Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Thanks for the Ride Pal

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
spithas
Member
Member
spithas

Ηλικία : 44
Τόπος : Πλέον.... Ίλιον
Registration date : 02/09/2008

Thanks for the Ride Pal  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Thanks for the Ride Pal    Thanks for the Ride Pal  Icon_minitimeΔευ Ιουλ 12 2010, 13:10

Χθές το απόγευμα κάνοντας τη διαδρομή Λεωνίδιο-Αθήνα και περι ώρας 18:00 σε συνάντησα λίγο πριν τον Τυρό! Εγώ με το μαύρο 650 Κ8 μου και εσύ καβάλα στο μαύρο 650αρι VSTROM σου. Φόραγες μαύρα Dainese μποτάκια, μαύρο cordura παντελόνι και jacket και γκρί κράνος. Δεν είχες μπαγάζια, βαλίτσες σαμαρια κλπ παρα μόνο μια μεγάλη μπαγαζιέρα (GIVI αν θυμάμαι καλά) Φάνηκε οτι ήξερες καλά τη διαδρομή και την έχεις κάνει πολλές φορές. Σε πλησίασα αφού πέρασα κάποια αυτοκίνητα που σέρνωντας ανέβαιναν την ανηφόρα του χωριού κάτω απο τον καυτό ηλιο. Αρχικά "άνοιξες" το γκάζι, μετά όμως ελλάτωσες ταχύτητα. "Ωραία" σκέφτικα, βρήκαμε παρέα για τη διαδρομή! Και έτσι και έγινε! Μου έδειξες καινούριες γραμμές για τις συγκεκριμένες στροφές που αρχικά δίστασα να ακολουθήσω.... όμως πειραματίστικα και πραγματικά μου "έβγαιναν" (+10χλμ απο ότι πήγαινα).Ανεβήκαμε το Αρκαδικό χωριό, περάσαμε Κορακοβούνι, μετά πιάσαμε Ξηροπήγαδο, Κιβέρι, Μύλους, Άργος...μπήκαμε στο Άργος, "τώρα θα χωρίσουν οι δρόμοι μας" σκέφτικα. Προς έκπληξή μου όμως συνέχησες προς ΕΟ Κορίνθου Τριπόλεως στο ρεύμα προς Αθήνα. Άν και είχα σκοπό να πάω απο την παλιά ΕΟ (Δερβενάκια) άξιζε τον κόπο το deviation, "οκ,πάμε μαζί" είπα. Στα διόδια στο Σπαθοβούνι καθυστέρησα λίγο, είχες ξεμακρύνει, "ανοιξα" το εργαλείο 150-160-170-180, οκ σε βρήκα. Είχες κόψει λίγο να με περιμένεις! Συνεχίσαμε μαζί και στην ΕΟ Αθηνών-Κορίνθου 140-150 η ταχύτητά μας. Συνήθως ταξιδεύω ενα κλίκ κάτω (120-140) αλλά άξιζε την παρασπονδία η "παρέα" Μου έδειξες την καβάτζα στα μποτιλιαρισμένα διόδια μετά την Κόρινθο.... Συνεχίσαμε μαζί και σε όλη τη διαδρομή "ανοιγαμε" - "κλείναμε". Σιγά-σιγά και αφου περάσαμε σε "γραμμή παραγωγής" τις ορδές ακινητοποιημένων αυτοκινήτων, περάσαμε την Κακιά Σκάλα και τα τούνελ, κατηφορήσαμε προς την ευθεία των Μεγάρων. Εκεί στην αριστερή στροφή για εμάς στο ύψος του πέυκου που έχει εκει στο ρεύμα προς Κόρινθο, σκοτώθηκε με μηχανή ο δελφός μου πριν απο 4 χρόνια (15-6-2006) {προς Κόρινθο} έκοψα λίγο για να αποδώσω τιμές (κόρνες - ξερογκαζιές - και ένα σταυρό για τον αδικοχαμένο και πρόωρα εκλιπώντα Θανάση). Μπήκε τότε αναμεσά μας ενα Varadero. Σύντομα κατάλαβε πως ήμασταν μαζί. Έκανε χώρο και ξανανταμώσαμε! Όλο το δρόμο μέχρι και τα διόδια της Ελευσίνας ήμασταν μαζί. Έβγαλες δεξί φλάς (πηγαίνεις για Αθήνα) έβγαλα αριστερό (έμπαινα Αττική Οδό) κάπου εκεί σε "πλέυρισα", κορνάρισα και σήκωσα το αριστερό μου χέρι. Απο τον καθρεύτη είδα οτι ανταποκρίθηκες. Χαιρέτησες και εσύ στον αέρα, ενώ φρέναρες λόγω κίνησης και έμεινες πίσω.

Η πινακίδα σου είναι ΧΖΑ- _ _ 6.

Φιλαράκι σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την παρέα, για τη βόλτα, το μάθημα κλπ κλπ Μακάρι να είσαι μέλος του forum μας και να διαβάζεις αυτές τις γραμμές.

Άν όντως διαβάζεις στείλε μου μήνυμα. Θα κάνω αυτή τη διαδρομή κάθε ΣΚ όλο το καλοκαίρι. Θα χαρώ να ξαναταξιδέψουμε!
OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
badouras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
badouras

Ηλικία : 58
Τόπος : Αγ.Παρασκευή-Αττική
Registration date : 08/05/2009

Thanks for the Ride Pal  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Thanks for the Ride Pal    Thanks for the Ride Pal  Icon_minitimeΔευ Ιουλ 12 2010, 13:53

nice thred nice thred nice thred

goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Thanks for the Ride Pal  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Thanks for the Ride Pal    Thanks for the Ride Pal  Icon_minitimeΔευ Ιουλ 12 2010, 14:56

Τι κι αν δεν ξερεις το ονομα του, ε? Thanks for the Ride Pal  Icon_wink

Σημασια εχει η παρεα... και οπως λεει και ο ποιητης...


είναι όμορφα απόψε που ανταμώσαμε
μ' αρέσει να αρμενίζουμε παρέα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Thanks for the Ride Pal  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Thanks for the Ride Pal    Thanks for the Ride Pal  Icon_minitimeΔευ Ιουλ 12 2010, 15:27

Πραγματικα ομορφες καταστασεις!!
Μπραβο παιδια!!
cheers cheers cheers cheers
OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Thanks for the Ride Pal  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Thanks for the Ride Pal    Thanks for the Ride Pal  Icon_minitimeΔευ Ιουλ 12 2010, 16:10

Πράγματα, κινήσεις και αισθήματα που δεν τα περίμενα στις μέρες μας.
Να είσαι πάντα καλά και εσύ και ο "ξένος"¨φίλος σου με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα
Και πάντα όταν περνάς από εκείνο το μέρος να θυμάσαι το αδερφό σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Thanks for the Ride Pal  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Thanks for the Ride Pal    Thanks for the Ride Pal  Icon_minitimeΤρι Ιουλ 13 2010, 11:19

badouras έγραψε:
nice thred nice thred nice thred

goood

+650
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Thanks for the Ride Pal  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Thanks for the Ride Pal    Thanks for the Ride Pal  Icon_minitimeΤρι Ιουλ 13 2010, 15:30

Τα ειπες ολα νομιζω μεσα σε λιγες γραμμες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
kopeli
gold member
gold member
kopeli

Ηλικία : 48
Τόπος : GR-SKG
Registration date : 16/07/2008

Thanks for the Ride Pal  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Thanks for the Ride Pal    Thanks for the Ride Pal  Icon_minitimeΤρι Ιουλ 13 2010, 17:00

Σωστό το παλικάρι.Μάλον ήθελε και αυτός την παρέα που δέν είχε και τη βρήκε σε εσένα.
Καλά χλμ και με προσοχή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Thanks for the Ride Pal

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: