Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Άμα δε σε θέλει....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
natk
Member
Member
natk

Ηλικία : 42
Τόπος : 40.632096,22.934683
Registration date : 24/08/2009

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΤετ Απρ 07 2010, 22:30

Θέλετε να γελάσετε; Διαβάστε αυτό:

Εχθές κατάλαβα πόσο μεγάλη βλακεία έκανα που δεν πέρασα 2-3 τηλέφωνα κρητικών μελών του φόρουμ στο καινούριο κινητό....

Υπενθυμίζω σε όσους δεν ξέρουν ότι με λένε Μίλτο, είμαι Θεσσαλονικιός και δουλεύω στην Σητεία στο νοσοκομείο (ο Θεός να το κάνει). Χτες γυρνούσα από την πόλη μου και πέρασα από Ψυχογιό κατά τις 10 το βράδι να πάρω το μηχανάκι . Φεύγοντας τον ρώτησα πού μπορώ αν βρω βενζινάδικο γιατί είχα 2 παύλες. Ο άνθρωπος μου είπε πού θα έβρισκα. Εγώ χάθηκα γιατί το Ηράκλειο είναι σαν το λαβύρινθο του Μίνωα και βγήκα σε μια πιτσαρία. Αυτοί μου είπαν πάνε στον τάδε, εγώ ξαναχάθηκα και βγήκα Εθνική χωρίς να το θέλω.
Άρχισα να φοβάμαι γιατί ήταν 23:00.
Στην εθνική βρήκα έναν κλειστό ο οποίος δεν είχε ταμπέλα με τα εφημερεύοντα βενζινάδικα. Άρχισα να βρίζω τα Θεία. Πήρα το 100 και μου είπαν ότι δεν ξέρουν "αλλά μπορείτε να δείτε αναρτημένη την κατάσταση στο βενζινάδικο" ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ και μόλις τους το είπα και τους είπα ότι έιμαι στην εθνική μόνος μου, ξένος με μηχανή και μια παύλα βενζίνη on the road to sitia αυτοί μου είπαν ότι "μπορείτε να τον καταγγείλετε στον σύνδεσμο βενζινοπολών". Εγώ συφιλλάστηκα και το έκλεισα.
Συνέχισα να αγχώνομαι.
Πήρα ξανά τηλέφωνο τον Γιάννη με μεγάλη μου ντροπή γιατί ο άνθρωπος δεν χρωστάει τίποτα και μπου είπε να γυρίσω Ηράκλειο και θα βρώ στην Κνωσσού και αν δεν έβρισκα θα μου έδινε αυτός βενζίνη ή θα με κοίμιζε κιόλας....άκουσον-άκουσον. Καλά, δεν υπήρχε περίπτωση να τον βάλω σε τέτοια αναστάτωση το παιδί. Γυρνάω από την στροφή για Επισκοπή, ρωτάω εκεί σε μια ταβέρνα εαν έχει κοντά βενζινάδικο, με στέλνει σε έναν, ψάχνω-δεν βρίσκω και φεύγω για Κνωσσού.
Εκεί όλα κλειστά, βρίσκω ένα με κατάσταση, βρίσκω το υποτιθέμενα εφημερεύον βενζινάδικο το οποίο τυχαία το σηκώνει και μου λέει ότι η κατάσταση είναι λάθος, παίρνω ένα άλλο που υποτίθεται ότι εφημέρευε και δεν απαντά και αφ'ότου έχω εξαντλήσει όλο το χριστιανικό εορτολόγιο σε βρισιές, αρχίζω να πιάνω το δωδεκάθεο. Ρωτάω εδώ και κει και παίρνω τους ταξιτζήδες και μου λένε ότι έχει στο Γάζι.
Τελικά το βρήκα. Εξαντλημένος πλέον πάω στο Γάζι και το βρίσκω μετα από οδηγιές ενός σαντουιτσάδικου.Βάζω βενζίνη και μετά κάθομαι μπροστά στα jumbo κοντά στο Γάζι να φάω ένα γύρο παρακολουθώντας τους πιτσιρικάδες να παίζουν fast and the furious με κάτι πειραγμένα punto και κάτι παπιά που κάνουν την δική μου yoshimura να ακούγεται σαν ψίθυρος μπροστά στα 1800000 ντεσιμπέλ που βγάζουν. Λέω "κάτσε να φύγουμε από εδώ μην πλακώσει μπατσαρία και με μαζέψουνε και μένα μαζί και ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ".

Με τα πολλά έφυγα 01:00 για Σητεία ακούγοντας Rory Gallagher και την μηχανή να πηγαίνει άριστα από πλευράς κινητήρα που μόλις πέρασε σέρβις, αλλά την αντλία να βήχει (περισσότερα εδώ) και βλέποντας τις αστραπές πίσω από το βουνό να με περιμένουν σαν τον εφοριακό που ακόμη δεν σου ήπιε και την τελευταία σταγόνα αίμα...

Ώρα άφιξης Σητεία : 03:00.
Ώρα εργασίας : 08:00. Α ρε τους καημένους τους αρρώστους που είδα....Shocked

Μα τελικά πόσο μ%&*κας έιμαι;

🐰 🐰 🐰 Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakismip
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
sakismip

Ηλικία : 43
Τόπος : Kαστοριά
Registration date : 22/03/2009

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΤετ Απρ 07 2010, 23:21

τι είπες τώρα ρε φίλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τέλος καλό όλα καλά!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΤετ Απρ 07 2010, 23:24

ρε κακόμοιρε... τι να σου πω εδά.... έχεις πμ με κινητό 👅
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΤετ Απρ 07 2010, 23:31

Πάλι καλά που βρήκες. Εγώ σε ταξίδι Αθήνα-λάρισα-Τρίκαλα έφτασα 23:00 Λάρισα με μια γραμμή και την αντλία (πάνω στο
καντράν) να αναβοσβήνει. Αφού γύρισα ΟΛΗ τη Λάρισα δεν βρήκα τίποτις, στην έξοδο απο την πόλη ρωτάω κάτι πυροσβέστες που βρήκα μπροστά μου άν έχουν καμια εφημερίδα με διανυκτερεύοντα....Μην την ψάχνεις μου απαντάνε, βγές προς τα έξω απο την πόλη και ίσως εκεί βρείς κάτι. η ώρα είχε πάει ήδη 01:00 και αναβόσβηνε πλέον και η τελευταία μπάρα εδώ και ώρα. ίσα που την μ@μησ@ λέω...και ξεκινάω για το χωριό μου (35 χίλ. μακριά) ελπίζοντας να βρώ...αμ δέ!!!
Αυτό που είδα τελικά είναι οτι μου έφτασε η βενζίνη (με τις αναθυμιάσεις βέβαια) μέχρι το χωριό μου και έπιασα αυτονομία στα 404 χιλ.

Έ, ρε arrostos που ανέβασα εκείνο το βράδυ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΠεμ Απρ 08 2010, 01:33

jim1900dz έγραψε:

Αυτό που είδα τελικά είναι οτι μου έφτασε η βενζίνη (με τις αναθυμιάσεις βέβαια) μέχρι το χωριό μου και έπιασα αυτονομία στα 404 χιλ.

Έ, ρε arrostos που ανέβασα εκείνο το βράδυ!!!

με δικές μου λανθασμένες απορρίψεις βενζινάδικων (έψαχνα EKO για κάτι κουπόνια που είχαν ο χαζός) το καλοκαίρι στην Κρήτη κάναμε με την Μαρία κ τριπλέτα 401χλμ από Ηράκλειο - Ιεράπετρα κ από εκεί ΧΑΝΙΑ! Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 47
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΠεμ Απρ 08 2010, 08:35

Αν ερχοσουν στο Ρεθυμνο με τους υπολοιπους για καφε
και καλα θα περνουσες
και βενζινα θα ειχες
και πιο νωρις θα κοιμοσουνα

lol!

Παρε αλλο ενα πμ αν ερθεις απο Δυση μερια success
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΠεμ Απρ 08 2010, 10:11

Κι αμα ελεγες του παππου οτι ακους Rory, ε τοτε...

Γεια σου συνονοματε, το εχει το ονομα. Οργανωσου λεμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΠεμ Απρ 08 2010, 13:35

Μιλτο γεια σου φιλε , παντα ενας Rory ........ σωζει την κατασταση
Απο μενα εχεις πμ και million miles away !!!!

_________________
Άμα δε σε θέλει.... 107kpb5Άμα δε σε θέλει.... 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΠεμ Απρ 08 2010, 14:53

Ρε φίλε τι να πει κανείς είσαι λίγο άτυχος , πάντως με ένα τηλ. Σε κάποιον από εμάς και θα κοιμόσουν Ηράκλειο και θα περνούσες καλά , τέλος πάντων , τέλος καλό όλα καλά .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΠαρ Απρ 09 2010, 01:38

What a Face What a Face What a Face ΤΙ ΠΕΣ ΤΩΡΑ ΡΕ ΦΙΛΕΕΕΕ!!!! What a Face What a Face What a Face



.......για παρουσιάσου σε κάποια συναντηση μας και ΣΥΝΤΟΜΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
manolisf

manolisf

Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 24/12/2009

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΣαβ Απρ 10 2010, 09:12

Πάντως ρε παιδιά αυτό είναι απαράδεκτο!!! Κ μένα μου χει τύχει από επιστροφή Σητεία με το αμάξι και στον εθνικό ούτε ένα! ανοιχτό!!! Άσε που δε τηρούν και τις εφημερίες αρκετοί μέσα στη πόλη!!! eee
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.foukarakis.com
scarab

scarab

Ηλικία : 47
Τόπος : Χανιά - Θεσσαλονίκη-Αθηνα
Registration date : 04/02/2010

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΣαβ Απρ 10 2010, 10:46

Φιλες μου χαρα στο κουραγιο σου, Μου΄χει κατσει και'μενα φαση να κατεβαινω απο θεσσαλονικη και επειδη ειχα κανει μια μετατροπη-πατεντα στο μοτερ εκαψε πολυ παραπανω και δεν το υπολογισα (ηξερα μεχρι που θα με βγαλει γιατι την εχω κανει αμετρητες φορες την διαδρομη) αλλα αυτην την φορα μου σβηνει σε μια μεγααααααλη κατηφορα και η απιστευτη κολοφαρδια μου με βοηθησε και σταματησε η μηχανη μπροστα απο βενζιναδικο ti! ti! ti! ti! στον αγιο Κων/νο (γ'αυτους που γνωριζουν) πρεπει να την εσπρωξα 2 λεπτα!!!!!! Απο τοτε με το που φτασει στην μεση φουλαρισμα XYLO XYLO XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.automagic.gr
natk
Member
Member
natk

Ηλικία : 42
Τόπος : 40.632096,22.934683
Registration date : 24/08/2009

Άμα δε σε θέλει.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άμα δε σε θέλει....   Άμα δε σε θέλει.... Icon_minitimeΣαβ Απρ 10 2010, 22:02

Ευχαριστώ σε όλους σας. Παιδιά πολύ το θέλω να έρθω κατακεί, απλά περιμένω λίγο να φτιάξει και ο καιρός. Είναι και δύσκολο να βρω χρόνο λόγω δουλειάς αλλά μόλις τα καταφέρω θα περάσω cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Άμα δε σε θέλει....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φόρουμ Κρήτης-
Μετάβαση σε: