Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τιμόνι after market για VSTROM 1000

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΠεμ Μάης 29 2008, 07:49

Να ανοιξω και εγώ ενα θέμα για συζήτηση οντας brant new μελος στο φορουμ αλλα και στρομάς αφού υποβάλλω και πάλι τους χαιρετισμούς μου στην ολομέλεια του σώματος.....Very Happy
Απόκτησα το καμάρι μου (vstrom 1000) πριν κανα μήνα από το Βύνιο της Αγ. Παρασκευής μετά από αρκετή αναμονή (πάνω από μήνα) λόγω χρώματος (μαύρο). Ολα καλά μεχρι τώρα πλην του τιμονιού ειναι κομάτι μεγαλύτερο από το προηγούμενο μηχανάκι μου (TDM 900) και ψιλοδυσκολεύομαι ανάμεσα από τα αμάξια μερικές φορές. Παίζει κανένα after market τιμονάκι πιο κοντό; Καμμιά πατέντα να κόψω το μαμίσιο ισως; Βέβαια μπορεί να το συνηθήσω και να το αφήσω όπως είναι αλλα λέμε μήπως.... Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΠεμ Μάης 29 2008, 10:12

Γιαννη, περιμενε λιγο καιρο και θα δεις
οτι θα περνας απο τα αμαξια σφαιρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΠεμ Μάης 29 2008, 10:22

GIANNHS1967 έγραψε:
Να ανοιξω και εγώ ενα θέμα για συζήτηση οντας brant new μελος στο φορουμ αλλα και στρομάς αφού υποβάλλω και πάλι τους χαιρετισμούς μου στην ολομέλεια του σώματος.....Very Happy
Απόκτησα το καμάρι μου (vstrom 1000) πριν κανα μήνα από το Βύνιο της Αγ. Παρασκευής μετά από αρκετή αναμονή (πάνω από μήνα) λόγω χρώματος (μαύρο). Ολα καλά μεχρι τώρα πλην του τιμονιού ειναι κομάτι μεγαλύτερο από το προηγούμενο μηχανάκι μου (TDM 900) και ψιλοδυσκολεύομαι ανάμεσα από τα αμάξια μερικές φορές. Παίζει κανένα after market τιμονάκι πιο κοντό; Καμμιά πατέντα να κόψω το μαμίσιο ισως; Βέβαια μπορεί να το συνηθήσω και να το αφήσω όπως είναι αλλα λέμε μήπως.... Smile Smile Smile

Φίλε να σε ρωτήσω κάτι άσχετο με το τιμόνι που θές ..που κατά την γνώμη μου αν το συνηθίσεις και ξανανέβεις σε TDM θα πείς "παναγία μου!!πως οδηγούσα!"

Τι σε έκανε να πάς από TDΜ σε V-strom; Έτσι εγκυκλοπαιδικά ρωτώ γιατί είχα μια διαφωνία κάποτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΠαρ Μάης 30 2008, 02:48

LordJohn σιγουρα δεν ειμαι εξοικιωμενος με το μηχανακι ακομη αλλα σε πολλες περιπτωσεις που με το TDM περνουσα σφαιρα τωρα σταματαω για να στριψω το τιμονι μην χτυπησω κανα καθρεφτη. θα δουμε

Ανδρεα δεν υπαρχει συγκεκριμενος λογος που πηγα απο TDΜ σε VSTROM. Μια χαρα ημουν και με το TDM. Ειχα κανει 85.000 km το ειχα 3 χρονια και το βαρεθηκα. ειπα να παω σε κατι αλλο. σιγουρα ειναι διαφορετικα μηχανακια. στις αλλαγες κατευθυνσης μου φανηκε πιο ευκολο το στρωμα αλλα σε ταχυτητε 180+ εχω την αισθηση οτι ηταν πιο σταθερο το TDM. ολα αυτα με επιφυλαξη βεβαια γιατι ειναι νωρις ακομη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΠαρ Μάης 30 2008, 10:04

GIANNHS1967 έγραψε:
LordJohn σιγουρα δεν ειμαι εξοικιωμενος με το μηχανακι ακομη αλλα σε πολλες περιπτωσεις που με το TDM περνουσα σφαιρα τωρα σταματαω για να στριψω το τιμονι μην χτυπησω κανα καθρεφτη. θα δουμε

Ανδρεα δεν υπαρχει συγκεκριμενος λογος που πηγα απο TDΜ σε VSTROM. Μια χαρα ημουν και με το TDM. Ειχα κανει 85.000 km το ειχα 3 χρονια και το βαρεθηκα. ειπα να παω σε κατι αλλο. σιγουρα ειναι διαφορετικα μηχανακια. στις αλλαγες κατευθυνσης μου φανηκε πιο ευκολο το στρωμα αλλα σε ταχυτητε 180+ εχω την αισθηση οτι ηταν πιο σταθερο το TDM. ολα αυτα με επιφυλαξη βεβαια γιατι ειναι νωρις ακομη.

Μπράβο ρε φίλε...πολύ χαίρομαι..πόσα km έχεις κάνει με το strom; Το έχεις βγάλει για ταξίδι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΠαρ Μάης 30 2008, 10:22

Ανδρεα οχι δεν το εχω βγαλει ταξιδι ακομη το VSTROM. Ουτε την πρωτη αλλαγη λαδιου δεν εχω κανει. στα 1000 km ειμαι κοντα. ελπιζω οταν με το καλο γνωριστουμε απο κοντα με ολα τα μελη να ερθω σε καμμια απο τις πολυ ομορφες εξορμησεις που διοργανωνετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΠαρ Μάης 30 2008, 11:26

GIANNHS1967 έγραψε:
LordJohn σιγουρα δεν ειμαι εξοικιωμενος με το μηχανακι ακομη αλλα σε πολλες περιπτωσεις που με το TDM περνουσα σφαιρα τωρα σταματαω για να στριψω το τιμονι μην χτυπησω κανα καθρεφτη. θα δουμε

Ανδρεα δεν υπαρχει συγκεκριμενος λογος που πηγα απο TDΜ σε VSTROM. Μια χαρα ημουν και με το TDM. Ειχα κανει 85.000 km το ειχα 3 χρονια και το βαρεθηκα. ειπα να παω σε κατι αλλο. σιγουρα ειναι διαφορετικα μηχανακια. στις αλλαγες κατευθυνσης μου φανηκε πιο ευκολο το στρωμα αλλα σε ταχυτητε 180+ εχω την αισθηση οτι ηταν πιο σταθερο το TDM. ολα αυτα με επιφυλαξη βεβαια γιατι ειναι νωρις ακομη.
Γιαννη, αν το θεμα σου ειναι το υψος του τιμονιου,
μπορω να σου βαλω link απο το ebay με ειδικους αποστατες
που ψηλωνουν το τιμονι 1-1.5 ιντσα περιπου.
Παντως και εγω που ειχα ψηλοτερο μηχανακι πριν το φοβομουν..
Ειδα οτι σε πολυ λιγες περιπτωσεις αναγκαζομαι να στριψω το
τιμονι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΣαβ Μάης 31 2008, 05:36

LordJohn οχι το προβλημα μου δεν ειναι το υψος αλλα το φαρδος του τιμονιου. σκεφτομαι να το κοψω 1 με 2 εκ. απο καθε πλευρα μεταφεροντας τα χειριστηρια προς τα μεσα αντιστοιχα η να βαλω αλλο τιμονι πιο στενο. μηπως ομως χαλασω την οδηγικη συμπεριφορα και την ευσταθεια της μηχανης; εχει κανει κανεις αντιστοιχη μετατροπη; ευχαριστω για το ενδιαφερον παντος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΤρι Οκτ 14 2008, 13:36

Μη το πειράξεις.
Αν το αλλάξεις μόνο για κάτι άλλο μεγαλύτερο. (μοχλός)

Όπως γράφω και εδώ http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t1523-15.htm ποτέ δε θα γύριζα πλέον στο original τιμόνι.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
powerangel

powerangel

Ηλικία : 50
Registration date : 26/12/2008

Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: after market τιμονι για 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 26 2008, 22:42

φιλε γιαννη εγω εχω αλλαξει το τιμονι με ενα της renthal fat bar.το προβλημα ηταν η ελαστικοτητα του παλαιου τιμονιου το οποιο σε καποιες λακουβες ειχε απαραδεκτες ταλαντωσεις κατα την γνωμη μου.
τωρα με το νεο τιμονι η μηχανη εχει αποκτησει πιο στιβαρη αισθηση και λογω του μικροτερου υψους κατα την οδηγηση ερχομαι πιο κοντα στον εμπρος τροχο (καλυτερη πληροφορηση).και αυτος που μου προτεινε να το αλλαξω (μετα απο μια βολτα που εκανε με το Vstrom) ειχε και TDM και ΔΙΚΙΟ τελικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THANASIS VSTROM

THANASIS VSTROM

Ηλικία : 39
Τόπος : kallithea
Registration date : 06/01/2009

Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΔευ Ιαν 26 2009, 00:54

powerangel έγραψε:
φιλε γιαννη εγω εχω αλλαξει το τιμονι με ενα της renthal fat bar.το προβλημα ηταν η ελαστικοτητα του παλαιου τιμονιου το οποιο σε καποιες λακουβες ειχε απαραδεκτες ταλαντωσεις κατα την γνωμη μου.
τωρα με το νεο τιμονι η μηχανη εχει αποκτησει πιο στιβαρη αισθηση και λογω του μικροτερου υψους κατα την οδηγηση ερχομαι πιο κοντα στον εμπρος τροχο (καλυτερη πληροφορηση).και αυτος που μου προτεινε να το αλλαξω (μετα απο μια βολτα που εκανε με το Vstrom) ειχε και TDM και ΔΙΚΙΟ τελικα.


sorru gia thn parembash na se rothso kati mpainei to fatbar h thelei patenta ???me tous apostates eixa akousei pos den ginetai... einai enoiea h timonoplaka sto 650.... an nai pes mou timh kai pou to ebales???? se eyxaristo merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatos 1000
gold member
gold member
gatos 1000

Ηλικία : 40
Τόπος : ΔΡΑΜΑ
Registration date : 23/12/2008

Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΤρι Ιαν 27 2009, 00:52

to asteio einai oti emena sto 1000 to mono pou me diskolepse itan to mikro timoni logo tou oti eixa africa Very Happy twra bebea to sinithisa alla akoma mou mpainoun idees gia ena megalitero...oso gia to tdm tha eperna to 850 prin africa kai to aperipsa logo timoniou. OK geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τιμόνι after market για VSTROM 1000   Τιμόνι after market για VSTROM 1000 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 20 2009, 10:34

Φίλε powerangel ευχαριστώ για την ανταπόκριση καθώς και όλους τους υπόλοιπους. Τελικά έμεινα με το μαμά τιμόνι αφού το συνήθησα αλλά θα δούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τιμόνι after market για VSTROM 1000

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: