Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ιδου το εργαλειο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KOYRKOYBINIS
Member
Member
KOYRKOYBINIS

Ηλικία : 42
Τόπος : ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Registration date : 14/06/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΔευ Δεκ 07 2009, 17:30

Πηγα σημερα Σπ.Πατση και αγορασα το κλειδι και τον ανταπτορα για το φιλτρο λαδιου μιας και το μοτερ θα πηγαινει συνεργειο μονο για ρυθμιση βαλβιδων και τιποτα αλλες χοντροδουλειες για τις οποιες απαιτουνται ειδικα εργαλεια και τεχνογνωσια.Τα μικρα σερβις που αποτελουνται απο λαδια, φιλτρα ,τακακια ,μπουζι θα γινονται στο συνεργειο μου-πυλωτη οπου εκτος απο πληθος εργαλειων που διαθετει(καστανιες ,κλειδια ,κατσαβιδια ,κομπρεσερ,αεροκλειδα,γρυλλους κλπ) θα μου εξοικονομισει αρκετα χρηματα.(λαδια-φιλτρο στο Σφακινακη 90 ευρω!!!).Κοστος μαζι με το καρυδακι που απο 1/2'' βγαινει σε 3/8'' για να κουμπωνει πανω στο φιλτροκλειδο 13 ευρω(καταστημα Καραισκος)
Ιδου το εργαλειο! 07122009408.th
Ιδου το εργαλειο! 07122009410.th
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΔευ Δεκ 07 2009, 17:47

Ωραίος. OK Έτσι μπράβο, γιατί μας τα παίρνουν τσάμπα στα συνεργεία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΔευ Δεκ 07 2009, 18:42

ωραιος φιλε μου...

εγω πριν κανα δυο βδομαδες που λλαξα λαδια στις 6000 πηρα απο το σφακ το φιλτροκλειδο 16 ευρο....


ειμαι και εγω της ιδιας ιδεολογιας με σενα ....συνεργειο μονο για τα χοντρα!!
Ιδου το εργαλειο! 25112009378.th

χωρις το καρυδακι ομως ...εκανε το 8 νομιζω της καστανιας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KOYRKOYBINIS
Member
Member
KOYRKOYBINIS

Ηλικία : 42
Τόπος : ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Registration date : 14/06/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΔευ Δεκ 07 2009, 20:05

Ακομα και τα λαδια ΔΕΝ τα αγορασα απο την suzukι αφου ειναι τα 5100 της motul και τα βρισκεις στο εμποριο.Πηγα σε ενα μαγαζι στο Αιγαλεω και μου αφησε το 4 λιτρο στα 31,50 ευρω,οταν ο Σφακ ηθελε καπου στα 43.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΔευ Δεκ 07 2009, 20:15

στον σφακ ειναι 9,03 το κιλο τα λαδια
επι 3=27+ΦΠΑ Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KOYRKOYBINIS
Member
Member
KOYRKOYBINIS

Ηλικία : 42
Τόπος : ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Registration date : 14/06/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΔευ Δεκ 07 2009, 21:27

Δεν θα αμφισβητισω αυτο που λες,αλλα στο Σφακ περιστεριου που πηρα το φιλτρο λαδιου πριν 4 μερες (11 ευρω αυτο!!!)ρωτησα και χρεωνε 10,50 το λιτρο.Αρα 10,5χ3=31,5.Με τα ιδια λεφτα πηρα 4 λιτρα!Αρα στις τρεις αλλαγες η μια δωρο! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΤρι Δεκ 08 2009, 17:06

ετσι ρε παιδια μπραβο!!!να τους κοψουμε τη φορα που εχουν τα συνεργεια κ μας γδυνουν για μια απλη αλλαγη λαδιων.
εγω παντως εφτιαξα μονος μου το κλειδι για το φιλτρο κ
με ....ηλεκτροκοληση κ κανω ετσι την δουλεια μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ammoulianiotis
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
ammoulianiotis

Ηλικία : 37
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ
Registration date : 09/09/2009

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΤρι Δεκ 08 2009, 17:35

Μια απο τα ιδια κ εγω, εκατσα στο μαγαζι του πατερα κ εκανα ενα κλειδι για το φιλτρο λαδιου, βρηκα κ μια καστανια κ την εκανα μπουζοκλειδο κ πλεον εχω μετατρεψει το μαγαζι του father σε συνεργειο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stilo-club.gr
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΤρι Δεκ 08 2009, 19:28

Και εγω παιδες πηρα αυτο και ειναι μια χαρα.Και να μην ξεχασω να πω οτι η suzuki στο περιστερι δεν μου το πουλουσε το εργαλειο για το φιλτρο λαδιου.Αφου δεν αρχισα να μοιραζω φάπες παλι καλα. angry angry angry angry angry

πηρα αυτο με 8 ευρο απο e-bay: Ιδου το εργαλειο! Suzukioilfilterwrenchvs
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΤρι Δεκ 08 2009, 22:01

6-7 ? το πήρα από το ποδηλατάδικο-ανταλλακικάδικο μηχανακιών της γειτονιάς. Αν θυμάμαι καλά το φίλτρο μας είναι 72μμ και μπάινει απάνω καστάνια. geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 17 2009, 00:33

mikios αυτο απο επανω γραφει 65-67 αν βλεπω καλα.αν και εχω 2 (αλυσιδα-λαμαρινακι) θελω να παρω ενα για καστανια αλλα πως τα μετρανε ξερεις??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dimis
gold member
gold member
Dimis

Ηλικία : 49
Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 17 2009, 00:45

67 mm ειναι το δικο μας κλειδι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 17 2009, 08:54

καλοριζικα τα καινουργια γλυκουλια εργαλεια που πηρατε και καλοχρησιμοποιηστε τα.
να εχετε ομως κατα νου οτι
τα φιλτρα λαδιου αυτου του τυπου τα σφιγγουμε με το χερι μονο.
Βαζουμε λιγο καινουργιο λαδι στο λαστιχο του καινουργιου φιλτρου με το δαχτυλο και γεμιζουμε το φιλτρο οσο
μπορουμε με φρεσκο λαδι,
καθαριζουμε το τον καθρεφτη της μηχανης που θα πατησει το φιλτρο καιμετα το βιδωνουμε και το σφιγγουμε οσο περισσοτερο μπορουμε με το χερι.
βαζουμε μπροστα την μηχανη και περιμενουμε να ζεσταθει.
99.9% δεν θα υπαρχει διαρροη μολις ζεσταθει το λαδι οποτε η μηχανη ειναι ετοιμη.
αν υπαρχει εστω και ελαχιστη διαρροη σφιγγουμε με το κλειδι - οτι κλειδι λαδιου εχουμε - ανα τεταρτα.
καλες επισκευες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 47
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 17 2009, 09:58

V A G O S έγραψε:
καλοριζικα τα καινουργια γλυκουλια εργαλεια που πηρατε και καλοχρησιμοποιηστε τα.
να εχετε ομως κατα νου οτι
τα φιλτρα λαδιου αυτου του τυπου τα σφιγγουμε με το χερι μονο.
Βαζουμε λιγο καινουργιο λαδι στο λαστιχο του καινουργιου φιλτρου με το δαχτυλο και γεμιζουμε το φιλτρο οσο
μπορουμε με φρεσκο λαδι,
καθαριζουμε το τον καθρεφτη της μηχανης που θα πατησει το φιλτρο καιμετα το βιδωνουμε και το σφιγγουμε οσο περισσοτερο μπορουμε με το χερι.
βαζουμε μπροστα την μηχανη και περιμενουμε να ζεσταθει.
99.9% δεν θα υπαρχει διαρροη μολις ζεσταθει το λαδι οποτε η μηχανη ειναι ετοιμη.
αν υπαρχει εστω και ελαχιστη διαρροη σφιγγουμε με το κλειδι - οτι κλειδι λαδιου εχουμε - ανα τεταρτα.
καλες επισκευες.
+650
Oσο για το ξεβιδωμα, υπαρχει και παραδοσιακος τροπος......... τρυπημα με ενα κατσαβιδι και στριψιμο Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 17 2009, 16:51

paitos έγραψε:
[
Oσο για το ξεβιδωμα, υπαρχει και παραδοσιακος τροπος......... τρυπημα με ενα κατσαβιδι και στριψιμο Wink

ΑΝ EINAI καργαρισμενο με κλειδι θα τσαλακωσει αλλα δεν θα λυσειι.
και τοτε θες καβουρα και υπομονη και ενα καντηλακι Ιδου το εργαλειο! Icon_lol Ιδου το εργαλειο! Icon_lol Ιδου το εργαλειο! Icon_lol Ιδου το εργαλειο! Icon_lol Ιδου το εργαλειο! Icon_lol Ιδου το εργαλειο! Icon_lol
για να λυσει πιο ευκολα. Ιδου το εργαλειο! Icon_geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 17 2009, 22:39

dimitrisinside έγραψε:
67 mm ειναι το δικο μας κλειδι


σωστος σημερα που το μετρησα με παχυμετρο ειναι 66mm μεσα οποτε το 67 ερχετε ακριβως,εριξα μια ματια για κλειδει και ειδα απιστευτες τιμες....facom στα 20 και καθεστε??beta στα 120 Ιδου το εργαλειο! Icon_eek παμε για unior στα 7 ευρα.....


VAGOS εχεις δικιο για το σφιξιμο πρακτικα.τεχνικα θελει το εργαλειο του οπως το κινητο το γερμανο του ενα πραγμα...χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 17 2009, 22:54

Ρε παίδες ρίξτε και μια ματιά
Ιδου το εργαλειο! 451272
http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f9/topic-t5659.htm

Από το να μετράς και να ψάχνεις να βρείς ακριβώς τι ταιριάζει.................... scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 17 2009, 23:05

φιλε μου αν εννοεις την αραχνη εχουμε και απο αυτο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 17 2009, 23:07

shadow.gr. έγραψε:
φιλε μου αν εννοεις την αραχνη εχουμε και απο αυτο....

Αυτό εννοώ γιατί εμένα προσωπικά μου έχει λύσει τα χέρια cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 18 2009, 10:08

shadow.gr. έγραψε:
dimitrisinside έγραψε:
67 mm ειναι το δικο μας κλειδι


σωστος σημερα που το μετρησα με παχυμετρο ειναι 66mm μεσα οποτε το 67 ερχετε ακριβως,εριξα μια ματια για κλειδει και ειδα απιστευτες τιμες....facom στα 20 και καθεστε??beta στα 120 Ιδου το εργαλειο! Icon_eek παμε για unior στα 7 ευρα.....


VAGOS εχεις δικιο για το σφιξιμο πρακτικα.τεχνικα θελει το εργαλειο του οπως το κινητο το γερμανο του ενα πραγμα...χαχαχα

πρακτικα και τεχνικα ηθελα να προειδοπιοισω,τωρα εσεις αμα θελετε βαλτε και φλαντζοκολλα . . . Ιδου το εργαλειο! 512673
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

Ιδου το εργαλειο! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδου το εργαλειο!   Ιδου το εργαλειο! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 18 2009, 23:08

φλατζοκολλα δεν θα παρουμε θα παρουμε ομως το καινουργειο μας κλειδη και το manual του θειου του suzuki και ειμαστε ετοιμοι.... καλες αλλαγες μας.... Ιδου το εργαλειο! Icon_bounce Ιδου το εργαλειο! Icon_bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ιδου το εργαλειο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: