Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ψηφιακό βολτόμετρο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Φεβ 09 2011, 17:56

Jumaru έγραψε:
bozosd έγραψε:
Το βολτόμετρο καθαρίζει την μπουγάδα μόνο του.
Συνδέεις + και - αντίστοιχα σε κάποιο διακοπτόμενο και όλα καλά.

Η τιμή αυτού 50?.

υ.γ Περιμένω άλλα 3 τεμ. απο λάθος συννενόηση με τον Αμερικάνο.(Μάλλον τα δυο ήδη καπαρώθηκαν...) Laughing

Δικαιωμα αν μεινει καποιο ....

σόρι που έχω χάσει επεισόδιο, αλλά για ποιό μιλάμε κ σε τι τιμή. Ίσως να θέλω κ εγώ δικαίωμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Φεβ 09 2011, 18:50

gmavrid έγραψε:
Είναι μικρές οι καταναλώσεις και μπορείς να τα βάλεις όλα στην αναμονή για τα θερμαινόμενα.
Αν δε βάλεις διακόπτη, τα προβολάκια θα ανάβουν με το που που γυρνάς τον διακόπτη στο ΟΝ.
Αν θες να βάλεις ξεχωριστό διακόπτη για να τα χειρίζεσαι, θα χρειαστείς και ρελέ...

Σε ευχαριστω .... merci merci merci

mikios έγραψε:
Jumaru έγραψε:
bozosd έγραψε:
Το βολτόμετρο καθαρίζει την μπουγάδα μόνο του.
Συνδέεις + και - αντίστοιχα σε κάποιο διακοπτόμενο και όλα καλά.

Η τιμή αυτού 50?.

υ.γ Περιμένω άλλα 3 τεμ. απο λάθος συννενόηση με τον Αμερικάνο.(Μάλλον τα δυο ήδη καπαρώθηκαν...) Laughing

Δικαιωμα αν μεινει καποιο ....

σόρι που έχω χάσει επεισόδιο, αλλά για ποιό μιλάμε κ σε τι τιμή. Ίσως να θέλω κ εγώ δικαίωμα.

Για ενα βολτομετρο αν ξεμεινει απο καποια παραγγελια που εστειλαν περισσοτερα κομματια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Φεβ 09 2011, 18:56

mikios έγραψε:
Jumaru έγραψε:
bozosd έγραψε:
Το βολτόμετρο καθαρίζει την μπουγάδα μόνο του.
Συνδέεις + και - αντίστοιχα σε κάποιο διακοπτόμενο και όλα καλά.

Η τιμή αυτού 50?.

υ.γ Περιμένω άλλα 3 τεμ. απο λάθος συννενόηση με τον Αμερικάνο.(Μάλλον τα δυο ήδη καπαρώθηκαν...) Laughing

Δικαιωμα αν μεινει καποιο ....

σόρι που έχω χάσει επεισόδιο, αλλά για ποιό μιλάμε κ σε τι τιμή. Ίσως να θέλω κ εγώ δικαίωμα.

Φίλιππε μιλάμε για τα βολτόμετρα της Datel οπου πρώτος εδω μέσα είχε φορέσει ο Κώστας (Mathosalas),
και τελευταία φορέσαμε άλλοι τρείς συμφουρίτες.
Απο κάποιο λάθος ενω μου ήρθαν 3 τεμ. απο Αμερική,ξαναέρχονται άλλα 3 τεμ. τα οποία όμως απο
ότι βλέπω πριν κάλα καλά το πω βρέθηκαν αρκετοί ενδιαφερόμενοι.
Ας έρθουν με το καλό και εφόσον τηρηθεί κάποια σειρά για να είμαστε δίκαιοι,θα ενημερώσω εαν περισέψει κάτι.
Η τιμή αυτού 50 γιούρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 10 2011, 10:03

bozosd έγραψε:


Φίλιππε μιλάμε για τα βολτόμετρα της Datel οπου πρώτος εδω μέσα είχε φορέσει ο Κώστας (Mathosalas),
και τελευταία φορέσαμε άλλοι τρείς συμφουρίτες.
Απο κάποιο λάθος ενω μου ήρθαν 3 τεμ. απο Αμερική,ξαναέρχονται άλλα 3 τεμ. τα οποία όμως απο
ότι βλέπω πριν κάλα καλά το πω βρέθηκαν αρκετοί ενδιαφερόμενοι.
Ας έρθουν με το καλό και εφόσον τηρηθεί κάποια σειρά για να είμαστε δίκαιοι,θα ενημερώσω εαν περισέψει κάτι.
Η τιμή αυτού 50 γιούρια.

σ'ευχαριστώ. Βάλε με λοιπόν στη λίστα κ αν κάτσει OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 05 2011, 00:35

Δικαίωμα και για μένα .... Very Happy merci

_________________
Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 107kpb5Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 05 2011, 08:19

Εάν στο ρελέ που έχω τα γνωστα προβολάκια των 6w (είναι ρελέ με πέντε ακροδέκτες δηλαδη δυο ακροδεκτες Νο87) βάλω και ένα βολτομετρο στο ένα Νο87, αφου στο άλλο εχω τα προβολάκια, θα εχω πρόβλημα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 05 2011, 10:12

Rory έγραψε:
Δικαίωμα και για μένα .... Very Happy merci

Φίλε μου Rory,τα βολτομετράκια ήρθαν και τα τσίμπισαν οι
πρώτοι ενδιαφερόμενοι μιας και είχαν προτεραιότητα (groi1000-jumaru-mikios).
Δυστυχώς δεν περίσεψε άλλο....

nikos147 έγραψε:
Εάν στο ρελέ που έχω τα γνωστα προβολάκια των 6w (είναι ρελέ με πέντε ακροδέκτες δηλαδη δυο ακροδεκτες Νο87) βάλω και ένα βολτομετρο στο ένα Νο87, αφου στο άλλο εχω τα προβολάκια, θα εχω πρόβλημα??

Εαν έχεις διακοπτάκι για προβολάκια πάνω σ' αυτό το ρελέ,τότε το βολτόμετρο
θα ανοίγει και θα κλείνει ανάλογα με την θέση του διακόπτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 05 2011, 10:27

bozosd έγραψε:

nikos147 έγραψε:
Εάν στο ρελέ που έχω τα γνωστα προβολάκια των 6w (είναι ρελέ με πέντε ακροδέκτες δηλαδη δυο ακροδεκτες Νο87) βάλω και ένα βολτομετρο στο ένα Νο87, αφου στο άλλο εχω τα προβολάκια, θα εχω πρόβλημα??

Εαν έχεις διακοπτάκι για προβολάκια πάνω σ' αυτό το ρελέ,τότε το βολτόμετρο
θα ανοίγει και θα κλείνει ανάλογα με την θέση του διακόπτη.

Oντως δικαιο εχεις...δεν το ειχα σκεφτει για τον διακοπτη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 05 2011, 20:00

ρε παιδιά είμαι πολύ προβληματισμένος...

από άνθρωπο που γενικά εμπιστεύομαι την εμπειρία του άκουσα ότι τα βολτόμετρα είναι επικίνδυνα, διότι κάνουνε λέει "αρκ" (έτσι νομίζω ότι το είπε, και μάλλον εννοεί "τόξο") και βραχυκυκλώνουν πάνω από την μπαταρία. γι αυτό λέει ότι μετά το '90 που το φόραγαν κάποια αμάξια, το αφαίρεσαν για λόγους ασφαλείας, και να μην το βάλω γιατί θα μου καεί η μηχανή, η σέλα, ο σκληρός δίσκος και τα καινούρια λάστιχα..... Suspect Shocked scratch


τι λέτε?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jumaru
gold member
gold member
Jumaru

Ηλικία : 45
Τόπος : Πιο πανω απο τα ελατα
Registration date : 10/03/2011

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 05 2011, 21:35

bozosd έγραψε:

Φίλε μου Rory,τα βολτομετράκια ήρθαν και τα τσίμπισαν οι
πρώτοι ενδιαφερόμενοι μιας και είχαν προτεραιότητα (groi1000-jumaru-mikios).
Σε ευχαριστω πολυ φιλε Bozosd για την εξυπηρετηση!! cheers
Με τη πρωτη ευκαιρια θα γινει τοποθετηση κ θα ανεβασω φωτο κλπ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 05 2011, 22:18

Jumaru έγραψε:
bozosd έγραψε:

Φίλε μου Rory,τα βολτομετράκια ήρθαν και τα τσίμπισαν οι
πρώτοι ενδιαφερόμενοι μιας και είχαν προτεραιότητα (groi1000-jumaru-mikios).
Σε ευχαριστω πολυ φιλε Bozosd για την εξυπηρετηση!! cheers
Με τη πρωτη ευκαιρια θα γινει τοποθετηση κ θα ανεβασω φωτο κλπ..

Να είσαι καλά φίλε Πάνο και βεβαίως βεβαίως περιμένουμε να πάρουμε μάτι! cyclops
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V@GGOS

V@GGOS

Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/04/2010

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Απρ 06 2011, 00:22

stam έγραψε:
ρε παιδιά είμαι πολύ προβληματισμένος...

από άνθρωπο που γενικά εμπιστεύομαι την εμπειρία του άκουσα ότι τα βολτόμετρα είναι επικίνδυνα, διότι κάνουνε λέει "αρκ" (έτσι νομίζω ότι το είπε, και μάλλον εννοεί "τόξο") και βραχυκυκλώνουν πάνω από την μπαταρία. γι αυτό λέει ότι μετά το '90 που το φόραγαν κάποια αμάξια, το αφαίρεσαν για λόγους ασφαλείας, και να μην το βάλω γιατί θα μου καεί η μηχανή, η σέλα, ο σκληρός δίσκος και τα καινούρια λάστιχα..... Suspect Shocked scratch


τι λέτε?????

Μήπως σου το είπε 1 Απριλίου mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jumaru
gold member
gold member
Jumaru

Ηλικία : 45
Τόπος : Πιο πανω απο τα ελατα
Registration date : 10/03/2011

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Απρ 06 2011, 00:47

V@GGOS έγραψε:
stam έγραψε:
ρε παιδιά είμαι πολύ προβληματισμένος...

από άνθρωπο που γενικά εμπιστεύομαι την εμπειρία του άκουσα ότι τα βολτόμετρα είναι επικίνδυνα, διότι κάνουνε λέει "αρκ" (έτσι νομίζω ότι το είπε, και μάλλον εννοεί "τόξο") και βραχυκυκλώνουν πάνω από την μπαταρία. γι αυτό λέει ότι μετά το '90 που το φόραγαν κάποια αμάξια, το αφαίρεσαν για λόγους ασφαλείας, και να μην το βάλω γιατί θα μου καεί η μηχανή, η σέλα, ο σκληρός δίσκος και τα καινούρια λάστιχα..... Suspect Shocked scratch


τι λέτε?????

Μήπως σου το είπε 1 Απριλίου mouuuuuu

Κι εγω.....παντρευομαι !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wolf

wolf

Ηλικία : 51
Τόπος : Ηλιουπολη
Registration date : 04/09/2008

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Απρ 06 2011, 02:26

stam έγραψε:
ρε παιδιά είμαι πολύ προβληματισμένος...

από άνθρωπο που γενικά εμπιστεύομαι την εμπειρία του άκουσα ότι τα βολτόμετρα είναι επικίνδυνα, διότι κάνουνε λέει "αρκ" (έτσι νομίζω ότι το είπε, και μάλλον εννοεί "τόξο") και βραχυκυκλώνουν πάνω από την μπαταρία. γι αυτό λέει ότι μετά το '90 που το φόραγαν κάποια αμάξια, το αφαίρεσαν για λόγους ασφαλείας, και να μην το βάλω γιατί θα μου καεί η μηχανή, η σέλα, ο σκληρός δίσκος και τα καινούρια λάστιχα..... Suspect Shocked scratch


τι λέτε?????

μηπως ονομαζετε αυτος ο ανθρωπος.....Λιακοπουλος? Very Happy

edit: αν και εδω και αρκετο καιρο αποφασισα να σταματησω να ''ξηνομαι'' με τα κοκοψινια της μηχανης ,εβαλα και εγω ενα βολτομετρατσι χτες ,κοστος 12 ευρω,λιγη σιληκονη και κανα 2ωρο να το ταιριαξω στο αλουμινακι.
φωτο tomorow ταχια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψηφιακό βολτόμετρο   Ψηφιακό βολτόμετρο - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Απρ 06 2011, 21:32

stam έγραψε:
ρε παιδιά είμαι πολύ προβληματισμένος...

από άνθρωπο που γενικά εμπιστεύομαι την εμπειρία του άκουσα ότι τα βολτόμετρα είναι επικίνδυνα, διότι κάνουνε λέει "αρκ" (έτσι νομίζω ότι το είπε, και μάλλον εννοεί "τόξο") και βραχυκυκλώνουν πάνω από την μπαταρία. γι αυτό λέει ότι μετά το '90 που το φόραγαν κάποια αμάξια, το αφαίρεσαν για λόγους ασφαλείας, και να μην το βάλω γιατί θα μου καεί η μηχανή, η σέλα, ο σκληρός δίσκος και τα καινούρια λάστιχα..... Suspect Shocked scratch


τι λέτε?????

Συζητατε για βολτομετρα της Datel...ειναι σαν να σου πει καποιος "χαλανε σωρηδον τα Vstrom"...θα το πουλησεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ψηφιακό βολτόμετρο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: