Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Λαμπες Philips Motovision

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
genesis

genesis

Ηλικία : 37
Τόπος : Βόλος --> Αθήνα
Registration date : 13/09/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 19 2009, 20:38

Με τι μεγάλη σκάλα τι γίνετε τελικά? Χάνει σε απόδοση όπως στα xenon ή είναι όπως η αλογόνου και φέγγουν πιο καλά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk58
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
spyrosk58

Ηλικία : 65
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 17/04/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 19 2009, 21:04

genesis έγραψε:
Με τι μεγάλη σκάλα τι γίνετε τελικά? Χάνει σε απόδοση όπως στα xenon ή είναι όπως η αλογόνου και φέγγουν πιο καλά?

Η μεγάλη σκάλα σκοτώνει λέμε !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 11:51

Τις πηρα τελικα (motovision) και αυριο θα γινει η τοποθετηση cheers cheers
Επειδη κυκλοφορω συνεχεια αττικη οδο και ολυμπια (Αθηνων-Κορινθου) θα τεσταριστουν σε διαφορες συνθηκες!! jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 12:32

panoskon έγραψε:
spyrosk58 έγραψε:
Τις philips μπορείς να τις δεις εδώ
εγώ έχω βάλει αυτές της osram και όντως έχουν περισσότερο και λευκότερο φως από τις μαμά.

Τις εχω δει τις Philips απο εκει που λες, ελεγα μηπως υπαρχει καμια φωτο σε δικια μας μηχανη και οχι διαφημισης Cool
Οσο για τις Osram εβαλε ενας φιλος σε TDM και του καηκε σε 2 μηνες.. Shocked Shocked
Εχεις εσυ τετοιο θεμα??
εγω φοραω τις osram απο τη πανελληνια και δεν εχω τετοιο προβλημα.
αυτο το ειχε ενας φιλος με R1200RT που και αυτος οπως ο φιλος σου με TDM φορουσε Η7 και του καϊκαν στο 2μηνο πανω. λες να εχουν προβλημα οι Η7; δε ξερω θα δειξει η χρηση ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την painterakis στις Παρ Νοε 20 2009, 12:57, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GOEF
Member
Member
GOEF

Τόπος : ΚΡΗΤΗ
Registration date : 25/01/2008

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 12:36

υπομονή μέχρι αύριο το πρωί που θα πάρω τη μικρή μου από το συνεργείο...!!! θα έχω πάνω philips οπότε θα ποστάρω εντυπώσεις!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
genesis

genesis

Ηλικία : 37
Τόπος : Βόλος --> Αθήνα
Registration date : 13/09/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 14:17

Πήρα philips x-treme power τελικά! Τώρα μένει να τις βάλω. Θα σας πω τις εντυπώσεις μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kktts

kktts

Ηλικία : 50
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 12/11/2008

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 14:39

[quote="genesis"]Πήρα philips x-treme power τελικά! Τώρα μένει να τις βάλω. Θα σας πω τις εντυπώσεις μου![/quo

Ορθα επραξες. Σοφη η επιλογη σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noe
Member
Member
noe

Ηλικία : 45
Τόπος : Καβαλα-Δραμα
Registration date : 29/05/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 15:57

ρε παιδια σε τι ειδους καταστηματα μπορω να της Βρω της philps?
Στην Δραμα τις ειχε στο Carefur με 22 € το ζευγαρι αλλα ........ οι μισες ειχαν κλαπει απο τα κουτια τους
και δεν τις φερνουν πια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Adtt

Adtt

Ηλικία : 52
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 20/09/2008

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 16:12

noe έγραψε:
ρε παιδια σε τι ειδους καταστηματα μπορω να της Βρω της philps?
Στην Δραμα τις ειχε στο Carefur με 22 ? το ζευγαρι αλλα ........ οι μισες ειχαν κλαπει απο τα κουτια τους
και δεν τις φερνουν πια.


Μπορείς να τις παραγγείλεις από ΕΔΩ και ΕΔΩ και ΕΔΩ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Adtt στις Παρ Νοε 20 2009, 16:15, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
genesis

genesis

Ηλικία : 37
Τόπος : Βόλος --> Αθήνα
Registration date : 13/09/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 16:13

noe έγραψε:
ρε παιδια σε τι ειδους καταστηματα μπορω να της Βρω της philps?
Στην Δραμα τις ειχε στο Carefur με 22 ? το ζευγαρι αλλα ........ οι μισες ειχαν κλαπει απο τα κουτια τους
και δεν τις φερνουν πια.

Μπορείς να μπεις στο site που γράφει ο φίλος στην αρχή και μπορείς να τις παραγγείλεις. Εγώ πήγα σήμερα και πήρα τις Philips μαζί με ένα ζευγάρι ledakia άσπρα σύνολο 25?! Για να ξέρετε τα πέρασα μόνος χωρίς να έχω την πείρα και είναι εύκολο ευτυχώς! Σε παιδεύει βέβαια να βάλεις το δεξί ψειράκι (όπως κοιτάς τη μηχσνή από μπροστά) αλλά όλα καλά μπορείτε όλοι να το κάνετε δεν είναι δύσκολο και μην πάτε σε κανα μάστορα και σας πάρει τίποτα λεφτά για τον δύθεν κόπο του. Πάντως πριν είδα ότι είχα τις Osram bilux και τις σύγκρινα με τις Philips και η δεύτερες την ημέρα απ ότι είδα από μπροστά στη μηχανή φωτίζουν πιο δυνατά. Αργότερα θα σας πω για το βράδυ πως θα τα πάει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzou
Member
Member
tzou

Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη
Registration date : 18/02/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 17:47

painterakis έγραψε:
panoskon έγραψε:
spyrosk58 έγραψε:
Τις philips μπορείς να τις δεις εδώ
εγώ έχω βάλει αυτές της osram και όντως έχουν περισσότερο και λευκότερο φως από τις μαμά.

Τις εχω δει τις Philips απο εκει που λες, ελεγα μηπως υπαρχει καμια φωτο σε δικια μας μηχανη και οχι διαφημισης Cool
Οσο για τις Osram εβαλε ενας φιλος σε TDM και του καηκε σε 2 μηνες.. Shocked Shocked
Εχεις εσυ τετοιο θεμα??
εγω φοραω τις osram απο τη πανελληνια και δεν εχω τετοιο προβλημα.
αυτο το ειχε ενας φιλος με R1200RT που και αυτος οπως ο φιλος σου με TDM φορουσε Η7 και του καϊκαν στο 2μηνο πανω. λες να εχουν προβλημα οι Η7; δε ξερω θα δειξει η χρηση ...

Μανωλη η Η7 ειναι η πιο προβληματικη λαμπα.μονη λυση ειναι philips λαμπα (κρατανε κατι περισσοτερο απο αλλες μαρκες οχι τρελη διαφορα ομως) και μετα xenon.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk58
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
spyrosk58

Ηλικία : 65
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 17/04/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 19:56

Για δείτε κι αυτά τα λαμπιόνια εδώ που με 55W αποδίδουν σαν 125W, καθώς και αυτές τις Γιαπωνέζες. Οι τιμές βέβαια είναι πολύ high !!!! αλλά οι λάμπες είναι αλλού !!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 20:35

tzou έγραψε:
Μανωλη η Η7 ειναι η πιο προβληματικη λαμπα.μονη λυση ειναι philips λαμπα (κρατανε κατι περισσοτερο απο αλλες μαρκες οχι τρελη διαφορα ομως) και μετα xenon.
για πες περισσοτερα βασιλη. γιατι οι Η7 ειναι οι ποιο προβληματικες;
εγω πιστευα οτι ηταν οι Η4 που ειναι διπλου νηματος


spyrosk58 έγραψε:
Για δείτε κι αυτά τα λαμπιόνια εδώ που με 55W αποδίδουν σαν 125W, καθώς και αυτές τις Γιαπωνέζες. Οι τιμές βέβαια είναι πολύ high !!!! αλλά οι λάμπες είναι αλλού !!!!!!!!!!
αυτες φορουσα ποιο μπροστα, τις XTREME WHITE, τις οποιες τις ειχα πληρωσει το 2005 160? Shocked (θυμιζω οτι τοτε τα ποιο φτηνα xenon εκαναν 600?).
αλλαξανε οι καιροι αλλαξανε και οι τιμες.
παντως σαν λαμπες ηταν απλα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ,αν και μετα απο τοση χρηση ειχαν αρχισει να ειναι αδυναμες μεχρι που καϊκε η μια και αναγκαστικα να βαλω τις osram.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 21:01

Δεν κάνουν αυτές για την Κρήτη(είναι ΚΑΝΙΚΕΣ).............. rock rock rock πάντως αυτές που πουλάνε στο Ελλάντα............έχουν 1χρόνο(η και παραπάνω εγγύηση)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzou
Member
Member
tzou

Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη
Registration date : 18/02/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 23:19

[quote="painterakis"]
tzou έγραψε:
Μανωλη η Η7 ειναι η πιο προβληματικη λαμπα.μονη λυση ειναι philips λαμπα (κρατανε κατι περισσοτερο απο αλλες μαρκες οχι τρελη διαφορα ομως) και μετα xenon.
για πες περισσοτερα βασιλη. γιατι οι Η7 ειναι οι ποιο προβληματικες;
εγω πιστευα οτι ηταν οι Η4 που ειναι διπλου νηματος


δεν εχω βρει τον ακριβη λογο που τις κανει πιο ευπαθη απο τις Η4 μπορει να εχουν ψιλοτερο νημα μπορει η βαση στηριξης του νηματος σαν πιο ψιλη απο την Η4 να δεχεται περισσοτερους κραδασμους και να κοβεται το νημα εχει θεμα ομως σαν λαμπα.Η4 με χρηση νυχτερινη εχει μεσο ορο ζωης 4 χρονια η Η7 εχει 1 χρονο μπορει και λιγοτερο.ασχετα με τον τυπο της λαμπας μεγαλητερη διαρκεια ζωης αναμεσα σε osram philips piia wurth narva και αλλες ,ι την εχει η philips και ακομα καλητερες οι koito(japan) αλλα πολυ σπανιες στην ελληνικη αγορα εως δυσευρετες λογο κοστους μαλλον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
genesis

genesis

Ηλικία : 37
Τόπος : Βόλος --> Αθήνα
Registration date : 13/09/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 20 2009, 23:38

Εγώ πάντως δοκίμασα τα φώτα και μου φάνηκαν ότι φέγγουν λίγο πιο πολύ από πριν. όχι τρελά πράματα. Πάντως ο τύπος μ είπε ότι αν πάθει κάτι η λάμπα δεν την αλλάζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 24 2009, 12:24

Τοποθετηθηκαν οι Motovision και μπορω να πω πως εχουν αρκετη διαφορα απο τις μαμα!!
Ειναι πιο λευκες και οντως φεγγουν πιο μακρυα!!!
Πολυ καλη οικονομικη λυση Wink

Thanx για τη συμβουλη! cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GOEF
Member
Member
GOEF

Τόπος : ΚΡΗΤΗ
Registration date : 25/01/2008

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 24 2009, 12:41

κοπέλια έβαλα τις Philips Bluevision και πιστεύω ότι είναι ιδανική λύση!!! Τις συνιστώ ανεπιφύλακτα. Έχει ακουστεί η άποψη ότι τη μέρα φαίνονται σα να είναι σβηστές, καλού κακού έχω συνέχεια αναμμένα τα προβολάκια Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
noe
Member
Member
noe

Ηλικία : 45
Τόπος : Καβαλα-Δραμα
Registration date : 29/05/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 24 2009, 16:05

εγω που ρωτησε εναν "εμπορα" μου ειπε οτι μιλωντας με τον αντιπρωσοπο της Philps του ειπε οτι οι μοτο vision πλεον δεν εισαγονται
γιατι ειναι παλιες!!!!!!! Ισχυει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες Philips Motovision   Λαμπες Philips Motovision - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13 2012, 22:43

απο philips ποια βγαζει πιο λευκο φως??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Λαμπες Philips Motovision

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: