Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ποιές μπότες?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 29 2009, 13:41

GiOrGiO έγραψε:
Άρχισα να κοιτάω για μπότα...δεν ξέρω ακόμα πού θα καταλήξω αλλά σήμερα θα πάω να δοκιμάσω:

http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=877

http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=878

και εδώ:

http://eshop.dikyklo.gr/view_product.php?productid=983&idcat=34&idsubcat=108&idsubsubcat=-1&key=31e92b5cfd1a355366b4f21a37c3f44b&secref=efdc8c6cd28cd0adc7b52e75638eb36f

τί λέτε???


Ωραίος! περιμένουμε εντυπώσεις...


OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
badouras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
badouras

Ηλικία : 58
Τόπος : Αγ.Παρασκευή-Αττική
Registration date : 08/05/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 29 2009, 15:57

Αν με ρωτούσατε την γνώμη μου θα έλεγα ότι οι συγκεκριμένες είναι από τις πιο όμορφες που κυκλοφορούν.

TCX AIRTECH XCR GORE-TEX

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 7136

Αν είναι και εξίσου καλές ποιοτικά, με βάση και την έκπτωση που κάνει αυτή την εποχή η colori, είναι μια πολύ καλή αγορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiOrGiO

GiOrGiO

Registration date : 28/12/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 30 2009, 09:31

Τελικά, μετά απο πολύ έρευνα αγοράς πήρα απο Ηλιούπολη αυτές με 170€:

http://www.dainese.com/eu_en/motorbike/fulcrum-goretex.html?destinazione_uso=44&cat=125&subcat=133

Δεν είμαι daiseseάκιας αλλά είναι με διαφορά οι πιό μαλακές μπότες της αγοράς + ότι το πόδι μου είναι γκουμούτσα (πολύ φαρδύ κουντουπιέ) ήταν οι μόνες υποφερτές μπότες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis
Member
Member
Fanis

Ηλικία : 48
Τόπος : Μαρουσι-Βονιτσα
Registration date : 20/10/2008

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 31 2009, 11:37

badouras έγραψε:
Αν με ρωτούσατε την γνώμη μου θα έλεγα ότι οι συγκεκριμένες είναι από τις πιο όμορφες που κυκλοφορούν.

TCX AIRTECH XCR GORE-TEX

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 7136

Αν είναι και εξίσου καλές ποιοτικά, με βάση και την έκπτωση που κάνει αυτή την εποχή η colori, είναι μια πολύ καλή αγορά.

πραγματικα αυτες τις ειδα κι εγω ειναι ομορφες μποτες απλα φοβαμαι μηπως στην πολυ βροχη βαλουν νερο.μαλλον για matrix καλυτερα.η εκπτωση της colori ειναι 20% και η τιμη και για τα δυο μοντελων ειναι 159?.παντως μαγαζι απο ιταλια τις εχει 119? αλλα δυστυχως εχει πολυ ακριβα μεταφορικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiOrGiO

GiOrGiO

Registration date : 28/12/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 31 2009, 11:47

Fanis έγραψε:
badouras έγραψε:
Αν με ρωτούσατε την γνώμη μου θα έλεγα ότι οι συγκεκριμένες είναι από τις πιο όμορφες που κυκλοφορούν.

TCX AIRTECH XCR GORE-TEX

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 7136

Αν είναι και εξίσου καλές ποιοτικά, με βάση και την έκπτωση που κάνει αυτή την εποχή η colori, είναι μια πολύ καλή αγορά.

πραγματικα αυτες τις ειδα κι εγω ειναι ομορφες μποτες απλα φοβαμαι μηπως στην πολυ βροχη βαλουν νερο.μαλλον για matrix καλυτερα.η εκπτωση της colori ειναι 20% και η τιμη και για τα δυο μοντελων ειναι 159?.παντως μαγαζι απο ιταλια τις εχει 119? αλλα δυστυχως εχει πολυ ακριβα μεταφορικα

gore tex και να μπασει νερα... δυσκολο μου φαίνεται. Συν του ότι η συγκεκριμενη εταιρία φτιάχνει μόνο μπότες... Εγώ για κρύο τις φοβάμαι πιό πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koymentakos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
koymentakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 17/03/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 31 2009, 12:00

μολις χτυπησε την πορτα μου ο σαντα!!εχω στα χερια μου-η μαλλον στα ποδια μου(στο σωστο νουμερο αυτη τη φορα)τα νεα μου πατουμενα!!ειναι καταπληκτικα εχω να πω. Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 451272

http://www.motocard.com/Soporte/MontaImg.aspx?Image=M-0420961T.gif&Width=1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiOrGiO

GiOrGiO

Registration date : 28/12/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 31 2009, 12:20

Καλοφόρετες μεγάλε... Καλά ταξίδια...

εγώ πήρα προχθες απο Ηλιούπολη τις Fulcrum, αλλά θα τις δοκιμάσω με το νέο έτος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 31 2009, 20:38

koymentakos έγραψε:
μολις χτυπησε την πορτα μου ο σαντα!!εχω στα χερια μου-η μαλλον στα ποδια μου(στο σωστο νουμερο αυτη τη φορα)τα νεα μου πατουμενα!!ειναι καταπληκτικα εχω να πω. Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 451272

http://www.motocard.com/Soporte/MontaImg.aspx?Image=M-0420961T.gif&Width=1000

Τις δοκιμασες και αυτες παρεα με τις διμετρες ξανθες και εισαι σιγουρος οτι σου κανουν ? bliax bliax bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
koymentakos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
koymentakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 17/03/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 01 2010, 23:24

Kevin Tas έγραψε:
koymentakos έγραψε:
μολις χτυπησε την πορτα μου ο σαντα!!εχω στα χερια μου-η μαλλον στα ποδια μου(στο σωστο νουμερο αυτη τη φορα)τα νεα μου πατουμενα!!ειναι καταπληκτικα εχω να πω. Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 451272

http://www.motocard.com/Soporte/MontaImg.aspx?Image=M-0420961T.gif&Width=1000

Τις δοκιμασες και αυτες παρεα με τις διμετρες ξανθες και εισαι σιγουρος οτι σου κανουν ? bliax bliax bliax

Δοκιμασα μονο τις ξανθιες γιατι οι μποτες ημουν σιγουρος οτι μου κανουν!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 01 2010, 23:25

γκουντ νιουζ! Μπράβο ρε μήτσε, καλοφόρετες και το νουσου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pitsirikas
Member
Member
pitsirikas

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 21/12/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 02 2010, 12:28

badouras έγραψε:
Αν με ρωτούσατε την γνώμη μου θα έλεγα ότι οι συγκεκριμένες είναι από τις πιο όμορφες που κυκλοφορούν.

TCX AIRTECH XCR GORE-TEX

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 7136

Αν είναι και εξίσου καλές ποιοτικά, με βάση και την έκπτωση που κάνει αυτή την εποχή η colori, είναι μια πολύ καλή αγορά.

Καλοφορετες..και καλα ταξιδια!!!! Οσο για αυτες τις μποτες τις κολορι τις εχω 1 1/2 χρονο τις φοραω σε καθημερινη βαση εχω φαει αρκετες πολυωρες βροχες και δεν ειχα ποτε προβλημα ωστε να μπαζουν νερα ουτε και με το κρυο το ποδι ηταν παντα οκ χειμωνα ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ (ειναι αναπνεον).. και απο προστασια το αστραγαλο μου πριν κανα 2 μηνες μου τον εσωσε απο καλη πτωση και μαγκωσε το ποδι...δηλ. με την τιμη που εχει τωρα η κολορι ειναι πολη καλη επιλογη... ομως θα σε παω και ενα βημα πιο πανω αφου πηρες τις μποτες ωστε να εχεις πληρη προστασια ΕΠΙΓΩΝΑΤΙΔΕΣ μην τις υποτιματε σαν κατι υπερβολικο δεν ειναι ακριβες το γονατο παντα προστατευμενο σε προστατευει και απο το κρυο.. λιγο βαρετη καμια φορα η διαδικασια του βαλε - βγαλε και ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ απο το παντελονι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WWW
Member
Member
WWW

Ηλικία : 47
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 25/10/2008

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 02 2010, 21:03

Εγώ παιδιά έχω πάρει αυτές τις μποτούλες (SIDI DISCOVERY RAIN):

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Sidi-discovery-rain

Αν και είναι Enduro, έχουν πολύ μαλακή σόλα ενώ όλη η μποτα είναι εύκαμπτη. Στα νερά είναι άριστη, στο κρύο επίσης, έχει προστασίες καθώς και το μπροστινό της σιδεράκι αφαιρείται.

Η μπότα αυτή σίγουρα κάνει καλά τη δουλειά της στα ταξιδάκια, με υψηλή προστασία χωρίς τα - που έχουν οι Enduro μποτες (ακαμψία κλπ).

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Sidi-Discovery-Rain/SubProducts/Sidi-Discovery-Rain-0001
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giostrom

giostrom

Ηλικία : 42
Τόπος : NAFPAKTOS-KORIDALOS
Registration date : 26/01/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 03 2010, 02:10

GiOrGiO έγραψε:
Fanis έγραψε:
badouras έγραψε:
Αν με ρωτούσατε την γνώμη μου θα έλεγα ότι οι συγκεκριμένες είναι από τις πιο όμορφες που κυκλοφορούν.

TCX AIRTECH XCR GORE-TEX

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 7136

Αν είναι και εξίσου καλές ποιοτικά, με βάση και την έκπτωση που κάνει αυτή την εποχή η colori, είναι μια πολύ καλή αγορά.

πραγματικα αυτες τις ειδα κι εγω ειναι ομορφες μποτες απλα φοβαμαι μηπως στην πολυ βροχη βαλουν νερο.μαλλον για matrix καλυτερα.η εκπτωση της colori ειναι 20% και η τιμη και για τα δυο μοντελων ειναι 159?.παντως μαγαζι απο ιταλια τις εχει 119? αλλα δυστυχως εχει πολυ ακριβα μεταφορικα

gore tex και να μπασει νερα... δυσκολο μου φαίνεται. Συν του ότι η συγκεκριμενη εταιρία φτιάχνει μόνο μπότες... Εγώ για κρύο τις φοβάμαι πιό πολύ.
Εχοντας τις παραπανω μποτες περιπου 8 μηνες με συχνη χρηση μοθ εχουν ανοιξει στο κεντρο στις ραφες του ελαστικου τμηματος.Κατα τα αλλα νερο δεν εχουν μπασει ποτε και δεν ειναι ακομη οτι πιο ζεστο στα ''καλα'' κρυα αλλα φοριουντε πιο ανετα οταν πλησιαζουν οι ζεστες.Ελπιζω να βοηθαω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 11 2010, 09:09

Πριν την αλλαγή του χρόνου πήγα & πήρα τις TCX που αναφέρω στο αρχικό μου post, από το Δικυκλο (Wink στην Ηλιούπολη. Σε αυτή μου την απόφαση, συνέβαλε τα μέγιστα η γνώμη που μου εξέφρασε η πωλήτρια ότι "η TCX είναι μια εταιρεία που ασχολείτε αποκλειστικά με υποδήματα μηχανής, & άρα ανάμεσα στα 2 μοντέλα αυτό της TCX είναι μακράν καλύτερο".
Κατά την δοκιμή μου στο κατάστημα διαπίστωσα τα εξής:

TCX
+ πιο σκληρές ενισχύσεις
έδειχναν πιο στιβαρές
Κουμπόνανε πιο καλά στο πόδι μου
- σκληρές & πιο δύσκαμπτες από τις Dainese


Dainese
+ design
πιο μαλακές & άνετες στο περπάτημα
- δεν μου άρεσαν οι ενισχύσεις

Μετά από σχεδόν 2 εβδομάδες, πολύωρης καθημερινής χρήσεως των TCX έχω να πω τα εξής:
* μαλακώσανε αρκετά & είναι αρκετά άνετες
* άρχισε ήδη να φθείρεται το δέρμα στην μύτη της δεξιάς μπότας. σαν να ξεβάφει
* αναρωτιέμαι για την αναπνοή που υπόσχεται η εταιρεία με την gore-tex επένδυση καθώς το πόδι μου έχει ιδρώσει 3-4 φορές. Μια από αυτές ήταν στην Αράχωβα (με το κλουβί είχα πάει) όπου αν & το πόδι μου δεν κρύωσε καθόλου, είχε ιδρώσει αρκετά...

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
Ίσως να έπρεπε να πάρω τις Dainese... ΙΣΩΣ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος k7

Γιώργος k7

Ηλικία : 40
Τόπος : Giannena-Nea smyrni
Registration date : 24/11/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 11 2010, 12:45

Εγώ φίλε μου εδώ και 2-3 χρόνια φοράω dainese core-tex είμαι πολύ ικανοποιημένος.Αν αποφασίσεις να πάρεις dainese να πας στην αποθήκη στην Ηλιούπολη θα τις πάρεις σε super τιμή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 27 2010, 12:47

Εχει κανεις αυτες

http://eshop.dikyklo.gr/view_product.php?productid=997&idcat=34&idsubcat=108&idsubsubcat=-1&key=8f2d26494fcdca71e4a23dbc7428f1f8&secref=efdc8c6cd28cd0adc7b52e75638eb36f

ή αυτες?

http://eshop.dikyklo.gr/view_product.php?productid=982&idcat=34&idsubcat=108&idsubsubcat=-1&key=7871bb317f0a4662dafb83bd4af146d9&secref=efdc8c6cd28cd0adc7b52e75638eb36f

Οι WAY μου αρεσουν πιο πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 01:40

hristos13gr έγραψε:
καθώς το πόδι μου έχει ιδρώσει 3-4 φορές. Μια από αυτές ήταν στην Αράχωβα (με το κλουβί είχα πάει) όπου αν & το πόδι μου δεν κρύωσε καθόλου, είχε ιδρώσει αρκετά...

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
Ίσως να έπρεπε να πάρω τις Dainese... ΙΣΩΣ!!!

Συμπέρασμα δικό μου είναι ότι στο αμάξι δεν φοράμε μπότες μηχανής.. Very Happy

_________________
Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris dl 1000
Member
Member
chris dl 1000

Ηλικία : 52
Τόπος : ΕΔΕΣΣΑ
Registration date : 11/02/2008

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 02:31

Εγω εχω αυτες SIDI STRATA RAIN πολυ καλη προστασια πολυ καλες στο κρυο αδιαβροχες και πανω απο ολα ανετες,σαν να μην τις φορας http://www.motostrano.com/sistevotebo.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 13:03

V.Stratos έγραψε:
hristos13gr έγραψε:
καθώς το πόδι μου έχει ιδρώσει 3-4 φορές. Μια από αυτές ήταν στην Αράχωβα (με το κλουβί είχα πάει) όπου αν & το πόδι μου δεν κρύωσε καθόλου, είχε ιδρώσει αρκετά...

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
Ίσως να έπρεπε να πάρω τις Dainese... ΙΣΩΣ!!!

Συμπέρασμα δικό μου είναι ότι στο αμάξι δεν φοράμε μπότες μηχανής.. Very Happy

Το ξέρω Στράτο, αλλά ήθελα κάτι ζεστό για όταν θα έβγαινα στα χιόνια. Επιπλέον ήθελα να τις δοκιμάσω στο κρύο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 14:58

Πανο εγω εχω παρει τις Sidi Way και ειμαι ευχαριστημενος. Μπορουν ανετα να φορεθουν ολη μερα ανετα (θα σε δυσκολεψουν τις πρωτες μερες μεχρι να παρουν την φορμα τους), ειναι ζεστες και αδιαβροχες ακομα και πολυ νερο (δοκιμασμενες). Στις προτεινω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 15:34

Kevin Tas έγραψε:
Πανο εγω εχω παρει τις Sidi Way και ειμαι ευχαριστημενος. Μπορουν ανετα να φορεθουν ολη μερα ανετα (θα σε δυσκολεψουν τις πρωτες μερες μεχρι να παρουν την φορμα τους), ειναι ζεστες και αδιαβροχες ακομα και πολυ νερο (δοκιμασμενες). Στις προτεινω

Thanx Τασο!
Επειδη κανω περιπου 140χλμ την ημερα με τη μηχανη (με βροχες,με κρυα,τα παντα ολα Cool ), χρειαζομαι κατι που να ειναι αποδεδειγμενα καλο!
Παντα μιλαμε για αυτην την ταξη τιμης 150-180?.
Θα παω να τις δοκιμασω και βλεπουμε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 15:52

λοιπον με τις sidy way περασα σχεδον 1 χρονο καθημερινης χρησης.
δυστηχως στο θεμα στεγανοτητα με απογοητευσαν καθως αδιαβροχες γιοκ ............μονο παπακα δεν κολυμπουσαν μεσα στις μποτες μετα απο βροχα κι αν θυμαμαι καλα και ο γιωργης ο μασσαι ειχε το ιδιο θεμα με μενα στην πανελληνια που φαγαμε πολυ νερο.
στην δικη μου περιπτωση βεβαια δεν χρειαστηκε η πανελληνια για να το διαπιστωσω ...ειχα γινει λουτσα πολλες φορες.
στο πρωτο διμηνο που τις φορουσα παντως δεν ειχα προβλημα και δεν περναν και νερο .
αρα το συμπερασμα που εβγαλα απο τις συγκεκριμενες ειναι οτι με καθημερινη χρηση η αδιαβροχοποιηση που εχουν καταστρεφεται.
φετος προτιμησα αφου τις πηδαω κανονικα τις μποτουλες λογω δουλειας να παρω κατι πιο οικονομικο μιας και το πηρα αποφαση οτι μια φορα τοχρονο θα αλλαζω μποτες.
ετσι πηρα τις bering meka στα 120 γιουρια και μου χουν βγει προς το παρων αστερια μιας και δεν βαζουν ουτε σταγονα.
αλλα παντα προς το παρων λεω μιας κι αν φορας καθημερινα την μποτα οπως εγω και τις περπατας αρκετα με το τσακισμα λογικο ειναι να καταστρεφεται η αδιαβροχοποιηση τους και με τον καιρο να μπαζουν.
ενα σημαντικο + των bering γενικα ειναι οτι εχεις αμμεση αντικατασταση μεσα στον χρονο εγγυησης απο την εδω αντιπροσωπεια(τσεκαρισμενο με παντελονι που το χα 10 μηνες και μολις καταλαβα οτι μπαζει στον καβαλο αλλαχτηκε επι τοπου με καλυτερο).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 16:02

σαλιγκάρι έγραψε:
λοιπον με τις sidy way περασα σχεδον 1 χρονο καθημερινης χρησης.
δυστηχως στο θεμα στεγανοτητα με απογοητευσαν καθως αδιαβροχες γιοκ ............μονο παπακα δεν κολυμπουσαν μεσα στις μποτες μετα απο βροχα κι αν θυμαμαι καλα και ο γιωργης ο μασσαι ειχε το ιδιο θεμα με μενα στην πανελληνια που φαγαμε πολυ νερο.
στην δικη μου περιπτωση βεβαια δεν χρειαστηκε η πανελληνια για να το διαπιστωσω ...ειχα γινει λουτσα πολλες φορες.
στο πρωτο διμηνο που τις φορουσα παντως δεν ειχα προβλημα και δεν περναν και νερο .
αρα το συμπερασμα που εβγαλα απο τις συγκεκριμενες ειναι οτι με καθημερινη χρηση η αδιαβροχοποιηση που εχουν καταστρεφεται.
φετος προτιμησα αφου τις πηδαω κανονικα τις μποτουλες λογω δουλειας να παρω κατι πιο οικονομικο μιας και το πηρα αποφαση οτι μια φορα τοχρονο θα αλλαζω μποτες.
ετσι πηρα τις bering meka στα 120 γιουρια και μου χουν βγει προς το παρων αστερια μιας και δεν βαζουν ουτε σταγονα.
αλλα παντα προς το παρων λεω μιας κι αν φορας καθημερινα την μποτα οπως εγω και τις περπατας αρκετα με το τσακισμα λογικο ειναι να καταστρεφεται η αδιαβροχοποιηση τους και με τον καιρο να μπαζουν.
ενα σημαντικο + των bering γενικα ειναι οτι εχεις αμμεση αντικατασταση μεσα στον χρονο εγγυησης απο την εδω αντιπροσωπεια(τσεκαρισμενο με παντελονι που το χα 10 μηνες και μολις καταλαβα οτι μπαζει στον καβαλο αλλαχτηκε επι τοπου με καλυτερο).

Γιαννη αν θυμασαι εσυ μου ειχες προτεινει τις Sidi και τις πηρα απο το motoexpert. Τις φοραω σε καθημερινη βαση εδω και 2 μηνες και ακομα δεν εχουν βαλει νερα, τωρα αν γινουν λιμνη σε λιγο καιρο τι να πω. Λογικο βεβαια μετα απο 1 χρονο καθημερινου σκισηματος να χαλανε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 16:16

Ναι Τζον, καλά θυμάσαι, τις ίδιες έχουμε.
Και ναι, στην πανελλήνια ΤΟΝ ΗΠΙΑ(ΜΕ) κανονικά, αφού οι μπότες στέγνωσαν 3-4 μέρες μετά, αφού γύρισα...
Το έψαξα λίγο το θέμα και βρήκα από που μπάζουν.
Αν τις έχεις ακόμα, δες το πλαϊνό σχρατς που ΔΕΝ είναι μονοκόματο, κάνει ένα κενό σε ένα σημείο για να λυγίζει το πόδι πιό εύκολα.
Από εκεί λοιπόν και μόνο από εκεί.
Το συνειδητοποίησα όταν σε μιά βρόχα που έφαγα εδωμέσα, αισθάνθηκα την υγρασία/παγωμάρα αρχικά ΜΟΝΟ σε εκείνο το σημείο. Μετά...κολύμπησα Smile
Ακόμα λοιπόν και αν φοράς αδιάβροχο από κάτω, αν σηκωθεί λίιιιγο ψηλότερα και αποκαλύψει το συγκεκριμένο σημείο, τότε μπάζει.
Ελπίζω να τις έχεις ακόμα, θα βρω λύση και θα σου πω.
Δεν είναι λοιπόν θέμα αλλοίωσης της αδιαβροχοποίησης στη συγκεκριμένη μπότα, αλλά...κατασκευαστικό λάθος..

Κατά τα άλλα η μπότα ΤΑ ΣΠΑΕΙ.

Υ.Γ. Τάσο, αν στη βροχή φοράς απο κάτω αδιάβροχο το οποίο το έχεις πάρει μπόλικο στο μήκος, τότε γι' αυτό δεν έχεις πρόβλημα.
Γιατί ως γνωστόν, όταν κάθεσαι το παντελόνι ανεβαίνει κι εγώ είμαι και δυό μέτρα πανάθεμά με, με ΧΧΧL και όταν κάθομαι το μπατζάκι
ανεβαίνει στο καλάμι Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιές μπότες?   Ποιές μπότες? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 17:58

Παντως δεν μου φαινεται λογικο να χαλανε μεσα σε ενα χρονο...
Με μπερδεψατε τωρα.. scratch
Τι αλλο να δω???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ποιές μπότες?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ένδυση-
Μετάβαση σε: