Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Διακοπτης φωτων

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 02 2011, 14:27

Eγω σημερα πηρα τον παρακάτω για να ταιριαζει καπως και με τους εργοστασιακους...

http://www.moto-accessories.gr/products/diakoptes_alodioseis/diakoptes_gia_probolakia_tech_line_unio1_bar
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 02 2011, 14:39

nikos147 έγραψε:
Eγω σημερα πηρα τον παρακάτω για να ταιριαζει καπως και με τους εργοστασιακους...

http://www.moto-accessories.gr/products/diakoptes_alodioseis/diakoptes_gia_probolakia_tech_line_unio1_bar

Να σου πω την αλήθεια αυτόν που πήρα εγώ τον προτιμώ γιατί έχει και το συμβολάκι της λάμπας επάνω και είναι λίγο πιο μπάνικος. Όχι ότι με χαλάει ο δικός σου αλλά δεν θα τον έπαιρνα. Φυσικά είναι καθαρά υποκειμενικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 02 2011, 14:53

Εμένα ρε παιδιά γιατί μ'αρέσει τρελά ο διακόπτης αλά missile launcher που έχει στην ιστοσελίδα του ο Σούμας ??? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 02 2011, 14:54

terino έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Eγω σημερα πηρα τον παρακάτω για να ταιριαζει καπως και με τους εργοστασιακους...

http://www.moto-accessories.gr/products/diakoptes_alodioseis/diakoptes_gia_probolakia_tech_line_unio1_bar

Να σου πω την αλήθεια αυτόν που πήρα εγώ τον προτιμώ γιατί έχει και το συμβολάκι της λάμπας επάνω και είναι λίγο πιο μπάνικος. Όχι ότι με χαλάει ο δικός σου αλλά δεν θα τον έπαιρνα. Φυσικά είναι καθαρά υποκειμενικό.

Και εμενα μου αρεσε ο δικος σου περισσοτερο αλλά δεν βολευε να παω απο εκει...ποσο τον πήρες εσυ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 02 2011, 16:54

Δεν είσαι προσεκτικό αγόρι... πριν λίγο το έγραψα...

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 451272


terino έγραψε:
Μου είπε αρχικά 12, του λέω τον έχω βρει 10, κόψε κάτι... και τελικά μου τον άφησε 10 ευρώ!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2011, 12:29

groi1000 έγραψε:
Εμένα ρε παιδιά γιατί μ'αρέσει τρελά ο διακόπτης αλά missile launcher που έχει στην ιστοσελίδα του ο Σούμας ??? lol!
Ρε παίδες,τελικά το βρήκα το ''Μissile Launcher'' διακοπτάκι αλλά δε κατάλαβα να παρέχει κάποια προστασία από τα νερά.Έχει κανείς άποψη?Ο τυπάκος στο κατάστημα με κούφανε λέγοντάς μου...''Φιλαράκι λογικά είναι αδιάβροχος αλλά δεν είμαι σίγουρος'' makakas Τί να κάνω?Είναι εφέ και θέλει τρύπα αλλά έχω ήδη 2 και δε τραβάω ζόρια Wink

Φωτό:
Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Diakoptis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2011, 20:08

groi1000 έγραψε:
groi1000 έγραψε:
Εμένα ρε παιδιά γιατί μ'αρέσει τρελά ο διακόπτης αλά missile launcher που έχει στην ιστοσελίδα του ο Σούμας ??? lol!
Ρε παίδες,τελικά το βρήκα το ''Μissile Launcher'' διακοπτάκι αλλά δε κατάλαβα να παρέχει κάποια προστασία από τα νερά.Έχει κανείς άποψη?Ο τυπάκος στο κατάστημα με κούφανε λέγοντάς μου...''Φιλαράκι λογικά είναι αδιάβροχος αλλά δεν είμαι σίγουρος'' makakas Τί να κάνω?Είναι εφέ και θέλει τρύπα αλλά έχω ήδη 2 και δε τραβάω ζόρια Wink

Φωτό:
Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Diakoptis
ειναι ομορφο αλλα δεν ειναι αδιαβροχο.
βαλε απο κοτερο...
εμενα ουτε με το πιεστικο δεν περνει νερο.
θα το βρεις σε ναυτιλιακα.
παρε και ενα λινκ http://www.marinastores.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=4501

εγγυηση φιλε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2011, 21:48

Βαγγέλη αυτός είναι παραπλήσιος με αυτόν που έδειξα στη φωτό,σωστά?Θα ψάξω αύριο σε μαγαζιά εδώ στον Πειραιά και ελπίζω να βρώ μιάς και πριν κάποιο διάστημα που είχα αναζητήσει διακόπτη,σε 2-3 που είχα πάει δεν είχαν το δικό σου Crying or Very sad Ίδωμεν Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2011, 21:54

θα βρεις σε μαγαζια απο ηλεκτρικο εως γουναρη.εγω τα βρηκα και εδω μηχανιωνα.
αν θες να σου τα παρω και να στα στειλω να μην ψαχνεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2011, 22:18

V A G O S έγραψε:
θα βρεις σε μαγαζια απο ηλεκτρικο εως γουναρη.εγω τα βρηκα και εδω μηχανιωνα.
αν θες να σου τα παρω και να στα στειλω να μην ψαχνεις.
Φέρνω την εικόνα της διαδρομής ΗΣΑΠ-Γούναρη και δε θυμάμαι ναυτιλιακό μαγαζί ο π@π@ρ@ς Embarassed Θα δώ αύριο και ανδε βγάλω άκρη,θα με υποχρέωνες Laughing Θα σου πώ με ΠΜ αύριο αν είναι,ΟΚ? merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2011, 23:47

Γιώργη Γούναρη χαμηλά το τελευταίο κτήριο στα δεξιά σου πριν βγεις λιμάνι. Το Marina Stores είναι τα καταστήματα λιανικής του όμιλου Lalizas με τα γνωστά ναυτιλιακά είδη. Όντως είναι εγγύηση τα προιόντα του, από εκεί έχω πάρει το μπριζάκι των 12V
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2011, 23:54

terino έγραψε:
Γιώργη Γούναρη χαμηλά το τελευταίο κτήριο στα δεξιά σου πριν βγεις λιμάνι. Το Marina Stores είναι τα καταστήματα λιανικής του όμιλου Lalizas με τα γνωστά ναυτιλιακά είδη. Όντως είναι εγγύηση τα προιόντα του, από εκεί έχω πάρει το μπριζάκι των 12V
Λευτέρη θα τσεκάρω αύριο πουρνό πουρνό merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2011, 23:55

Δεν γίνεται να μη το δεις, η ταμπέλα του βγάζει μάτι! Very Happy

Για να καταλάβεις πιο καλά, ενώ είναι το τελευταίο κτήριο, δεν είναι γωνία, στη γωνία που βγαίνεις λιμάνι είναι ένα οικόπεδο παρατημένο πολλά χρόνια, απορώ πως τους έχει ξεφύγει και δεν το έχουν αξιοποιήσει (άσχετο αλλά λέμε τώρα)!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2011, 23:56

terino έγραψε:
Δεν γίνεται να μη το δεις, η ταμπέλα του βγάζει μάτι! Very Happy

Για να καταλάβεις πιο καλά, ενώ είναι το τελευταίο κτήριο, δεν είναι γωνία, στη γωνία που βγαίνεις λιμάνι είναι ένα οικόπεδο παρατημένο πολλά χρόνια, απορώ πως τους έχει ξεφύγει και δεν το έχουν αξιοποιήσει (άσχετο αλλά λέμε τώρα)!
ΟΚ,το'πιασα cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μαρ 16 2011, 07:53

terino έγραψε:
Γιώργη Γούναρη χαμηλά το τελευταίο κτήριο στα δεξιά σου πριν βγεις λιμάνι. Το Marina Stores είναι τα καταστήματα λιανικής του όμιλου Lalizas με τα γνωστά ναυτιλιακά είδη. Όντως είναι εγγύηση τα προιόντα του, από εκεί έχω πάρει το μπριζάκι των 12V


εκει δεν ειχε οταν πηγα.
μιλαω για δρομους παραλληλους με τη γουναρη,μεχρι τον ηλεκτρικο.
θελει λιγο περπατημα αλλα ειναι μικρες οι αποστασεις.
καλο ψαξιμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 01:44

Ψάχνω να βρω παρόμοιο διακόπτη αλλά με 3 επιλογές δηλαδή Off – High – Low. Ο Κάστορας έχει (ο δεύτερος) αλλά 22 ευρώ συν μεταφορικά είναι πολλά.
Ξέρετε που μπορώ να βρώ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 03:25

εγώ πήρα από εδώ on/off για κοίτα αν έχει και τέτοιον που ζητάς..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 09:34

iannag έγραψε:
Ψάχνω να βρω παρόμοιο διακόπτη αλλά με 3 επιλογές δηλαδή Off – High – Low. Ο Κάστορας έχει (ο δεύτερος) αλλά 22 ευρώ συν μεταφορικά είναι πολλά.
Ξέρετε που μπορώ να βρώ;
Κοίτα και τον τελευταίο που έχει,και παράγγειλέ τον με rubber root, όπως είναι ο προτελευταίος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 14:20

LARRY έγραψε:
rubber root, όπως είναι ο προτελευταίος.

rubber boot προς αποφυγή παρεξηγήσεων Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 14:58

ριξτε μια ματια και εδω:

http://motodreams.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=78&Itemid=56
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 17:42

Ξέρει κανείς ποια η διαφορά του SPST | DPST | SPDT | DPDT design που έχουν οι διακόπτες;
Και ποια η διαφορά του σκέτου ON/OFF/ON από το MomON/OFF/MomON;

mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 17:57

socrates έγραψε:
Ξέρει κανείς ποια η διαφορά του SPST | DPST | SPDT | DPDT design που έχουν οι διακόπτες;
Και ποια η διαφορά του σκέτου ON/OFF/ON από το MomON/OFF/MomON;

mouuuuuu
SΡST = ενας διακόπτης διακόπτει το ρεύμα σε μια μονο γραμμή ρεύματος
DPST = ένας διακόπτης διακόπτει το ρεύμα σε δυο ξεχωριστές γραμμές ρεύματος, δηλαδή αντι να έχεις δυο διακόπτες (ένα για κάθε γραμμή) έχεις ένα και για τις δυο γραμμές.
SPDT = με ένα διακόπτη δίνεις εντολή ή στη γραμμή 1 ή στη γραμμή 2.
DPDT = έχεις δυο ξεχωριστές γραμμές Γ1 και Γ2 και με ένα διακόπτη δίνεις εντολή ή στις γραμμές Γ1α και Γ2α ή στις γραμμές Γ1β και Γ2β

Σωκράτη αν δε κατάλαβες δές εδω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 21:25

nikolasr200 έγραψε:
εγώ πήρα από εδώ on/off για κοίτα αν έχει και τέτοιον που ζητάς..
Δυστυχώς δεν έχει, νομίζω τον είχα βρει και εγώ αυτόν.

LARRY έγραψε:
iannag έγραψε:
Ψάχνω να βρω παρόμοιο διακόπτη αλλά με 3 επιλογές δηλαδή Off – High – Low. Ο Κάστορας έχει (ο δεύτερος) αλλά 22 ευρώ συν μεταφορικά είναι πολλά.
Ξέρετε που μπορώ να βρώ;
Κοίτα και τον τελευταίο που έχει,και παράγγειλέ τον με rubber root, όπως είναι ο προτελευταίος.
Ο τελευταίος θέλει να τρυπήσω κάπου για να τον βάλω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακοπτης φωτων   Διακοπτης φωτων - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 23:19

painter έγραψε:
socrates έγραψε:
Ξέρει κανείς ποια η διαφορά του SPST | DPST | SPDT | DPDT design που έχουν οι διακόπτες;
Και ποια η διαφορά του σκέτου ON/OFF/ON από το MomON/OFF/MomON;

mouuuuuu
SΡST = ενας διακόπτης διακόπτει το ρεύμα σε μια μονο γραμμή ρεύματος
DPST = ένας διακόπτης διακόπτει το ρεύμα σε δυο ξεχωριστές γραμμές ρεύματος, δηλαδή αντι να έχεις δυο διακόπτες (ένα για κάθε γραμμή) έχεις ένα και για τις δυο γραμμές.
SPDT = με ένα διακόπτη δίνεις εντολή ή στη γραμμή 1 ή στη γραμμή 2.
DPDT = έχεις δυο ξεχωριστές γραμμές Γ1 και Γ2 και με ένα διακόπτη δίνεις εντολή ή στις γραμμές Γ1α και Γ2α ή στις γραμμές Γ1β και Γ2β

Σωκράτη αν δε κατάλαβες δές εδω.

Κατατοπιστικότατος... δεν σκέφτηκα να ανατρέξω στην wikipedia! TNX!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Διακοπτης φωτων

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: