Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προβολακια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 20 2010, 12:22

MixalisX aka HELLBOY έγραψε:
ΥΣ: περιμένω ακόμα καμιά παρατήρηση ώς προς το θεμα κατανάλωσης που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ.

Με 110 W κατανάλωση, τα προβολάκια θα πρέπει να ανάβουν μόνο σε πορεία
κατά την οποία μπορείς να κρατάς τη μοτό πάνω από τις 5500 rpm,
ώστε η μπαταρία να φορτίζει.
Αν τα ανάβεις για μικρές διαδρομές το αποτέλεσμα θα είναι να σου ξεληγώνουν
τη μπαταρία για πλάκα.
Αν πας σε 2x35 W λάμπες ισχύουν πάλι τα ίδια αλλά με μεγαλύτερο περιθώριο ασφαλείας.
Άναβε τα ενώ είσαι σε πορεία με στροφές στον κινητήρα, όχι στο ρελαντί.
Ή για να το πω καλύτερ μην τα αφήνεις αναμμένα στο ρελαντί.

Για να σου πω και τη δική μου εμπειρία:
Τα έχω ανάψει μέσα στην πόλη για μικρή διαδρομή και δεν είχα πρόβλημα.
Δεν το έκανα όμως σύστημα για τους λόγους που προανέφερα.
Βέβαια εγώ μιλάω για Σέρρες (από την άλλη στη Θεσσαλονίκη με τον Δημήτρη τα είχαμε αναμμένα
και λόγω ταχυτήτων και στροφών δεν είχαμε πρόβλημα).
Συγχρόνως, έχω και βολτόμετρο και παρακολουθώ την τάση για να ξέρω του βρίσκομαι...
Είναι όμορφα αναμμένα, όντως.
Αλλά εγώ δεν τα έβαλα για να γίνει η μοτό πιο... "μπάνικη".
Τα είχα αναμμένα μέσα στη Θεσ/νίκη για σφάλεια και σε δρόμους με περιοροσμένη ορατότητα (πχ. στο υπο ανακατασκευή ακόμα κομμάτι της Εθ. Οδού Σερρών-Θεσ/νίκης. Στο υπόλοιπο που υπάρχουν 2 λωρίδες και στηθαίο τα έσβηνα, δεν υπήρχε λόγος, έχουμε και φώτα...)

Αυτά το ολίγα, για ό,τι άλλο τα ξαναλέμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MixalisX aka HELLBOY
Member
Member
MixalisX aka HELLBOY

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 27/05/2009

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 20 2010, 15:22

ευχαριστώ πολύ παίδες αρα επιβεβαιώθηκαν οι υποψίες μου. Στην αρχή επειδή δεν είχε αναφερθεί το προβλημα με την καταναλωση νόμιζα πως είχα προβλημα με το δυναμο ή με την καλωδίωση.

Θα δοκιμάσω με 35W Η3 και θα σας ενημερώσω για διαφορές και σχέση με αποδοση-καταναλωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xtrgeo
Member
Member
xtrgeo

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 03/08/2009

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 10 2010, 01:50

Επειδή συνήθως παρουσιάζουμε τί έχουμε κάνει,τί έχουμε βάλει κλπ, εγώ θα αρχίσω ανάποδα...

ΜΠΗΚΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΟΛΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τί να πω τωρα για όλα τα παιδιά που βοήθησαν στην όλη υλοποίηση...

Από το SOTHRHS που τον έτρεχα μεσημεριάτικα στο leroy της Λάρισας και στα ΚΤΕΛ να μου στείλεί τις γωνίες επειδή είχαν τελειώσει στη θεσσαλονίκη...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΑΡΑΚΙΙΙΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ!!!!

Το Μιχάλη Hell boy που τον έπρηξα να μου φέρει τα προβόλια...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΙΧΑΛΗ!!!ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥ!!!

Το τρισμέγιστο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ(χωρίς πλάκα) της παρέας GMAVRID που τον έχω σπάσει τα...@$@@$ με τα πμ για να στείλει ολόκληρο το σχεδιάγραμμα καλωδίωσης,να απαντάει σε ερωτήσεις μου σε σχέση με ηλεκτρολογικά(βρήκα άνθρωπο εγώ τώρα, είπα ας μάθω!!!)

ΓΙΩΡΓΑΡΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΕΠΡΗΞΑ!!!!!

Το φίλο μου το Θοδωρή που διατηρεί συνεργείο με μοτοσυκλέτες στην πόλη μου επιδή ο άνθρωπος είναι ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΙΑΣ ΜΕ ΟΛΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ και με βοήθησε στην υλοποίηση του ηλεκτρολογικού κομματιού..

ΤΕΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

ΜΗΤΣΟ!!!Ό,τι και να πει κανείς για αυτό το παλικάρι είναι λίγο...Εχω την αίσθηση ότι για τα δικά του προβολακια, δεν ασχολήθηκε τόσο, όσο για τα δικά μου!!Αντί για Δημήτρης Μπόζος, εγώ θα τον λέω Δημήτρη ΠΡΟΣΦΟΡΑ, γιατί πραγματικά αυτός ο άνθρωπος, στις δύσκολες μέρες που ζούμε σου υπενθυμίζει ότι δεν έχει χαθεί η ανθρωπιά...

ΜΗΤΣΑΡΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΟΡΘΙΟΣ!!!!!

Άντε ρε Γιώργο, μας έπρηξες θα πείτε δείξε και τίποτις..Ακολουθεί φωτογραφικό το οποίο θα εμπλουτίσω σύντομα. Τα προβόλια έδειξαν παρα πολύ όμορφα και κάνουν δουλειά, ιδίως σε όποιον φοράει ξενον. Να πω ότι όπως θα δείτε και παρακάτω με τις 4300 λάμπες ΔΕΝ έχουν μεγάλη διαφορά στο χρώμα οπότε φαίνεται αρκετά ωραίο το αποτέλεσμα...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ!!!!


Ο Μητσάρας επί το έργο!!

Προβολακια - Σελίδα 5 Imag0107xy


Στο εργαστήριό του!

Προβολακια - Σελίδα 5 Imag0110v

Η καλωδίωση ασφαλειοθήκης και ξεχωριστή κλέμα για τις επιστροφές

Προβολακια - Σελίδα 5 Imag0112n

Οι σχετικοί "κλέφτες" που υλοποιήσαν και το θέμα με την ένδειξη βενζίνης...

Προβολακια - Σελίδα 5 Imag0113h

Και τέλος τα προβολάκια από εμπρός(θα ανεβάσω κι άλλες από τα πλάγια μολις βγάλω)

Προβολακια - Σελίδα 5 Imag0116h
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 10 2010, 02:28

Φόρτσα Ιτάλια ,και έρχετε ο Γιώργος να κάνει την νύχτα μέρα με τα προβόλια του!!!

Ρε 'συ φίλε,με τόσο καλά λόγια που έχεις αναφέρει,θα νομίζει ο κόσμος οτι είμαστε
κάτι το ιδιαίτερο κάτι το ξεχωριστό κάτι το μοναδικό.(Θα μας βάλεις και φωτοστέφανο στο τέλος) sunny
Άλλωστε έχουμε πει οτι ο καθένας κάνει ότι μπορεί ,όσο μπορεί,και με όποιον τρόπο μπορεί για το καλύτερο δυνατό
αυτής της μικρής κοινωνίας που ανήκουμε.
Και να είσαι σίγουρος πως και εσύ έχεις κάνει και έχεις δώσει ήδη πάρα πολλά!!!

Τέλος θα σου ευχηθώ να είσαι γερός και δυνατός, και να χαίρεσε την κούκλα σου με τα τέσσερα μάτια της πλέον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 10 2010, 16:43

Άσε τις ευχαριστίες για όταν πάρεις το όσκαρ
και κοίτα να τα ευχαριστηθείς.
Καλοφόρετα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FIRErider

FIRErider

Ηλικία : 43
Τόπος : Μεσολόγγι
Registration date : 07/12/2009

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Αυγ 30 2010, 09:30

Βασεις για προβολακια. Δεν εχουν ακομα για v-strom αλλα πιστευω οτι δεν θα μας αφησουν ετσι....... Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 16 2010, 15:09

Παιδια αυτα πως σας φαινονται? Καλα ειναι για πειτε γνωμες, ειναι και angel eyes και προβολακια, απ οτι καταλαβα δηλαδη!!!!! Και τα angel eyes ειναι σε 7 χρωματα. Ολα μαζι με μεταφορικα ειναι στα 58 ευρω.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/7-COLOR-PROJECTOR-FOG-LIGHTS-LAMPS-W-HALO-UNIVERSAL_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZalgoQ3dLVIQ26ituQ3dUCIQ26otnQ3d2Q26poQ3dLVIQ26psQ3d63Q26clkidQ3d5645588449077604802QQ_trksidZp3286Q2em7QQcategoryZ33709QQitemZ380228259232
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 16 2010, 15:13

καλο φαινεται...αληθεια κανα σετακι angel eyes για τα φωτα μας βρισκεις?και αν ναι ποσο????γιατι εκει πιστευω θα υπαρξει συνοστισμος!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 16 2010, 15:41

Ειχαν κανει ομαδικη για angel eyes τον Γεναρη. Αλλα αμα θες να δεις παρε εδω: http://motors.shop.ebay.com/__?_from=R40&_trksid=m39&_nkw=projector-len-kit-angel-eye
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 16 2010, 19:32

giorlesvos έγραψε:
Παιδια αυτα πως σας φαινονται? Καλα ειναι για πειτε γνωμες, ειναι και angel eyes και προβολακια, απ οτι καταλαβα δηλαδη!!!!! Και τα angel eyes ειναι σε 7 χρωματα. Ολα μαζι με μεταφορικα ειναι στα 58 ευρω.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/7-COLOR-PROJECTOR-FOG-LIGHTS-LAMPS-W-HALO-UNIVERSAL_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZalgoQ3dLVIQ26ituQ3dUCIQ26otnQ3d2Q26poQ3dLVIQ26psQ3d63Q26clkidQ3d5645588449077604802QQ_trksidZp3286Q2em7QQcategoryZ33709QQitemZ380228259232


Τα ειχα δει & εγώ παλιότερα αλλά δυστυχώς δεν πάνε μόνο 58?.

55$ τα προβολάκια + 90$ τα μεταφορικά για Ελλάδα = 145$ σύνολο / 1,20 (αναλογία ?/$) = 120,8 ? angry angry angry angry gmt gmt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 16 2010, 19:44

Nαι οντως εχεις δικιο ξεχασα να βαλω να δω τα μεταφορικα για Ελλαδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10 2011, 01:13

είμαι ο μόνος που κατάφερα κ εκοψα βίδα μεσα στο προβόλι άραγες? ουφ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10 2011, 02:14

tazakos έγραψε:
είμαι ο μόνος που κατάφερα κ εκοψα βίδα μεσα στο προβόλι άραγες? ουφ...

Aμάν βρε Τζώνυ.
Δεν ελέγχεις καθόλου την δύναμη σου;

υ.γ Δεν διορθώνεται με λίγη loctite;Υπάρχει και υλικό δύο συστατικών που δημιουργεί καινούργιο πάσο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10 2011, 07:43

υπαρχει και αλλος τροπος.
εξολκεις με αναποδα σπειρωματα. κανεις μια τρυπα στην κομμενη βιδα και μετα βιδωνεις την εξολκεα σε αυτη. οσο βιδωνεις τον εξωλκεα τοσο ξεβιδωνει η βιδα απο τον προβολι
αν θες εχω τετοιους εξολκεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10 2011, 10:23

bozosd έγραψε:
tazakos έγραψε:
είμαι ο μόνος που κατάφερα κ εκοψα βίδα μεσα στο προβόλι άραγες? ουφ...

Aμάν βρε Τζώνυ.
Δεν ελέγχεις καθόλου την δύναμη σου;

υ.γ Δεν διορθώνεται με λίγη loctite;Υπάρχει και υλικό δύο συστατικών που δημιουργεί καινούργιο πάσο.


Λάθος κατάλαβα.Νόμιζα σου κλώτσησε.
Εαν σου κόπηκε και δεν σου δίνει ψωμί για να πιάσεις με μυτοτσίμπιδο,
η λύση του Παναγιώτη είναι πολύ καλή.
Διαφορετικά ανοίγεις τρύπα και προσαρμόζεις κάποιο κατσαβίδι με σταυρωτή ή τετράγωνη μύτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
manostaz

manostaz

Ηλικία : 39
Τόπος : βοιωτια
Registration date : 05/04/2009

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: αχ αυτα τα προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10 2011, 21:39

ρε παιδια ας μας βοηθησουν λιγο οι κατεχοντες προβολακια κ βασεις κ να μας δωσουν μια λυση.υπαρχει μεγαλη ζητηση κ ενδιαφερον..αν μπορουν η βοηθεια τους θα ειναι πολυτιμη.πλεον υπαρχουν λυσεις κ οικονομικες.εγω προσωπικα εχω μπερδευτει κ δεν ξερω που να καταληξω οπως ειναι κ αλλοι εδω..πιστευω να υπαρξει ανταποκριση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STRO MAN
Member
Member
STRO MAN

Ηλικία : 45
Τόπος : βολος
Registration date : 23/08/2009

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 21 2011, 18:28

ωραια δουλεια μπραβο , τα ετοιμα κιτ παλι αν και ακριβα ειναι εντυπωσιακα http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=6701
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagman
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vagman

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 30/07/2010

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 21 2011, 19:32

STRO MAN έγραψε:
ωραια δουλεια μπραβο , τα ετοιμα κιτ παλι αν και ακριβα ειναι εντυπωσιακα http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=6701



Πολύ ωραία και πάρα πάρα πάρα πολύ ακριβά !!!
Για τα κλεφτρόνια να δείς...... Όπως και οι εξατμίσεις, οι MRA κλπ κλπ ..... Μία πρόκληση παραπάνω.....
Αν και για προβολάκια δεν έχει τύχει να πέσει κάτι στην αντίληψη μου αλλά......... Σκέψου ακόμα και την στραβή να σου πάθει κάποια σοβαρή ζημιά από κάποιο χτύπημα.....
Βέβαια θα μου πεις αυτά θα σκέφτομαι συνέχεια, γουστάρω να την ντύνω ακριβά και ελπίζω να μην μου κάτσει......
Απλά υπενθυμίζω για προβολάκια ότι υπάρχουν λύσεις φτηνές, καλές και αξιόπιστες οι οποίες δεν προκαλούν ούτε το πορτοφόλι αλλά ούτε και "λιγούρια"...... Και βάλτε τα υπόλοιπα χρήματα που θα περισσέψουν ανέμελα σε βενζίνες να πάτε κανένα επιπλέον ταξιδάκι καλοκαιριάτικα....!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vagman1@yahoo.gr
STRO MAN
Member
Member
STRO MAN

Ηλικία : 45
Τόπος : βολος
Registration date : 23/08/2009

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 21 2011, 20:13

Παράθεση :
STRO MAN έγραψε:
ωραια δουλεια μπραβο , τα ετοιμα κιτ παλι αν και ακριβα ειναι εντυπωσιακα http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=6701




Πολύ ωραία και πάρα πάρα πάρα πολύ ακριβά !!!
Για τα κλεφτρόνια να δείς...... Όπως και οι εξατμίσεις, οι MRA κλπ κλπ ..... Μία πρόκληση παραπάνω.....
Αν και για προβολάκια δεν έχει τύχει να πέσει κάτι στην αντίληψη μου αλλά......... Σκέψου ακόμα και την στραβή να σου πάθει κάποια σοβαρή ζημιά από κάποιο χτύπημα.....
Βέβαια θα μου πεις αυτά θα σκέφτομαι συνέχεια, γουστάρω να την ντύνω ακριβά και ελπίζω να μην μου κάτσει......
Απλά υπενθυμίζω για προβολάκια ότι υπάρχουν λύσεις φτηνές, καλές και αξιόπιστες οι οποίες δεν προκαλούν ούτε το πορτοφόλι αλλά ούτε και "λιγούρια"...... Και βάλτε τα υπόλοιπα χρήματα που θα περισσέψουν ανέμελα σε βενζίνες να πάτε κανένα επιπλέον ταξιδάκι καλοκαιριάτικα....!!!


χαχαχα λεφτα υπαρχουν! enesoula
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Αυγ 01 2011, 02:48

xtrgeo έγραψε:

Στο εργαστήριό του!

Προβολακια - Σελίδα 5 Imag0110v

Η καλωδίωση ασφαλειοθήκης και ξεχωριστή κλέμα για τις επιστροφές

Προβολακια - Σελίδα 5 Imag0112n

Οι σχετικοί "κλέφτες" που υλοποιήσαν και το θέμα με την ένδειξη βενζίνης...

Προβολακια - Σελίδα 5 Imag0113h
]

να κάνω κανα δυο ερωτήσεις σαν μη σχετικός..?
"κλέφτες" για το θέμα με τη βενζίνη..?
άλλαξες ασφαλειοθήκη?

και σχετικά με αυτήν την ασφαλειοθήκη http://www.easternbeaver.com/Main/Products/Fuseboxes/PC-8/pc-8.html
είναι κάποια μετατροπή που έχετε προχωρήσει αρκετοί ώστε να βάλετε τάξη στο σκορποχώρι με τις ασφάλειες, ή κατάλαβα λάθος..?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akisdom
Member
Member
akisdom

Ηλικία : 54
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 05/03/2011

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Αυγ 23 2011, 20:40

μετα την παραλαβη των μπλιμπλικιων ολων απο τον ermis (σ' ευχαριστω για την αμεση αποστολη και εξυπηρετηση φιλε μου ) εκατσα να φτιαξω λιγο τα προβολακια και τις καλωδιωσεις τους για να τα τοποθετησω

Προβολακια - Σελίδα 5 Img0280cq



Προβολακια - Σελίδα 5 Img0281xv



αφου λοιπον κολλησα τα καλωδια για να τα προεκτεινω ωστε να μην εχω φυσακια σε εμφανη σημεια , περασα τα θερμοσυστελομενα και μετα τα μαυρα θερμοσυστελομενα και στα 2 καλωδια μαζι
δυστυχως ομως με πηρε το βραδυ και ετσι ισα που προλαβα να τα τοποθετησω στην μηχανη και να παω τα καλωδια τους κατω απο την σελα
καθυστερηση μεγαλη μου προξενησε και το γεγονος οτι οι βασεις που αγκαλιαζουν το καγκελο ηταν μικρες για τα δικα μου καγκελα κι ετσι αναγκαστικα να τις ''φαω'' λιγο με τον τροχο και να τις βαψω
αυριο ή το αργοτερο την Πεμπτη ομως θα συνδεθουν και θα τεθουν σε λειτουργια
ΕΡΩΤΗΣΗ : εμεις που φοραμε xenon εχουμε την μια φισα των φωτων ελευθερη κι ασυνδετη , ενδεικνυτε να παρουμε ρευμα απο εκει για να οπλιζουμε και μονο το ρελε ή οχι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.luxuryhome.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Αυγ 23 2011, 20:44

akisdom έγραψε:

ΕΡΩΤΗΣΗ : εμεις που φοραμε xenon εχουμε την μια φισα των φωτων ελευθερη κι ασυνδετη , ενδεικνυτε να παρουμε ρευμα απο εκει για να οπλιζουμε και μονο το ρελε ή οχι???

Το ότι γίνεται, γίνεται! Αλλά από ποιά αναμονή θα πάρεις? Της μέσαίας ή της μεγάλης σκάλας? Και αν πάρεις από τη μεσαία, όταν θα ανάβεις τα μεγάλα τι θα κάνεις? Και το αντίστροφο φυσικά...


Καλύτερα πάρε από αλλού (πχ ψείρες)!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
akisdom
Member
Member
akisdom

Ηλικία : 54
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 05/03/2011

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Αυγ 23 2011, 20:51

terino έγραψε:
akisdom έγραψε:

ΕΡΩΤΗΣΗ : εμεις που φοραμε xenon εχουμε την μια φισα των φωτων ελευθερη κι ασυνδετη , ενδεικνυτε να παρουμε ρευμα απο εκει για να οπλιζουμε και μονο το ρελε ή οχι???

Το ότι γίνεται, γίνεται! Αλλά από ποιά αναμονή θα πάρεις? Της μέσαίας ή της μεγάλης σκάλας? Και αν πάρεις από τη μεσαία, όταν θα ανάβεις τα μεγάλα τι θα κάνεις? Και το αντίστροφο φυσικά...


Καλύτερα πάρε από αλλού (πχ ψείρες)!

τελικα για αυτο μαλλον οι Χιωτες πηγαινουν δυο-δυο Προβολακια - Σελίδα 5 478122 Προβολακια - Σελίδα 5 326502
θα παρω απο εκει που πηρα και για το βολτομετρο που ειναι ηδη ετοιμη η αναμονη και ολα καλα
Προβολακια - Σελίδα 5 67672 terino χρωσταω Προβολακια - Σελίδα 5 408912 με Προβολακια - Σελίδα 5 717185που με γλυτωσες απο την Προβολακια - Σελίδα 5 214921
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.luxuryhome.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Προβολακια - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολακια   Προβολακια - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Αυγ 23 2011, 20:53

Εμ... αφού την έχεις έτοιμη την αναμονή γιατί θες πειράματα? Κάνε τη δουλειά σου απλά και εύκολα! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
 

Προβολακια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: