Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Πού να αφήσω το κράνος!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 49
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 14 2010, 18:42

Ρε παιδιά...Το αιώνιο πρόβλημα που έχω.Που να αφήνω το κράνος ή τα κράνη,όταν πηγαίνω κάπου με το μωρό.Βρήκα κάτι και θα ήθελα την γνώμη σας,αν μας κάνει.Αν έχετε να προτείνεται και κάτι καλύτερο δεκτό.

http://www.helmetsecure.com/


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hailander στις Παρ Μάης 14 2010, 19:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 14 2010, 18:48

Δεν έχεις μπαγκαζιέρα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 14 2010, 18:51

Σάκο πλάτης για κράνος..... Κι εγώ που έχω μπαγκαζιέρα την αποφεύγω, ειδικά όταν ταξιδεύω!!!
Άλλο μηχανάκι στο ταξίδι χωρίς τη μακακία απο πίσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 49
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 14 2010, 19:41

Μωρέ έχω μπακαζιέρα,αλλά εκεί βάζω τα μπουφάν και διάφορα άλλα κοκοκοψα,και αναγκάζομαι να κουβαλάω μαζί τα κράνη...

Ωχ... sorry ξέχασα παραπάνω να βάλω το link...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzou
Member
Member
tzou

Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη
Registration date : 18/02/2009

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 14 2010, 20:36

Τσαντα πλατης που εχει θηκη για κρανος εχω παρει μια oxford για το παλιο μηχανακι μου που δεν ειχα βαλιτσα.απλα φοβερη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 49
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 14 2010, 20:48

Ρε παιδί μου...Πρέπει οπωσδήποτε να τα κουβαλάω?ακόμα και σε τσάντα?Τίποτα άλλο δε γίνεται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzou
Member
Member
tzou

Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη
Registration date : 18/02/2009

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 14 2010, 21:13

Σακη μονο αν τα κουβαλας θα εισαι συγγουρος οτι θα γυρισεις σπιτι σου με τα κρανη!!!! λυσεις υπαρχουν αλλα δεν ξερεις αν θα τα ξαναδεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 49
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 14 2010, 22:02

Μπήκα...Εκείνο το κοκοκόψι που παρουσιάζω στο link....?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzou
Member
Member
tzou

Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη
Registration date : 18/02/2009

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 14 2010, 22:10

βασικα η μηχανη εχει δυο σιρματοσχοινα στη θηκη των εργαλειων και πιανουν κατω απο τη σελα και τα κρανη ασφαλιζονται απο τη σελα.οποτε δεν χρειαζεται να παρεις αυτην την κλειδαρια που ποσταρες αλλα με μια φαλτσετα το κρανος κανει φτερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΣαβ Μάης 15 2010, 01:10

φαντάζομαι στη λαβή της σελας μ ενα συρματοσχοινο (χοντρο) ..η κλειδαρια ποδηλατου ειναι μια λύση ...κι αν ειναι φυσικα το κρανος fullface...
αυτο που κανω εγώ καμμια 10ρια χρονια..χωρις ποτε να μου το τζουρνεψουν....
το δενω επισης και στο μπαρακι του τιμονιου.....αλλα αν θελει καποιος ντε και καλα να στο φαει ....επαιξες κι εχασες merci

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΣαβ Μάης 15 2010, 02:40

H λύση κατ'εμέ ,είναι να αποθηκεύεις τα κράνοι στην μπαγαζιέρα εφόσον τις περισότερες φορές υπάρχει,
και να έχεις τα μπουφάν-τσαντάκια-μπιχλιμπίδια μαζί σου,μιας και βολεύονται ευκολότερα σε μιά καρέκλα
κρεμόντας τα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FIRErider

FIRErider

Ηλικία : 42
Τόπος : Μεσολόγγι
Registration date : 07/12/2009

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 21 2010, 12:54

ορθον......!!!!! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Πού να αφήσω το κράνος!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πού να αφήσω το κράνος!!!!   Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 21 2010, 13:43

bozosd έγραψε:
H λύση κατ'εμέ ,είναι να αποθηκεύεις τα κράνοι στην μπαγαζιέρα εφόσον τις περισότερες φορές υπάρχει,
και να έχεις τα μπουφάν-τσαντάκια-μπιχλιμπίδια μαζί σου,μιας και βολεύονται ευκολότερα σε μιά καρέκλα
κρεμόντας τα.

Ετσι κανω και εγω. Γενικα δεν εχω κουμπωμενη τη μπαγκαζιερα στη μηχανη, αλλα αν προκειται να πρεπει να αφησω το κρανος καπου τη βαζω.
Το καλοκαιρι και αν ειναι στον ηλιο η μπαγκαζιερα ειναι λιγο ... Πού να αφήσω το κράνος!!!! Icon_sunny ... αλλα τι να κανουμε.... Απλα μετα βαζεις το κεφαλι σε προθερμασμενο φουρνο στους 180... (καλα, τοτε μπορει και να το παρω μαζι... και οχι στη μπαγκαζιερα)

Ενας αλλος λογος που αποφευγω να κουβαλαω το κρανος στα χερια ειναι για να μη φαει καμια αδεσποτη και αποκτησει καμια γρατζουνια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πού να αφήσω το κράνος!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: