Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προοδευτικα ή γραμμικα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KOYRKOYBINIS
Member
Member
KOYRKOYBINIS

Ηλικία : 42
Τόπος : ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Registration date : 14/06/2008

Προοδευτικα ή γραμμικα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προοδευτικα ή γραμμικα?   Προοδευτικα ή γραμμικα? Icon_minitimeΔευ Δεκ 21 2009, 09:18

Επειδη σκεφτομαι να αλλαξω ελατηρια εμπρος (wp) και καπου πηρε το ματι μου αυτο το διαχωρισμο,ρωταω ποιες οι διαφορες μεταξυ τους και τι προτεινετε να βαλω?Nα σημειωσω οτι ηδη αλλαξα τα σωληνακια φρενων με υψηλης ,οποτε ρωταω τυχον διαφορες για να εχω ακομα καλυτερο φρεναρισμα και γενικοτερα συμπεριφορα της μοτο,γιατι τωρα με τα σωληνακια μου φαινεται οτι βυθιζομαι αρκετα στην αβυσσο της ασφαλτου!!! LaughingΕπισης αν γνωριζετε ποιες οι διαφορες στην σκληροτητα τους?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Προοδευτικα ή γραμμικα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προοδευτικα ή γραμμικα?   Προοδευτικα ή γραμμικα? Icon_minitimeΔευ Δεκ 21 2009, 10:02

εγω σου προτείνω τα προοδευτικά.
ο λόγος είναι οτι οσο ποιο πολυ βυθιζεται η ανάρτηση τόσο ποιο πολύ γίνεται σκληρό, αντίθετα με τα γραμμικά που έχουν σταθερή σκληρότητα σε όλο το μήκος τους.
εγώ έχω βάλει εδώ και 48000km ( Shocked πέρασαν τόσα, ε; ) της WP, δε μπορώ να πω ΤΙΠΟΤΑ κακό για αυτά.
έχω αλλάξει σε αυτό το διάστημα 2 φορές τα λάδια τους, η λειτουργεία σε ολο αυτο το διάστημα είναι πολύ καλή.
πριν 17000km έβαλα στο πίσω αμορτησέρ το προοδευτικό της hyperpro και βλέπω οτι δουλεύει καλύτερα απο το μαμα γραμμικό αρα πιστευω οτι και μπροστα αν βάλεις προοδευτικό θα έχεις καλύτερη λειτουργεία.
αν θυμάμε καλα προοδευτικά hyperpro εμπρός εχει βάλει ο θωμάς (tomk8ww), οπότε μπορεί να σου πει περισσότερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προοδευτικα ή γραμμικα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: