Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 hotgrip oxford

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
asterix2
Member
Member
asterix2

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

hotgrip oxford Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: hotgrip oxford   hotgrip oxford Icon_minitimeΤρι Σεπ 29 2009, 09:35

Πριν 10 μέρες αγόρασα τα θερμαινόμενα grip της oxford. Τα τοποθέτησα μόνος μου, με μεγάλη ευκολία μπορώ να πω, και πήρα ρεύμα από την αναμονή που έχει η μηχανη.Έδω και δύο μέρες ενώ τα βάζω σε λειτουργία μετά από λίγη ώρα σβήνουν από μόνα τους, μήπως ξέρει κανείς τι παίζει?? Υπάρχει περίπτωση να μην επαρκή το ρεύμα που φέρνει η φίσα και να πρεπει να τα συνδέσω απ' ευθείας στην μπαταρια??? angry
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

hotgrip oxford Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hotgrip oxford   hotgrip oxford Icon_minitimeΤρι Σεπ 29 2009, 12:17

δεν νομίζω να είναι θέμα ρεύματος, εμείς με τα saito2 δεν έχουμε τέτοιο θέμα, επίσης η λογική λέει ή έχει ρεύμα συνέχεια ή κάτι παθαίνει και καίει ασφάλεια πχ και δεν έχει, 0 - 1 φάση δηλαδή, δεν θεωρώ λογικό να μην έχει για λίγο και μετά να έχει πάλι...αστοχία υλικού-πρόβλημα στα γκριπ θα έλεγα...πολλοί έχουν αντικαταστήσει γκριπ δες μήπως κάνεις το ίδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asterix2
Member
Member
asterix2

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

hotgrip oxford Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hotgrip oxford   hotgrip oxford Icon_minitimeΤρι Σεπ 29 2009, 12:49

tazakos έγραψε:
δεν νομίζω να είναι θέμα ρεύματος, εμείς με τα saito2 δεν έχουμε τέτοιο θέμα, επίσης η λογική λέει ή έχει ρεύμα συνέχεια ή κάτι παθαίνει και καίει ασφάλεια πχ και δεν έχει, 0 - 1 φάση δηλαδή, δεν θεωρώ λογικό να μην έχει για λίγο και μετά να έχει πάλι...αστοχία υλικού-πρόβλημα στα γκριπ θα έλεγα...πολλοί έχουν αντικαταστήσει γκριπ δες μήπως κάνεις το ίδιο.

θα το κοιτάξω γιατί μου έιπαν ότι έχει και 2 χρόνια εγγύηση...thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusxt
Member
Member
deusxt

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 17/01/2008

hotgrip oxford Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hotgrip oxford   hotgrip oxford Icon_minitimeΤρι Σεπ 29 2009, 13:33

ταχω απο περσι και δουλεψαν αστερι
δε μου εκαναν κανα προβλημα
παιζει να εχεις κανει καμια παλιοσυνδεση? τιποτα με την ασφαλεια κλπ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

hotgrip oxford Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hotgrip oxford   hotgrip oxford Icon_minitimeΤρι Σεπ 29 2009, 19:30

Λογικά θα σου αναβοσβήνει το μπλέ LED και μετά θα σβήνουν. Αυτό είναι φυσιολογικό γιατί έχουν προστασία οταν πέφτουν τα volt της μπαταρίας για να την προστατεύσει, είναι στα πλαίσια της κανονικής λειτουργίας τους διάβασε το manual.

Συνήθως αυτό το κάνουν στην αρχή και όχι πάντα. Απλά ξεκίνα την μηχανή και αναψε τα στην πορεία ή φρόντισε να δίνεις λίγο γκάζι την στιγμή που τα ανάβεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asterix2
Member
Member
asterix2

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

hotgrip oxford Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hotgrip oxford   hotgrip oxford Icon_minitimeΤρι Σεπ 29 2009, 20:32

Snakeye έγραψε:
Λογικά θα σου αναβοσβήνει το μπλέ LED και μετά θα σβήνουν. Αυτό είναι φυσιολογικό γιατί έχουν προστασία οταν πέφτουν τα volt της μπαταρίας για να την προστατεύσει, είναι στα πλαίσια της κανονικής λειτουργίας τους διάβασε το manual.

Συνήθως αυτό το κάνουν στην αρχή και όχι πάντα. Απλά ξεκίνα την μηχανή και αναψε τα στην πορεία ή φρόντισε να δίνεις λίγο γκάζι την στιγμή που τα ανάβεις.

βασικά αύτο πρέπει να γίνεται, γιατί όταν πάω να τα ξανανάψω μου αναβοσβήνει το μπλέ φωτάκι.. το θέμα είναι ότι η μηχανή ειναι ήδη μπροστά όταν αυτά σβήνουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zedar



Ηλικία : 36
Τόπος : athina
Registration date : 11/08/2009

hotgrip oxford Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hotgrip oxford   hotgrip oxford Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2009, 16:59

πόσο τα πήρες φίλε μου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AHTHTOS
Member
Member
AHTHTOS

Ηλικία : 48
Τόπος : ΟΠΟΥ ΓΗΣ ΠΑΤΡΙΣ
Registration date : 20/07/2009

hotgrip oxford Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hotgrip oxford   hotgrip oxford Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2009, 18:11

ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ''SNAKEYE''
ΤΑ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΝΝΑΜΕΝΟ ΣΒΗΣΤΟ, ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΑΝΑΨΕ ΤΟ. ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΟΥΝ ΤΡΑΒΑΝΕ ΑΡΚΕΤΟ ΡΕΥΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.
hotgrip oxford 482447
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

hotgrip oxford Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hotgrip oxford   hotgrip oxford Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2009, 18:18

asterix2 έγραψε:

βασικά αύτο πρέπει να γίνεται, γιατί όταν πάω να τα ξανανάψω μου αναβοσβήνει το μπλέ φωτάκι.. το θέμα είναι ότι η μηχανή ειναι ήδη μπροστά όταν αυτά σβήνουν.

έχε υπ'όψη ότι για να δουλέψουν σωστά και να αποδώσουν τα πηνία κ ανορθωτές κλπ κλπ πρέπει να ζεσταθούν κιόλας... που σημαίνει ότι αν μόλις βάλεις μπρος τη μηχανή ανάψεις και όλα τα ηλεκτρικά σου, θα ταλαιπωρήσεις πολύ την μπαταρία που ήδη είναι αποδυναμωμένη να βάζει μπρος το μοτόρι + ότι του ρουφάς όλη τη δύναμη και δεν φορτίζει να επανέλθει στα σύγκαλά της... pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
zedar



Ηλικία : 36
Τόπος : athina
Registration date : 11/08/2009

hotgrip oxford Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hotgrip oxford   hotgrip oxford Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2009, 17:43

ρε παιδια ρωταω μια τιμουλα... πόσο κόστισαν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

hotgrip oxford Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: hotgrip oxford   hotgrip oxford Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2009, 22:04

zedar έγραψε:
ρε παιδια ρωταω μια τιμουλα... πόσο κόστισαν?

http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t59-15.htm?highlight=%E8%E5%F1%EC%E1%E9%ED%EF%EC%E5%ED%E1

εδώ λένε περί τα 60 με 70 ? περίπου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
 

hotgrip oxford

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: