Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αγορά Ποδηλάτου πόλης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 11:11

παίδες καλημέρα,


γνωρίζει κάποιος το αντικείμενο που λεγεται "ποδήλατο"!!!!

θέλω να αγοράσω μια οικονομική λύση για χρήση πόλης , κυρίως για γυμναστική σε χαλαρούς ρυθμούς στην περιοχή του Π.Φαλήρου (Έχει ποδηλατόδρομους)!
σε μια μικρή έρευνα αγοράς έχω καταλήξει στα εξής:

1. Lamporghini κόστος 300,00€

http://lamborghinibicycles.com/bikes_leggenda_m.html

2. Giant κοστος 300,00€

http://www.e-biker.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=76&category_id=7&manufacturer_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=85 (νομίζω πως είναι αυτό)

3.ideal crosser 280,00

http://www.xe.gr/ProductMultimediaFiles/20091229/163411_463885_x.jpg

το 1ο μου άρεσε αρκετά

τα 2α-3α είναι πιο πολύ χωμάτινα....



καμιά γνώμη ρε παιδιάααα!

_________________
Αγορά Ποδηλάτου πόλης Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 11:51

Δημητρη χρησιμοποιω ποδηλατο για την κινηση σπιτι-δουλεια και εργασιες εντος πολης.Ο,τι και να παρεις ΕΧΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ σε ολους διοτι ΟΥΤΕ ΟΙ ΠΕΖΟΙ δεν σε υπολογιζουνε.
Ποδηλατης για τον Ελληνα=ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ...Οι παντες μα οι ΠΑΝΤΕΣ σε θεωρουν ως \"μη υπαρκτο\"...
Απο κει και μετα κοιτα να μην ξεγελαστεις και πας σε καμμια λυση mountain bike αν δεν χρησιμοποιησεις το ποδηλατο σε εξοχη παρα μονο σε πολη.Να κοιταξεις για city bike,πιο ευκολα και ξεκουραστα εντος πολης και σε ασφαλτινες διαδρομες.Και οταν με το καλο το παρεις..ΑΛΛΑΞΕ ΣΕΛΑ ή βαλε προσθετη με gel...θα με θυμηθεις!
Επισης να δωσεις βαση στο εξης...αν παρεις ποδηλατο απο \"πολυκαταστημα\" μετα θα εχεις ενα θεματακι με τα service ή ανταλλακτικα του αν χρειαστεις.Οι ποδηλατάδες δυστυχως ή ευτυχως,δεν υποστηριζουν ποδηλατα που αγοραζονται απο \"Mega Jumbori Stores\" ας το πω ετσι...Η Ideal νομιζω μια απο τις καλυτερες επιλογες ως εταιρεια αλλά ΚΑΙ ΑFTERSALES SUPPORT...
Δεν θα σου προτεινω μοντελο ποδηλατου,αυτο μπορεις εσυ να το επιλεξεις αναλογα τις αναγκες σου.Κοιτα μονο να ειναι ΑΝΕΤΟ οσο δυνατο...Αυτα και ΠΡΟΣΟΧΗ στις ορθοπεταλιές... Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mAthosalas στις Παρ Απρ 16 2010, 11:53, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 11:52

Δημήτρη, δες κάτι σε ORBEA. Είναι αυτό που λέμε "εγγύηση".
Πήρα πέρσι ένα ORBEA του μικρού μου και έμεινα μαλάκας με την ποιότητα κατασκευής. Δε θα σου πω για τα φρένα...καλύτερα απ' του V-Strom..! What a Face
Με λίγο περισσότερα από αυτά που κατάλαβα οτι σκοπεύεις να διαθέσεις, βρίσκεις ΠΟΔΗΛΑΤΑΡΑ Orbea με εγγύηση, ανταλλακτικά, service κτλ.
Α, έχω ακούσει (όχι επιβεβαιώσει) πως ένα βασικό πλεονέκτημα που έχουν, είναι η υποδομή στο σκελετό για εκ των υστέρων βελτιώσεις (πχ δισκόφρενα κτλ)

ΨΗΝΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ

edit: για δες εδώ http://www.cyclist.gr/sub_category.php?cat=1&sub=%D0%FC%EB%E7
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 12:13

mAthosalas έγραψε:
Δημητρη χρησιμοποιω ποδηλατο για την κινηση σπιτι-δουλεια και εργασιες εντος πολης.Ο,τι και να παρεις ΕΧΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ σε ολους διοτι ΟΥΤΕ ΟΙ ΠΕΖΟΙ δεν σε υπολογιζουνε.
Ποδηλατης για τον Ελληνα=ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ...Οι παντες μα οι ΠΑΝΤΕΣ σε θεωρουν ως \"μη υπαρκτο\"...
Απο κει και μετα κοιτα να μην ξεγελαστεις και πας σε καμμια λυση mountain bike αν δεν χρησιμοποιησεις το ποδηλατο σε εξοχη παρα μονο σε πολη.Να κοιταξεις για city bike,πιο ευκολα και ξεκουραστα εντος πολης και σε ασφαλτινες διαδρομες.Και οταν με το καλο το παρεις..ΑΛΛΑΞΕ ΣΕΛΑ ή βαλε προσθετη με gel...θα με θυμηθεις!
Επισης να δωσεις βαση στο εξης...αν παρεις ποδηλατο απο \"πολυκαταστημα\" μετα θα εχεις ενα θεματακι με τα service ή ανταλλακτικα του αν χρειαστεις.Οι ποδηλατάδες δυστυχως ή ευτυχως,δεν υποστηριζουν ποδηλατα που αγοραζονται απο \"Mega Jumbori Stores\" ας το πω ετσι...Η Ideal νομιζω μια απο τις καλυτερες επιλογες ως εταιρεια αλλά ΚΑΙ ΑFTERSALES SUPPORT...
Δεν θα σου προτεινω μοντελο ποδηλατου,αυτο μπορεις εσυ να το επιλεξεις αναλογα τις αναγκες σου.Κοιτα μονο να ειναι ΑΝΕΤΟ οσο δυνατο...Αυτα και ΠΡΟΣΟΧΗ στις ορθοπεταλιές... Smile

το τι εστί ποδηλάτης για την Ελλάδα είναι γνωστό δηλάδη....Αγνωστο , θέλει προσοχή , όπως έγραψα το θέλω για βόλτα στην παραλία Φαλήρου και σχεδόν καθόλου χώμα! γιαυτό και βλέπω το λαμποργκίνι. το μαγαζί είναι ποδηλατάδικο και γνωστό στην αγορά (www.e-biker.gr).κατά τα άλλα είμαι άσχετος!

_________________
Αγορά Ποδηλάτου πόλης Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 12:16

massai έγραψε:
Δημήτρη, δες κάτι σε ORBEA. Είναι αυτό που λέμε "εγγύηση".
Πήρα πέρσι ένα ORBEA του μικρού μου και έμεινα μαλάκας με την ποιότητα κατασκευής. Δε θα σου πω για τα φρένα...καλύτερα απ' του V-Strom..! What a Face
Με λίγο περισσότερα από αυτά που κατάλαβα οτι σκοπεύεις να διαθέσεις, βρίσκεις ΠΟΔΗΛΑΤΑΡΑ Orbea με εγγύηση, ανταλλακτικά, service κτλ.
Α, έχω ακούσει (όχι επιβεβαιώσει) πως ένα βασικό πλεονέκτημα που έχουν, είναι η υποδομή στο σκελετό για εκ των υστέρων βελτιώσεις (πχ δισκόφρενα κτλ)

ΨΗΝΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ

edit: για δες εδώ http://www.cyclist.gr/sub_category.php?cat=1&sub=%D0%FC%EB%E7

το θέμα είναι ότι το orbea έχει ένα 100αρικάκι παραπάνω ! και θεώρώ ότι ξεπερνάω κατα πολύ το μπάτζετ... άσε που πρέπει να πάρω φώτα τρόμπα κρανάκι οπότε είναι συν ένα 50αρακι ακόμα...και βέβαια αυτό δεν το έγραψα θα αγοράσω 2 ποδήλατα θέλει και η γυναίκα....!!!!

_________________
Αγορά Ποδηλάτου πόλης Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 12:47

Ωρε μάναμ... What a Face

http://www.specialbikes.gr/eshop/customer/product.php?productid=733&cat=414&page=1

ΟΠΛΟ το εργαλείο όμως...

Υ.Γ. Λες να θέλει και αυτό Κάθε Τρίτη Μάστορα; lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 12:58

υπερβολή ρε συ....αυτό θέλει τετρακέφαλα τεράστια!!!

_________________
Αγορά Ποδηλάτου πόλης Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 13:03

morfeas έγραψε:
υπερβολή ρε συ....αυτό θέλει τετρακέφαλα τεράστια!!!

Τους μύες που φουσκώνουν τις τσέπες εννοείς, ε? Χαχα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ipser

ipser

Ηλικία : 48
Τόπος : ΑΘΗΝΑ- ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 04/04/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 13:12

Σημαντικά επίσης στοιχεία για να κάνεις άνετα την βόλτα σου είναι το βάρος του ποδηλάτου και ιδιαίτερα το ύψος του.Ένα ποδήλατο με χαμηλοτερο ή ψηλότερο σκελετό θα σε κουράζει επιπλέον.Αν δεις στα στοιχεία κάθε ποδηλάτου αναφέρονται και οι διαστάσεις του σκελετού .Ψάξε αν θες στο internet να βρεις (υπάρχουν πίνακες κατα αναλογία με το ύψος ) ποιο μέγεθος είναι κατάληλο για το ύψος σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusxt
Member
Member
deusxt

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 17/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 13:19

mitso
μια παρατηρηση

εαν εχεις εστω και υποψία οτι θα πας καποια φορα χωμα παρε κατι πιο χωματινο.
Ειναι γκαραντι οτι θα κολησεις.

Εγω το πηρα το δικο μου με την προοπτική ότι θα κανω γυρω στην περιοχη χαλαρα και μετα πηγα μια φορα βουνο. αναθεμα αν εχει ξαναπατησει ασφαλτο το ποδηλατακι.
(κοντευει να εχει τετραγωνες ροδες βεβαια αλλα ασ προσεχα οταν το αγοραζα)

στο σαικλιστ.γκρ μη μπαινεται παιδια.
θα παθετε καταθλιψη. Ολο κατι βολτες λενε 60 χλμ χαλαρα και μουαγιεν 30 χλμ τηνωρα "ετσι να ζεσταθουμε"
γαμω τα πιπινια γαμω

τεσπα
μητς. ιντεαλ
αναρτηση μπροσ πισω
καλες ροδες (οι βασικές ειναι γτπ και να τις αγορασεις μονο σου ενα σοβαρο ζευγαρι εχει κανα 200?)
βρες προγραμμα προπονησης απο το ιντερνετ
παρτο με το μαλακο στην αρχη γιατι θα το μετανοιωσεις

οτι πληροφορία θες υπάρχει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 14:10

όλα αυτά περι σκελετών υψους βάρους τα γνωρίζω (θεωρητικά) πρακτικά στα 3 ποδηλατάδικα που πήγα μου είπαν τα ίδια πράγματα
να μην πάρω βουνού διότι η γεωμετρία του θα με κουράσει , να πάρω πόλης και αν αργοτερα κολήσω με το αντικείμενο να ασχοληθώ. επίσης με ενημέρωσαν για την ρύθμιση του ποδηλάτου και ποια ειναι η σωστη θέση οδήγησης κλπ....τα υπόλοιπα μόλις αποκτήσω ένα...!
το λαμποργινι έχει και ανάρτηση εμπρός ..( μου έχει κάτσει στο μάτι πάντως...πάντα ήθελα μια λαμποργκίνη!!!)

το giant είναι καθαρά βουνού και αν μου αλλάξει τα λάστιχα θα δω διαφορά αλλά δεν θα είναι "ξεκούραστο" όπως το ΄λάμπο"
το ιντεάλ είναι η μέση λύση.
στο cyclist μπήκα...και....βγήκα...χαχαχαχα δεν είμαστε για τέτοια Σάμη θα πάθω κανα έμφραγμα! ti!

_________________
Αγορά Ποδηλάτου πόλης Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 48
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 14:13

Αυτό που είναι πολύ σημαντικό όπως προανέφερε o ipser πολύ σωστά, είναι
το μέγεθος του ποδηλάτου.Φυσικά μέγεθος δεν ενοούμε τις ίντσες των τροχών,
αλλά το μέγεθος του σκελετού που χωρίζετε σε νούμερα.Έτσι λοιπόν πρέπει να
βρούμε το σωστό νούμερο πρώτα για τον καθένα μας.Εγώ έχω ένα FIDOUSA
το οποίο το έκανα παραγγελία στα μέτρα μου ,για το δικό μου σωματότυπο.

Σημαντικό είναι να είναι αλουμινίου το σκελετό ,ανάρτηση μόνον μπροστά ,όχι
πίσω ,να έχουμε μιά καλή σειρά απο φρένα ,ταχύτητες,μανέτες,δισκομανιβέλα και
καλές ζάντες.(σέλα με σχισμή στην μέση για προστασία των όρχεων-προστάτη)
Έιμαι της άποψης οτί πρέπει να προτειμούντε οι ποδηλατάδες που έχουν γνώση
αυτού που πουλάν και αυτο που έχει ανάγκη ο καθένας μας,απο ο'τι τα μεγάλα
πολυκαταστήματα.

Ο καθένας ανάλογα τις ανάγκες του και την οικονομική διάθεση μπορεί να φτιάξει
πλέον το ποδήλατο του με ότι ανταλακτικά θέλει.(προυπόθεση καλό σκελετό).

Φίλε Δημήτρη στα χρήματα που λες και κάτι παραπάνω σίγουρα θα βρείς κάτι καλό.
Απλά ζήτα και φτιάξτο απο την αρχή όπως το θές ,ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Εύχομαι καλές βόλτες ,γιατί το ποδήλατο είναι γυμναστική ,χόμπι ,σου παρέχει την
αίσθηση της ελευθερίας και είναι πρακτικό και λειτουργικό είτε εντός είτε εκτός πόλης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 14:18

bozosd έγραψε:
Αυτό που είναι πολύ σημαντικό όπως προανέφερε o ipser πολύ σωστά, είναι
το μέγεθος του ποδηλάτου.Φυσικά μέγεθος δεν ενοούμε τις ίντσες των τροχών,
αλλά το μέγεθος του σκελετού που χωρίζετε σε νούμερα.Έτσι λοιπόν πρέπει να
βρούμε το σωστό νούμερο πρώτα για τον καθένα μας.Εγώ έχω ένα FIDOUSA
το οποίο το έκανα παραγγελία στα μέτρα μου ,για το δικό μου σωματότυπο.

Σημαντικό είναι να είναι αλουμινίου το σκελετό ,ανάρτηση μόνον μπροστά ,όχι
πίσω ,να έχουμε μιά καλή σειρά απο φρένα ,ταχύτητες,μανέτες,δισκομανιβέλα και
καλές ζάντες.(σέλα με σχισμή στην μέση για προστασία των όρχεων-προστάτη)
Έιμαι της άποψης οτί πρέπει να προτειμούντε οι ποδηλατάδες που έχουν γνώση
αυτού που πουλάν και αυτο που έχει ανάγκη ο καθένας μας,απο ο'τι τα μεγάλα
πολυκαταστήματα.

Ο καθένας ανάλογα τις ανάγκες του και την οικονομική διάθεση μπορεί να φτιάξει
πλέον το ποδήλατο του με ότι ανταλακτικά θέλει.(προυπόθεση καλό σκελετό).

Φίλε Δημήτρη στα χρήματα που λες και κάτι παραπάνω σίγουρα θα βρείς κάτι καλό.
Απλά ζήτα και φτιάξτο απο την αρχή όπως το θές ,ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Εύχομαι καλές βόλτες ,γιατί το ποδήλατο είναι γυμναστική ,χόμπι ,σου παρέχει την
αίσθηση της ελευθερίας και είναι πρακτικό και λειτουργικό είτε εντός είτε εκτός πόλης.

ευχαριστώ Φίλος,

ο σκελετός τουλαχιστον στο λάμπο και στο Τζιάντ είναι αλουμινένιος , έχουν καλά "πράγματα" τοποθετημένα και μάλιστα μου είπε πως η τιμή τους ειναι μειωμένη και είναι σε προσφορά...πάνω απο 300 δεν θέλω να δώσω διότι δεν ξέρω κατα πόσο θα αντέξω ...αι μετά θα με τσούζει!

τέσπα νομίζω πως με καλύψατε έχω καταλήξει οπτικά τουλάχιστον στο λάμπο...αν γνωρίζετε κάτι για την εν λόγω μάρκα με χαρά θα το διαβάσω..αν όχι καλούς ποδηλατό- δρόμους...

υ.γ.
σπαμ....


ρε Σάμη με το μαουντεν πως πας στο βουνο ;;; το βάζεις καρότσα τρως σουβλάκια γυρίζεις σπιτι και λες στην γυναίκα σου κουράστικα ιδρωσα τα'παιξα!!!! ρε που τα πουλάς αυτά!!!

kolaraki

_________________
Αγορά Ποδηλάτου πόλης Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 18:18

Καλησπέρα morfea. Την ίδια διαδρομή κάνω σχεδόν κάθε απόγευμα. Μοσχάτο- Γλυφάδα ή λίμνη Βουλιαγμένης και πίσω.Έχω ένα ideal megisto. Το είχα πάρει 250e. Ανθεκτική κατασκευή.Οι τροχοί σου πρέπει να είναι 28 ίντσες και όχι 26 όπως σε μάουντεν.Η κατηγορία λέγεται off road trecking. Πιστεύω είναι κατάλληλο για πρώτο ποδήλατο. Αν θες βλέπεις και την on road trecking.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 21:41

LARRY έγραψε:
Καλησπέρα morfea. Την ίδια διαδρομή κάνω σχεδόν κάθε απόγευμα. Μοσχάτο- Γλυφάδα ή λίμνη Βουλιαγμένης και πίσω.Έχω ένα ideal megisto. Το είχα πάρει 250e. Ανθεκτική κατασκευή.Οι τροχοί σου πρέπει να είναι 28 ίντσες και όχι 26 όπως σε μάουντεν.Η κατηγορία λέγεται off road trecking. Πιστεύω είναι κατάλληλο για πρώτο ποδήλατο. Αν θες βλέπεις και την on road trecking.


thanks again! την Τρίτη είναι στα χέρια μου ή μάλλον στα πόδια μου το "Λάμπο".
ευχαριστώ για τις συμβουλές....

_________________
Αγορά Ποδηλάτου πόλης Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
GUFY
Member
Member
GUFY

Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 08/09/2009

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 22:40

πολυ καλο ειδικα το laborghini αλλα πολυ νωρις ακομη για την ελλαδα! δυστυχως με ποδηλατο δεν σε υπολογιζει κανεις! ακομη η οδηγικη παιδεια μας ειναι σε εμβρυακο σταδιο! Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusxt
Member
Member
deusxt

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 17/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΣαβ Απρ 17 2010, 08:46

morfeas έγραψε:


ρε Σάμη με το μαουντεν πως πας στο βουνο ;;; το βάζεις καρότσα τρως σουβλάκια γυρίζεις σπιτι και λες στην γυναίκα σου κουράστικα ιδρωσα τα'παιξα!!!! ρε που τα πουλάς αυτά!!!

kolaraki

1) το σαικλιστ.γκρ εχαι και μαγαζια (2 αν δε κανω λαθος - ενα στι βαρης κορωπιου και ενα καπου χολαργο ή κατι τετοιο.
ποιοτικά ποφηλατα κιετς αλλα τσιμπημενες τιμες.

2) το μεγεθος σκελετους ειναι βασικο. αλλα εμενα με βοηθησαν να διαλεξω ενα. παπαριες. θα σε πω μια φορα να ερθεις στοαλσος συγγρου να δεις τι παιζει. και μετα πες μου τι θες να αγορασεις.

3) αυτα τα (θα σε κουρασει, λαθος γεωμετρίες) παρτα και λίγο στο χαβαλε. Με τη συγκεκριμενη φυσική κατασταση που εχουμε και μονο η αποφαση να σηκωθεις απο καναπε κουραζει. ποσο μαλλον να πεις οτι κανω και 10 χλμ.

4) ειναι σημαντικο αμα θες να δεις προοδο να συγκεντρωθεις σε προγραμμα προπονησης. καταρχην αεροβικο. οποτε καγκουριλικια κλπ ξεχνα τα.

στηντιμή που ψαχνεις νομιζω θα βρεις και μεταχειρω λύση πολύ καλή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΣαβ Απρ 17 2010, 10:29

Samis, δεν έχω τον χρόνο να ψάξω για δευτερο χέρι. παραλαμβάνω τρίτη το "λάμπο" και βλέπουμε...

και πάλι ευχαριστώ για τις συμβουλές...και αν πάτε καμμια κοντινή βότλα 1κμ με επιστροφή ,είμαι μέσα! XYLO

_________________
Αγορά Ποδηλάτου πόλης Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
mpetatzis
gold member
gold member
mpetatzis

Ηλικία : 52
Registration date : 17/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΚυρ Απρ 18 2010, 21:26

τι γινεται ρε συ?ξαφνικα η μιση λεσχη ειπε να το ριξει στην ποδηλασια ?χαχαχαχαχα
και εγω ψαχνομαι και αλλοι 2-3 απο την λεσχη...
αντε και εκδρομες με ποδηλατα
χαχαχαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΚυρ Απρ 18 2010, 22:17

LARRY έγραψε:
Καλησπέρα morfea. Την ίδια διαδρομή κάνω σχεδόν κάθε απόγευμα. Μοσχάτο- Γλυφάδα ή λίμνη Βουλιαγμένης και πίσω.Έχω ένα ideal megisto. Το είχα πάρει 250e. Ανθεκτική κατασκευή.Οι τροχοί σου πρέπει να είναι 28 ίντσες και όχι 26 όπως σε μάουντεν.Η κατηγορία λέγεται off road trecking. Πιστεύω είναι κατάλληλο για πρώτο ποδήλατο. Αν θες βλέπεις και την on road trecking.
Συμφωνώ απόλυτα.
Κι εγώ πέρυσι το καλοκαίρι που μπήκα στο "χώρο" το έψαξα αρκετά,είχα καταλήξει στο lamborghini και στο megisto της ideal.Μετά από διάβασμα και μελέτη κατέληξα στο megisto που έχει σαφώς ποιοτικότερα υλικά και το βρήκα στην ίδια τιμή.
Πάντως και το lamborghini είναι νάρα,καλορίζικο Δημήτρη,τι χρώμα το πήρες μωβάκι; Αγορά Ποδηλάτου πόλης 644705
Αγορά Ποδηλάτου πόλης Bikerapidolfull
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΚυρ Απρ 18 2010, 22:20

αυτό που ποστάρεις είναι το γυναικείο και το πήρε η Ελένη (η πρώην μέλλουσα σύζυγός μου!!)...εγώ το πήρα σε περτικαλί!!

_________________
Αγορά Ποδηλάτου πόλης Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΚυρ Απρ 18 2010, 22:29

Το ξέρω αλλά αυτό βρήκα εύκαιρο.
Ουαου στο περτικαλί +650 +1000. success
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΚυρ Απρ 18 2010, 22:42

cantona έγραψε:
Το ξέρω αλλά αυτό βρήκα εύκαιρο.
Ουαου στο περτικαλί +650 +1000. success

χαχα...είσαι ωραίος!!!!

ρωτώντας τον Ποδηλατοπωλητή , μου είπε ότι τα χρώματα της Λάμποργκινι είναι ίδια με των αυτοκινήτων!...τώρα λέει αλήθεια η ψέμα...το θέμα είναι ότι θα καβαλάω λαμποργκίνι!! FRIKIO

_________________
Αγορά Ποδηλάτου πόλης Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΚυρ Απρ 18 2010, 23:18

Αλήθεια σου είπε,έχουν και τον ίδιο κωδικό χρώματος.
Αναβαθμίζεσαι,μετά την προπέλα και Lamborghini,άντε και σε Bentley με το καλό. OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
crazy artist



Ηλικία : 52
Τόπος : Π. Φάληρο
Registration date : 23/03/2010

Αγορά Ποδηλάτου πόλης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά Ποδηλάτου πόλης   Αγορά Ποδηλάτου πόλης Icon_minitimeΤρι Απρ 20 2010, 08:38

δε σε πρόλαβα ρε μορφέα. ο Λάρρυ έχει απόλυτο δίκιο για το MEGISTO της IDEAL και για την κατηγορία OFF ROAD TRECKING! και γω μένω παλιό φάληρο και το έχω χρησιμοποιήσει τόσο στην παραλιακή όσο και στις χωμάτινες περιοχές στο Μοσχάτο. Είναι γερό αξιόπιστο και πας παντού. Τεσπα καλορίζική η Lambo!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αγορά Ποδηλάτου πόλης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: