Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ.......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ.......   ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 20 2016, 11:40

SILOUANOS έγραψε:
καλημέρα,jt και τα δύο


και γω το ιδιο και δεν ειδα καμια διαφορα στον θορυβο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ.......   ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2016, 14:15

Πάντως εγώ που έβαλα την Παρασκευή το σετ της Afam (γρανάζια και χρυσή αλυσίδα), στα 100χλμ που έκανα το ΣΚ ενώ δεν παρατήρησα κανένα ήχο κύλισης(της αλυσίδας) παρατήρησα στην εναλλαγή ταχυτήτων..η 1 πρώτη χτυπάει λες και μπαίνει καρφωτή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
faros



Registration date : 28/12/2015

ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ.......   ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2016, 14:16

Αλυσιδογραναζα στον Περιστερα για το 1000 afam x ring super reinf 140ε με τοποθέτηση και απόδειξη.
Έβαλα για 2η φορα Afam γιατί μου έβγαλαν 45kkm όταν τα μαμισια έβγαζαν 35.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chrisptol

chrisptol

Ηλικία : 36
Τόπος : Αττική-Πτολεμαϊδα
Registration date : 21/04/2014

ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ.......   ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2016, 15:23

Και γώ μες την βδομάδα πάω για αλυσιδογράναζα, μιάς και το σετ της RK που είχα βάλει το είχα παραμελήσει και πλέον δεν τεντώνει άλλο η αλυσίδα.. Μου έβγαλε 27000χλμ και αν την συντηρουσα σωστά θα πήγαινε πιστέυω 35-40000χλμ... Σκέφτομαι να βάλω την Χρυσή O-ring REGINA... Την έχετε ακουστά? γιατί την βρήκα σε τιμή σούπερ με γρανάζια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AYTOS
moderator
moderator
AYTOS

Τόπος : Macedonia - Thessaloniki - Toumba...Από το 356 π.χ
Registration date : 07/05/2011

ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ.......   ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μαρ 21 2016, 18:23

chrisptol έγραψε:
Και γώ μες την βδομάδα πάω για αλυσιδογράναζα, ......................................

Χρήστο ρίξε και μια ματιά παρακάτω. Μπορεί να σε βολέψει.

http://www.car.gr/parts/view/4109965/

_________________
Alexandros  ..   ♬ ♫ ♪ ♪ ♫ ♬ 
Thessaloniki - Macedonia - Hellas - Europe - World - .............
ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 2aΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Animationmoto2222ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 %25CE%25BA%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25AC%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B3%25CE%25BF%25CF%2582
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.opendrive.com/listen/NF81NjAwMjM4X1FQelZk#
chrisptol

chrisptol

Ηλικία : 36
Τόπος : Αττική-Πτολεμαϊδα
Registration date : 21/04/2014

ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ.......   ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Μαρ 23 2016, 18:22

Ναι τα είδα και αυτά φίλος, αλλα εγώ τα πήρα 68? success success  (αλυσίδα regina χρυσή, και γρανάζια) οπότε δεν με νοιάζει να έβαζα κάτι πιο επώνυμο... Τώρα για τους Αθηναίους, ξέρει κανεις κάποιον μάστορα να τα περάσω οικονομικά, γιατί όλοι ζητάνε 30άρια, (αχ και νά χα εργαλεία mapes ) ή ακόμα και άν κάποιο μέλος έχει όρεξη, γνώση και εργαλεία, και να του δώσω σε αυτόν μεροκάματο... Όποιος θέλει η ξέρει ας μου στείλει Pm... Εντυπώσεις όταν τα περάσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alexpag



Ηλικία : 43
Τόπος : ΚΕΡΚΥΡΑ
Registration date : 26/08/2013

ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ.......   ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ....... - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Μαρ 23 2016, 20:56

Πρόσφατα άλλαξα και εγώ αλυσίδα(+44000χλμ), έβαλα DID μαύρη με γρανάζια JT. Έχω κάνει καμιά 500χλμ και όλα καλά μέχρι τώρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΑ.......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 7 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: