Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;   ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Icon_minitimeΚυρ Νοε 15 2009, 23:17

Ψαχνοντας για κρανη και γενικα εξοπλισμο οδηγου, επεσα πανω σε κατι κρανη ονοματι Marushin με ιστοσελιδα http://www.marushin-helmets.jp/
Τα γνωρίζει κανείς; Είναι αξιόπιστα; Ύπαρχουν γενικά στην Ελλάδα;
Ευχαριστω για τις απαντησεις εκ των προτερων!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al_tzamp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
al_tzamp

Ηλικία : 44
Τόπος : Σέρρες - Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;   ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Icon_minitimeΚυρ Νοε 15 2009, 23:24

Ο Τζωρτζόπουλος έχει σίγουρα,
δεν έχω δοκιμάσει για να σουν πώ τη γνώμη μου αλλά δες κ εδώ μπορεί να σε βοηθήσει..

bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;   ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Icon_minitimeΔευ Νοε 16 2009, 18:15

Τα έχω συναντήσει όταν έψαχνα για κράνος σε μαγαζί , από ότι είδα έχουν καλή σχέση τιμής ποιότητας , και περισσότερες πληροφορίες μπορεί να σου δόση ο συντοπίτης big_tzo που έχει ένα στην κατοχή του …
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
corleone
Member
Member
corleone

Ηλικία : 45
Τόπος : 'Ανω Βριλήσσια
Registration date : 02/05/2008

ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;   ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Icon_minitimeΔευ Οκτ 04 2010, 09:06

έχουμε καμια άλλη πληροφορία για αυτά τα κράνη?
Σύμφωνα με το http://sharp.direct.gov.uk/search/results/?sort=manufacturer&dir=asc&manufacturer=28&model=0&type=0&rating=0&size=0&price=0&x=39&y=5
τους δίνει καλο rating...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;   ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Icon_minitimeΔευ Οκτ 04 2010, 10:12

έψαχνα κάποτε για ανοιγόμενο κράνος, όταν το μόνο που ήξερα περι του είδους είναι ότι πρέπει να έχουν μεταλλικά κουμπώματα. Επειδή προσπάθησαν να μου πουλήσουν και Marushin, όσα είδα είχαν πλαστικά κουμπώματα στον μηχανισμό ανοίγματος... Κατά τα άλλα δεν γνωρίζω κάτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
dimos

dimos

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 08/04/2010

ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;   ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Icon_minitimeΤρι Οκτ 05 2010, 08:22

εχω παρει το marushin 888RS εδω και 4 μηνες, εγω προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος, ειναι αρκετα ελαφρυ και απο θορυβο ειναι καλο, μονο με ανοιχτη ζελατινα ακους ενα σφυριγμα του αερα στα πολλα χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;   ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Icon_minitimeΤρι Οκτ 05 2010, 19:16

To 888RS το δινει στα 1450 γραμμαρια ενω η σειρα 999RS την δινει εδω 1100 γραμμαρια και με τιμες απο 120 ευρω.
www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets/Marushin-Helmets/Marushin-999-RS
Νομιζω θα το τιμησω, γιατι ψαχνω ενα ελαφρυ κρανος για την πολη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;   ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Icon_minitimeΤρι Οκτ 05 2010, 20:03

al_tzamp έγραψε:
Ο Τζωρτζόπουλος έχει σίγουρα bounce



+ 1

Πέρασα και εγώ ο ίδιος από το μαγαζί πριν από λίγο καιρό για να πάρω ένα κρανάκι που είχα κελάρει για την κόρη μου,και η εικόνα που μου άφησε το κράνος ήταν αρκετά καλή.

Σε καμιά δεκαπενταριά μέρες που ξανακατεβαίνω Αθήνα μάλλον θα το τσιμπίσω Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
big_tzo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 39
Τόπος : Central Crete Heraklion City
Registration date : 08/02/2009

ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;   ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Icon_minitimeΤρι Οκτ 05 2010, 20:29

geo έγραψε:
Τα έχω συναντήσει όταν έψαχνα για κράνος σε μαγαζί , από ότι είδα έχουν καλή σχέση τιμής ποιότητας , και περισσότερες πληροφορίες μπορεί να σου δόση ο συντοπίτης big_tzo που έχει ένα στην κατοχή του …
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΙ....ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΜΑΤ.......ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ..Γ@ΜΙΣΕΤΑ ΚΑΙ ΑΦΙΣΕΤΑ ΛΕΜΕ.....ειναι καλο και βολικο παντος....και πλενομενες εσωτερικες επενδυσεις....απλα....στην τιμη του....κακο δεν ειναι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimos

dimos

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 08/04/2010

ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;   ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ; Icon_minitimeΤρι Οκτ 05 2010, 22:14

axibde έγραψε:
To 888RS το δινει στα 1450 γραμμαρια ενω η σειρα 999RS την δινει εδω 1100 γραμμαρια και με τιμες απο 120 ευρω.
www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets/Marushin-Helmets/Marushin-999-RS
Νομιζω θα το τιμησω, γιατι ψαχνω ενα ελαφρυ κρανος για την πολη.

βασικα πανω στο κρανος το λεει 1350 γραμμαρια, αλλα εγω που τα εχω δει και τα δυο μαζι σου δινουν την αισθηση οτι ειναι το ιδιο.
το ιδιο μου ειπε και το παιδι που ειχε το 999RS που το εγραφε πανω για 1150 γραμμαρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΡΑΝΗ MARUSHIN. TA ΞΕΡΕΤΕ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: