vstrom -1000 K7. MTS 1200s K16

κλοπη απο βαλιτσακι... Anim_77de2acd-f78b-e4a4-21de-bcd392d7392b
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
smurf



Registration date : 20/08/2010

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΠαρ Αυγ 20 2010, 01:26

Καλησπέρα και από εμένα.
Την έπαθα κι εγώ σήμερα τη ζημιά στο Θησείο, 21-00 - 23:00 περίπου.
Ανοίξανε τη μπακαζιέρα και πήρανε το SHOEI XR1100, το οποίο είχα αγοράσει μολις πριν 3 μήνες. Στη μπακαζιέρα ήταν και το κράνος της γυναίκας μου, ένα Airoh Matisse, το οποίο το αφήσανε. Η μηχανή ήταν στο πεζόδρομο, πριν το σταθμό, όπου σταθμεύουν όλες οι μηχανές, με ενεργοποιημένο το συναγερμό. Πρέπει να ανοίξανε τη μπακαζιέρα, GIVI, από το τζαμάκι που έχει πανω από την κλειδαριά. Απ'ότι είδα, με ένα κατσαβιδάκι αφαιρείται το τζαμάκι και από κάτω είναι η κλειδαριά ... ( ο συναγερμός δεν είναι συνδεμένος με τη μπακαζιέρα).
Επίσης, εννοείται ότι το μέρος είναι πολυσύχναστο και δεν είδε κανείς τίποτα!
Ελπίζω να μην έγινα κουραστικός, αλλά τσατίστηκα τόσο με το γεγονός και ακόμα περισσότερο με το ότι δε μπορώ να κάνω τίποτα και κάποια τυπάκια γελάνε αυτοί τη στιγμή εις βάρος μου (χώρια που έμεινα χωρίς κράνος και δεν υπάρχει περιθώριο για αντίστοιχη επένδυση).


Το νου σας παιδιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dimis
gold member
gold member
Dimis

Ηλικία : 49
Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 21 2010, 11:53

Πραγματικα Λυπαμαι για αυτο που σου συνεβη και για την ταλαιπωρια που θα τραβηξεις με ολη την γραφειοκρατια αν δεν βρεις τα χαρτια σου.
Αλλα πες μου σε παρακαλω ειναι δυνατον να πηγαινει καποις στο γηπεδο και να κουβαλαει μαζι του βιβλιαριο τραπεζης,γυαλια ηλικου 150 € γνωριζοντας οτι μπορει να τον κλεψουν πολυ ευκολα ???
Φιλικα θα σου πω
αδερφε πισω στο βαλιτσακι αφηνω μονο την αδεια κυκλοφοριας τα τελη και την ασφαλεια. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
Αντε να αφησω το μπουφαν της μηχανης αν εχει πολυ ζεστη.

Μην κουβαλατε πραγματα αξιας που δεν τα χρειαζεστε.
Μην αφηνετε πραγματα αξιας στις βαλιτσες
Μην δινετε κινητρα στους κλεφτες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΣαβ Αυγ 21 2010, 16:34

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: για να σε γλυτώσω από πιθανόν χειρότερες συνέπειες:

α) μην αμελήσεις να πάς στην αστυνομία και να κάνεις μήνυση κατ' αγνώστου. αυτή η πράξη θα σε γλυτώσει από μπελάδες αργότερα αν αυτοι οι "κύριοι" αγοράσουν τίποτα στο όνομά σου με το δίπλωμά σου, ή κάνουν κάποια άλλη απάτη.

β)να δηλώσεις και στον ΤΕΙΡΕΣΙΑ (όχι τον μάντη, άλλα την διατραπεζική υπηρεσία) την απώλειά σου ώστε να προστατευτείς επίσης αργότερα από κακόβουλες απατεωνίστικες ενέργειες....

βοήθεια σου, και ποτέ ξανά στην μπαγκαζιέρα πολύτιμα έγγραφα ή αντικείμενα ιδιαιτέρως σε επικίνδυνα σημεία όπως έξω από γήπεδα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giatou

giatou

Ηλικία : 39
Τόπος : Σημερα...salonika!
Registration date : 17/01/2008

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΚυρ Αυγ 22 2010, 16:35

dimitrisinside έγραψε:
Πραγματικα Λυπαμαι για αυτο που σου συνεβη και για την ταλαιπωρια που θα τραβηξεις με ολη την γραφειοκρατια αν δεν βρεις τα χαρτια σου.
Αλλα πες μου σε παρακαλω ειναι δυνατον να πηγαινει καποις στο γηπεδο και να κουβαλαει μαζι του βιβλιαριο τραπεζης,γυαλια ηλικου 150 ? γνωριζοντας οτι μπορει να τον κλεψουν πολυ ευκολα ???
Φιλικα θα σου πω
αδερφε πισω στο βαλιτσακι αφηνω μονο την αδεια κυκλοφοριας τα τελη και την ασφαλεια. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
Αντε να αφησω το μπουφαν της μηχανης αν εχει πολυ ζεστη.

Μην κουβαλατε πραγματα αξιας που δεν τα χρειαζεστε.
Μην αφηνετε πραγματα αξιας στις βαλιτσες
Μην δινετε κινητρα στους κλεφτες.

το βιβλιαριο το ειχα μεσα στα χαρτια μου απο την προηγουμενη μερα για μια δουλεια που ειχα στην τραπεζα και το ξεχασα μεσα.....
τα γυαλια τα φορουσα ολη την μερα και τελευταια στιγμη πριν μπω στο γηπεδο ειπα να τα αφησω στη μηχανη για να μην τα χασω-σπασω μεσα....
εχεις δικιο στο οτι δε πρεπει να κουβαλαμε πραγματα αξιας αλλα δε θα γινουμε και ευθυνοφοβοι!αμα ειναι να κατσουμε σπιτια μας να φυλαμε τους τοιχους!
απλα απο εδω και περα θα πηγαινω στο γηπεδο με το κρανος 15ετιας και χωρις χαρτια και αμα με σταματησουν ας με γραψουν που δε τα κουβαλαω μαζι....

εχω ξεκινησει ηδη την διαδικασια να βγαλω νεο διπλωμα και αδεια κυκλοφορειας...δε βρεθηκε τπτ δυστυχως...μεχρι τωρα το μαλλι παει 80-90 ευρω παραβολα και τετοια και πολλες πολλες ωρες σε τραπεζες κεπ εφορια....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

κλοπη απο βαλιτσακι... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλοπη απο βαλιτσακι...   κλοπη απο βαλιτσακι... Icon_minitimeΚυρ Αυγ 22 2010, 22:29

dimitrisinside έγραψε:
στο βαλιτσακι αφηνω μονο την αδεια κυκλοφοριας τα τελη και την ασφαλεια. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

κακώς το κάνεις αυτό... αν σου κλέψουν (φτου φτου) το μηχανάκι κ το κυκλοφορούνε, τους σταματήσουν σε μπλόκο, δείχνουν την άδεια κ περνάνε κύριοι... αν δεν την έχουν θα πρέπει (ελπίζουμε τουλάχιστον) τα όργανα να κοιτάξουν αν έχει δηλωθεί κλεμμένο...

ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΝΩ ΜΑΣ Κ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ!

Εγώ την κουβαλάω σε τσαντάκι που έχω πάντα μαζί μου κ δεν αφήνω από τα μάτια μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
 

κλοπη απο βαλιτσακι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: