Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αφαίρεση της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

Αφαίρεση της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αφαίρεση της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας;   Αφαίρεση της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 07 2010, 14:49

nickname έγραψε:
Αντί να μιλάμε για μία καλύτερη αστυνομία και δικαιοσύνη στεκόμαστε πάλι στις δάφνες του παρελθόντος και ασχολούμαστε με τη στολή και το αν θα φέρει επάνω τη σημαία ? Έτσι για να υπάρχουν θέματα να απασχολούν τον Έλληνα και να μη βλέπει τα πραγματικά προβλήματα. Να βγουν οι μεν από τη μία και οι δε από την άλλη, να λένε αν πρέπει ή δεν πρέπει να υπάρχει η σημαία στα σώματα ασφαλείας. Λες και αν το λύσουμε αυτό το ζήτημα θα βρούμε μετά όλοι δουλειά θα χορτάσουμε και θα ζήσουμε και ευτυχισμένοι. Δεν θέλω να θίξω κανέναν, απλά για να γίνεται κουβέντα Smile


Φίλε μου μη το βλέπεις από "ψηλά".
Κοντεύω τα 40...
Πιστεύω με το δικό μου τρόπο στο ΘΕΌ...
Εχω οικογένεια...
Εχω μια δουλειά που συντηρεί εμένα και την οικογένεια μου...
Υπηρέτησα τη "Πατρίδα" και πίστεψε με το χάρηκα!
Γιατί στα λέω αυτα; Πολύ απλά ότι στη "σκάρτη" κοινωνία που δούμε ορισμένες αξίες μείνανε που αν μας τις πάρουν κι αυτές τότε... Να ερθω εγώ στη δουλειά σου και να σε πετάξω έξω, να έρθεις να με σφαξεις επειδή δε πιστεύω στο Θεό σου, να μπω στο σπίτι σου και να .....


Πάντα φιλικα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

Αφαίρεση της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αφαίρεση της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας;   Αφαίρεση της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 07 2010, 14:55

Φίλε Κώστα σεβαστή η άποψη σου αλλά νομίζω οτι μπερδεύεις δύο διαφορετικά πράγματα. Άλλο η γενικότερη επαγρύπνηση του πολίτη που σήμερα βάλλεται πανταχόθεν και επιβάλλεται να τον απασχολούν πολύ σημαντικότερα πράματα και άλλο μία άστοχη κατά την άποψη μου κίνηση της αφαίρεσης (Αν θα γίνει τελικά) της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας. Μπορεί να μοιάζει δευτερεύων ως θέμα αλλά στο βαθμό που αφορά τα σώματα ασφαλείας που συνταγματικά έχουν ως υποχρέωση την τήρηση των νόμων του Ελληνικού κράτους νομίζω οτι είναι τουλάχιστον άστοχο να συζητάμε για αφαίρεση ενός συμβόλου που καθορίζει μια χώρα και αυτούς οι οποίοι καλούνται να λειτουργήσουν μέσα στα πλαίσια της χώρας αυτής.

Κάθε αντίλογος σεβαστός,

Φιλικά,

Άρης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Αφαίρεση της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αφαίρεση της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας;   Αφαίρεση της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 08 2010, 13:10

Παιδιά σαν ειδικότερος όλων σας λέω ότι κανείς ένστολος δεν θα το δεκτή αυτό!!!

Ότι και να λένε!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αφαίρεση της Ελληνικής σημαίας απο τα σώματα ασφαλείας;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: