Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 καλοκαιρινο κρανακι, jet?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤρι Ιουν 08 2010, 22:15

καλησπέρα σας,

να μην μακρυγορώ και σας κουράζω.. μερικές παραπομπές σε ιστότοπους με καλοκαιρινα κρανάκια μπορώ να έχω παρακαλώ? κρανάκι καλοκαιρινο επωνυμο σε οικονομικές τιμές...
ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤρι Ιουν 08 2010, 22:33

Δε θα προσπαθήσω να σου επιβάλω τη γνώμη μου, αλλά μακρυά από jet κράνη...
Μείνε στο full face που έχεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤρι Ιουν 08 2010, 22:39

JET εδώ καλοκαιρινο κρανακι, jet? 451272
http://www.esai.org/summit/2010/images/travel/plane.jpg
Σορρυ Stam αλλά στην χειρότερη πάρε ένα ανοιγόμενο και να το ανοίγεις στα φανάρια αν θες περισσότερο αέρα.Τζετ είχα πάρει ένα αλλά το φόρεσα κανένα μήνα,μόλις συνειδητοποίησα πως η μουράκλα μου εἰναι τελείως ακάλυπτη στις ορέξεις της ασφάλτου αν κάτσει η στραβή, το έχω διακοσμητικό γιο-γιο.
Και που είσαι,καθημερινά χειμώνα καλοκαίρι είμαι όλο το πρωί πάνω στο μηχανάκι,οπότε δεν παίζει δεν την παλεύω με την ζέστη και δε μπορώ,πρέπει να γίνει θέμα συνήθειας η ασφάλεια. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koymentakos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
koymentakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 17/03/2009

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤρι Ιουν 08 2010, 23:16

stam κανενας δεν ειναι υπερ του τζετ
προτιμας να δροσιζεσαι απο το να εισαι ασφαλης?
δε λεω ολοι σκαμε αλλα προεχει η ασφαλεια.
ακομα και τα ανοιγομενα πρεπει να τα εχουμε κλειστα
ανοιγομενα και jet ειναι για τα ματια του νομου.
μια καλη λυση ειναι το παρακατω παρεχει ασφαλεια full face
και δροσια καρπουζιου!!!!
ριξε μια ματια
http://www.givi.co.uk/helmets/Fullface-helmet/X.01-Summer-Light
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤρι Ιουν 08 2010, 23:27

koymentakos έγραψε:
...και δροσια καρπουζιου!!!!

Ή είσαι λογοτέχνης ή διαβάζεις εξωσχολικά!
Sorry για το spam, stam...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤρι Ιουν 08 2010, 23:34

Συμφωνω με τους προλλαλησαντες, αλλα εχω να προσθεσω και κατι (μαλλον ψιλοανουσιο αλλα τελος παντων).

Δεν ειναι ξεφτυλα απο θεμα εμφανισης να κυκλοφορεις με το στωμα και jet κρανακι; Να ηταν κανενα σκουτερακι να πω πες παει στον διαολο, αλλα με μεγαλη μηχανη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
FIRErider

FIRErider

Ηλικία : 43
Τόπος : Μεσολόγγι
Registration date : 07/12/2009

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 00:43

Συμφωνω με τον hargoul για το οτι v-strom Καβαλας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Για κρανος προτεινω SHOEI,ρωτα αποθηκη Ιλιουπολη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 01:20

Ετσι κι αλλιως το κουτελο και το κεφαλι ιδρωνουν, οχι το σαγωνι, οποτε τι να το κανεις το jet?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 03:18

Χρειάζεται όταν πας για τσιγάρα - ψωμί - ρύζι - καφέ -γάλα Καμπά.

Έχω ένα απ το Alex pack μια χαρά είναι για να μην σε βαράει ο ήλιος, έχει και γείσο. 35 ? αν θυμάμαι καλά το έιχα πάρει πρίν κανα 2 χρόνια.
Το καλό το έχω μόνο για έξω αλλιώς σε ένα καλοκαίρι γίνεται για πέταμα.Από χτυπήματα γρατζουνιές
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 03:37

koymentakos έγραψε:
stam κανενας δεν ειναι υπερ του τζετ
προτιμας να δροσιζεσαι απο το να εισαι ασφαλης?
δε λεω ολοι σκαμε αλλα προεχει η ασφαλεια.
ακομα και τα ανοιγομενα πρεπει να τα εχουμε κλειστα
ανοιγομενα και jet ειναι για τα ματια του νομου.
μια καλη λυση ειναι το παρακατω παρεχει ασφαλεια full face
και δροσια καρπουζιου!!!!
ριξε μια ματια
http://www.givi.co.uk/helmets/Fullface-helmet/X.01-Summer-Light

μου αρέσει που είσαι διαβασμένος πάντα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 09:05

παιδια ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια, να πω την αλήθεια αυτός που πλησόασε πιο πολύ τη σκέψη μου είναι ο chdimis. για όσους μένουν αθηνα και ξέρουν, μένω νεα σμύρνη. από το σπίτι μου μέχρι την πλατεία που θα πεταχτώ σε κάποια τράπεζα, ή για εφημερίδα, ή για πατατάκια, ή καποιο άλλο σκατολοίδι φλέρτάρω με τον νόμο και τους σερίφιδες της γειτονιάς που τη στήνουν ακριβώς μπροστά στην πλατεία.
δεν θέλω κράνος απαιτήσεων για ταξίδια, το arai που έχω πιστεύω με καλύπτει. ένα καθίκι θέλω για ο κεφάλι ώστε να μην με πιάνουν. και επειδή η κακία στιγμή κρύβεται πάντα πίσω από τη γωνία, δεν θέλω ένα καθίκι από φελιζόλ αλλά κάτι λίγο καλύτερο.

γιου ολλ αντερστεντ μι ναου?

ευχαριστώ πολύ πάντως για τη συνδρομή σας, και το givi που έδειξε ο φίλος επάνω καλό φαίνεται αλλα ανησυχώ λίγο για την τιμή του.... δεν γράφει τπτ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeus

morfeus

Ηλικία : 43
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Registration date : 27/04/2009

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 10:30

Καλημέρα σε όλους. Ρε παιδιά με το συμπάθιο κιόλας αλλά ας μην ήμαστε τόσο υπερβολικοί. Αμέσως αμέσως βγάλατε μάπα τα Jet Κράνη. Είμαι σύμφωνος 1000% πως δεν προσφέρουν την προστασία ενός Full Face κράνους και εννοείτε πως δεν πρόκειται να πας ταξίδι με ένα τέτοιο κράνος αλλά για να κυκλοφορείς μέσα την Πόλη είναι ιδανικά, ειδικά σε πολύ ζεστές πόλεις τους καλοκαιρινούς μήνες.
Από την άλλη υπάρχει και η λύση των Flip-Up που είναι κάτι ενδιάμεσο και είναι ακόμα καλύτερο κατ`εμέ για το καλοκαίρι μέσα στην πόλη. Stam ρίξε ένα μάτι και εδώ φίλε πριν αποφασίσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 11:17

Επαναλαμβάνω πως δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν.
Θα πω μόνο τα εξής:
Τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται μέσα στην πόλη και σε μια ακτίνα 0.5-1 Km, σε περιοχή δηλαδή που ο αναβάτης-οδηγός θεωρεί οικεία.
Επίσης, τυχούσα πτώση ως επί το πλείστον δε θα έχει αποτέλεσμα χτύπημα στην κορυφή του κεφαλιού αλλά στα ζυγωματικά, στο σαγόνι κτλ.
Χίλιες φορές να γεμίζω γραντζουνιές και χτυπήματα το καλό μου Shoei, Arai κτλ. παρά το σαγόνι μου.
You were warned!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jamescook
Member
Member
jamescook

Ηλικία : 46
Registration date : 20/05/2009

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 11:58

φιλε μου υπαρχουν κρανη στην αγορα με με μεγαλους αεραγωγους σε κεφαλι και σαγονι.ενα που ειχα δει καποια στιγμη,νομιζω airoh,ολο το πανω μερος ηταν γεματο απο αυτους και το κρανος ηταν πολυ δροσερο.αν κανεις καποια αναζητηση με τον ορο καλοκαιρινο full face κατι θα βρεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 12:02

hargoul έγραψε:
Συμφωνω με τους προλλαλησαντες, αλλα εχω να προσθεσω και κατι (μαλλον ψιλοανουσιο αλλα τελος παντων).

Δεν ειναι ξεφτυλα απο θεμα εμφανισης να κυκλοφορεις με το στωμα και jet κρανακι; Να ηταν κανενα σκουτερακι να πω πες παει στον διαολο, αλλα με μεγαλη μηχανη;

Αυτό πες το και στους Ιταλούς που ήταν με τα Ducati μέσα στις πόλεις
και ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ τους φορούσαν JET κρανάκια..
Μερικά ήταν Ducati Corse βέβαια αλλά παρέμεναν JET κράνη..

Αν έχεις JET κράνος και το θες για τη γειτονιά που λέει ο λόγος
πρόσεξε μόνο ένα πράγμα..
Οτι επειδή θα δείς ότι σε βολεύει και ότι οι αστυνομικοί δεν σε γράφουν
γιατί ουσιαστικά φοράς κράνος

ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ μέσα στην Αθήνα
με αυτό.. Rolling Eyes Wink

Η Αθήνα από όσο τη θυμάμαι 12 χρόνια που έμενα,έλεγες να πας για μια δουλειά
ή για καμμιά βόλτα και λιγότερα από 40-50χλμ δεν έκανες..


Υ.Γ. Μητσάκο μου εσύ με JET κράνος δεν κυκλοφορείς ΜΟΝΙΜΑ το καλοκαίρι ?? Rolling Eyes
Ελα πες το μη φοβάσαι !!! Razz

_________________
καλοκαιρινο κρανακι, jet? 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 12:32

Sorry Stam αλλά........

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=83820&perpage=15&pagenumber=1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 12:37

απο διπλανό φόρουμ
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=83820&perpage=15&pagenumber=1
Παράθεση :
ΕΣΠΑΣΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ-ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ
Εχω πααααρα πολυ καιρο να γραψω μιας και τους τελευταιους μηνες υπηρετω την μαμα πατριδα ως δοκιμος στην Λημνο.


Δεν θελω να πω πολλα μιας και σημερα βγηκα απο το 401 νοσοκομειο μετα απο παραμονη 2 + εβδομαδων

Δεν θα εγραφα τιποτα αλλα λαλησα μονο με αυτα που ειδα στην διαδρομη 401 για το σπιτι μου...τωρα βλεπετε ολα αυτα μου κακοφαινοντε και με πειραζουν πολυ περισσοτερο απο πριν.

Και τι εννοω 8 στους 10 χωρις κρανος α και κατι αλλοι με τυπου jet παπαριες.

Ρεεεε κριμα ειναι ρεεε κριμαααα!!!!!!


Εγω τυπικουρας ημουν...με το κρανος μου με το καλοκαιρινο μου το μπουφαν με τα ολα μου!

Να ομως που μια φορα ξημερωματα στο νησι λεμε με μια κοπελα να παμε για φαγητο στα 500 μετρα.Της δινω το κρανος μου ξεκιναμε.... να και ενα αυτοκινητο πεταγεται απο εναν χωματοδρομο να κατω η v-strom και εγω να παλευω πως θα κρατησω την κοπελα πανω μου μην χτυπησει.

Η κοπελα ευτυχως ουτε γρατζουνια...

εγω παλι

σαγονι ξερχαβαλομενο,κατω γναθος σπασμενη,ζυγωματικο σπασμενο,νευρο κομμενο,δοντια σπασμενα και η γλωσσα μου διαλειμενη.... αυτα!


χειρουργιο,λαμες,σιδερα και λασχτιχα στα δοντια,πλαστικες,μου κοψανε κ ενα κομματι απο την γλωσσα αυτα πανω κατω


Ειναι κριμα παιδια ...ειναι καλοκαιρι και για 2 μηνες θα τρωω μονο με καλαμακι...

παρτε 10 κρανη να εχετε και οχι jet!!!

Aντε και καλες μας διακοπες και η ζωη ειναι ωραια!!!


κατά διαβολική σύμπτωση με vstrom και για 500 μέτρα.
άντε πάρε τζετ τώρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 12:43

προσωπικα επειδη σε λιγες μερες θα παρω καινουριο κρανος (μεχρι τοτε εχω ενα airoh mathisse) ειμαι αναμεσα σε δυο!!!

http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=1142

και

http://e-motoparts.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=551&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=35

προσωπικα το καλοκαιρι νιωθω απιστευτη ζεστη και προτιμω ενα ανοιγομενο οποτε μαλλον για αυτη τη περιοδο θα παρω αυτο:

http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=1107

που εχει και εσωτερικη ζελατινα που για μενα ειναι +!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 13:29

aris_n και wannabe, τα παραπάνω τα έγραψα χωρίς να έχω υπόψη μου το νήμα που παραθέσατε...
Γ@μημέμες στατιστικές και γ@μημένα γεγονότα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

καλοκαιρινο κρανακι, jet? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλοκαιρινο κρανακι, jet?   καλοκαιρινο κρανακι, jet? Icon_minitimeΤετ Ιουν 09 2010, 15:30

Προσωπικά πιστεύω ότι το καλό κράνος δεν είναι για ταξίδι μόνο αλλά για να το φοράς πάντα γιατί δεν έχουμε πρόχειρο και καλό κεφάλι για να αλλάξουμε αλλά έχουμε μόνο ένα θα σου πρότεινα λοιπών να πάρεις στην χειρότερη ένα καλό flip up και να μην το φοράς για τον μπάτσο αλλά για εσένα Ρώτα και τον Μίλτο που έχει δη τον χάρο μούρη με μούρη, φιλικά πάντα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

καλοκαιρινο κρανακι, jet?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: