Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maragokostas

maragokostas

Ηλικία : 55
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 23/01/2013

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 27 2013, 14:54

Απο εμένα ενα μεγάλο ευχαριστώ για το βίντεο, OK γιατί σαν ''νέο'' μέλος στο forum με γλίτωσε απο πολλές ερωτήσεις και γράψιμο. GRAFO Αν προλάβω θα ανεβάσω και φώτο. wolf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
n.l
Member
Member
n.l

Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Ηγουμενίτσα
Registration date : 18/04/2012

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 20 2013, 21:59

Όταν τις ανεβάζω στο ποστ τις βγαζει μικρές (σαν κουτάκι και γραφει κατι χαζα του τύπου 3640χ650χ654 λέμε τωρα).Δεν ξερω πως αλλάζει η ρύθμιση τους.Στην αρχικη του imagshak είναι επιλεγμενο το 15inch μονιτορ....τίς φταίει????Ελα και εχω να γραψω για ενα ταξιδάκιbounce bouncebounce

εδιτ:σαν αυτό που τρέχει από πάνω μου,,,,χαχαχχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 20 2013, 22:43

n.l έγραψε:
Όταν τις ανεβάζω στο ποστ τις βγαζει μικρές (σαν κουτάκι και γραφει κατι χαζα του τύπου 3640χ650χ654 λέμε τωρα).Δεν ξερω πως αλλάζει η ρύθμιση τους.Στην αρχικη του imagshak είναι επιλεγμενο το 15inch μονιτορ....τίς φταίει????Ελα και εχω να γραψω για ενα ταξιδάκιbounce bouncebounce

εδιτ:σαν αυτό που τρέχει από πάνω μου,,,,χαχαχχαχα

όταν ανοιγει το imagshak στην αριστερή μεριά έχει ένα κουτάκι που γράφει media upload αν το πατήσεις σε βγάζει να κάνεις νέο ανέβασμα και έχει και ρύθμιση των pixel της φωτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 21 2013, 07:20

foteinos έγραψε:
n.l έγραψε:
Όταν τις ανεβάζω στο ποστ τις βγαζει μικρές (σαν κουτάκι και γραφει κατι χαζα του τύπου 3640χ650χ654 λέμε τωρα).Δεν ξερω πως αλλάζει η ρύθμιση τους.Στην αρχικη του imagshak είναι επιλεγμενο το 15inch μονιτορ....τίς φταίει????Ελα και εχω να γραψω για ενα ταξιδάκιbounce bouncebounce

εδιτ:σαν αυτό που τρέχει από πάνω μου,,,,χαχαχχαχα

όταν ανοιγει το imagshak στην αριστερή μεριά έχει ένα κουτάκι που γράφει media upload αν το πατήσεις σε βγάζει να κάνεις νέο ανέβασμα και έχει και ρύθμιση των pixel της φωτό.

Εκεί επιλέγεις 640x480 for message boards και είσαι κομπλέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 21 2013, 09:42

LORDOS έγραψε:


Εκεί επιλέγεις 640x480 for message boards και είσαι κομπλέ.

goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
n.l
Member
Member
n.l

Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Ηγουμενίτσα
Registration date : 18/04/2012

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 21 2013, 11:46

Αυτό κάνω και μου το βγάζει έτσι.Το ανεβάζω με την ανάλυση που μου λέτε,πάω μετα στην εικόνα,πατάω εκεί που λέει share,κάνω αντιγραφή το σύνδεσμο από το πλαίσιο που είναι για τα φόρουμ(το κάτω όχι που λέει direct) και μετά επικόλληση στο ποστ.Προεσκόπηση και το δείχνει μικρο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 21 2013, 14:28

Εγώ η ανάλυση που χρησιμοποιώ είναι 800χ600.Εκεί την αναφέρει 800χ600(15 inc-monitor)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 21 2013, 14:39

ανεβάζεις τισ φώτο με ανάλυση 640Χ480 (for message boards).
παίρνεις μετά το λινκ από το direct link
πατάς στο insert image και το κάνεις paste.
insert και τέλος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
n.l
Member
Member
n.l

Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Ηγουμενίτσα
Registration date : 18/04/2012

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 21 2013, 15:08

σαν να το φτιαξα.ειχε κλικαρισμενο το full image.το ξεκλικαρα και κανεις αντιγραφη επικολληση απο το forums.Αυτο με το insert image δεεεεν το πιασα.Γραφω και απο το κινητο τωρα και δεν τα βλεπω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 21 2013, 15:12

κοίτα το όταν πας σπίτι από το πισί σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 05 2013, 13:46

n.l έγραψε:
Αυτό κάνω και μου το βγάζει έτσι.Το ανεβάζω με την ανάλυση που μου λέτε,πάω μετα στην εικόνα,πατάω εκεί που λέει share,κάνω αντιγραφή το σύνδεσμο από το πλαίσιο που είναι για τα φόρουμ(το κάτω όχι που λέει direct) και μετά επικόλληση στο ποστ.Προεσκόπηση και το δείχνει μικρο....
Αυτό είναι το λάθος! Χρησιμοποιούμε το direct link!
ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Q6w
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 05 2013, 13:59

Ένας εναλλακτικός τρόπος να ανεβάζουμε φωτογραφίες στο φόρουμ είναι με την χρήση του ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Footer-logoπου βρίσκουμε εδώ και είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Είναι ένα προγραμματάκι το οποίο χρησιμοποιεί το print screen κουμπί και μπορούμε να τραβήξουμε screenshots από ότι έχουμε εκείνη τη στιγμή στην οθόνη μας και να τις κάνουμε upload, από όπου θα μας δωθεί ένα link που θα παραπέμπει αυτόματα στην φωτογραφία.

Η διαδικασία είναι απλή:
1. Αφού έχω εγκαταστήσει το προγραμματάκι και βλέπω ένα μωβ φτερό στο taskbar (εκεί που είναι το ρολόι), πατάω το Prt Scr
2. H εικόνα παγώνει και με το mouse επιλέγω την περιοχή που θέλω να φωτογραφηθεί.
3. Επιλέγω το συννεφάκι όπου γίνεται το upload και μετα παραλαμβάνω ένα link που αναρτώ στο φόρουμ
4. Παράδειγμα http://prntscr.com/1do104

Προσοχή: Η φωτογραφία δεν θα φαίνεται στο φόρουμ, παρά μόνο ένα link. Δεν μπορούμε επίσης αυτό το Link να το βάλουμε ανάμεσα στα [img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IL SICILIANO
Member
Member
IL SICILIANO

Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 09/04/2013

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μάης 01 2021, 08:26

Θα μπορούσε κανείς γνώστης να αναφέρει εκ νέου τα βήματα για ανάρτηση φώτο γιατί οι εικόνες της πρώτης σελίδας έχουν σβηστεί και δεν καταλαβαίνω και πολλά πράγματα. GRAFO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sifounas
Administrator
Administrator
Sifounas

Ηλικία : 58
Τόπος : ΜΕΛΙΣΣΙΑ
Registration date : 25/02/2011

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μάης 01 2021, 13:17

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση ,ένας εύκολος τρόπος είναι ο παρακάτω:

Μπαίνεις εδώ Postimages αφήνεις τις ρυθμίσεις ως έχουν  ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Screenshot-5,μετά πατάς το εικονίδιο "επιλέξτε εικόνες"και επιλέγεις τις φωτογραφίες σου . Όταν ανέβουν πατάς στον φάκελο δεξιά στο Hotlink για forum(γίνεται αντιγραφή του φακέλου)και μετά κάνεις επικόλληση στο post σου!
Μπορείς να ανεβάσεις πολλές φωτογραφίες .

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Screenshot-4

_________________
Οι μεγάλοι είναι μεγάλοι μόνο επειδή εμείς είμαστε γονατιστοί.
Pierre-Joseph Proudhon, 1809-1865, Γάλλος αναρχικός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IL SICILIANO
Member
Member
IL SICILIANO

Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 09/04/2013

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ   ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μάης 01 2021, 16:06

Ευχαριστώ θα ακολουθήσω τις οδηγίες σου.Καλή Ανάσταση και υγεία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Θέματα και χρήση του Φόρουμ-
Μετάβαση σε: